Konwertuj pliki PDF na dokumenty Word za pomocą tych 5 narzędzi

Czy kiedykolwiek chciałeś ubiegać się o pracę, a wymagany format CV to .doc lub .docx, ale twoje CV jest w formacie Adobe PDF?

Ze względu na to, że pliki PDF nie są tworzone do edycji lub zapewniają sposób wyodrębnienia tekstu lub obrazów, najlepszym sposobem jest ich konwersja do formatu pliku Word. Zapewnia to, że cały zakres informacji pozostaje nienaruszony w wynikowym pliku .doc / .docx.

To tylko niektóre przykłady, ale istnieje wiele innych okoliczności, w których użycie narzędzi do konwersji plików może być bardzo przydatne.

Jest to bardzo frustrujące, gdy spotykamy się z takimi sytuacjami, i zamiast konieczności ręcznego przepisywania całego CV lub innego dokumentu do pliku PDF, możesz użyć specjalistycznego oprogramowania do przekształcenia pliku w dokument Word.

Proces konwersji jest zwykle szybki, a jakość wyników jest bardzo dobra. W zależności od wybranej aplikacji będziesz mieć dostęp do innych przydatnych funkcji oprócz narzędzi do konwersji, takich jak opcje przetwarzania wsadowego, funkcje scalania i dzielenia itp.

Poznajmy najlepsze oprogramowanie na rynku, które pozwala łatwo przekształcić pliki Adobe PDF w pliki Microsoft Word (.doc, .docx).

5 najlepszych programów do konwersji plików PDF na dokumenty Word

1

Nitro PDF to Word Converter

Nitro PDF - konwerter pdf na word

Nitro PDF to kolejna świetna opcja oprogramowania, która może z łatwością przekształcić dowolny plik PDF w dokumenty Word. To oprogramowanie pozwala również na przetwarzanie wsadowe plików PDF, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Oprócz tej możliwości, Nitro PDF może również przekształcać pliki PDF w Excel, PowerPoint i dowolny inny format pakietu Microsoft Office, a także daje możliwość powrotu do formatu PDF z dowolnego formatu.

Nitro pomaga zaoszczędzić czas i wysiłek związany z problemami z układem po konwersji bez utraty jakichkolwiek informacji. Ten program używa algorytmów komputerowych, aby wyeliminować wszelkie problemy dotyczące sposobu rozmieszczenia różnych elementów.

 • Sprawdź teraz Nitro PDF

— POWIĄZANE: 5 najlepszych darmowych programów do odczytu plików PDF dla systemu Windows 10

2)

WPS PDF na Word

WPS PDF na Word

Ten konwerter plików PDF na Word firmy WPS to świetne oprogramowanie, które umożliwia łatwą edycję plików PDF.

To narzędzie zostało zaprojektowane w taki sposób, że pozwala zachować jakość dokumentu nawet po konwersji, zachowując i przekształcając wszystkie punkty wypunktowania, tabele itp., Aby można je było przedstawić jako dokument programu Word. Plik Adobe PDF można przekonwertować na pliki w formacie .DOC lub .DOCX.

Możesz także użyć tego oprogramowania do podzielenia lub nawet scalenia stron zawartych w pliku PDF przed rozpoczęciem procesu konwersji. Pozwala to uniknąć komplikacji na drodze, a także mieć wszystko skonfigurowane i gotowe do transformacji pliku.

WPS PDF na Word, pozwala również na przetwarzanie plików wsadowych. Ta opcja nie tylko oszczędza czas, ale zmniejsza obciążenie systemu, optymalizując sposób przetwarzania wsadowego.

 • Pobierz teraz WPS PDF to Word (wersja próbna)

To oprogramowanie może być licencjonowane do indywidualnego użytku, edukacji lub w celach biznesowych. Każda wersja oferuje określone funkcje i opcje.

 • WPS Office Free obsługuje 5-stronicowy limit konwersji plików PDF na Word i oferuje szeroki zakres bezpłatnych szablonów
 • Licencja WPS Office jest przeznaczony dla firm i oferuje nieograniczoną liczbę konwersji plików PDF na Word, a także wygodę użytkowania bez reklam
 • WPS Premium umożliwia eksportowanie plików PDF w partiach i oferuje obsługę OCR.
 • WPS Premium dla edukacji zawiera wszystkie funkcje WPS Premium, ale jest dostępny w bezpłatnym pakiecie zaprojektowanym specjalnie do użytku w edukacji.

