Napraw błąd krytyczny C0000022 dla systemów Lenovo, Dell, ASUS, HP itp

Gdy tylko wcisniemy przycisk zasilania na naszych komputerach, aby je uruchomić, ogromna liczba plików i operacji pojawia się na obrazie i sprawia, że ​​komputer działa. Ale jeśli coś pójdzie nie tak, system może zgłosić błąd. Jednym z tych błędów jest błąd krytyczny C0000022. Jest to zwykle wywoływane podczas stosowania aktualizacji. Oznacza to, że dzieje się tak z powodu błędu napotkanego podczas aktualizacji systemu Windows. Będziemy więc szukać odpowiednich poprawek dla tego samego. Zanurzmy się teraz w tym.

Błąd krytyczny C0000022

Napraw błąd krytyczny C0000022

Wprowadzimy następujące poprawki błędu krytycznego C0000022 dla wszystkich komputerów,

 1. Wykonaj pełne wyłączenie.
 2. Użyj Przywracania systemu.
 3. Uruchom automatyczną naprawę uruchamiania.
 4. Użyj DISM, aby odinstalować określone aktualizacje systemu Windows.
 5. Uzyskaj wymagane aktualizacje ręcznie.

1] Wykonaj pełne zamknięcie

Otwórz wiersz polecenia (admin), wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter:

zamknięcie / s / f / t 0

Spowoduje to „całkowite” zamknięcie komputera z systemem Windows 10/8. Poprawna składnia dla a pełne wyłączenie systemu Windows 10/8 powinien być: zamknięcie / s / f / t 0 i dla Hybrydowe wyłączenie Powinien być: shutdown / s / hybrid / t 0.

Teraz włącz komputer i sprawdź, czy problem zniknął.

2] Użyj Przywracania systemu

Jeśli jesteś w zaawansowanych opcjach uruchamiania, możesz bezpośrednio wybrać Przywracanie systemu i kontynuować czynności.

Windows-10-boot 7

Jeśli właśnie uruchomiłeś komputer w trybie awaryjnym, wpisz sysdm.cpl w polu Rozpocznij wyszukiwanie i naciśnij Enter. Wybierz zakładkę oznaczoną jako Ochrona systemu a następnie wybierz Przywracanie systemu przycisk.

Otworzy się teraz nowe okno, w którym będziesz musiał wybrać żądane Punkt przywracania systemu. Po wybraniu żądanego punktu przywracania systemu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

Teraz uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy ta metoda była w stanie rozwiązać problem.

3] Uruchom automatyczną naprawę uruchamiania

winre-windows-8-3

Uruchom automatyczną naprawę na komputerze i sprawdź, czy to pomoże. Musisz uruchomić w Zaawansowane opcje uruchamiania w obszarze Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.

Automatyczna naprawa przy uruchamianiu skanuje pliki systemowe, ustawienia rejestru, ustawienia konfiguracji i wiele innych oraz automatycznie próbuje rozwiązać problem.

4] Użyj DISM, aby odinstalować określone aktualizacje systemu Windows

Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i kliknij Wiersz polecenia (administrator), wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij Enter,

DISM.exe / online / get-packages

Zapełni listę aktualizacji systemu Windows zainstalowanych na komputerze za pomocą DISM w wierszu polecenia wiersza polecenia.

Poszukaj aktualizacji, którą chcesz odinstalować. Będzie to wyglądać jak: package_for_KB976932 ~ 31bf3856ad364e35 ~ amd64 ~~ 6.1.1.1. A następnie skopiuj.

Teraz wpisz to polecenie i naciśnij Enter, aby odinstalować daną aktualizację,

DISM.exe / online / remove-package / packagename: [NAZWA AKTUALIZACJI DO ODINSTALOWANIA]

Ponownie uruchom komputer, aby zmiana zaczęła obowiązywać.

5] Uzyskaj wymagane aktualizacje ręcznie

Jeśli nie jest to aktualizacja funkcji, a jedynie aktualizacja zbiorcza, możesz ręcznie pobrać i zainstalować usługę Windows Update. Aby znaleźć aktualizację, której nie udało się wykonać, wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Wyświetl historię aktualizacji
 • Sprawdź, która konkretna aktualizacja nie powiodła się. W przypadku aktualizacji, których nie udało się zainstalować, w kolumnie Status pojawi się komunikat Niepowodzenie.
 • Następnie przejdź do Centrum pobierania Microsoft i wyszukaj tę aktualizację, używając numeru KB.
 • Gdy go znajdziesz, pobierz i zainstaluj go ręcznie.

Możesz użyć Microsoft Update Catalog, usługi firmy Microsoft, która zawiera listę aktualizacji oprogramowania, które mogą być dystrybuowane w sieci korporacyjnej. Korzystanie z katalogu Microsoft Update może okazać się miejscem, w którym można znaleźć aktualizacje oprogramowania Microsoft, sterowniki i poprawki.

Jeśli jest to aktualizacja funkcji, zawsze możesz polegać na następujących metodach aktualizacji komputera,

 • Możesz spróbować pobrać i zainstalować najnowszą wersję systemu Windows 10 na komputerze. Te aktualizacje można pobrać albo pobierz system Windows 10 za pomocą narzędzia Media Creation, albo uzyskaj plik ISO dla systemu Windows 10.
 • Lub możesz spróbować Zresetować komputer z systemem Windows 10.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji