6 najlepszych odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10 umożliwia odtwarzanie filmów

Dysk Blu-ray to dysk o dużej pojemności, który odtwarza filmy w rozdzielczości 1080p i 4K. Pamięć Blu-ray Disc z pojedynczą warstwą wynosi 50 GB danych w porównaniu z 8,7 GB danych DVD.

Jako takie, dyski Blu-ray zapewniają lepszą jakość odtwarzania wideo i audio niż DVD. Ponadto mogą również zawierać dodatkowe treści dodatkowe w swoich menu.

Aby odtwarzać dyski Blu-ray na komputerze stacjonarnym lub laptopie z systemem Windows, potrzebujesz napędu optycznego Blu-ray (chyba że zgrałeś zawartość z dysku). Będziesz także potrzebować oprogramowania odtwarzacza Blu-ray, które w pełni obsługuje format płyty.

Odtwarzacze Blu-ray to narzędzia programowe zaprojektowane do odtwarzania filmów Blu-ray po włożeniu ich do napędu optycznego.

Są to narzędzia programowe, które bezpośrednio obsługują format Blu-ray i zawierają wszystkie opcje odtwarzania potrzebne do oglądania filmów. Są to jedne z najlepszych odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10 do odtwarzania filmów.

Najlepsze bezpłatne odtwarzacze Blu-ray dla systemu Windows 10

1

Odtwarzacz Blu-ray Leawo

Odtwarzacz Blu-ray Leawo jest jednym z najlepszych darmowych odtwarzaczy Blu-ray.

Jest to zatem niewątpliwie najlepszy odtwarzacz Blue-ray. Oprogramowanie odtwarza płyty Blu-ray 1080p, pliki ISO Blu-ray, DVD i najpopularniejsze formaty plików wideo i audio.

Możesz dodać Leawo Blu-ray Player do platform Windows od XP do 10, klikając Pobieranie na tej stronie. Istnieje również wersja Leawo Blu-ray Player kompatybilna z OS X 10.9, która może działać na komputerach Mac.

Odtwarzacz Blu-ray Leawo oferuje bardziej rozbudowane ustawienia wideo, audio, odtwarzania i napisów niż większość alternatywnych programów.

Użytkownicy mogą skonfigurować kontrast, gamma, piksel, metody skalowania wideo, wielkość powiększenia, częstotliwość odświeżania ekranu, metodę renderowania, tryb wyświetlania, wyjście audio, zastosowanie głośności, strumień audio, tekst napisów i inne.

Oprogramowanie nie obsługuje odtwarzania wideo 4K, ale obsługuje zaawansowane technologie audio, takie jak DTS5.1 i TrueHD, aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku.

Kolejną dobrą rzeczą w odtwarzaczu Blu-ray Leawo jest to, że wyświetla menu źródłowe płyt, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać zawartość dodatkową Blu-ray.

Ponadto oprogramowanie zawiera kilka nowości, takich jak wirtualny pilot, narzędzie do tworzenia migawek, opcja ochrony baterii i konfigurowalne tło.

  • Zdobądź odtwarzacz Blu-ray Leawo

2)

DAPlayer

DAPlayer

DAPlayer to kolejny wszechstronny odtwarzacz multimediów do odtwarzania wideo 1080p, który jest bezpłatnie dostępny. Oprogramowanie obsługuje komercyjne odtwarzanie płyt Blu-ray i może odtwarzać zarówno płyty chronione AACS, jak i BD +.

5KPlayer to odświeżona wersja DAPlayera wspomniana na stronie internetowej oprogramowania, ale jest ograniczona do odtwarzania treści Blu-ray zgranych z płyty.

Aby odtwarzać Blu-ray bezpośrednio z płyty, DAPlayer jest lepszym wyborem. Kliknij Pobierz DAPlayer do odtwarzania Blu-ray w linku poniżej, aby dodać oprogramowanie do systemu Windows.

DAPlayer to odtwarzacz multimediów, który odtwarza większość formatów plików multimedialnych, ponieważ zawiera 320 kodeków wideo i 120 audio.

Oprogramowanie ma intuicyjny interfejs użytkownika, który zawiera dostosowywaną listę odtwarzania, w której użytkownicy mogą importować wideo i muzykę za pomocą drzewa przeglądarki lub przeciągając i upuszczając pliki.

DAPlayer jest jednym z bardziej wydajnych pod względem zasobów odtwarzaczy Blu-ray z minimalnym wykorzystaniem procesora.

Szukasz najlepszych wieloplatformowych odtwarzaczy multimedialnych? Znajdź je w tym artykule.

Ponadto odtwarzacz multimediów zawiera liczne ustawienia wideo, audio i napisów, za pomocą których użytkownicy mogą regulować odcień, kontrast, proporcje, nasycenie, tryb usuwania przeplotu, tryb stereo, korektor, powiększenie i kąt, urządzenie audio, tekst napisów i wiele więcej.

Jako że jest to darmowe oprogramowanie, DAPlayer jest zdecydowanie wart obejrzenia przed wypróbowaniem innych alternatyw.

  • Uzyskaj DAPlayer

Najlepsze odtwarzacze Blu-ray dla systemu Windows 10 (wersja płatna)

A teraz zobaczmy, jakie są najlepsze płatne odtwarzacze Blu-ray dostępne na rynku.

Narzędzia te zapewniają dodatkowe funkcje i opcje w porównaniu do bezpłatnego oprogramowania wymienionego powyżej.

3)

Odtwarzacz Blu-ray Aiseesoft

Aiseesoft Blu-ray Player to niedrogi odtwarzacz multimedialny, za pomocą którego można odtwarzać różne formaty audio i wideo.

Oprogramowanie ma szczególnie dobrą wartość, ponieważ obecnie sprzedaje w promocyjnej cenie 22,40 USD (od 32,00 USD) w witrynie wydawcy.

Sprawdź te niesamowite aplikacje radia internetowego odtwarzacze multimedialne dla systemu Windows 10!

Aiseesoft Blu-ray Player jest kompatybilny z platformami Windows od XP w górę oraz macOS Mojave i High Sierra.

Aiseesoft Blu-ray Player to prosty i łatwy w obsłudze odtwarzacz wideo o eleganckim i stylowym wyglądzie interfejsu użytkownika.

Najlepsze w Aiseesoft Blu-ray Player jest to, że obsługuje odtwarzanie 4K w formatach MP4, MKI, MOV, FLV, H.265, TS i FLV, dzięki czemu można odtwarzać filmy w jednej z najwyższych rozdzielczości.

Należy jednak pamiętać, że oprogramowanie jest ograniczone do odtwarzania Blu-ray 1080p. Aiseesoft Blue-ray oferuje również najwyższą jakość dźwięku, ponieważ obsługuje bezstratny dźwięk Dolby TrueHD i dźwięk przestrzenny DTS-HD.

To oprogramowanie nie zawiera ogromnej liczby opcji konfiguracji, ale jego użytkownicy mogą nadal dostosowywać niektóre ustawienia efektów odtwarzania filmów.

  • Pobierz odtwarzacz Blu-ray Aiseesoft

4

Aurora Blu-ray Media Player

Auroro Blu-ray Media Player

Aurora Blu-ray Media Player to prosty i wygodny odtwarzacz wideo, który obsługuje szeroką gamę formatów multimediów.

Jest to bardziej ekonomiczna alternatywa dla PowerDVD Ultra, która kosztuje 39,95 USD w witrynie Aurora.

Oprogramowanie jest kompatybilne z platformami Windows 10 do Windows XP i Mac.

Możesz wypróbować oprogramowanie w jego niezarejestrowanej wersji, która dodaje znak wodny do odtwarzania Blu-ray, klikając Pobierz w linku podanym poniżej.

Jeśli masz problemy z odtwarzaniem Blu-ray w systemie Windows 10, ten przewodnik pomoże Ci łatwo je naprawić.

Niewiele odtwarzaczy wideo może się równać z różnorodną obsługą odtwarzania multimediów przez Aurora Blu-ray Media Player. Oprócz Blu-ray Disc oprogramowanie odtwarza VCD, DVD, CD i wiele formatów plików wideo i audio.

Oprogramowanie zawiera kontrast, nasycenie, gamma, odcień i inne opcje regulacji, za pomocą których użytkownicy mogą poprawić obraz.

Aurora Blu-ray Media zapewnia także przydatne funkcje synchronizacji ścieżek, dzięki którym użytkownicy mogą synchronizować obraz, dźwięk i napisy.

Ponadto użytkownicy mogą dostosować tekst napisów do filmów w oknie Preferencji oprogramowania.

Tak więc Aurora Blu-ray Media Player jest bezbłędnym odtwarzaczem Blu-ray, dzięki któremu możesz odtwarzać prawie każdy format multimediów i optymalizować obraz i dźwięk.

  • Kup odtwarzacz Aurora Blu-ray Media Player

5

PowerDVD Ultra 18

Witryna CyberLink może się poszczycić tym PowerDVD Ultra 18 to „film nr 1 na świecie media player ”, a marketingowy szum wydawcy nie jest pozbawiony treści.

PowerDVD to wysoko oceniany odtwarzacz multimediów dla systemu Windows 10, który jest dołączany do niektórych napędów Blu-ray. PowerDVD 18 Ultra to najlepsza z trzech wersji, której cena detaliczna to 69,95 USD.

Wersje Pro i Standard są dostępne za 59,95 USD i 39,95 USD, ale najtańsza wersja nie obsługuje płyt Blu-ray Disc i nie obsługuje przesyłania TV, trybu VR ani funkcji online zawartych w PowerDVD Ultra.

Możesz także subskrybować PowerDVD Live, który w przeciwnym razie jest taki sam jak wersja Ultra, za 44,99 USD rocznie.

PowerDVD 18 Ultra jest z pewnością jednym z najlepszych odtwarzaczy Blu-ray na świecie, przynajmniej ponieważ obsługuje zarówno dyski Blu-ray 4K Ultra HD, jak i Full HD.

Najnowsza wersja umożliwia użytkownikom odtwarzanie filmów Blu-ray na pełnym ekranie na telewizorach szerokoekranowych o współczynniku proporcji 21: 9.

Jeśli chcesz mieć teraz najlepsze dostępne monitory 4K, sprawdź tę listę z naszymi najlepszymi typami.

Ponadto technologia poprawy oprogramowania TrueTheater jeszcze bardziej podnosi jakość odtwarzania Blue-ray i HD, poprawiając oświetlenie i optymalizując kolory.

PowerDVD 18 Ultra obsługuje również najnowsze formaty dźwięku Dolby i DTS, które zapewniają kinową jakość dźwięku.

Oprócz znakomitego odtwarzania Blu-ray, PowerDVD 18 Ultra zawiera także świetny zestaw funkcji. Użytkownicy PowerDVD 18 Ultra mogą przesyłać filmy na telewizory za pomocą cyfrowych odtwarzaczy multimedialnych Roku, Apple TV, Chromecast i Amazon FireTV.

Oprogramowanie obsługuje treści VR i 360 stopni oraz zawiera unikalny tryb VR dla zestawów słuchawkowych HTV Vive i Oculus Rift.

PowerDVD jest również jednym z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych do oglądania wideo online, ponieważ jego użytkownicy mogą odtwarzać filmy HDR, 360 stopni, Full HD i 4K YouTube i przypinać je do oglądania offline.

Po dokładnym przekazaniu biblioteki multimediów PowerDVD 18 Ultra zawiera prawie wszystko, czego potrzebujesz od odtwarzacza multimediów.

  • Uzyskaj PowerDVD 18 Ultra

6

DVDFab Player 5 Ultra

DVDFab Player 5 to odtwarzacz multimedialny, który miał entuzjastyczne recenzje. Jest to odtwarzacz Blu-ray, który obsługuje odtwarzanie płyt Blu-ray 4K Ultra HD, a także DVD, BDAV i AVCHD.

Oprogramowanie ma wersje Ultra, Standard i Free, których cena detaliczna to 99 USD i 59 USD.

Pamiętaj, że wersja bezpłatna nie obsługuje dysków Blu-ray i będziesz potrzebować wersji Ultra do odtwarzania Blu-ray 4K.

Możesz dodać darmowy odtwarzacz DVDFab Player 5 do Windows 10, 8.1, 8 i 7, klikając przycisk Bezpłatne pobieranie oprogramowania w linku poniżej.

Odtwarzacz DVDFab 5 może nie być najbardziej ekonomicznym odtwarzaczem multimedialnym, ale umożliwia oglądanie płyt Blu-ray i DVD na komputerach i telewizorach w najwyższej jakości obrazu 4K i obejmuje tryb odtwarzania HDR10.

Ponadto, DVDFab Player 5 jest jednym z niewielu odtwarzaczy multimedialnych, który obsługuje 3D Blu-ray Disc dla filmów 3D z czterema trybami wyjścia 3D.

Odtwarzacz multimedialny obsługuje również Dolby TrueHD, DTS-HD i Atmos, zapewniając najwyższą jakość bezstratnego dźwięku.

Oprócz obsługi najnowszych technologii audio i wideo, DVDFab Player 5 zawiera kilka przydatnych funkcji. Użytkownicy mogą wybrać Tryb TV lub Tryb PC aby zoptymalizować odtwarzanie dla telewizorów lub VDU.

Odtwarzacz multimedialny obsługuje menu Blu-ray, a użytkownicy mogą wybrać opcję Tryb menu aby odtworzyć płytę za pomocą menu lub a Prosty tryb po prostu odtworzyć film.

Zawiera konfigurowalne narzędzie listy odtwarzania, za pomocą którego można skonfigurować listy odtwarzania filmów.

Wydawnictwo potwierdziło, że miniatury podglądów filmów będą wkrótce dodawane do DVDFab Player 5. Tak więc DVDFab Player 5 jest zdecydowanie wschodzącą gwiazdą odtwarzacza multimedialnego, o którym warto pamiętać.

  • Uzyskaj odtwarzacz DVDFab 5 Ultra

Wybierz jeden z tych odtwarzaczy Blu-ray dla systemu Windows 10. Zapewniają one najlepsze odtwarzanie płyt Blu-ray w rozdzielczości 4K lub 1080p.

Nawet jeśli nie musisz odtwarzać treści Blu-ray, nadal są świetnymi odtwarzaczami multimedialnymi, których możesz używać do odtwarzania DVD, wideo i plików muzycznych.

Link do głównej publikacji