Co to jest proces YourPhone.exe w systemie Windows 10? [WYJAŚNIONO]

Niektórzy użytkownicy zastanawiali się, czym jest proces YourPhone.exe w systemie Windows 10. To, jak niektórzy mogą się teraz domyślać, proces telefonu, który wysyła powiadomienia z telefonów komórkowych na komputery z systemem Windows. Zapewniamy, że zwykle nie jest to podejrzany program.

Twój telefon to aplikacja UWP dołączona do systemu Windows 10 1903. Jest to aplikacja Microsoft, która synchronizuje system Windows 10 z telefonami z Androidem i iOS. Umożliwia użytkownikom synchronizowanie zdjęć na urządzeniach z systemem Windows 10, Android i Apple. Ponadto użytkownicy mogą używać telefonu do wysyłania wiadomości SMS z komputera stacjonarnego lub laptopa z systemem Windows 10. W ten sposób aplikacja integruje system Windows z urządzeniami mobilnymi.

Czy proces YourPhone.exe w systemie Windows 10 jest wirusem?

 1. Jak wyłączyć proces YourPhone.exe
 2. Usuń aplikację YourPhone

1. Jak wyłączyć proces YourPhone.exe

YourPhone.exe zmarnuje jednak trochę pamięci RAM dla użytkowników, którzy nie korzystają z aplikacji YourPhone. Użytkownicy mogą oszczędzać zasoby systemowe, wyłączając proces YourPhone.exe wraz z innymi procesami aplikacji UWP, których nie potrzebują. W ten sposób użytkownicy mogą wyłączyć proces YourPhone.exe w systemie Windows 10:

 1. Otwórz pole wyszukiwania systemu Windows 10, naciskając klawisze Windows + S.
 2. Wpisz „aplikacje w tle” w polu Wpisz tutaj, aby wyszukać.
 3. Kliknij Aplikacje w tle, aby otworzyć Ustawienia jak na migawce bezpośrednio poniżej.ustawienia aplikacji Windows 10 w tle
 4. Przewiń w dół do aplikacji Twój telefon.wyłącz aplikację Twój telefon w Windows 10
 5. Wyłącz opcję Twój telefon.
 6. Następnie zamknij Ustawienia.
 7. Następnie uruchom ponownie system Windows.

2. Usuń aplikację YourPhone

Alternatywnie użytkownicy mogą odinstalować Twój telefon, aby upewnić się, że jego procesy nie zużywają zasobów systemowych. Jednak użytkownicy nie mogą odinstalować telefonu za pomocą ustawień w systemie Windows 10 1903, ponieważ jest to aplikacja wbudowana. Dlatego użytkownicy muszą odinstalować aplikację za pomocą PowerShell w następujący sposób.

 1. Otwórz pole wyszukiwania Cortany.
 2. Wpisz słowo kluczowe „PowerShell” w polu Wpisz tutaj, aby wyszukać.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Windows PowerShell, aby otworzyć menu kontekstowe i wybierz Uruchom jako administrator opcja.
 4. Następnie wprowadź Get-AppxPackage Microsoft.YourPhone -AllUsers | Usuń pakiet Appx w PowerShell i naciśnij klawisz Return.Power Shell usuń aplikację YourPhone
 5. Uruchom ponownie system Windows po odinstalowaniu telefonu.

W ten sposób użytkownicy mogą wyłączyć proces YourPhone.exe w systemie Windows 10. Użytkownicy mogą również wyłączyć inne procesy aplikacji UWP w taki sam sposób, aby zwolnić zasoby systemowe.

Link do głównej publikacji