Błąd instalacji klucza produktu Microsoft Office 0x80070005

Microsoft Office jest jednym z podstawowych produktów firmy Microsoft i tak jak każdy inny produkt, tak i nawiedzają go Błędy Aktywacji. Ogólnie błąd aktywacji pojawia się, gdy system, tj. Oprogramowanie Office w systemie Windows nie jest w stanie sprawdzić poprawności licencji, nawet jeśli wszystko wygląda poprawnie. Błąd instalacji klucza produktu Office 2016 0x80070005 jest jednym z błędów typowych dla Office 365, Office 2013 lub Office 2016. W tym przewodniku rozwiązywania problemów pokażemy, jak łatwo naprawić błąd aktywacji Microsoft Office 2016 0x80070005.

Kod błędu może pojawić się jako-

„Przepraszamy, coś poszło nie tak i nie możemy teraz zrobić tego za Ciebie. Spróbuj ponownie później. (0x80070005) ”lub„ Przepraszamy, wystąpił problem podczas próby zainstalowania klucza produktu ”

Błąd aktywacji pakietu Microsoft Office 2016 0x80070005

Możesz użyć narzędzia do rozwiązywania problemów z aktywacją dla Office 365 Office 2016 lub rozwiąż problemy ręcznie, aby naprawić błąd aktywacji pakietu Office 2016 0x80070005. Pojawia się na wypadek, gdyby Office nie mógł zweryfikować twojej licencji. Problem może dotyczyć wersji, aktualizacji, tymczasowej awarii, liczby instalacji lub wygaśnięcia produktu.

Błąd instalacji klucza produktu pakietu Office 0x80070005

Problem jest jasny. System Windows nie może zweryfikować Twojego klucza ani go aktywować po aktualizacji pakietu Office lub nagle. Ponieważ te produkty są objęte abonamentem płatnym, ważne jest, aby firma zweryfikowała je, zanim pozwoli użytkownikom uzyskać pełny dostęp.

Sprawdź, czy Twoja subskrypcja Office 365 jest aktywna:

Jeśli masz abonament biurowy, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy licencja jest nadal aktywna. Będziesz musiał to sprawdzić w swoich Usługach Strona subskrypcji.

 • Wejdź na account.microsoft.com i przejdź do tej sekcji.
 • Znajdź Office 365 na tej stronie i sprawdź, czy prosi o odnowienie, czy jest aktywowany.
 • Jeśli poprosi o odnowienie, musisz zapłacić, a następnie aktywować.
 • Jeśli jest aktywowany, kliknij link Zainstaluj pakiet Office i sprawdź, czy możesz go zainstalować na komputerze PC lub Mac, tj. Office 365 pozwala na instalację na ograniczonej liczbie urządzeń.

Błąd instalacji klucza produktu pakietu Office 0x80070005

Upewnij się, że oprogramowanie Office jest zaktualizowane:

Jeśli pakiet Office został zainstalowany ze sklepu Microsoft Store, musisz ponownie odwiedzić sklep i sprawdzić, czy dostępna jest aktualizacja. Jeśli tak, zaktualizuj. W przypadku zainstalowania pakietu Office poprzez bezpośrednie pobranie ze strony Microsoft lub dysku, należy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz dowolną aplikację Office, taką jak Word, Excel lub Powerpoint.
 2. Kliknij Plik> Konto.
 3. W obszarze Informacje o produkcie kliknij Opcje aktualizacji> Aktualizuj teraz.
 4. Jeśli nie widzisz Aktualizuj teraz, kliknij Opcje aktualizacji> Włącz aktualizacje, aby włączyć automatyczne aktualizacje. Następnie kliknij Opcje aktualizacji> Aktualizuj teraz.

Jak zaktualizować Office 365

Uruchom Office jako administrator, aby dokończyć aktywację

Często Office nie aktywuje licencji, ponieważ nie ma odpowiedniego pozwolenia. Jest to rzadka sytuacja, ponieważ większość aplikacji ma już uprawnienia do aktywacji swoich produktów. Może więc uruchomienie aplikacji Office 10 z uprawnieniami administratora może pomóc w jej aktywacji.

 1. Zamknij wszystkie programy pakietu Office. Możesz także sprawdzić w Menedżerze zadań, czy którykolwiek z nich działa w tle. W takim przypadku zakończ aplikacje.
 2. Znajdź program Word lub dowolną inną aplikację z listy Menu Start i kliknij prawym przyciskiem myszy> uruchom jako administrator.
 3. Przejdź do Plik> Konto> Aktywuj produkt.

Sprawdź, czy to działa.

Aktywuj z wiersza polecenia

Jeśli wiesz, jak otworzyć wiersz polecenia z uprawnieniami administratora, otwórz go. Jeśli nie wiesz, naciśnij Windows + X, Wybierz Wiersz polecenia (administrator).

Następnie musisz skopiować i wkleić następujące polecenia i nacisnąć Enter po każdym poleceniu. Sprawdź swoją wersję systemu Windows.

Jeśli masz pakiet Office 64-bitowy:

CD C: \ Program Files \ Microsoft Office 16 \ root \ Office16.
cscript ospp.vbs / act

Jeśli masz pakiet Office 32-bitowy:

CD C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Office 16 \ root \ Office16.
cscript ospp.vbs / act

Narzędzie do rozwiązywania problemów z aktywacją dla Office 365 Office 2016

Narzędzie do rozwiązywania problemów z błędem aktywacji Office 365

Jeśli nic nie pomoże, skorzystaj z tego narzędzia do rozwiązywania problemów. Zespół pakietu Office zbudował aplikację do rozwiązywania problemów, która może pomóc w aktywacji. Pobierz go stąd z firmy Microsoft i uruchom z uprawnieniami administratora.

Wszystko to powinno w rzeczywistości pomóc, a jeśli tak nie jest, możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Microsoft Office albo na telefon, albo przez czat. Pomogą ci naprawić instalację klucza produktu Microsoft Office 2016 0x80070005.

Powiązane przeczytane: Kod błędu x80070005 podczas aktywacji pakietu Office.

Link do głównej publikacji