8 najlepszych programów do zarządzania i edycji zdjęć dla systemu Windows 10

Możesz zastanowić się, dlaczego tak naprawdę musimy przeszukiwać i pobierać zewnętrzną aplikację do zarządzania zdjęciami, gdy system Windows 10 zapewnia użytkownikom wbudowaną?

Jeśli chodzi o wyszukiwanie, nie martw się, bo w tym artykule wymienimy najlepsze oprogramowanie do zarządzania zdjęciami dostępne dla systemu Windows 10. Kilka lat temu zarządzanie zdjęciami nie było wielkim problemem. Wewnątrz rolki aparatu zapisano kilka wspomnień, które opracowano bez kłopotów z edycją, kadrowaniem lub zarządzaniem miejscem do przechowywania.

Cyfryzacja spowodowała stres związany z przechowywaniem i organizowaniem setek, a nawet tysięcy zdjęć przechowywanych w jednym urządzeniu. Niezależnie od tego, czy chodzi o laptopy, dyski flash, odłączane dyski twarde, pamięć w chmurze czy smartfony, prowadzenie rejestru wszystkich przyciętych, edytowanych, zmienianych rozmiarów lub duplikatów zdjęć na każdym z tych urządzeń jest niemożliwym zadaniem. W tym miejscu pojawiają się narzędzia do organizowania zdjęć.

Jeśli brakuje Ci wbudowanej aplikacji do zarządzania zdjęciami w systemie Windows 10, wybraliśmy najlepsze bezpłatne alternatywne narzędzia, które są nie tylko łatwe w użyciu, ale mogą okazać się przydatne w codziennym użytkowaniu.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do zarządzania zdjęciami dla systemu Windows 10?

Pomożemy Ci wybrać dobre narzędzie do zarządzania zdjęciami, odpowiadając na takie pytania jak:

  • Jak wybrać najlepsze oprogramowanie do zarządzania zdjęciami?
  • Jakich funkcji potrzebujesz w menedżerze zdjęć?
  • Czy obsługuje format plików RAW?
  • Czy możesz edytować swoje zdjęcia?
  • Czy możesz wykonać kopię zapasową zdjęć za pomocą oprogramowania do zarządzania zdjęciami?
  • Czy obsługuje wiele formatów plików?
  • Czy jest kompatybilny z twoim aparatem?
Ocena (od 1 do 5)Darmowe / płatneObsługuje format RAWEdycja plikówKopia zapasowaFormaty importu / eksportu
Photo Manager DeluxePłatny (ma okres próbny)taktaktak40
ACDSee Photo EditorPłatny (ma okres próbny)taktaktak40
Zarządzanie obrazami PictomioWolnyNie dotyczytakNie60
Przeglądarka zdjęć FastStonePłatny (ma okres próbny)taktakNie20+
XnViewWolnytaktakNie50
Cyfrowe zarządzanie zdjęciami PicaJetPłatny (ma okres próbny)taktakNie60
Przeglądarka zdjęć PicPerk4WolnyNie dotyczytakNie50

1. ACDSee Photo Editor (zalecane)

ACDSee Photo Editor

ACDSee Photo Editor 10 pozwala aktualizować oryginalną grafikę, pracować z dopracowanymi fotografiami i kompilować obrazy artystyczne. Możesz korzystać z narzędzi do edycji opartych na pikselach, precyzyjnego celowania, różnych filtrów, elementów rysunkowych i wielu innych.

Kolejną wielką funkcją jest przejęcie kontroli nad obrazami w formacie RAW poprzez usuwanie szumów, wyostrzanie, równoważenie cieni i podświetleń, wybieranie kolorów, a także stosowanie szerokiej gamy innych ulepszeń dotyczących naprawy, geometrii, ekspozycji, koloru i detali. ACDSee Photo Editor 10 obsługuje edycję RAW ponad 500 modeli aparatów.

Kolejną świetną funkcją jest importowanie i stosowanie wtyczek Photoshop. W ten sposób możesz uniknąć wszystkich wydatków związanych z licencją Photoshop.

  • Pobierz teraz wersję próbną z oficjalnej strony ACDSee

2. Photo Manager Deluxe (zalecane)

magix-foto-manager

Magix Photo Manager został stworzony, aby zapewnić użytkownikom pewne przydatne funkcje zarządzania zdjęciami, takie jak przejrzysty interfejs użytkownika i przesyłanie plików multimedialnych bezpośrednio z telefonu, aparatu lub skanera. Być może najbardziej użyteczną funkcją tej aplikacji jest możliwość zlokalizowania duplikatów na podstawie pasujących scen, kolorów i tła po wybraniu przykładowego zdjęcia. Następnie możesz usunąć, edytować, zmodyfikować lub przenieść duplikaty.

Istnieje również opcja oceniania zdjęć według własnych upodobań i sortowania galerii pod względem oceny. Technologia rozpoznawania twarzy może przechowywać do 10 unikalnych twarzy. Menedżer zdjęć Magix to nie tylko podstawowe narzędzie do edycji zdjęć do kadrowania, zmiany rozmiaru, regulacji jasności, usuwania efektu czerwonych oczu i tworzenia zdjęć panoramicznych. Jest wyposażony w wiele bardziej wyrafinowanych i technicznych narzędzi, takich jak usuwanie wstrząsających scen z filmów.

Istnieje również narzędzie o nazwie „showfy”; co ciekawe, dzieli zdjęcia z przyjaciółmi i rodziną, a według firmy jest szyfrowany SSL dla bezpieczeństwa. A jeśli to nie wystarczy, aby zrobić na tobie wrażenie, tworzy także wirtualne albumy, kopie zapasowe według ustalonego harmonogramu i automatyczny pokaz slajdów.

  • Pobierz Photo Manager Deluxe na Windows 10

3. Zarządzanie obrazami Pictomio

zarządzanie obrazami

Pictomio to oprogramowanie do zarządzania obrazami i wideo, które organizuje, wyszukuje, archiwizuje, kategoryzuje, edytuje i zarządza plikami multimedialnymi. Generuje także pokazy slajdów 3D i 2D z daleko idącymi możliwościami kart graficznych 3D, które są używane do generowania zaawansowanych pokazów slajdów i dekodowania obrazów.

Pictomio zawiera różne wbudowane funkcje, w tym przeglądanie zdjęć, edytowanie pokazów slajdów i przeglądanie. Obsługuję również menedżera obrazów, edytor EXIF, karuzelę obrazów 3D, wtyczkę oceny obrazów, powiększanie płynnych obrazów, funkcje kategoryzacji multimediów, przeglądarkę wideo i pokaz slajdów.

Interfejs użytkownika Pictomio jest dostępny w 7 językach, w tym w języku niemieckim, hiszpańskim, chińskim, rosyjskim, japońskim, francuskim i angielskim.

Możesz pobrać Pictomio za darmo z oficjalnej strony narzędzia.

4. Przeglądarka zdjęć FastStone

przeglądarka zdjęć faststone

Przeglądarka zdjęć FastStone może importować obrazy ze skanerów, kamer i innych przenośnych urządzeń multimedialnych. Jest to darmowe narzędzie, być może najbliższe ACDSee, które zostało przetestowane pod kątem braku złośliwego oprogramowania. Główną zaletą tego oprogramowania jest jego silne wsparcie dla plików obrazów RAW i DNG RAW oraz zgodność z popularnymi markami aparatów cyfrowych, takimi jak Nikon, Sony, canon, Fuji, Olympus, Panasonic i Minolta.

Funkcje obejmują przeglądanie obrazów, porównywanie obrazów, usuwanie efektu czerwonych oczu, wysyłanie wiadomości e-mail, równoważenie kolorów, zmianę rozmiaru, retuszowanie i kadrowanie. Tryb pełnoekranowy zapewnia dostęp do informacji EXIF ​​i przeglądanie miniatur. Tryb pełnoekranowy obsługuje również takie komponenty, jak: ukryty pasek narzędzi pojawiający się po najechaniu myszą, muzyczny pokaz slajdów, ponad 150 efektów przejściowych, efekt cienia, histogram, adnotacja obrazu, bezstratne przejścia JPEG, artystyczne obrazy montażowe, obsługa metadanych EXIF ​​obrazu, możliwość przechwytywania ekranu , obsługa interfejsu dotykowego, konfigurowalne tapety i wiele innych.

Możesz pobrać FastStone Image Viewer za darmo z FastStone.

5. XnView

xnview-photo-manage-app

XnView to bogate w funkcje oprogramowanie, które pozwala skanować, przeglądać, kategoryzować, konwertować i edytować pliki multimedialne. Narzędzie jest zasadniczo bezpłatne, ale wymaga licencji do celów biznesowych. Obsługuje urządzenia multimedialne, takie jak aparaty fotograficzne i skanery. Funkcje, które obejmuje XnView: konfigurowalne i wstępnie ustawione filtry, kontrola nasycenia i jasności, zmiana rozmiaru, przycinanie i obracanie obrazów.

