7 najlepszych darmowych programów do zarządzania flotą i śledzenia GPS

Oprogramowanie do zarządzania flotą (FMS) to oprogramowanie, które pozwala firmom kontrolować chaos związany z utrzymaniem floty w celu zmniejszenia ryzyka oraz oszczędności czasu i pieniędzy.

Rozwiązania do zarządzania flotą często oferują takie funkcje, jak śledzenie GPS, śledzenie przyczepy, kamera na desce rozdzielczej, śledzenie chłodni i wiele innych w czasie rzeczywistym, aby pomóc małym lub dużym firmom kontrolować ich flotę.

Jest to również pomocne, jeśli chcesz zachować zgodność z ELD, FMCSA i innymi organami regulacyjnymi w swoim kraju.

Podczas gdy oprogramowanie do zarządzania flotą ma na celu poprawę wydajności i obniżenie kosztów, niektóre firmy wahają się inwestować w FMS ze względu na ograniczenia budżetowe oraz koszty i czas związane ze szkoleniem pracowników w zakresie nowego oprogramowania.

To tutaj bezpłatne i otwarte oprogramowanie ułatwia utrzymywanie kontaktu biznesowego z nowoczesną technologią bez wypalania dziury w kieszeni.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu darmowemu oprogramowaniu do zarządzania flotą, aby Twoja firma była na czasie, zgodnie z lokalnymi i federalnymi przepisami.

Śledź i organizuj aktywność floty za pomocą tych 5 narzędzi

1

GPSWOX

GPSWOX

  • Cena £ — Darmowy / Premium

GPSWOX to system śledzenia lokalizacji GPS dla małych i dużych firm. Jest to rozwiązanie oparte na chmurze premium, ale oferuje bezpłatny plan początkowy, który możesz wypróbować przed dokonaniem zakupu.

Główne cechy GPSWOX obejmują śledzenie w czasie rzeczywistym, zmianę powiadomień, historię i raport, geofencing, bramę mobilną i SMS.

Bezpłatne konto oferuje śledzenie jednego obiektu, który jest jednym pojazdem, śledzenie w czasie rzeczywistym i funkcję aplikacji mobilnej. Resetuj funkcje są podzielone na plany Lite, Basic, Pro i White Label.

Korzystając z GPSWOX, możesz śledzić lokalizację pojazdów, ludzi itp. Online w czasie rzeczywistym za pomocą Google Maps, Satellite lub OSM. Ponadto można również poznać online prędkość, dokładny adres, zużycie paliwa i historię podróży.

GPSWOX pozwala ustawić strefy geograficzne i wysyła natychmiastowe powiadomienia o twojej flocie, gdy tylko wpłynie ona lub opuści strefę. W przypadku kradzieży urządzenie wysyła alarm SOS, a także pozwala zdalnie zabić silnik.

Raporty śledzenia można eksportować w wielu formatach, w tym XLS, PDF, CSV, TXT i innych. Raport składa się z takich informacji, jak nazwa lokalizatora GPS, godziny jazdy, postój, przebyta odległość i wiele więcej.

Potrzebujesz także niezawodnej aplikacji GPS, aby dotrzeć do celu na czas.

GPSWOX to bogate w funkcje rozwiązanie do śledzenia GPS do zarządzania flotą. Darmowe konto jest poważnie ograniczone przez funkcje, ale jeśli masz tylko jeden pojazd do śledzenia, może to być dobre rozwiązanie.

Wypróbuj DPSWOX

2)

FleetVIP

FleeVIP

  • Cena £ — Darmowy / Premium

FleetVIP to raczej rozwiązanie do obsługi floty niż oprogramowanie do zarządzania flotą. Główne cechy FleetVIP obejmują prowadzenie kompletnych dzienników konserwacji pojazdu, automatyczne alerty o konserwacji zapobiegawczej i obliczanie terminów kalendarzowych.

Darmowa wersja oprogramowania pozwala śledzić 2 pojazdy. Jeśli masz więcej niż dwa pojazdy do obsługi i potrzebujesz więcej funkcji, spójrz na wersję premium tego narzędzia.

Jedną z unikalnych cech FleetVIP są prawdziwe terminy kalendarzowe dla zaplanowanych zadań serwisowych określonych w czasie jazdy pojazdu w kilometrach i milach.

FleetVIP oferuje sprawdzanie spójności osi czasu dla wszystkich zakończonych prac konserwacyjnych, obliczanie opłat kalendarzowych w celu dostosowania nadchodzących terminów konserwacji dla wszystkich zaplanowanych zadań w oparciu o wzorce użytkowania, śledzenie nieplanowanej i nieoczekiwanej konserwacji.

Skorzystaj z oprogramowania diagnostycznego samochodu dla użytkowników systemu Windows, aby dokładnie wskazać, co jest nie tak z twoim samochodem.

