Co zrobić, jeśli przeglądarka internetowa wymaga wersji Flash 10.1 lub nowszej

Instalowanie programu Adobe Flash Player nie jest już konieczne. Wszystkie przeglądarki mają wbudowany Flash Player firmy Adobe. Wydaje się jednak, że dla niektórych nie jest to regułą. Mianowicie, niektórzy użytkownicy mieli problemy z odtwarzaniem filmów lub uzyskiwaniem dostępu do treści związanych z pamięcią flash. Spotkali się z „Wymagana jest wersja Flash 10.1 lub nowszaBłąd ”.

Postanowiliśmy rzucić nieco światła na ten problem i przedstawić poniżej możliwe rozwiązania.

Kroki, aby naprawić „Wymagana jest wersja Flash 10.1 lub nowsza” w Chrome lub Firefox

 1. Upewnij się, że wbudowany Flash Player jest włączony
 2. Potwierdź, że witryna może korzystać z treści flash
 3. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki
 4. Zainstaluj ponownie przeglądarkę

Rozwiązanie 1 — Upewnij się, że wbudowany odtwarzacz flash jest włączony

Instalowanie dodatkowych odtwarzaczy Flash we współczesnej przeglądarce nie jest koniecznością przez długi czas. Zwłaszcza jeśli po prostu odtwarzasz filmy i trzymasz się z daleka od reliktów gier flashowych w przeglądarce. Teraz musimy także podkreślić, jak ważne jest, aby nie instalować odtwarzaczy Flash innych firm z nieznanych źródeł, które od czasu do czasu staną na Twojej drodze. Niosą ze sobą wiele zagrożeń bezpieczeństwa i dlatego nie są mile widziane w twoim systemie.

Flash Player jest fabrycznie zainstalowany we wszystkich głównych przeglądarkach i wszystko, co musisz zrobić, to potwierdzić, że jest włączony. Chociaż Mozilla od samego początku działa bez Flash Playera, możesz go zainstalować z oficjalnej strony. Nie zapomnij wcześniej zamknąć przeglądarki. Oto jak to sprawdzić w Chrome i Edge:

Google Chrome

 1. otwarty Chrom.
 2. Kliknij menu 3 kropek i otwórz Ustawienia.
 3. Szukaj Lampa błyskowa i otwórz Ustawienia zawartości.
 4. Wybierz Flash i potwierdź „Zapytaj pierwszy”Jest opcja włączone.włącz flash w Chrome

Microsoft Edge

 1. otwarty Brzeg.
 2. Kliknij menu 3 kropek i otwórz Ustawienia.
 3. Wybierać zaawansowane.
 4. Włącz „Użyj Adobe Flash Player» opcja.włącz flash w Edge

Rozwiązanie 2 — Sprawdź, czy witryna może korzystać z treści flash

W tamtych czasach tylko niewielka liczba alternatywnych przeglądarek była zorientowana na bezpieczeństwo / prywatność. W dzisiejszych czasach nawet Google Chrome będzie blokować wiele treści z różnych natrętnych stron internetowych osób trzecich, a przerobiony Firefox Quantum wydaje się mieć na to wpływ. W zależności od konfiguracji zawartość flash (w tym filmy) może zostać zablokowana.

 • Ponadto najbardziej popularnymi rozszerzeniami są blokery reklam i modułów śledzących, które mogą uniemożliwić ładowanie wszelkiego rodzaju treści na stronie. Dlatego wyłączenie tymczasowej (lub białej listy) witryny innej firmy w celu odtwarzania filmów nie jest złym pomysłem. Ponadto można próbować wyłączyć aplikacje zabezpieczające sieć, ponieważ mogą one również je blokować i powodować błąd „Wymagana jest wersja Flash 10.1 lub nowsza”.

  Aby potwierdzić, że dana witryna ma uprawnienia do gry we Flash, wykonaj następujące kroki:

  1. Przejdź do strony internetowej, w której wystąpił błąd.
  2. Kliknij ikonę kłódki w Pasek adresu i otwórz Ustawienia strony.ustawienia strony chrome
  3. Zezwalaj na Flash i spróbuj ponownie.

  Rozwiązanie 3 — Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

  Wypełniona pamięć podręczna może powodować różnego rodzaju problemy. Mimo że zwykle działa na twoją korzyść, buforując strony internetowe i przyspieszając ładowanie, należy je od czasu do czasu wyczyścić. Zwłaszcza, że ​​strony internetowe zmieniają się z czasem, a bieżąca wersja może nie odpowiadać poprawnie wersji w pamięci podręcznej przechowywanej w przeglądarce.

  • Czyszczenie pamięci podręcznej jest proste, ale jeśli nie masz pewności, zachęcamy do unikania czyszczenia zapisanych haseł i poświadczeń. Nie chcesz ich zapomnieć, prawda? Oto jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki w 3 głównych przeglądarkach:

   Google Chrome i Mozilla Firefox

   1. naciśnij Shift + Ctrl + Delete aby otworzyć „Wyczyść dane przeglądania» menu.
   2. Wybierz «Cały czas”Jako przedział czasu.
   3. Skoncentruj się na usunięciu „Ciasteczka’, „Obrazy i pliki z pamięci podręcznej”I inne dane witryny.
   4. Kliknij na Wyczyść dane przycisk.wyczyść pamięć podręczną Chrome

   Microsoft Edge

   1. otwarty Brzeg.
   2. naciśnij Ctrl + Shift + Delete.
   3. Zaznacz wszystkie pola i kliknij Jasny.wyczyść pamięć podręczną Edge

   Rozwiązanie 4 — Zainstaluj ponownie przeglądarkę

   Wreszcie, jeśli żaden z tych kroków nie pomógł, zalecamy odinstalowanie przeglądarki i usunięcie wszystkich przechowywanych danych z lokalnego magazynu. Następnie możesz bezpiecznie zainstalować go ponownie i, mam nadzieję, uniknąć dalszych problemów z błędem „Wymagana jest wersja Flash 10.1 lub wyższa”. Możesz także wypróbować alternatywną przeglądarkę, ponieważ nawet niektóre stabilne wersje mają problemy. Dopóki ich nie rozwiążą lub nie wykonają tego konkretnego zadania, możesz przejść do przeglądarki Firefox z Chrome, a nawet dać szansę Edge’owi. To może się opłacić.

   • Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli masz dodatkowe pytania, sugestie lub wyjaśnienia, możesz je udostępnić innym czytelnikom w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji