6 najlepszych programów do synchronizacji haseł do wypróbowania w 2019 roku

W miarę jak cyberprzestępcy stają się mądrzejsi i jeszcze bardziej przebiegli, coraz więcej osób padnie ofiarą oszustw internetowych i innych nieszczęść wynikających z kradzieży haseł i ważnych danych osobowych. Przerażające przewiduje się, że do 2021 r. Cyberprzestępczość będzie kosztować świat w regionie w wysokości 6 bilionów dolarów. Obecnie oszustwa i cyberprzestępczość są obecnie tak powszechnymi przestępstwami, że jedna na dziesięć osób jest ofiarami bezpośrednimi.

Znaczna część problemu polega na sposobie, w jaki radzimy sobie online, głównie na tym, jak łatwo przełączamy się teraz z jednego urządzenia na drugie. Tam, gdzie logowaliśmy się na nasze konta online tylko z jednego urządzenia — komputera stacjonarnego w domu lub w miejscu pracy, mamy teraz smartfona, iPada, notebooka i domowy komputer stacjonarny. Przy tak wielu urządzeniach istnieje większe ryzyko, że będziesz zadowolony z siebie i ujawnisz swoje hasła.

Korzystając z menedżera haseł z funkcją synchronizacji, możesz zapisać hasła raz, a menedżer automatycznie je dla Ciebie wypełni, niezależnie od używanego urządzenia. Najlepsi menedżerowie haseł wykraczają poza synchronizację haseł. Ich inne funkcje obejmują generator haseł, analizę haseł, która pokazuje liczbę starych, słabych, ponownie używanych i naruszonych haseł, a także portfele elektroniczne, w których można przechowywać dane dotyczące płatności online, danych osobowych i pokwitowań.

Jeśli jednym z celów na nowy rok jest zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie, ten artykuł jest dla Ciebie. Szczerze mówiąc, powinieneś od dawna używać menedżera haseł. Ale teraz możesz to naprawić. Dołącz do mnie, przeglądając pięć najlepszych programów do synchronizacji haseł w 2019 roku.

6 najlepszych menedżerów haseł z funkcją synchronizacji

1

Opiekun

oprogramowanie do synchronizacji haseł posiadacza

Jeśli potrzebujesz potężnego oprogramowania do synchronizacji haseł, być może warto rozważyć Keeper. Aplikacja jest wyposażona w 256-bitowe szyfrowanie AES, co oznacza, że ​​Twoje dane osobowe pozostaną chronione i będą dostępne tylko dla Ciebie.

Podobnie jak każdy inny menedżer haseł, Keeper używa hasła głównego w celu ochrony twojego konta oraz wszystkich haseł i danych osobowych. Aplikacja obsługuje również uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które zapewnia kolejną warstwę bezpieczeństwa.

Ta aplikacja jest wyposażona w standardowe funkcje, takie jak możliwość automatycznego generowania i wypełniania pól haseł. Wszystkie wygenerowane hasła będą przechowywane w aplikacji Keeper, a aplikacja doda je automatycznie do pola wprowadzania, gdy będziesz musiał zalogować się na niektórych stronach internetowych.

Kolejną świetną funkcją jest możliwość skanowania kart płatniczych, dzięki czemu można ich używać do szybszych realizacji transakcji w przyszłości. Aplikacja może również przechowywać Twoje dane osobowe i pomagać w wypełnianiu formularzy za pomocą kilku kliknięć. Aplikacja jest zoptymalizowana do udostępniania, dzięki czemu możesz łatwo zarządzać danymi i udostępniać je członkom rodziny, a nawet skonfigurować dostęp awaryjny dla maksymalnie 5 kontaktów.

Warto również wspomnieć, że ta aplikacja umożliwia importowanie haseł z innych menedżerów haseł lub z przeglądarki, więc jeśli zdecydujesz się przejść na Keeper, możesz zachować wszystkie hasła.

Keeper to świetne oprogramowanie do synchronizacji haseł, idealne zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i rodzin. Jeśli jesteś użytkownikiem biznesowym, istnieje specjalny pakiet z zaawansowanymi funkcjami dla biznesu, dzięki czemu Keeper będzie idealny dla wszystkich Twoich potrzeb.

Przegląd:

 • 256-bitowe szyfrowanie AES
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Możliwość generowania silnych haseł
 • Funkcja autouzupełniania
 • Możliwość udostępniania danych innym użytkownikom
 • Dostęp awaryjny dla maksymalnie 5 kontaktów
 • Możliwość importowania haseł z przeglądarek lub innych menedżerów haseł

Pobierz Keeper teraz

2)

Linia przerywana

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Korzystam z Dashline od ostatniego roku i muszę wyznać, że jestem wielkim fanem menedżera haseł ze względu na elegancki interfejs i łatwość obsługi. Nie tylko mogę przechowywać wszystkie moje hasła w jednym miejscu, ale także nie muszę ich wpisywać za każdym razem, gdy loguję się na swoje konta społecznościowe oraz wiele platform internetowych i forów, które subskrybuję.

Aby spojrzeć na to z perspektywy, mam 90 kont online, dla których musiałbym zapamiętać wszystkie hasła. Ludzki umysł po prostu nie jest tak ostry. Dashline pozwala mi zsynchronizować wszystkie moje hasła między urządzeniami i przeglądarkami internetowymi, dzięki czemu nie muszę ich zapamiętywać nawet po zmianie urządzenia. Funkcja synchronizacji jest jednak dostępna tylko dla subskrybentów kont premium.

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Świetną funkcją menedżera haseł jest hasło główne, które muszę wprowadzić ręcznie przy ujawnianiu informacji o karcie bankowej. Chociaż funkcja autouzupełniania jest niezwykle wygodna, oszczędzając mi dużo czasu, gdzie ujawniam informacje bankowe, poczuję się bezpieczniej, jeśli będę zmuszona ręcznie wpisywać moje hasło główne za każdym razem, na wypadek, gdyby moje urządzenie wpadło w niepowołane ręce.

Korzystając z magazynu w chmurze, Dashline przechowuje również moje dane osobowe, w tym nazwy użytkowników i inne informacje dla każdego konta internetowego, które otworzę. Za każdym razem, gdy wpisuję dane osobowe dla konta, dla którego Dashline nie zapisało moich danych uwierzytelniających, menedżer haseł pyta, czy chcę zapisać dane hasła. Mogę nie zapisywać informacji, co czasem wybieram.

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Inną fajną funkcją, którą lubię w aplikacji komputerowej Dashline, jest ocena bezpieczeństwa, która analizuje wszystkie hasła w celu wybrania tych, których użyłeś ponownie, słabych i, co ważne, zagrożonych. Następnie obliczany jest procentowy wynik bezpieczeństwa, który można poprawić, biorąc pod uwagę sugestie menedżera haseł, które obejmują zastąpienie poszczególnych haseł mocniejszymi nowymi.

Dostęp do bazy danych Dashline można uzyskać w trybie offline, pobierając aplikację komputerową. Menedżer haseł jest obsługiwany w systemach operacyjnych Windows, iOS, MacOS i Android, a także w większości przeglądarek internetowych. Istnieje darmowa wersja z ograniczonymi funkcjami, a także plan premium, który kosztuje 40 USD rocznie.

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: Błąd Menedżera haseł w systemie Windows 10 umożliwia hakerom kradzież haseł

3)

LastPass

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Chociaż miałem świetne doświadczenie z Dashline, nie jest to jedyny dobry menedżer haseł z funkcją synchronizacji. Są inne i wiele recenzji porównawczych dało równie świecącą rekomendację LastPass.

Funt za funta, Dashline i LastPass wydają się jednakowo dopasowane, że dla wielu, w tym dla mnie, preferencje mogą po prostu zależeć od tego, który odkryłeś jako pierwszy. Ale LastPass ostatnio stał się o wiele bardziej atrakcyjny niż Dashline po ogłoszeniu, że funkcja synchronizacji jest teraz dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników.