W szerszej perspektywie obejmuje również narzędzia, takie jak przechwytywanie profili, takich jak przechwytywanie aktywnego okna, prostokąt i pulpit, przetwarzanie wsadowe, moduł drukowania, zmiana nazwy wsadu i ustawianie opóźnienia obrazów. Po edycji możesz zoptymalizować swoje zdjęcia, aby tworzyć pokazy slajdów, pasek zdjęć lub stykówki.

XnView obsługuje ponad 500 formatów plików, w tym APNG, GIF, ICO, TIFF, wieloformatowe i animowane formaty nieruchome itp. Co więcej, XnView może lokalizować duplikaty plików przy użyciu technik takich jak podobna nazwa pliku, te same dane pliku, te same dane obrazu lub przez porównanie scen lub tła na zdjęciach.

Możesz pobrać XnViewer za darmo z XnView.

6. Cyfrowe zarządzanie zdjęciami PicaJet

picajet-digital-photo-management

PicaJet ma funkcję bezpośredniego importowania zdjęć z aparatu i udostępniania zdjęć za pośrednictwem poczty elektronicznej lub galerii. Oprócz nich obejmuje także automatyczny balans i ulepszanie zdjęć, drukowanie, kategoryzację mediów i pozwala użytkownikom na ocenianie. Oprogramowanie sortuje również obrazy na podstawie podanych ocen, daty lub godziny oraz słowa kluczowego. Kategoryzowanie zdjęć jest tak proste, jak przeciąganie i upuszczanie.

Inne ważne funkcje, w które wyposażony jest PicaJet, to: usuwanie efektu czerwonych oczu, poprawianie obrazu, narzędzie do ostrzenia, kadrowanie i zmiana rozmiaru, automatyczne poziomowanie i korekty, narzędzie do nagrywania płyt CD i DVD, wyszukiwarka obrazów obsługująca dane EXIF ​​/ IPTC / XMP, tworzenie pokazu slajdów i generowanie szablony.

PicaJet to łatwe w użyciu, wysoce konfigurowalne i wydajne narzędzie do zarządzania zdjęciami oraz baza danych obrazów, która doskonale organizuje i kategoryzuje szybko rosnące pliki multimedialne.

Możesz pobrać PicaJet za darmo z oficjalnej strony narzędzia.

7. Przeglądarka obrazów PicPerk

Picperk-Image-Viewer

PicPerk Image Viewer obsługuje główne formaty graficzne, w tym GIF, JPEG, WMF, Tiff, BMP i TGA. Niektóre z rozległych funkcji obsługiwanych przez tę aplikację obejmują otwieranie określonego pliku obrazu, a także edytowanie i przeglądanie obrazów zawartych w określonych plikach obrazów. Jest również wyposażony w wiele ciekawych specyfikacji, takich jak wyświetlanie na pełnym ekranie, funkcje powiększania, ponad 33 efektów edycji obrazu oraz kilka podstawowych, takich jak kopiowanie, zmiana nazwy, usuwanie, drukowanie, przycinanie, zmiana rozmiaru i korekcja efektu czerwonych oczu.

Możesz także wybrać tapetę powiązaną z typem pliku. PicPerk ma również niektóre narzędzia do wyświetlania pokazów slajdów, wstawiania lub usuwania tapet pulpitu i korelowania z nimi plików.

Możesz pobrać PicPerk Image Viewer za darmo z kanadyjskiej zawartości.

8. Luminar 3

Luminar 3

Skylum niedawno uruchomił Luminar 3, dodając po raz pierwszy w historii tego narzędzia szereg interesujących funkcji zarządzania zdjęciami. Dzięki nowym opcjom użytkownicy mogą teraz cieszyć się nową biblioteką, która pozwala im szybko i wydajnie organizować i zarządzać swoimi obrazami. 

Funkcje edycji zdjęć zostały znacznie ulepszone dzięki nowym algorytmom sztucznej inteligencji.

Jak widać, Luminar 3 jest jednym z najlepszych narzędzi, których możesz użyć do zarządzania i edycji swoich zdjęć.

Pobierz Luminar 3

Tutaj zakończymy naszą listę. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zdecydować, które oprogramowanie do zarządzania i edycji zdjęć chcesz pobrać. Wybierz narzędzie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli korzystałeś już z narzędzi wymienionych w tym artykule, możesz powiedzieć nam więcej o swoim doświadczeniu w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji