Top 5 oprogramowania do symulacji dynamiki wieloobiektowej dla systemu Windows 10

Oprogramowanie do symulacji dynamiki ciała jest niezwykle przydatnym narzędziem programowym. Pozwala renderować niezwykle złożone wzajemnie połączone systemy zarówno dla sztywnych, jak i elastycznych korpusów.

Tego typu oprogramowania można używać w badaniach nad ludzkim ciałem, robotyce i innych systemach mechanicznych. Możesz użyć każdego z tych elementów w procesie badawczym i przypisać określone i dokładne cechy.

To oprogramowanie pozwala obserwować wszelkie punkty naprężeń w strukturze. Poza tym możesz przetestować jego możliwości i rzutować na model 3D w celu dokładniejszej i bardziej szczegółowej kontroli.

Jak zobaczysz, możesz używać tego typu oprogramowania w wielu branżach — od ludzkich ośrodków badań i rehabilitacji po złożoną analizę biomechaniczną robotów, a także pisanie i kodowanie RNA i DNA.

Wspólnym tematem występującym w tych branżach jest duża liczba różnych rodzajów stosowanych połączeń. To narzędzie daje możliwość zmiany i wpłynięcia na każdy aspekt projektu, bez względu na to, jak złożone są struktury, z którymi pracujesz.

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi opcjami oprogramowania dostępnymi na rynku w 2019 roku. Omówimy również kilka bezpłatnych opcji oprogramowania do symulacji dynamiki wielu ciał dla systemu Windows 10. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie do symulacji dynamiki wielu ciał?

1

MSC Adams

MSC Adams - najlepsze oprogramowanie do symulacji dynamiki wielu ciał

Adams z MSC to świetne oprogramowanie do symulacji dynamiki wielu ciał, które jest wykorzystywane do badania dynamiki ruchomych części, wpływu sił i ich rozkładu na model wirtualny oraz innych aspektów układów mechanicznych.

Oto niektóre z najważniejszych funkcji dostępnych w Adams:

 • Obniża koszty opracowywania produktu, wykorzystując walidację projektu na poziomie systemu — ruch, struktury, elementy sterujące itp.
 • Zoptymalizowany do identyfikowania problemów w dużych projektach
 • Możliwość szybkiego uruchomienia nieliniowej dynamiki
 • Skraca czas poświęcony na projektowanie i testowanie projektów

Wypróbuj MSC Adams

2)

OpenSim

OpenSim - najlepsze oprogramowanie do symulacji dynamiki wielu ciał

OpenSim to świetne oprogramowanie do symulacji dynamiki wielu ciał, które jest używane w dziedzinie nauki i rehabilitacji.

To oprogramowanie pozwala na badania układu mięśniowo-szkieletowego (mięśniowego i szkieletowego) i jest najwyższym postępem w sposobie, w jaki rozumiemy i traktujemy problemy występujące w ludzkim ciele. Ten rodzaj badań może z łatwością wykryć nieprawidłowości w ruchu ciał, co pozwala na dokładniejsze i lepsze leczenie.

To oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne i jest już używane przez wiele centrów badawczo-rehabilitacyjnych na całym świecie.

Pobierz OpenSim

Chcesz tworzyć diagramy ER na swoim komputerze? Zrób to łatwo za pomocą tych narzędzi!

3)

Otwórz Dynamics Engine

Open Dynamics Engine - najlepsze oprogramowanie do symulacji dynamiki wielu ciał

Open Dynamics Engine to kolejne bardzo potężne i przydatne narzędzie, które pozwala tworzyć, testować i wykonywać wysokowydajną dynamikę sztywnego nadwozia.

To oprogramowanie służy do symulacji wirtualnych stworzeń, niestandardowych obiektów w środowiskach wirtualnych, a nawet pojazdów. Oto kilka innych wspaniałych funkcji:

 • Szybka i elastyczna platforma
 • Całkowicie darmowy w użyciu i rozpowszechnianiu
 • Umożliwia stosowanie zaawansowanych połączeń
 • Wbudowane wykrywanie kolizji
 • Kontakt z funkcjami tarcia

Wypróbuj Open Dynamics Engine

4

MBDyn

MBDyn - najlepsze oprogramowanie do symulacji dynamiki wielu ciał

MBDyn to kolejne bezpłatne, a także potężne oprogramowanie do symulacji dynamiki wieloobiektowej, które zostało utworzone przez Wydział Nauki i Technologii Aero-Spatial w Mediolanie.

To oprogramowanie jest niezwykle wszechstronne, ponieważ jego funkcje można łatwo zastosować w różnych dziedzinach:

 • Mechanika nieliniowa zarówno dla brył sztywnych, jak i elastycznych
 • Symulacja wieloobiektowa
 • Inteligentne materiały
 • Sieci elektryczne
 • Sieci hydrauliczne
 • Aerodynamika stałopłatów i wiropłatów

To oprogramowanie pozwala symulować wybrane środowisko wirtualne, obliczając wszystkie odmiany wszystkich zawartych sił i tworząc rzeczywiste i odpowiednie interpretacje wyników.

Pobierz MBDyn

5

FreeDyn

FreeDyn - najlepsze oprogramowanie do symulacji dynamiki wielu ciał

FreeDyn to kolejne bardzo przydatne oprogramowanie do symulacji dynamiki wielu ciał, które służy do rozwiązywania problemów naukowych i przemysłowych w tej dziedzinie, przy użyciu zarówno elastycznych, jak i sztywnych ciał.

Geometria projektu może być łatwo zaimportowana z preferowanego oprogramowania CAD lub możesz zaprojektować cały projekt w tym oprogramowaniu.

Oto niektóre z jego najlepszych funkcji:

 • Potrafi zidentyfikować parametry i zoptymalizować problemy sterowania różnych systemów
 • Zawiera ogólną funkcję siły i momentu obrotowego, która pozwala użytkownikom pisać wyrażenia matematyczne
 • Potrafi tworzyć złożone obiekty danych — splajny i parametry

Pobierz FreeDyn

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych programów do symulacji dynamiki wieloobiektów dostępnych na rynku w 2019 roku. Te opcje oprogramowania z pewnością zaspokoją wszystkie potrzeby w zakresie symulacji wieloobiektów.

Daj nam znać, jakie oprogramowanie wybrałeś i dlaczego, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji