Co zrobić, jeśli funkcja BitLocker wciąż pyta o hasło [DOPUSZCZENIE EKSPERTA]

BitLocker to opracowane przez Microsoft narzędzie do szyfrowania pełnej kontroli głośności wbudowane w system operacyjny Windows. Podczas gdy szyfrowanie i deszyfrowanie dysku jest łatwą sprawą, użytkownicy zgłosili, że Funkcja BitLocker ciągle pyta o hasło nawet po odblokowaniu dysku. Ten problem może wystąpić z kilku powodów, w tym zmian sprzętu, złośliwego oprogramowania itp.

Dotknięci użytkownicy upewnili się, że rozwijają się na forach.

Zainstalowaliśmy system Windows 7 Enterprise i zaszyfrowaliśmy maszynę. Przy każdym ponownym uruchomieniu komputera prosi o klucz odzyskiwania. Zrobiłem następujące. Mamy konfigurację MBAM, a klucze są przechowywane automatycznie. Odniosłem sukces ze starszymi modelami, ale ten konkretny model sprawia mi trudność.

Przeczytaj o poniższych rozwiązaniach.

Jak rozwiązać BitLocker ciągle pyta o hasło?

1. Zawieś i wznów funkcję BitLocker

 1. naciśnij Klawisz Windows + R., otworzyć Biegać.
 2. Wpisz control i naciśnij dobrze otworzyć Panel sterowania.
 3. Iść do Szyfrowanie dysków bitlocker.
 4. Na DO:/ wybierz napęd Zawieś ochronę opcja.
  Zawieś ochronę funkcji BitLocker
 5. Jeśli zostaniesz poproszony o potwierdzenie decyzji, kliknij, Tak.
 6. Teraz uruchom ponownie komputer.
 7. Po ponownym uruchomieniu uruchom ponownie szyfrowanie dysków funkcją BitLocker i upewnij się, że funkcja BitLocker została wznowiona. Jeśli nie, wybierz Wznów ochronę opcja.
 8. Wyjdź z Panel sterowania.

Pamiętaj, że ilekroć chcesz wprowadzić zmiany w systemie BIOS i dysku, pamiętaj o zawieszeniu ochrony i wznowieniu ochrony po wprowadzeniu zmian. Pozwoli to uniknąć konfliktu z funkcją BitLocker i dyskiem.

2. Wyłącz funkcję Auto-lock dla funkcji BitLocker

 1. naciśnij Klawisz Windows + R., otworzyć Biegać.
 2. Rodzaj Kontrola i kliknij dobrze otwórz Panel sterowania.
 3. w Panel sterowania, iść do Szyfrowanie bitów.
  Wyłącz funkcję Auto Unlock BitLocker 
 4. Wybierz sterownik i kliknij Wyłącz automatyczną blokadę bitów.

Teraz uruchom ponownie system. Ponieważ wyłączyłeś funkcję Auto-lock, funkcja BitLocker powinna unikać wielokrotnego proszenia o odzyskanie.

 • Przeczytaj także: 9 najlepszych programów antywirusowych z szyfrowaniem do zabezpieczenia danych w 2019 r

3. Inne poprawki do wypróbowania

 1. Odinstaluj nowo zainstalowany sprzęt — Jeśli zainstalowałeś nowy sprzęt, taki jak stacja dokująca, może to powodować problemy z funkcją BitLocker. Musisz upewnić się, że żadne niepotrzebne urządzenia peryferyjne nie są podłączone do komputera podczas uruchamiania komputera.
 2. Zaktualizuj system operacyjny Windows — jeśli problem wynika z błędu systemu operacyjnego Windows, spróbuj zaktualizować system operacyjny. Microsoft zazwyczaj wydaje aktualizację naprawiającą znane problemy z systemem operacyjnym i narzędziami. Iść do Start> Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Aktualizacje systemu Windows. Sprawdź wszelkie oczekujące aktualizacje.Przycisk sprawdzania aktualizacji Windows Update

Link do głównej publikacji