Co to jest syscheckup.exe i jak go usunąć?

W morzu dezinstalatorów innych firm zawsze jest szansa, że ​​zdobędziesz ten, który jest większym obciążeniem niż narzędziem pomagającym w utrzymaniu systemu. Jednym z tych narzędzi może być dezinstalator sprawdzania systemu, który jest pozornie dość podejrzanym oprogramowaniem. Działa w tle, z procesem ”syscheckup.exe”Będący jego usługą wykonywalną.

Mając to na uwadze, postanowiliśmy wyjaśnić, co to jest „syscheckup.exe”, czy jest to zagrożenie i jak je usunąć, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Pamiętaj, aby kontynuować czytanie, aby się dowiedzieć.

Co to jest SysCheckup i jak go usunąć

Co to jest SysCheckup i powiązany z nim proces?

Istnieje wiele nieprzyjemnych, fałszywych aplikacji, które służą tylko jednemu celowi: kradzieży pieniędzy. Nie chcemy wskazywać palcami, ale aplikacja Kontrola systemu, która wydaje się być deinstalatorem i narzędziem do czyszczenia rejestru, jest co najmniej dość podejrzana. Powiedziawszy to, nie możemy odradzać jej wypróbowania, ale zalecamy zachować ostrożność.

Jak to działa, możesz zapytać? Wygląda na to, że jest instalowany tylko za zgodą. Zasadniczo nie jest to część oszustwa, które zazwyczaj instaluje się bez Twojej wiedzy. Działa w tle i zaczyna się od systemu. Dlatego powinieneś być w stanie zlokalizować go na liście procesów Menedżera zadań.

 • Przeczytaj także: plik Hxtsr.exe: co to jest i jak wpływa na komputery z systemem Windows 10

SysCheckup.exe to plik wykonywalny. Ma poprawny interfejs, jak każda inna aplikacja. Jednak szara strefa funkcji kontroli systemu leży w tle, który nie jest dokładnie potrzebny, ponieważ mówimy o dezinstalatorze i narzędziu do czyszczenia rejestru.

Ważniejsza jest także ogólna funkcjonalność aplikacji. Mianowicie wydaje się, że nie działa tak, jak został wprowadzony na rynek, i wydaje się, że został wycofany z różnych powodów. Jest też to, że przekazując wiele powodów, dla których prawdopodobnie będziesz chciał tego uniknąć i się go pozbyć.

Jak na dobre usunąć go z komputera?

Istnieje prosty, fundamentalny sposób na usunięcie go, ponieważ mówimy o aplikacji. Jest też drugi krok, który obejmuje radzenie sobie z możliwą infekcją złośliwym oprogramowaniem, która może wystąpić w samej aplikacji. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest odinstalowanie go z systemu, drugim krokiem powinno być wyczyszczenie wszystkich pozostałych plików SysCheckup.exe. Ponadto możesz uruchomić narzędzie innej firmy w celu usunięcia możliwych infekcji adware.

Oto wszystkie 3 kroki w odpowiedniej kolejności:

Odinstaluj sprawdzanie systemu z systemu:

 1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Kontrola i otwórz Panel sterowania z listy wyników.syscheckup.exe
 2. Wybierz Odinstaluj program w sekcji „Programy”.syscheckup.exe
 3. Znajdź Kontrola systemu i odinstaluj to.
 4. Uruchom ponownie komputer.
 5. Kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i otwórz Menadżer zadań.
 6. Zobacz, czy ”syscheckup.exe”Nadal działa w tle. Jeśli tak, przejdź do procedury czyszczenia.

Wyczyść wszystkie pozostałe pliki kontroli systemu:

 1. Pobieranie IObit Uninstaller (wolny) lub Deinstalator Ashampoo (zalecamy bezpłatne i zaufane narzędzia) i zainstaluj je.
 2. Uruchom skanowanie i usuń wszystkie wpisy rejestru Kontrola systemu utworzone podczas instalacji.
 3. Sprawdź dokładnie ścieżkę instalacji dla niektórych pozostałych folderów i usuń je również.
 4. Uruchom ponownie komputer.

Skanuj w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i oprogramowania reklamowego:

Na koniec możesz użyć dowolnego programu antywirusowego innej firmy do skanowania w poszukiwaniu obecności wirusa. Jeśli chodzi o oprogramowanie reklamowe, zalecamy Malwarebytes AdwCleaner. Jeśli używasz programu Windows Defender jako wybranego programu antywirusowego, oto jak wykonać procedurę głębokiego skanowania:

 1. Rodzaj Windows Defender na pasku wyszukiwania i otwórz Centrum bezpieczeństwa Windows Defender.
 2. Wybierz Wirus zagrożenie.syscheckup.exe
 3. Wybierać Zaawansowane skanowanie.
 4. Wybierz Skanowanie offline Windows Defender i wtedy Skanuj teraz.syscheckup.exe
 5. Komputer uruchomi się ponownie i rozpocznie się procedura skanowania.

Że należy to zrobić. W przypadku jakichkolwiek pytań lub opinii dotyczących kontroli systemu i jego ważności, prosimy o podzielenie się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji