Błąd procesu nagrywania — błąd kalibracji mocy lub błąd średniej prędkości

Ile osób wciąż nagrywa dyski CD i DVD? Jeśli jesteś jednym z niewielu, istnieje szansa, że ​​natrafisz na coś, co mówi „Błąd kalibracji mocy”Lub„Średnia prędkość Error. ”Ten błąd może powodować wiele czynników, ale wiesz co, prawdopodobną przyczyną jest prawdopodobnie to, że nagrywarka CD / DVD nie jest w stanie poprawnie określić Optymalna kalibracja mocy oceniać.

Dla tych, którzy zastanawiają się, co to jest, jest to w zasadzie test przeprowadzany przed procesem spalania w celu regulacji optymalnej mocy lasera wymaganej do wykonania zadania. Jeśli ten proces nie uruchomi się odpowiednio, zgadnij co? Użytkownicy nie będą mogli nagrywać treści na swoich dyskach CD lub DVD.

Błąd kalibracji mocy

Z drugiej strony zdarza się, że „błąd kalibracji mocy” występuje tylko w przypadku drobnych problemów i nie ma nic wspólnego z regulacją mocy lasera.

Błąd kalibracji mocy

Proces nagrywania nie powiódł się

Podczas nagrywania płyt CD Dyski DVD na komputerze z systemem Windows, na które możesz natknąć się Proces nagrywania nie powiódł się błąd znany jako Błąd kalibracji mocy lub Błąd średniej prędkości, ostatecznie podczas korzystania z Nero, ImgBurn itp. Jeśli napotkasz ten problem, oto kilka rzeczy, które możesz spróbować rozwiązać.

1] Kup nośniki wysokiej jakości

Wiele problemów związanych z nagrywaniem nośników można przypisać zakupowi płyt CD lub DVD niskiej jakości. Nie zawsze dobrym pomysłem jest poleganie na tanich produktach, dlatego może czas zacząć wydawać nieco więcej, aby uzyskać potrzebną jakość.

Chcielibyśmy polecić takie marki, jak JVC, Verbatim i Falcon, aby wymienić kilka, które są warte Twojego czasu.

2] Palić przy niższych prędkościach

Bądźmy szczerzy, zbyt szybkie robienie rzeczy zwykle kończy się katastrofą, a to samo można powiedzieć podczas nagrywania płyt CD lub DVD. Najlepszą rzeczą do zrobienia w tym momencie lub w dowolnym momencie podczas spalania jest spalanie z mniejszą prędkością i poświęcenie czasu na oczekiwanie.

3] Zaktualizuj oprogramowanie do nagrywania

Zgadza się, zawsze dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy oprogramowanie do nagrywania wymaga aktualizacji, jeśli powoduje problemy. W rzeczywistości jest to dobry pomysł na każde oprogramowanie, więc miej to na uwadze.

4] Wyczyść napęd dyskowy

Na rynku dostępnych jest kilka narzędzi przeznaczonych do czyszczenia napędu dyskowego. Narzędzia te usuwają cząsteczki kurzu z soczewki, co znacznie poprawia jakość spalania. Pomaga także w zmniejszaniu błędów, co również jest dobre.

Niektórzy ludzie czyszczą dysk ręcznie, ale nie zalecamy tego, jeśli nie jesteś ekspertem.

5] Wyłącz interfejs programowania aplikacji Mastering Image Mastering (IMAPI)

Uruchom panel sterowania, klikając przycisk Start, a następnie wpisz panel sterowania. Powinien pojawić się w zapytaniu, po czym musisz kliknąć, aby go uruchomić. Następnym krokiem jest wybór Bezpieczeństwo systemu> Narzędzia administracyjne, następnie kliknij Usługi.

Tutaj znajdziesz opcję z napisem Usługa COM do nagrywania płyt CD IMAPI. To, co będziesz robić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Nieruchomości. Musisz teraz zmienić Typ uruchomienia od Włączone do Niepełnosprawny; Kliknij Zastosować, następnie Uruchom ponownie Twój komputer.

Link do głównej publikacji