Synchronizacja haseł to ogromna zaleta, która sprawia, że ​​rozważam przejście na LastPass. Możliwość synchronizacji haseł między urządzeniami, przeglądarkami internetowymi i platformami jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ większość ludzi korzysta obecnie z więcej niż jednego urządzenia, aby uzyskać dostęp do kont online.

Jeśli coś Ci się stanie, chcesz, aby wybrane zaufane osoby miały dostęp do twoich kont. LastPass pozwala to zrobić dzięki funkcji dostępu awaryjnego, która udostępnia informacje o haśle wybranym osobom. Podobnie jak Dashline, LastPass wykorzystuje zebrane dane osobowe do automatycznego wypełniania formularzy i pól haseł do odwiedzanych witryn. Aby zapewnić Ci większą kontrolę, LastPass umożliwia wyłączenie funkcji autouzupełniania dla poszczególnych witryn.

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Niektórzy mogą uznać za znaczące, że generator haseł LastPass daje opcję do 100 znaków, w przeciwieństwie do Dashline, który ma maksymalną liczbę 26 znaków. Nie wyobrażam sobie jednak potrzeby hasła o długości 100 znaków. Ale z drugiej strony nie ma czegoś takiego, jak bycie zbyt bezpiecznym. Wszystko, co może zablokować tych nieznośnych hakerów na Twoim koncie, jest zawsze mile widziane.

LastPass ma zarówno darmowe, jak i płatne plany. Subskrypcja premium kosztuje uczciwie zaledwie 24 USD rocznie. Menedżer haseł działa na platformach Windows, MacOS, Android, iOS oraz w głównych przeglądarkach, w tym Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge, a nawet na urządzeniach z Androidem i zegarku Apple. Rozszerzenie przeglądarki Microsoft Edge zostało jednak zgłoszone z powodu kilku błędów.

 • Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania haseł systemu Windows 7, które uratuje dzień

4

1 Hasło

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

1Password to doskonały menedżer haseł. Ale mimo wszystkich swoich zalet jest ograniczony do urządzeń z iOS i macOS. Menedżer haseł nie działa z systemem operacyjnym Chrome, co jest poważnym problemem, jeśli wolisz coś, co ma wiele funkcji. Istnieje wersja systemu Windows, ale po prostu nie działa wystarczająco dobrze, aby wydawać na nią pieniądze.

Jednak do tego, co robi, 1Password jest znacznie lepszy niż Dashline i LastPass. Interfejs jest jeszcze bardziej elegancki niż Dashline. Menedżer haseł jest bardziej wydajny niż te dwa, często wymagając mniejszej liczby kroków lub kliknięć przed zalogowaniem się.

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Jeśli nie masz doświadczenia w korzystaniu z usług w chmurze do przechowywania haseł, IPassword ma również opcję przechowywania lokalnego. Tak, synchronizacja haseł na urządzeniach i przeglądarkach jest wygodna, ale istnieją pewne wrażliwe hasła, dla których możesz preferować lokalne zamiast magazynu w chmurze. Nawet w przypadku przechowywania w chmurze Twoje hasło główne nigdy nie jest przechowywane w chmurze, co wydaje się najbezpieczniejszą opcją.

Jeśli jesteś fanem wszystkich rzeczy Apple, 1Password jest wyraźnie ulepszeniem zarówno Dashline, jak i LastPass. Menedżer peaassword oferuje opcję jednorazowego zakupu o wartości 60 USD i abonament ustalony na 36 USD rocznie dla osób fizycznych i 60 USD dla rodzin liczących do pięciu osób na dowolnej liczbie kompatybilnych urządzeń.

 • Przeczytaj także: Jak zabezpieczyć hasłem pliki ZIP w systemie Windows 10

5

Roboform

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Oprócz trzech omawianych przez nas menedżerów haseł, dostajesz menedżerów haseł, które albo klonują się wokół tych trzech, a niektóre mają tylko podstawowe funkcje, ale wcale nie muszą być wcale lepsze. Roboform należy do poprzedniej grupy.

Interfejs Roboform jest kompetentnie zaprojektowany, ale nie jest niezwykły. Ale oprócz obsługi synchronizacji haseł dla użytkowników gadżetów Palm, których nie ma większość menedżerów haseł, jego funkcje są raczej ograniczone. Otrzymujesz zwykły dostęp do sieci i kopię zapasową w chmurze.

Aby skorzystać z Roboform, wystarczy pobrać aplikację i dokończyć rejestrację za pomocą swojego adresu e-mail. Następnie możesz użyć generatora haseł, aby wybrać hasło główne, które jest jedynym hasłem, które musisz zapamiętać.

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Po zarejestrowaniu konta możesz teraz synchronizować wszystkie hasła między komputerem stacjonarnym a różnymi urządzeniami mobilnymi. Menedżer haseł ułatwia również bezpieczne udostępnianie danych logowania innym osobom, po prostu wpisując adres e-mail odbiorcy w aplikacji.

Roboform obsługuje wiele platform, jest kompatybilny z systemami Windows, iOS, macOS, Linux i Android, a także z głównymi przeglądarkami internetowymi. Menedżer haseł ma bezpłatny plan, a także plany „wszędzie” i „rodzinne”, które kosztują odpowiednio 19,95 USD i 39,90 USD rocznie.

6

Enpass

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Jeśli zamierzasz naśladować konkurenta, możesz przynajmniej zaoferować klientom więcej funkcji lub przynajmniej być lepszym w niektórych z nich. Jeśli próbowałeś 1Password wcześniej, zauważysz, że Enpass jest zbyt podobny wyglądem i funkcjami. Ale być może rozczarowujące, menedżer haseł nie oferuje niczego zbyt przekonującego, aby być realną alternatywą.

Tam, gdzie Enpass idzie o jeden lepszy od 1Password, jest wsparcie między platformami. Możesz używać menedżera haseł w systemach Windows, iOS, macOS, ChromeOS i Linux. Jest to zawsze pożądany akcent w każdym oprogramowaniu. Podobnie jak w przypadku innych sprawdzonych tutaj menedżerów haseł, Enpass umożliwia również synchronizację danych haseł na urządzeniach.

najlepsze oprogramowanie do synchronizacji haseł 2018

Nie ma również potrzeby kopiowania i wklejania nazw użytkowników i haseł w często odwiedzanych witrynach, ponieważ funkcja autouzupełniania jest również zawarta w pakiecie funkcji Enpass. Jako jedna z jego głównych atrakcji, Enpass jest tandetny. Wersja na komputery stacjonarne jest bezpłatna, a wersja mobilna ma bezpłatną wersję próbną z dożywotnią licencją, która kosztuje jedynie 9,99 USD za platformę.

Enpass zapisuje twoje hasła lokalnie, na samym urządzeniu. Do synchronizacji haseł na różnych urządzeniach Enpass wymaga rejestracji w chmurze, takiej jak Dropbox lub iCloud, co jest nieco wadą i wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Czas, aby stać się bezpieczniejszym online

Nie możesz sobie pozwolić na nieostrożność przy użyciu haseł i danych osobowych. I każdy, kto chce być bezpieczny online, powinien korzystać z menedżera haseł. Wybór takiego, który synchronizuje hasła między urządzeniami i przeglądarkami, po prostu ułatwia życie. Dzięki temu hasła i dane osobowe są znacznie bezpieczniejsze.

Każdy z sprawdzonych przez nas tutaj menedżerów haseł ma wystarczającą liczbę funkcji, aby nie tylko zabezpieczyć hasła i dane osobowe w Internecie. Oszczędzają również dużo czasu na powtarzalnych zadaniach, takich jak wypełnianie adresu e-mail i innych danych osobowych. Wybierz taki, który wydaje się najbardziej odpowiedni dla twoich osobistych okoliczności i rozpocznij nowy rok dzięki ulepszonemu zestawowi narzędzi do cyberbezpieczeństwa.

POKREWNE ARTYKUŁY, KTÓRE RÓWNIEŻ POTRZEBUJESZ

 • 5 najlepszych programów do zarządzania telefonami na PC
 • Rozszerzenie 1Password Edge jest teraz dostępne w Sklepie Windows
 • Google Smart Lock vs LastPass: najlepsze narzędzia do zarządzania hasłami
Link do głównej publikacji