Jak naprawić zepsute fragmenty w Minecraft

Dla gracza Minecraft nie ma nic gorszego niż dla jego długo rozwiniętego świata, który mógłby ulec zepsuciu. Na szczęście nie jest to tak powszechne, zwłaszcza jeśli trzymasz się wersji waniliowej. Korupcja występuje jednak częściej i zwykle następuje awaria gry. Udostępniliśmy Ci 2 narzędzia, które powinny pomóc Ci rozwiązać ten problem w krótkim czasie.

Jak naprawić zepsute fragmenty w Minecraft

Jeśli masz skorumpowany region w świecie Minecraft, najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest skorzystanie z jednego z licznych narzędzi innych firm. Możesz albo załadować poprzednią wersję kopii zapasowej i naprawić w ten sposób te porcje, których dotyczy problem.

Lub, jeśli nie masz żadnych zapisów, możesz usunąć zepsute fragmenty i pozwolić Minecraftowi na ich zregenerowanie. Oczywiście, jeśli coś tam zbudowałeś, obawiamy się, że później to zniknie.

naprawić uszkodzone kawałki Minecraft

Inną rzeczą, którą powinieneś rozważyć, jest wyłączenie modów, ponieważ niektóre z nich mogą być przyczyną korupcji. Ponadto, jeśli ładujesz nowy świat za pomocą przestarzałego klienta, uszkodzenie jest prawie nieuchronne.

  • Najlepszymi narzędziami do naprawy uszkodzonych fragmentów w Minecraft są:

    • Fixer regionu Minecraft
    • MCEdit

    Możesz również usunąć fragment ręcznie, używając prawidłowych współrzędnych, a później ponownie go zbadasz. Jednak najbardziej niezawodnym sposobem jest pozostanie przy użyciu narzędzia MCEdit. Po prostu uruchom go, a zobaczysz wszystkie zmodyfikowane bloki powodujące uszkodzenie fragmentu. W ten sposób możesz je łatwo usunąć i rozwiązać problem.

    Jeśli masz coś do dodania do tego wyjaśnienia, zachęcamy do zrobienia tego w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji