Aplikacja eBay na Windows 10: co się stało?

Aktualizacja — aplikacja eBay nie jest już dostępna w sklepie Windows Store

Aplikacja eBay została pobrana z App Store. Firma przestała także obsługiwać tych, którzy nadal mają zainstalowaną aplikację. Jeśli Windows Store każe Ci go zaktualizować — nie marnuj czasu — to koniec dla aplikacji eBay na platformie Windows. Od teraz będziesz musiał korzystać z usług eBay w przeglądarce (w przypadku, gdy aplikacja nie jest już zainstalowana na jednym ze swoich urządzeń). Więcej informacji można znaleźć w naszym dedykowanym artykule na temat wycofania aplikacji eBay na urządzenia z systemem Windows.

Oficjalna aplikacja eBay na Windows 8, Windows 10 jest towarzyszem zakupów, gdziekolwiek jesteś; ale ma także przyjazne funkcje dla sprzedawców
Aplikacja eBay na Windows 8
eBay to rezonująca nazwa w świecie marketingu internetowego. Chociaż kiedy to się zaczęło, w 1995 roku, jako niewielka część większej strony internetowej prowadzonej przez Pierre Omidyar, nikt nie podejrzewał, że przekształci się w największy internetowy sklep aukcyjny i sklepowy. Ten międzynarodowy gigant opracował w przeszłości aplikacje skierowane do użytkowników serwisu eBay, aby mogli realizować swoje potrzeby zakupowe w dowolnym miejscu.

Teraz, wraz z pojawieniem się Windows 8, Windows 10 i wielu nowych urządzeń, które pojawiają się na rynku w miarę, jak mówimy, eBay Mobile chciał uzyskać przewagę, dlatego wypuścili eBay oficjalna aplikacja Windows 8, Windows 10. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows i od pierwszego wejrzenia udaje jej się zachować eBay nawet na nowej platformie.

eBay na Windows 10, Windows 8 / RT: seksowna aplikacja do zakupów

Po uruchomieniu aplikacji widzisz bardzo przyjemny dla oka interfejs, doskonale integrujący nowoczesny interfejs użytkownika Windows 10, Windows 8. Czysty, ale bardzo przydatny pasek po prawej stronie ekranu informuje o najlepszych codziennych ofertach, a główna część ekranu ma kafelki, które pomagają znaleźć drogę w aplikacji i, szczerze mówiąc, bardzo dobrze przemyślane, ponieważ zapewniają lepsza wydajność. Układ zawiera:

 • Oglądanie
 • Kupowanie
 • Sprzedawanie
 • Zapisane wyszukiwania
 • Oferty
 • Szukaj

Aplikacja działa nawet lepiej, niż się spodziewałem, to oczywiste, że programiści naprawdę dużo myśleli przy tworzeniu aplikacji, zarówno interfejs użytkownika, jak i składniki aplikacji działają bardzo szybko, prawie bez opóźnień. w eBay na Windows 10, przegląd wideo Windows 8, możesz zobaczyć, jak dobrze aplikacja jest zaprojektowana. Jedną z rzeczy, które nie podobały mi się w aplikacji, jest fakt, że po dodaniu elementu do listy obserwowanych nie pojawia się od razu, ale dotarcie do niego zajmuje kilka minut, a zdjęcie elementu również się pojawia po kolejnych 1-2 minutach. Chociaż nie jest to poważny problem, to jedyna rzecz, którą w tej chwili mogłem znaleźć w aplikacji.

W sekcji Dzienne oferty nie podobało mi się to, że zajmuje dużo miejsca i wyświetla się tylko 5 pozycji. Niezbyt sprytne, jeśli mnie zapytasz. Tak więc, jeśli szukasz więcej ofert, po prostu kliknij tę sekcję, a więcej (znacznie, dużo więcej) pojawi się w jednym rzędzie, a następnie przejdzie do 3 recenzji. Niezły design. Oferty są następnie organizowane w wielu kategoriach. Po zalogowaniu się za pomocą konta w serwisie eBay pojawi się karta „Zapisane wyszukiwania”.

Gdzie się nie udaje

Wyszukiwanie przedmiotów odbywa się poprzez „nieśmiertelny” pasek Uroków. Jeśli znajdziesz produkt, którego szukasz, ale nie masz wystarczających środków, aby go kupić, lub jeśli nie masz pewności, czy chcesz dokonać zakupu, możesz go „obejrzeć”. Wystarczy kliknąć „Obejrzyj”, a przejdzie ono na listę obserwacyjną i pozostanie na niej. Nie udało mi się jednak dokończyć zakupu żadnego przedmiotu, bo najwyraźniej to nie jest włączony w serwisie eBay Mobile. Zasadniczo musiałem to zrobić na stronie eBay.

Kolejną dużą wadą, być może największą, jest to, że nie można sprzedawać bezpośrednio w aplikacji, ponownie trzeba wyjść z aplikacji i wejść na stronę. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu aplikacji znajdziesz przycisk „Sprzedaj w serwisie eBay”, aby odkryć następujący komunikat:

Bardzo smutne dla tych, którzy są aktywnie sprzedaje w serwisie eBay. Wyobrażam sobie, że posiadanie urządzenia z systemem Windows 10, Windows 8 lub Windows RT w podróży i możliwość używania go do zmiany portfela sprzedaży jest tym, co wielu sprzedawców sobie wyobrażało, ale niestety umysły eBay uważały inaczej. Dlatego aplikacja eBay na Windows 8 jest znacznie bardziej dla kupujących niż dla sprzedawcy i działa jak „pośrednik” przy zakupach, ponieważ nawet tych nie można sfinalizować w aplikacji.

Podsumujmy teraz wszystkie funkcje eBay na Windows 10, Windows 8 ma:

 • Bardzo dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika, intuicyjny, łatwy w obsłudze i przyjemny dla oka
 • Bardzo dobra wydajność przy minimalnym opóźnieniu i bardzo szybkim wyszukiwaniu
 • Informacje są bardzo dobrze zorganizowane
 • Aplikacja pozwala zapisywać wyszukiwania do późniejszego wykorzystania
 • Możesz dodawać elementy do listy obserwowanych, aby mieć je na oku

Jak widać, eBay to bardzo estetyczna aplikacja do zainstalowania na urządzeniu z systemem Windows 10 i Windows 8. Bardzo wolę to niż staroświecką stronę internetową, ale mogę tylko mieć nadzieję, że poprawią ją w przyszłości, w przeciwnym razie na razie chodzi tylko o wygląd, a nie o „treść”. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak eBay wygląda i działa w systemie Windows 10, Windows 8, zapoznaj się z poniższym filmem.

Pobierz eBay na Windows 10, Windows 8 / Windows RT

Link do głównej publikacji