Błędy wartości Power BI? Napraw je za pomocą naszych rozwiązań

Power BI to doskonałe narzędzie dla wielu osób, które chcą efektywnie organizować i wizualizować swoje dane. Jednak program napotyka wiele problemów

Niektóre z najbardziej znanych problemów to błędy wartości. W usłudze Power BI występują różne rodzaje błędów wartości, a dziś pokażemy, jak je naprawić.

Jeden użytkownik zgłosił następujące informacje na oficjalnym forum:

w interfejsie PBI występuje błąd interfejsu użytkownika. Jestem połączony z usługami analizy wewnętrznej. Ilekroć chcę utworzyć nową miarę i nie wybieram wymiaru, w którym należy umieścić nową miarę, i rozpocząć tworzenie nowej miary, natychmiast pojawia się ten błąd:

błąd bi mocy

Nie można również usunąć utworzonej nowej miary ani utworzyć nowej miary, dopóki nie usunie się wadliwego.

power bi wadliwy środek

Kolejny błąd napotkany przez wielu użytkowników dotyczy komunikatu „wartość nie jest kostką”. Użytkownik opisał problem w następujący sposób:

Stworzyłem raport na podstawie lokalnych plików CSV i zapytań SAP BW. Kiedy odświeżam dane na pulpicie, działa zupełnie dobrze. Kiedy jednak planuję odświeżenie danych w usłudze, otrzymuję powiadomienie, że „Wartość nie jest kostką” i dotyczy tabeli („Lijst spotkał afnemers”) opartej na zapytaniu SAP. To jest błąd:

wartość bi mocy, a nie komunikat kostki

Jest to problem, który pojawił się tylko w usłudze Power BI podczas odświeżania danych. Błąd nie pojawił się jednak w Power BI Desktop.

Wiele osób napotkało również problem ze zduplikowanymi wartościami, jak powiedział jeden użytkownik na oficjalnym forum:

Mam problem z odświeżeniem danych i pojawia się następujący błąd: „… .. zawiera zduplikowaną wartość…. I nie jest to dozwolone w przypadku kolumn po jednej stronie relacji wiele do jednego ani kolumn, które są używane jako klucz podstawowy tabeli. ”

Dane zawierają zduplikowane numery referencyjne, ale ten problem nie powinien się pojawić.

Dzisiaj pokażemy Ci, jak na stałe pozbyć się tych problemów.

Oto jak naprawić błędy wartości Power BI

1. Nieoczekiwana wartość błędu nie może być pusta

„Nieoczekiwana wartość błędu nie może być pusta” to komunikat wyświetlany w starszych wersjach programu Power BI Desktop. Zaktualizuj swój program, aby na dobre pozbyć się tego problemu.

2. Wartość nie jest sześcianem

Jeśli pojawi się komunikat o błędzie „Wartość nie jest kostką”, oznacza to, że usługa Power BI jest nieaktualna. Zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji, aby rozwiązać problem.

Zainstaluj najnowszą wersję i dowiedz się wszystkiego o Power BI z naszego szczegółowego przewodnika!

3. Błąd zduplikowanej wartości

Aby rozwiązać ten problem, musisz zarządzać relacjami.

  1. Iść do Zarządzaj relacjami z Dom patka.power bi zarządzaj relacjami
  2. Zmiana Kardynalność do Wiele do jednego.

Wniosek

Jak widać, problemy te mogą być poważne, ale istnieją proste sposoby ich uniknięcia. Aktualizuj Power Bi do najnowszej wersji i wybierz odpowiednie ustawienia dla swojego projektu.

Czy nasze rozwiązania Ci pomogły? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Link do głównej publikacji