6 najlepszych stojących mat biurkowych dla dodatkowego komfortu

ZA mata na biurko, znana również jako mata przeciwzmęczeniowa jest głównym dodatkiem, który każdy powinien wziąć pod uwagę przy swoim biurku. Pozwala stać o wiele dłużej wygodnie niż na wykładzinie biurowej lub gołej podłodze. Mata została zaprojektowana, aby zapewnić wygodę i produktywność podczas stania w pracy. Może również pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowanym i energetyzującym, poprawiając nastrój.

Korzyści z używania stojącej maty

 • Stojąca mata na biurko pomoże ci w zapewnieniu natychmiastowego komfortu i zdrowia na dłuższą metę.
 • Mata amortyzuje stopy na twardej podłodze i promuje subtelne ruchy nóg i stóp.
 • Mata może zmniejszyć zmęczenie, ponieważ wynikające z niej mikro ruchy angażują mięśnie, które pomagają pompować krew z powrotem do serca.
 • Poprawia krążenie krwi w nogach i zmniejsza nacisk na stopy.
 • Pomaga poczuć się zaangażowanym i ożywionym podczas stania.
 • Mikro ruchy, które można wykonać na stojącej macie, zapobiegają bólowi. Nawet użycie ścięgien, mięśni i więzadeł zapewni im elastyczność.
 • Mata może również pomóc w utrzymaniu postawy.

Czego szukać w stojącej macie biurkowej

 1. Styl projekt

Rozwój rynku stojących biurek ułatwił wprowadzenie niektórych pięknych mat stojących, które doskonale pasują do wystroju biura.

 1. Materiały budowa

Jeśli masz matę, która jest zbyt miękka i gruba, będziesz walczyć, gdy się w nią zanurzysz. Idealny materiał to taki, który może sprawić, że będziesz się lekko kołysać, gdy nadal czujesz się chroniony przed powierzchnią podłogi. Typowa mata stojąca zaprojektowana do biura będzie miała około dwóch stóp na trzy. Z drugiej strony, większe jest lepsze, ponieważ więcej ruchu jest ostatecznym celem.

 1. Wydajność

Wydajność jest ściśle związana z komfortem, a przekonasz się, że dużo łatwiej jest skoncentrować się na pracy, jeśli czujesz się komfortowo i zrelaksowany. Pierwotnym zamiarem stojącej maty jest zapobieganie zmęczeniu i umożliwienie ci dłuższej pracy na stojąco. Ważne jest również, aby móc zmieniać pozycję z jednej na drugą i szybko przesuwać matę.

 1. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest istotnym czynnikiem konstrukcyjnym stojącej maty. Źle zaprojektowane maty zwiną się na krawędziach i stworzą ryzyko potknięcia. Jeśli Twoja podłoga jest gładka lub śliska, naprawdę musisz upewnić się, że mata ma na spodzie materiał antypoślizgowy, aby utrzymać ją bezpiecznie na miejscu. Antypoślizgowa górna powierzchnia jest również ważna, ponieważ taka powierzchnia jest prawie zawsze teksturowana, co doda interesującą różnorodność doznań stojących.

Top 6 stojących mat biurkowych

Stojąca mata biurkowa TerraMat firmy CubeFit

Stojąca mata biurkowa, która nie męczy się, została zaprojektowana, aby pomóc Ci poruszać się w ciągu dnia pracy. W przeciwieństwie do standardowych płaskich mat kuchennych, które czasami są używane w biurze, ta została specjalnie zaprojektowana do stojących biurek. Powinieneś wiedzieć, że jest co najmniej jedenaście pozycji początkowych, które utrzymają Cię w aktywności, a każdego dnia tworzona jest nieograniczona liczba nowych pozycji.

Mata ma sześć różnych elementów topograficznych z pianki, które pozwalają na wiele pozów, rozciągnięć i postaw.

Płaski obszar przeciwzmęczeniowy — daje to stopom i nogom miękką przerwę od twardej podłogi, oferując korzyść mniejszego ucisku kręgosłupa i stóp, które zmęczą się wolniej.

Kopce Masażu — mata zapewni podeszwy stóp i wysklepi wspaniały masaż, oferując korzyść zwolnienia powięzi podeszwy i uszczęśliwiając stopy.

Wsparcie toru — zapewnia to alternatywną pozycję dla twoich stóp i korzyść polegającą na rozciągnięciu zewnętrznych zginaczy łydek i bioder.

Klin mocy — zapewni to alternatywną pozycję dla twoich stóp i wspaniałe nosze na łydki; zapewni korzyść rozciągnięcia cieląt.

Szczyty ciśnienia — możesz zdjąć buty i stymulować stopy, ponieważ będziesz mógł obudzić zmęczone stopy, a także masować podeszwy i łuki.

Pasek równowagi — możesz podeprzeć jedną stopę na pasku równowagi, aby naprzemiennie stawać, lub możesz postawić obie stopy, aby podnosić łydki lub pracować nad równowagą; daje to korzyść z większego ruchu i silniejszych cieląt, a także mocniejszego rdzenia.

TerraMat łatwo wysunie się spod biurka i jest przeznaczony do użytku w wielu kierunkach. Nie porusza się, gdy na nim stoisz, ale łatwo przesuwa się, gdy wyciągniesz go stopami spod biurka. Mata sprawia, że ​​dbanie o zdrowie jest priorytetem.

 • Kup teraz na Amazon

Stojąca mata biurkowa Topo Mini firmy Ergodriven

Każde stojące biurko potrzebuje dobrej maty, a rodzina Topo to największa oferta oferująca fantastyczne opcje mat z funkcjami nowej generacji. Z pomocą Top Mini, nawet w małych przestrzeniach, będziesz mniej siedzieć, a zamiast tego będziesz stać wygodnie, ponieważ inspiruje to aktywne i różnorodne postawy.

Jego wyściełany teren będzie napędzał podświadomy ruch w przeciwieństwie do rozpraszających uwagę desek balansujących i bieżni.

Jeśli naprawdę potrzebujesz przełączać się między stojeniem a siedzeniem, powinieneś wiedzieć, że ta konkretna mata została stworzona w taki sposób, aby można ją było łatwo ustawić jedną stopą. Korzystając z Topo Mini, będziesz w stanie czerpać rzeczywiste korzyści ze stania i doświadczysz, jak to jest być produktywnym i energetyzowanym. Pamiętaj, że więcej ruchu oznacza więcej zdrowia.

Topo Mini jest najlepszym wyborem dla Ciebie, jeśli twoje miejsce pracy jest trochę ciasne i jeśli oboje jesteście świadomi budżetu, ale nadal chcecie poznać teren 3D.

Mata została stworzona, aby zapewnić większy ruch i naturalną różnorodność pozycji w twoim miejscu pracy. Z jego pomocą będziesz mógł stać zdrowiej w każdym biurze i na szczęście również przy dowolnym budżecie!

Jeśli nie jesteś zadowolony z maty, ma ona również gwarancję zwrotu pieniędzy w 100% (można ją kupić na oficjalnej stronie internetowej).

 • Kup teraz na Amazon

Ergohead Stojąca mata na biurko

Ta mata została stworzona specjalnie dla użytkowników stojących na biurku. Mata Ergohead to ergonomiczna mata przeciwzmęczeniowa, zaprojektowana specjalnie dla mniejszych użytkowników biurków stojących lub tych, którzy mają tylko ograniczoną przestrzeń. Ten rodzaj mat jest w 100% wysokiej jakości pianką poliuretanową o trwałej, zintegrowanej skórze, która jest żwirkowa, co zapewnia najwygodniejsze wrażenia. Będziesz mógł cieszyć się korzyściami zdrowotnymi, ponieważ obliczony teren pozwoli ci poruszać się więcej, a to oznacza tylko zdrowszą pozycję stojącą przy biurku.

Mata ma również wygodne punkty masujące na środku dla krążenia krwi i mięśni oraz uniesione przednie rogi dla ułożenia po przekątnej i zaczepienia palców. Ścięgno i rozciąganie łydek są łatwiejsze, przy użyciu obu kierunków maty.

Stojąca mata biurkowa obsługuje ponad dziesięć różnych pozycji stojących, dzięki czemu poczujesz się produktywny i pełen energii. Mata łatwo wsuwa się i wysuwa pod biurko, a do ustawienia możesz użyć tylko jednej stopy. Najfajniejszą rzeczą jest to, że jeśli nie jesteś zadowolony z maty, ma ona również gwarancję zwrotu pieniędzy w 100%.

Z doświadczeń użytkowników wynika, że ​​większość osób, które go kupiły, jest bardzo podekscytowana. Wygląda na to, że możesz wykonać mnóstwo ćwiczeń na guzach, a na środku jest też miejsce. Mata doskonale nadaje się również do wyciągów łukowych, a małe guzki mogą z powodzeniem uspokoić stopy. Możesz zdjąć buty i rozciągnąć podeszwę na wszystkich krawędziach maty.

 • Kup teraz na Amazon

Mata ergonomiczna stojąca na biurko Butterfly

Jeśli masz już dość tradycyjnych mat stojących z nudnymi płaskimi powierzchniami, które sprawiają, że szybko odczuwasz zmęczenie, oferując tylko jedną pozycję stojącą, jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Mata może złagodzić ból, zmęczenie i ból, a także może zwiększyć tempo zdrowego ruchu. Dzięki ergonomicznej macie Butterfly nigdy nie będziesz stać względnie nieruchomy przez wiele godzin, sztywny i zmęczony.

Obliczony teren maty zachęca do zdrowego ruchu, a jednocześnie wspiera użytkownika niewiarygodnie przyjazną dla środowiska pianką wspierającą. Wyprofilowana faza i krawędzie, które nie będą się zawijać, zapobiegną potknięciu. Punkty masażu aktywują przepływ krwi i będą angażować więcej mięśni niż zwykle robią proste maty stojące.

Środkowa łza Butterfly będzie napędzać ruch i zakres ruchu kostki. Położenie krawędzi bez użycia rąk pozwala przesuwać matę po różnych powierzchniach. Kolejną rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że w neutralnym obszarze maty, inny zakres grubości od 7/8 ″ (min) do 1 2/5 ″ (maks.) Pozwoli użytkownikowi dostosować swoją pozycję stojącą, aby się nie zmęczyć stojąc w jednej pozycji.

Wyprofilowana przednia, zaokrąglona krawędź oferuje podpórkę stopy do dzielenia pozycji i została specjalnie zaprojektowana zgodnie z ergonomią, aby zapewnić wygodę stania.

 • Kup teraz na Amazon

Stojąca mata biurkowa Licloud

Stojące maty biurkowe Licloud zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o biurkach stojących i mają pięć głównych obszarów funkcjonalnych, w tym:

 • Piłka do masażu — mata jest dostarczana z dwiema kulkami masującymi, które pozwolą ci wiercić się, wyginać, a także toczyć podczas pracy; możesz także umieścić je w otworze, jeśli chcesz ich uniknąć.
 • The Teardrop: Zapewnia wspaniały masaż podeszew stóp i łuków.
 • Punkt masażu: jest to bardzo pomocne dla przepływu krwi i zaangażowania mięśni.
 • Płaski obszar przeciwzmęczeniowy: puść i pozwól swoim stopom i nogom przytulnie oderwać się od twardej podłogi.
 • Kopce wsparcia: spowoduje to podświadomy ruch i sprawi, że wybierzesz alternatywne pozycje dla swoich stóp.

Musisz po prostu oprzeć się na gumowej piłce do masażu i użyć własnej masy ciała i grawitacji, aby złagodzić węzły i napięcia mięśni stóp. Możesz długo obracać piłkę w dłoni, aby złagodzić nacisk dłoni. Możesz także zwinąć węzły i napięcie z pleców, szyi, ramion, ramion, bioder, nóg, ud i pośladków, a mata jest idealna do wszystkich obszarów ciała.

Mata stojąca Licloud z łatwością wysuwa się spod biurka, ustawiając ją jedną stopą. Ścięgno i rozciąganie łydek są łatwiejsze, przy użyciu obu kierunków maty.

 • Kup teraz na Amazon

Stojąca mata biurkowa VARIDESK

Ta mata zapowiada się jako idealny towarzysz dla biurka stojącego. Unikalne rolki i rowek ułatwiają ruch w ciągu dnia, a to pomoże Ci spalić więcej kalorii niż siedzenie lub samodzielne przebywanie. Mata ma zdolność odciążenia stóp, pleców i kolan, gdy porównamy ją do stania na twardej podłodze ze względu na jej trwały rdzeń o dużej gęstości. Mata zapewnia długotrwałe wsparcie i pozwala stać dłużej i mocniej.

Podstawa maty może sprawić, że wygodniej będzie stać w pracy, a to poprawi nastrój i Twoją energię. Kolejną zaletą korzystania z tej maty jest fakt, że może ona zmniejszyć uczucie lęku i depresji.

ActiveMat Groove to pojedynczy element, który jest gotowy do użycia po wyjęciu z pudełka. Nie będziesz musiał martwić się o swoje saldo, podobnie jak w przypadku wielu podobnych produktów lub skomplikowanych aktywnych desek. Za pomocą tej maty będziesz w stanie stoczyć negatywną energię i możesz zostawić fidgeting, ponieważ masz swobodę odkrywania wielu pozycji.

Wycena maty jest taka, że ​​zarówno firmy, jak i osoby prywatne mogą osiągnąć swoje cele, kupując ją. Trwały rdzeń o wysokiej gęstości pozwala wytrzymać dłuższy okres czasu, a także odciąża plecy i stawy. Wszystko to znacznie ułatwi ci pracę. Otrzymasz również 100% gwarancję zwrotu pieniędzy za ten produkt, jeśli skontaktujesz się z witryną produkcyjną.

 • Kup teraz na Amazon

Sprawdź sześć stojących na biurku mat wymienionych powyżej i wybierz najbardziej odpowiedni dla twoich potrzeb roboczych.

Link do głównej publikacji