Dodatkowe funkcje oferowane przez oprogramowanie obejmują coroczne śledzenie daty inspekcji pojazdu, ograniczenie częstych kontroli licznika przebiegu, eksport raportów w formacie arkusza kalkulacyjnego, może wydrukować 35 raportów i setki zapytań Ad Hoc, prowadzi pełny dziennik konserwacji pojazdu i łatwo śledzi wiele pojazdów oraz zapewnia oddzielną konserwację log.

FleetVIP jest kompatybilny z komputerami z systemem Windows z wersją 7/8/10, w tym wersjami 32-bitowymi i 64-bitowymi.

Pobierz FleetVIP 

3)

Flota Odoo

Flota Odoo

  • Cena £ — Wolny

Odoo oferuje pakiet aplikacji biznesowych typu open source, a Odoo Fleet jest jedną z nich. Odoo Fleet to aplikacja do zarządzania flotą, która oferuje bezpłatne konto z nieograniczoną liczbą użytkowników na zawsze.

Istnieje plan premium z możliwością aktualizacji na wypadek, gdybyś potrzebował więcej funkcji, takich jak dostosowywanie i wsparcie.

Odoo Fleet umożliwia dodawanie szczegółowych opisów pojazdów, w tym marki i modelu, numeru rejestracyjnego, numeru podwozia, liczby drzwi i siedzeń, koloru itp., Aby szybko zidentyfikować każdy pojazd z Twojej floty.

Oprogramowanie może monitorować zużycie paliwa i śledzić przebieg, raportując odczyt licznika przebiegu, a także prognozując serwis i naprawy. Ponadto jest wyposażony w funkcję konserwacji pojazdu, która zapewnia codzienne monitorowanie wszystkich potrzeb związanych z konserwacją pojazdu.

Jeśli potrzebujesz dobrego oprogramowania do planowania biznesowego, nie szukaj dalej niż te 5 rozwiązań

Deska rozdzielcza pokazuje przegląd wszystkich pojazdów. Możesz utworzyć kilka statusów, aby śledzić zamówione pojazdy, pojazdy stojące i pojazdy wycofane.

Raporty i analizy obejmują prosty i przejrzysty pulpit nawigacyjny pokazujący raporty i wykresy na żywo oraz rejestrację wszystkich kosztów związanych z flotą z opcją utworzenia niestandardowego raportu z parametrami zdefiniowanymi przez użytkownika.

Po stronie plików, Odoo Fleet nie korzysta z funkcji śledzenia GPS i integracji. Odoo Fleet to nonsensowne rozwiązanie bez ograniczeń dla użytkowników i zarządzania obiektami.

Wypróbuj Odoo Fleet 

4

Traccar

Traccar

  • Cena £ — Darmowy / Premium

Traccar to darmowy system śledzenia GPS typu open source. Za pomocą oprogramowania możesz śledzić swoją flotę pojazdów na żywo na mapach lub zdjęciach satelitarnych.

Będąc rozwiązaniem typu open source, Traccar musi być hostowany na samodzielnie zarządzanym serwerze. Jeśli jednak chcesz, aby firma wykonała za Ciebie brudną robotę, Traccar oferuje plany premium w pełni zarządzanego hostingu z profesjonalnym wsparciem.

Traccar twierdzi, że obsługuje ponad 170 protokołów GPS i ponad 1500 modeli urządzeń śledzących GPS. Lista wszystkich obsługiwanych urządzeń znajduje się na oficjalnej stronie internetowej.

Nowoczesny interfejs użytkownika działa zarówno z komputerem stacjonarnym, jak i urządzeniami mobilnymi. Możesz używać systemu na urządzeniach z Androidem i iOS za pomocą aplikacji natywnej.

Jedną z ciekawych funkcji oferowanych przez Traccar jest możliwość zmiany urządzeń mobilnych w celu wykorzystania ich jako urządzenia śledzącego GPS przy użyciu zestawu aplikacji.

Dzięki Traccar możesz przeglądać wszystkie urządzenia GPS w czasie rzeczywistym i wysyłać powiadomienia e-mailem lub SMS-em w przypadku pochopnej jazdy, przekroczenia prędkości, zdarzeń związanych z paliwem i konserwacją, ogrodzenia geograficznego i wielu innych.

W raporcie Traccar zawiera proste raporty z historii lokalizacji, podróży, wykresów i podsumowań. Raporty można przeglądać bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego aplikacji lub telefonu komórkowego lub eksportować do pliku Excel w celu szczegółowej analizy.

Pobierz Traccar 

5

OpenGTS

OpenGTS

  • Cena £ — Darmowe oprogramowanie typu open source

OpenGTS (Open GPS Tracking System) to pierwszy projekt typu open source zaprojektowany w celu zapewnienia internetowej usługi śledzenia GPS dla floty pojazdów.

Z oprogramowania korzysta obecnie 110 krajów na całym świecie, codziennie śledząc tysiące pojazdów.

Oprogramowanie zostało początkowo zaprojektowane z myślą o potrzebach podstawowej floty; z czasem jednak stało się wysoce skalowalnym rozwiązaniem, z którego mogą korzystać duże przedsiębiorstwa.

Każde konto OpenGTS obsługuje wielu użytkowników wraz z osobnymi danymi logowania i dostępem kontrolnym. Możesz śledzić urządzenia GPS od wielu dostawców jednocześnie, a także znaleźć listę zgodnych urządzeń śledzących GPS na stronie internetowej.

Organizacje mogą jednak dostosować narzędzie do pracy z własnymi modułami śledzącymi GPS za pomocą niestandardowego programowania.

Użytkownicy mogą łatwo dostosować zarówno interfejs użytkownika, jak i usługę mapowania. OpenGTS posiada obsługę OpenLayers / OpenStreetMap, Google Maps, Microsoft Virtual Earth i Maps Traction.

Raporty mogą być generowane przy użyciu wewnętrznego silnika raportowania opartego na XML. Raport może szczegółowo przedstawiać dane historyczne dotyczące konkretnego pojazdu lub całej floty.

OpenGTS to potężne rozwiązanie do zarządzania flotą z dużym potencjałem do personalizacji. Jeśli masz zespół programistów i szukasz bezpłatnego oprogramowania do zarządzania flotą, OpenGTS można dostosować do własnych potrzeb, dodając najważniejsze funkcje.

Pobierz OpenGTS 

6

Oprogramowanie do zarządzania flotą Premium

Podczas gdy bezpłatne oprogramowanie do zarządzania flotą jest dobre dla każdej firmy, ponieważ nie kosztuje nic, jego użycie często oznacza brak kompromisu w zakresie funkcji lub brak funkcji, aby poprawnie go zainstalować.

Jeśli czujesz się rozczarowany funkcjami oferowanymi przez bezpłatny FMS wymienionymi w tym artykule, zapoznaj się z oprogramowaniem premium do zarządzania flotą oferującym więcej funkcji za rozsądną cenę.

Większość oprogramowania do zarządzania flotą premium oferuje bezpłatną wersję próbną lub demonstracyjną, dzięki czemu możesz wypróbować oprogramowanie bez żadnego ryzyka.

Samsara

Samsara

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Premium

Samsara oferuje zunifikowany system zarządzania flotą, bezpieczeństwa kierowcy i zgodności. Jest to system oparty na chmurze, dlatego nie wymaga żadnej instalacji na twoim komputerze.

Godne uwagi funkcje oferowane Samsara obejmują śledzenie GPS, śledzenie przyczepy, informacje o trasach i wysyłce, monitorowanie chłodni i integrację kamery na desce rozdzielczej.

Spełnia wymagania przepisów ELD i FMCSA, a także pomaga zachować kontrolę nad zachowaniem kierowcy.

Wypróbuj Samsarę 

7

MyRouteOnline

MyRouteOnline

  • Cena £ — Darmowy / Premium z bezpłatną wersją próbną

MyRouteOnline nie jest rozwiązaniem do zarządzania flotą, ale rozwiązaniem do optymalizacji trasy. Oprogramowanie konwertuje adresy tras z arkusza programu Excel i tworzy najbardziej optymalny plan trasy, który można współdzielić z GPS lub urządzeniem mobilnym.

Być może lekarz jest obcy mapowaniu tras, ponieważ może tworzyć wiele tras pojedynczych lub pojedynczych w oparciu o parametry czasu trwania i przystanków. Możesz dalej sortować trasę według najkrótszych, najszybszych i zrównoważonych parametrów, aby znaleźć najbardziej opłacalne i bezpieczne kierowanie dla swojej floty.

Wypróbuj MyRouteOnline 

Wniosek

Niezależnie od tego, czy posiadasz i zarządzasz flotą 2 czy 200 pojazdów, oprogramowanie do zarządzania flotą pozwala zrobić więcej w krótszym czasie. Oszczędność czasu, pieniędzy i wielu godzin pracy, jeśli zrobisz to dobrze.

Całe oprogramowanie w tym artykule oferuje bezpłatną wersję swojego rozwiązania do zarządzania flotą. Wolne oprogramowanie polega na tym, że większość z nich może nie oferować najnowszych technologii i standardów branżowych. Jednak dla każdego, kto jest nowy w tym systemie, oferuje wystarczająco dużo, aby zacząć.

Zawsze możesz szukać opcji premium w miarę rozwoju firmy. Nawet do celów testowych, te bezpłatne rozwiązania zapewniają doskonałą naukę bez żadnego ryzyka.

Link do głównej publikacji