Błąd CONFIG LIST FAILED na komputerach z systemem Windows [FULL FIX]

Chociaż błędy komputera są stosunkowo częste i nieszkodliwe, niektóre błędy, takie jak USTERKA KONFIGURACJI NIEPOPRAWNE Błąd BSoD może być poważnym problemem w systemie Windows 10. Tego typu błędy mogą być dość kłopotliwe, dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak je naprawić.

Jak naprawić błąd CONFIG LIST FAILED BSoD

 1. Aktualizuj system Windows 10
 2. Zaktualizuj sterowniki
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Uruchom polecenie chkdsk
 7. Odinstaluj problematyczne oprogramowanie
 8. Zmień tryb dysku twardego z AHCI na ATA
 9. Uruchom automatyczną naprawę / reset systemu Windows 10
 10. Sprawdź swój sprzęt

Kroki, aby naprawić błąd CONFIG LIST FAILED

Rozwiązanie 1 — Aktualizuj system Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci mogą być spowodowane wadliwym sprzętem lub określonym oprogramowaniem, które nie jest w pełni zgodne z systemem Windows 10, dlatego czasami może być trudno znaleźć i naprawić przyczynę błędu CONFIG LIST FAILED.

Aby uniknąć błędów BSoD, ważne jest, aby pobrać i zainstalować najnowsze aktualizacje systemu Windows 10. Korzystając z usługi Windows Update, będziesz pobierać najnowsze poprawki bezpieczeństwa, a wiele z tych poprawi także różne problemy ze sprzętem i oprogramowaniem. Instalując najnowsze łatki, upewnisz się, że Twój komputer jest stabilny i bezpieczny przed błędami BSoD.

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj sterowniki

Sterowniki są integralną częścią każdego systemu operacyjnego, ponieważ umożliwiają komputerowi rozpoznawanie i używanie sprzętu. Jeśli określony sterownik nie jest zgodny z systemem Windows 10, wystąpi błąd BSoD, taki jak CONFIG LIST FAILED, a komputer ulegnie awarii.

Na szczęście aktualizacja sterowników jest raczej prosta, a aby to zrobić, wystarczy odwiedzić stronę producenta sprzętu, zlokalizować urządzenie i pobrać najnowsze sterowniki. Pamiętaj, że aby naprawić błąd CONFIG LIST FAILED, musisz zaktualizować wszystkie główne komponenty.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Następną rzeczą, którą spróbujemy, jest uruchomienie wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows 10. To narzędzie może służyć do rozwiązywania wszelkiego rodzaju różnych problemów, w tym problemów BSOD. Może to również rozwiązać błąd KONFIGURACJA USTERKI USTERKI

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Przejdź do Rozwiązywanie problemów.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.CONFIG LIST FAILED Błąd Windows 10
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Innym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy tutaj, jest skanowanie SFC. Kontroler plików systemowych to narzędzie wiersza polecenia, które zasadniczo skanuje system w poszukiwaniu potencjalnych problemów. Jeśli uszkodzony plik systemowy stanowi problem, to narzędzie automatycznie go naprawi, a problem zostanie rozwiązany.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz cmd i otwórz Wiersz polecenia jako administrator.
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannowCONFIG LIST FAILED Błąd Windows 10
 3. Poczekaj, aż proces się zakończy (jest dłuższy).
 4. Jeśli narzędzie znajdzie uszkodzony plik systemowy, automatycznie go naprawi.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

Trzecie narzędzie do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, to DISM. Obsługa i zarządzanie obrazem wdrażania (DISM) to narzędzie, które ponownie wdraża obraz systemu i rozwiązuje potencjalne problemy po drodze. Może więc być również pomocny w usuwaniu błędu CONFIG_LIST_FAILED.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealthCONFIG LIST FAILED Błąd Windows 10
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 6 — Uruchom polecenie chkdsk

Błędy BSoD mogą być spowodowane uszkodzonymi plikami na dysku twardym. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się uruchomienie skanowania chkdsk. Aby uruchomić skanowanie chkdsk, wykonaj następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć Menu użytkownika zaawansowanego. Teraz wybierz Wiersz polecenia (administrator) z menu.
  wiersz polecenia-admin
 2. Po uruchomieniu wiersza polecenia wprowadź chkdsk / f / r C: i naciśnij Wchodzić.
  chkdsk-cmd Aby pomyślnie rozwiązać ten problem, musisz przeskanować wszystkie partycje dysku twardego, więc pamiętaj o zastąpieniu litery C odpowiednią literą. Warto wspomnieć, że nie będzie można skanować dysku C w systemie Windows, dlatego musisz go ponownie uruchomić, aby go przeskanować.
 • Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do systemu Windows 10 z powodu błędu CONFIG LIST FAILED, możesz uruchomić program chkdsk, wykonując następujące kroki:

  1. Uruchom ponownie komputer podczas uruchamiania. Powtórz ten krok kilka razy, aby rozpocząć automatyczną naprawę.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Wiersz polecenia.
  3. Po uruchomieniu wiersza polecenia wprowadź chkdsk / f / r C:. Pamiętaj, aby powtórzyć skanowanie programu chkdsk dla wszystkich partycji dysku twardego, zastępując literę C odpowiednią literą.
  4. Po zakończeniu zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie twój komputer.

  Rozwiązanie 7 — Odinstaluj problematyczne oprogramowanie

  Niektóre programy mogą powodować pojawienie się błędu CONFIG_LIST_FAILED, a aby to naprawić, musisz znaleźć i usunąć problematyczne oprogramowanie. Jeśli niedawno zainstalowałeś lub zaktualizowałeś nowe oprogramowanie, usuń je i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

  Inną częstą przyczyną błędów BSoD może być Twój program antywirusowy, dlatego zaleca się usunięcie programów antywirusowych innych firm i pozostawienie tylko Windows Defender. Warto wspomnieć, że podczas odinstalowywania programu antywirusowego może on czasami pozostawiać określone pliki i wpisy rejestru, a także bardzo ważne jest ich usunięcie.

  Wiele firm antywirusowych ma dedykowane narzędzia dezinstalacyjne do swojego oprogramowania, dlatego należy pobrać jedno z tych narzędzi i użyć go do całkowitego usunięcia programu antywirusowego.

  Rozwiązanie 8 — Zmień tryb dysku twardego z AHCI na ATA

  Według użytkowników CONFIG LIST FAILED może pojawić się, jeśli tryb dysku twardego jest ustawiony na AHCI, a aby naprawić ten błąd, musisz wejść do BIOS-u i go zmienić. Aby przejść do systemu BIOS, wykonaj następujące czynności:

  1. Podczas uruchamiania komputera naciskaj F2 lub Del. Może to być inny klawisz F na twoim komputerze, więc musisz powtórzyć ten proces kilka razy, aż znajdziesz właściwy klucz.
  2. Po przejściu do systemu BIOS musisz znaleźć ustawienia dysku twardego i zmienić tryb dysku twardego z AHCI do ATA. Ponieważ każda wersja systemu BIOS jest inna, zalecamy sprawdzenie instrukcji płyty głównej i sprawdzenie, jak znaleźć i zmienić to ustawienie.
  3. Po zakończeniu zapisz zmiany i uruchom ponownie Twój komputer.
  • Rozwiązanie 9 — Uruchom automatyczną naprawę / reset systemu Windows 10

   Jeśli problem nadal występuje, może być konieczne wykonanie Automatycznej naprawy. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

   1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas uruchamiania. To powinno rozpocząć proces automatycznej naprawy.
   2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Automatyczna naprawa.
   3. Teraz wystarczy wybrać nazwę użytkownika i hasło, a system Windows 10 spróbuje się naprawić.

   Jeśli naprawa automatyczna nie rozwiąże problemu, być może trzeba będzie zresetować system Windows 10. Wykonując reset systemu Windows 10, usuniesz wszystkie pliki z dysku C, więc wykonaj kopię zapasową. Po utworzeniu kopii zapasowej wykonaj następujące czynności:

   1. Rozpocznij automatyczną naprawę, kilkakrotnie ponownie uruchamiając komputer.
   2. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer. Do wykonania tej procedury może być potrzebny nośnik instalacyjny systemu Windows 10 i można go łatwo utworzyć z dowolnego dysku flash USB.
   3. Wybierz Usuń wszystko> Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki.
   4. Kliknij Resetowanie i postępuj zgodnie z instrukcjami.

   Po zakończeniu procesu resetowania będziesz mieć świeżo zainstalowany system Windows 10 bez żadnych aplikacji, które mogą powodować błąd BSoD. Jeśli problem nadal występuje, oznacza to, że jest spowodowany przez Twój sprzęt.

   Rozwiązanie 10 — Sprawdź sprzęt

   Stosunkowo częstą przyczyną błędu CONFIG LIST FAILED BSoD może być sprzęt, więc upewnij się, że sprzęt działa poprawnie. Najczęstszą przyczyną może być pamięć RAM, ale prawie każdy główny składnik może powodować pojawienie się tego błędu. Ponadto, jeśli ostatnio instalowałeś nowy sprzęt, usuń go lub wymień, ponieważ może on nie być w pełni kompatybilny z twoim komputerem.

   CONFIG LIST FAILED Błąd BSoD może być problematyczny, ale użytkownicy zgłosili, że udało się naprawić błąd, aktualizując sterowniki lub zmieniając tryb dysku twardego. Jeśli te rozwiązania Ci nie odpowiadają, wypróbuj inne rozwiązania z tego artykułu.

Link do głównej publikacji