7 najlepszych nepalskich programów do pisania, aby pisać naturalnie na komputerze

Najczęściej używanym scenariuszem Nepalu jest Devanagari, które można również znaleźć w Indiach i innych częściach południowej części Azji. Istnieje jeden skrypt o nazwie Khas, uważany za najstarszy, a także Newari, Limbu.

Ze względu na różnorodność języków w Nepalu ciężko jest stworzyć oprogramowanie do pisania dla tego języka, ale znaleźliśmy kilka świetnych opcji.

Opcje, które omówimy w tym artykule, mogą być używane zarówno online, jak i jako pobrane oprogramowanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Najlepsze opcje oprogramowania do pisania w języku nepalskim na PC

1

Lipikaar

Lipikaar - arabskie oprogramowanie do pisania / pisanie w języku nepalskim

Lipikaar oferuje wiele języków pisania — hindi, bengalski, pendżabski, tamilski, arabski, nepalski itp.

W tym artykule skupimy się na funkcjach znalezionych w Lipikaar, które pozwalają łatwo pisać na komputerze z systemem Windows w języku nepalskim. To oprogramowanie zostało zbudowane tak, aby było bardzo łatwe w użyciu, a także szybkie.

Możesz go używać do pisania różnych programów na komputerze, takich jak Microsoft Word, Arkusze Excel, a nawet do pisania wiadomości e-mail w wybranej przeglądarce.

Możesz wypróbować Lipikaar z 3-dniowym okresem próbnym, który daje dostęp do całego zakresu możliwości. Jeśli chcesz korzystać z oprogramowania po zakończeniu okresu próbnego, możesz je kupić i aktywować.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak działa Lipikaar, możesz najpierw wypróbować wersję online. Sprawdź oficjalną stronę Lipikaar.

Pobierz Lipikaar 

2)

Google Input Tools

Google Input Tools - pisanie w języku nepalskim

Świetna opcja oprogramowania online firmy Google nazywa się Narzędzia wprowadzania. To bardzo przydatne narzędzie pozwala pisać w wielu językach, można uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem połączenia internetowego.

Szukasz najlepszego rozszerzenia słownika dla swojej przeglądarki? Oto nasze najlepsze typy.

Korzystanie z Google Input Tools daje przewagę nad innymi opcjami oprogramowania przedstawionymi w tym artykule ze względu na rozmiar bazy danych słów, z którymi współpracują, a także zespół, który pracował nad rozwojem tego narzędzia.

Wypróbuj Narzędzia wprowadzania Google

3)

Unicode Nepali

Unicode Nepali Converter

Ta strona jest niezwykle przydatna, jeśli chcesz pisać po nepalsku, a także w przypadku, gdy chcesz przetłumaczyć tekst między językami.

Jest to piąta wersja oprogramowania online i została zaktualizowana o możliwość wstawiania obrazów, tabel itp.

Wypróbuj Unicode Nepali

4

Łatwe pisanie w języku nepalskim

Łatwe pisanie w języku nepalskim

To kolejne świetne oprogramowanie online, które pozwala na łatwe pisanie w języku nepalskim w zaciszu własnego komputera i bez potrzeby instalowania czegokolwiek.

Spróbuj łatwego pisania w języku nepalskim

Ucz się nowych języków obcych dzięki tym aplikacjom Windows 10

5

Nepalski Klawiatura od Branah

Nepali Keyboard - nepalski program do pisania

To oprogramowanie online to kolejne świetne narzędzie, które udostępnia wszystkie narzędzia potrzebne do łatwego pisania w języku nepalskim na komputerze z systemem Windows.

Wypróbuj klawiaturę Branah Nepali

6

Nepalski Unicode autorstwa Ashesh

Nepali Unicode by Ashesh - nepalskie oprogramowanie do pisania

Możesz również użyć tego narzędzia do pisania w języku nepalskim na komputerze, a następnie łatwo skopiować i wkleić je do internetowej platformy społecznościowej, Microsoft Word, PDF lub dowolnej innej aplikacji tekstowej na komputerze.

To narzędzie pozwala nie tylko pisać w języku nepalskim, ale może także przekształcać romanizowany nepalski w nepalski Unicode. Możesz także zachować niektóre słowa w języku angielskim (lub nie przekształcać w języku nepalskim), umieszczając określone słowo / słowa w nawiasach klamrowych (np. „{Mobile}”).

Wypróbuj Nepalski Unicode firmy Ashesh

7

Opcje zapisu nepalskiego wbudowane w Windows 10

KB4489885, KB4489878, nepalskie oprogramowanie do pisania

Istnieje również sposób użycia ustawień języka ojczystego, które można znaleźć w systemie Windows 10, aby pisać w języku nepalskim. Następnie zbadamy sposób pobierania czcionek i układu klawiatury niezbędnych do tego, nawet w trybie offline.

1. Kliknij Menu Start> Ustawienia
2. Wybierz Czas Język > następnie kliknij Region język opcja
3. Under Języki, Kliknij „+ Dodaj język”
4. Przewiń w prawo i wybierz नेपाली Nepali
5. Kliknij नेपाली (नेपाल) Nepali (Nepal)

Po zakończeniu tych kroków komputer automatycznie pobierze wszystkie pliki potrzebne do skonfigurowania systemu Windows do pisania w Devanagari Nepali Unicode.

Będziesz także musiał zmienić metodę wprowadzania na Devanagari. Oto jak to zrobić:

Zakładając, że twoja metoda wprowadzania została ustawiona na angielski, blisko zegara na pasku zadań, znajdziesz opcję z napisem „ENG” (Skrót: Klawisz Windows + Spacja). Kliknięcie tego przycisku (lub użycie skrótu klawiaturowego) spowoduje wyświetlenie menu, które umożliwi wybór nepalskiego układu klawiatury.

Po zakończeniu tego kroku możesz teraz pisać w nepalskim Unicode w dowolnej aplikacji zgodnej z systemem Windows 10.

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych opcji oprogramowania, które można znaleźć w Internecie w 2019 r., Które pozwalają łatwo pisać w języku nepalskim.

Jeśli chcesz pobrać oprogramowanie, które ma więcej możliwości i które można uruchomić w trybie offline, możesz pobrać Lipikaar. Jeśli wolisz szybko uzyskać dostęp do nepalskiego oprogramowania do pisania bez konieczności pobierania czegokolwiek, możesz zapoznać się z opcjami oprogramowania online przedstawionymi w tym artykule.

Inną opcją jest użycie natywnego języka i opcji systemu Windows, które przedstawiliśmy na końcu tego artykułu. Bez względu na to, którą z tych opcji wybierzesz, na pewno nie będziesz mieć problemu z pisaniem w języku nepalskim na komputerze z systemem Windows 10.

Chcielibyśmy wiedzieć, jakie były Twoje doświadczenia podczas testowania tego oprogramowania. Daj nam znać, jeśli masz jakieś sugestie lub uwagi, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji