Aplikacja Twitter na Windows 8 / RT / 10 jest tutaj [Recenzja]

Aktualizacja — oficjalna aplikacja Twitter dla systemu Windows 10 została już wydana.

Jedna z najbardziej znanych sieci społecznościowych ze wszystkich, Świergot, do niedawna brakowało wsparcia dla systemu Windows 8. Jednak teraz oficjalna aplikacja Windows 8 jest bezpłatnie dostępna dla użytkowników do pobrania i zainstalowania na swoich urządzeniach.

Aplikacja jest bardzo potrzebnym dodatkiem do Sklep Windows i to jest przełom dla innych sieci społecznościowych, które będą dostępne wraz z ich oficjalnymi aplikacjami w najbliższej przyszłości. Ponadto aplikacja Twitter dla Windows Phone została znacznie zaktualizowana, zbliżając ją do wersji iOS lub Android.

Twitter dla Windows 8 — oficjalna aplikacja

twitter-for-windows-8

Jak opisano w Sklepie Windows, Twitter dla Windows 8 zapewnia użytkownikom najczęściej używane funkcje popularnej sieci społecznościowej, wszystkie opakowane w interfejs użytkownika w stylu Windows 8, który jest zarówno estetyczny, jak i bardzo szybki:

Twitter dla Windows 8 oferuje wszystkie elementy, funkcje i funkcjonalność Twittera w połączeniu z szybką i płynną technologią Windows 8

Sama aplikacja jest dość prosta, zapewniając użytkownikom wszystkie opcje, które mieliby w wersji internetowej lub aplikacjach Twitter dostępnych na innych platformach mobilnych. Chociaż interfejs użytkownika aplikacji został opracowany w stylu Windows 8, nadal jest znany i bardzo łatwy w nawigacji.

twitter-for-windows-8-app-review

Przeczytaj także Microsoft ViralSearch wizualizuje wirusowe treści z Twittera

Z menu po lewej stronie okna głównego użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wszystkich treści ze swojego konta, podobnie jak w wersji internetowej. Ponadto strona profilu ma interfejs kafelkowy w stylu Windows 8, który umożliwia wyświetlanie obserwujących, obserwujących i innych informacji. Jednym z problemów, który zauważyłem podczas korzystania z aplikacji, był brak paska przewijania dla obserwujących / obserwujących użytkowników, co uniemożliwiało przewijanie strony.

Dzięki bezproblemowej integracji z Windows 8 aplikacja Twitter daje użytkownikom możliwość korzystania Snap View, funkcja systemu Windows 8, która umożliwia umieszczenie dwóch aplikacji obok siebie na ekranie. To znacznie ułatwia wielozadaniowość lub po prostu rozmawia z przyjaciółmi i jednocześnie wykonuje pracę.

twitter-for-windows-8-app-review-2

Ponadto nie ma możliwości zmiany ustawień konta z poziomu aplikacji, a po wybraniu tej opcji nastąpi automatyczne przekierowanie do wersji internetowej. Poza tym wszystko jest dość proste. Do wysyłania tweetów jest przycisk w prawym górnym rogu, a przycisk wyszukiwania pozwala użytkownikom na szybkie wyszukiwanie innych użytkowników.

OdkryćOpcja ”jest czymś, co uważam za bardzo przydatną, umożliwiając użytkownikowi znajdowanie treści takich jak tematy lub osoby do obserwowania oraz wyświetlanie tweetów i zdjęć. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikowi odkrywać nowe treści i filtrować ogromną ilość informacji na Twitterze, a ponieważ jest oparty na własnej sieci użytkownika, wyświetla listę interesujących go tematów.

twitter-for-windows-8-app-review-3

Aplikacja działa bardzo płynnie, a strony ładują się natychmiast. Oprócz początkowego logowania, które zajęło kilka sekund, wszystko inne ładuje się w mgnieniu oka. Z przyjemnością korzystałem z tej aplikacji, a dzięki dodaniu kilku innych funkcji, takich jak zapisywanie wersji roboczych lub dodawanie wielu kont, Twitter dla Windows 8 może stać się tak dobry, jak inne aplikacje Twittera z innych platform.

Pobieranie Twitter dla Windows 8

Link do głównej publikacji