Aktualizacja Windows 10 Creators Update instaluje się sama dla niektórych użytkowników [FIX]

Podczas gdy inni muszą ręcznie pobrać i zainstalować aktualizację Creators Update dla systemu Windows 10, niektórzy użytkownicy są zaskoczeni, gdy od razu stwierdzili, że ich komputery zostały zaktualizowane do najnowszej wersji systemu Windows. Jeden użytkownik zabrał się do Reddit, aby rzucić światło na to, co się naprawdę wydarzyło:

„Więc dziś rano zabieram się do pracy, a mój szef przychodzi porozmawiać ze mną:„ Hej, mamy aktualizację twórców! ”. Zaskoczyło mnie to, że mamy WSUS, a„ Aktualizacja funkcji systemu Windows 10 ”jest w stanie„ niezatwierdzona ”.

Może pomieszałem się z Zasadami Windows Update? [Sprawdziłem] ustawienia zasad, nic się nie zmieniło, GP Update i RSOP.MSC mówi, że zasady zostały zaktualizowane i zastosowane.

Sprawdziłem rejestr na moim komputerze pod „HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate” i „HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate \ AU” i wszystko jest w porządku.

Jako bonus, nasz klient VPN z Check Point nie jest kompatybilny. ”

Ponadto wyjaśnia, że ​​problem może być spowodowany podwójnym skanowaniem, które ma miejsce, gdy włączona jest opcja Konfiguruj automatyczne aktualizacje, a opcja Odrocz aktualizacje i aktualizacje jest wyłączona. Po wyłączeniu konfiguracji odroczenia aktualizacji i aktualizacji system Windows pomija usługi Windows Server Update Services i skanuje w poszukiwaniu aktualizacji w witrynach Windows Update, omijając zatwierdzenia WSUS. Wynika to z faktu, że użycie opcji po stronie klienta do zaplanowania aktualizacji i aktualizacji funkcji powoduje przełączenie klienta do Windows Update for Business.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać problem, użytkownik zaoferował następujące rozwiązanie (w części Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Windows Update):

  • Włącz opcję „Konfiguruj automatyczne aktualizacje”
  • Włącz „Nie łącz z żadnymi lokalizacjami internetowymi Windows Update”
  • Pozostaw „Odrocz aktualizacje i aktualizacje” jako „Nieskonfigurowane”

Należy jednak pamiętać, że włączenie zasady „Nie łącz się z żadnymi lokalizacjami internetowymi Windows Update” wpływa na Sklep Windows i inne nowoczesne aplikacje.

Konfiguracja blokuje systemowi Windows kontakt z publicznymi serwerami Windows Update i ukrywa opcję „Sprawdź aktualizacje Microsoft” w kliencie Windows Update w systemie Windows 10. Pamiętaj o tym podczas wykonywania obejścia.

Link do głównej publikacji