Utwórz dysk poślizgowy Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1, używając RT Seven Lite

Przesyłanie strumieniowe to proces integracji dodatku Service Pack z ISO systemu Windows. Dzięki temu nie musisz poświęcać kolejnych 30 minut na instalację dodatku Service Pack po zainstalowaniu systemu Windows.

Narzędzie, które zostanie do tego użyte, nazywa się RT Se7en Lite. Oprócz przesyłania strumieniowego umożliwia także dostosowanie dysku instalacyjnego systemu Windows poprzez usunięcie komponentów, integrację cichych instalatorów tworzących instalację nienadzorowaną itp.

Jednak nie zalecamy usuwania komponentów podczas procesu instalacji, ponieważ może to prowadzić do ewentualnych problemów w późniejszym czasie. Dlatego ten samouczek koncentruje się tylko na tym, jak używać RT Se7en Lite do utworzenia dysku slipstream z Windows 7 Service Pack 1.

Najpierw pobierz instalator RT Seven Lite z linku podanego po tym artykule. Zainstaluj aplikację i uruchom program. Zobaczysz poniższy ekran. Kliknij Przeglądaj ścieżkę i wybierz plik ISO lub folder, w którym skopiowano zawartość dysku DVD systemu Windows 7. Nie można bezpośrednio wybrać ścieżki DVD.

Następnie wybierz wersję systemu Windows (Ultimate, Professional, Home Premium itp.), Którą chcesz zainstalować, zaznacz dysk Slipstream i kliknij OK.

Teraz wybierz pobrane pliki dodatku Service Pack i kliknij przycisk Start. Rozpocznie się proces integracji.

Po zakończeniu kliknij Kontynuuj.

Możesz także wprowadzić dodatkowe poprawki do oryginalnej instalacji, które nie zostały tutaj udokumentowane. Teraz stworzymy bootowalny ISO, który można zapisać na DVD. Kliknij ISO-Bootable w lewym okienku. Wybierz napęd DVD i kliknij Make ISO.

Pobierz RT Seven Lite.

Funkcja poślizgu dodatku Service Pack jest dostępna w wersji 2.60 beta.

Link do głównej publikacji