— POWIĄZANE: Najlepsze rozszerzenia Chrome do przeglądania, edycji i zapisywania plików PDF online

3)

UniPDF

UniPDF - konwerter pdf na słowo

UniPDF to kolejna świetna opcja oprogramowania, która została zaprojektowana specjalnie do przekształcania plików PDF w dokumenty Word, umożliwiając łatwe wydobywanie informacji i zgodność z całym pakietem Microsoft Office.

To oprogramowanie jest łatwe w użyciu, a oprócz konwersji plików PDF do Word, jest w stanie konwertować pliki na obrazy, HTML lub pliki tekstowe (.txt) i pozwala zachować układ, teksty dokumentów, obrazy i styl formatowania nienaruszone po zakończeniu konwersji.

Wypróbuj UniPDF

4

Adobe PDF Converter

Adobe PDF Converter - pdf na słowo

Nie możesz rozmawiać o plikach PDF, nie wspominając o Adobe. Ta lista nie byłaby kompletna bez podania konwertera Adobe PDF. To oprogramowanie jest doskonałą alternatywą dla opcji przedstawionych w tym artykule.

Dzięki temu oprogramowaniu możesz łatwo konwertować wszystkie pliki PDF na dokumenty Word, zachowując układ i czcionki oryginalnego pliku. Dotyczy to wszystkich wypunktowań i tabel znajdujących się w pliku PDF.

Jedną z najlepszych cech programu Adobe PDF Converter jest to, że pozwala on wyodrębnić określone akapity tekstu z pliku PDF i przejść do pliku Word. Ta funkcja pomaga usprawnić proces wybierania informacji bez konieczności najpierw konwersji całego pliku, a następnie wyodrębnienia go do innego nowego dokumentu.

Adobe PDF Converter może również konwertować pliki PDF na inne popularne formaty, takie jak — Excel, PowerPoint, a także konwertować pliki Word, Excel lub PowerPoint na pliki PDF.

To oprogramowanie jest częścią Adobe Document Cloud, które może być używane jako wersja próbna, a także ma 2 różne wersje:

Acrobat Standard DC 

 • Narzędzie umożliwia przeglądanie, interakcję i edycję plików PDF
 • Przechowuj pliki i udostępniaj treści online — Dropbox, Dysk Google itp.
 • Konwertuje pliki PDF na dowolny dokument pakietu Microsoft Office i odwrotnie

Acrobat Pro DC — zawiera wszystkie funkcje występujące w wersji Standard, a także można go użyć do:

 • Trwale usuń wszelkie widoczne informacje z pliku PDF
 • Dodaj pliki audio, wideo i interaktywne do plików PDF
 • Otrzymuj powiadomienia o statusie i aktywności w czasie rzeczywistym dla dokumentów wysyłanych do przeglądania lub do podpisania

Wypróbuj Adobe PDF Converter

— POWIĄZANE: 5 najlepszych narzędzi do konwersji VCE na PDF w Windows 10

5

Solid Converter PDF na Word

Solid Converter PDF na Word

Ten konwerter z Solid Documents to kolejna świetna opcja, która może przekształcić pliki PDF w dokumenty Word, ma funkcje konwersji wsadowej, może konwertować tylko wybrane fragmenty tekstu, a także umożliwia drukowanie dokumentów PDF bezpośrednio z interfejsu użytkownika.

Jeśli potrzebujesz trochę wskazówek dotyczących korzystania z tego oprogramowania, możesz odwiedzić tę stronę internetową.

Pobierz Solid Converter PDF na Word

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych opcji oprogramowania na rynku, aby po prostu przekonwertować dowolne pliki PDF na dokumenty Word.

Niektóre programy przedstawione na tej liście mają również inne przydatne funkcje, takie jak obsługa konwersji plików Word lub Excel do PDF, opcje eksportowania tylko obrazów z plików PDF, eksport tylko zaznaczonego tekstu itp.

Chcielibyśmy wiedzieć, jaką opcję oprogramowania wybrałeś z tej listy. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji