6 najlepszych gier dla mało wydajnych laptopów z systemem Windows 10

Laptopy do gier z systemem Windows 10 są odpowiednie dla większości komputerów stacjonarnych, jeśli chodzi o grę w najnowsze gry. Jednak wiele najnowszych gier (zwłaszcza tytułów 3D) nie będzie działać na bardziej przestarzałych laptopach uaktualnionych z wcześniejszej platformy do Win 10.

To niekoniecznie oznacza, że ​​nadal nie możesz się dobrze bawić na przestarzałym laptopie, ale wybór gier będzie bardziej ograniczony do tytułów o niższych wymaganiach systemowych.

Niemniej jednak nadal istnieje wiele świetnych gier, które można uruchomić na laptopach o niskiej specyfikacji. To jedne z najlepszych gier dla przestarzałych laptopów z systemem Windows 10.

Oto najlepsze gry na laptopa dla systemu Windows 10 o niskiej specyfikacji

1

Team Fortress 2

Po serii Half-Life Team Fortress 2 jest prawdopodobnie najlepszą grą Valve dla systemu Windows. Ten multiplayer blaster został wydany po raz pierwszy w 2007 roku i pozostaje jedną z najczęściej granych gier Steam.

Team Fortress 2 wymaga zaledwie 512 MB pamięci RAM i procesora 1,7 Ghz, więc będzie działać na większości laptopów z systemem Windows 10. Ponadto ta gra jest dostępna bezpłatnie; i możesz dodać go do systemu Windows 10 z tej strony Steam. Gra jest również zawarta w pakiecie Valve’s Orange Box.

Ogromna liczba fanów Team Fortress 2 może być częściowo spowodowana humorystyczną rozgrywką i grafiką. Dzięki ponad 10 trybom gry Team Fortress 2 zapewnia dużą różnorodność. Gracze mogą wybrać między innymi tryby gry Capture the Flag, King of the Hill, Control Points, Payload Race i Mann vs Machine. Kolejną wielką zaletą Team Fortress 2 jest to, że wciąż otrzymuje regularne aktualizacje z dodaną nową zawartością, która utrzymuje świeżość gry.

 • 2)

  Okres półtrwania 2

  Half-Life 2 to nie tylko jedna z najlepszych strzelanek FPS w systemie Windows, to jedna z najlepszych gier w historii. Kontynuacja oryginalnej gry Half-Life zdobyła 39 nagród Game of the Year w 2004 roku. Jest to więc z pewnością jedna z najlepszych gier, w które można grać na dowolnym laptopie z systemem Windows 10 o niższej specyfikacji.

  Minimalne wymagania systemowe dla Half-Life 2 wynoszą 512 MB pamięci RAM, procesora 1,7 GHz i karty graficznej DirectX 8.1. Half-Life 2 kosztuje obecnie 9,99 USD w serwisie Steam.

  Z wynikiem Metacritic 96, Half-Life 2 jest jedną z najlepiej ocenianych gier na Windows.

  W grze występuje naukowiec Gordon Freeman, który zbiera opór przeciwko obcemu Kombinatowi na Ziemi. Half-Life 2 zachowało pełną napięcia i intensywną rozgrywkę oryginału, a silnik Source nadał grze zupełnie nowy realizm. Half-Life 2 jest znany ze swojej realistycznej fizyki z siłami grawitacyjnymi, które wysyłają obiekty w powietrze.

  Gravity Gun, za pomocą którego gracze mogą rzucać obiektami w kosmitów, nadaje zupełnie nowy wymiar rozgrywce. To była rewolucyjna gra, kiedy się pojawiła, i nawet dziś niewielu strzelanek z perspektywy pierwszej osoby może dorównać opowiadaniu i kontroli Half-Life 2.

  • 3)

   IL-2 Sturmovik: 1946

   Oryginalny IL-2 Sturmovik od ponad dekady pozostaje najlepiej ocenianym symulatorem lotów bojowych dla systemu Windows. IL-2 Sturmovik: 1946 to pakiet kompilacyjny, który łączy tytuły z oryginalnej serii i zawiera dodatkowe rozszerzenia treści.

   Strona Steam gry zawiera tylko Windows XP i 2000 w ramach wymagań systemowych, ale IL-2 Sturmovik: 1946 działa na Windows 10. Gra jest dostępna za 9,99 USD na Steam.

   Oryginalny IL-2 Sturmovik to symulator lotu z okresu II wojny światowej oparty na wojnie powietrznej w Europie Wschodniej. Możesz także zagrać w rozszerzenie Pacific Fighters w grze IL-2 Sturmovik: 1946, która obejmuje amerykańskie i japońskie samoloty w Pacific Theatre.

   Ponieważ gra zawiera także Ace Expansion Pack, Forgotten Battles i dodatkowe alternatywne kampanie historyczne, możesz grać w prawie 200 misjach. Ogólnie rzecz biorąc, pakiet kompilacji zawiera pięć gier w jednym.

   Gracze mogą wybrać do lotu 229 samolotów z czasów II wojny światowej, czyli kilku innych symulatorów lotu. IL-2 Sturmovik jest znany ze swojego realizmu i fizyki, a każdy samolot ma swój niepowtarzalny charakter.

   Gracze mogą grać w rozległych bitwach dla wielu graczy lub misjach dla jednego gracza, które mają różne cele. Jest to więc coś więcej niż tylko symulator walk psów, w którym zdmuchujesz wszystko z nieba. Chociaż grafika w grze może być teraz nieco przestarzała, liczy się gra.

   • 4

    Age of Empires: Definitive Edition

    Era imperium to klasyczna gra RTS (Real Time Strategy) dla systemu Windows, którą Microsoft Studios odnowiło w 2018 roku dzięki Age of Empires: Definitive Edition. Świetna gra powraca z rewelacyjnym wyglądem.

    Ponieważ wciąż jest to gra 2D, nie potrzebujesz do tego laptopa z najwyższej klasy procesorem graficznym 3D. Wygrywa ten laptop z systemem Windows 10 z procesorem i5 1,8 Ghz, czterema RAM, DirectX 11 i jednym RAM RAM na kartę graficzną. Age of Empires Definitive Edition sprzedaje w sklepie MS Store za 19,99 USD.

    Gracze Age of Empire mogą wybrać 16 cywilizacji, z którymi zmierzą się w 10 kampaniach dla jednego gracza i trybie wieloosobowym. Odnowiona gra Age of Empires: Definitive Edition ma grafikę 4K HD i zremasterowaną ścieżkę dźwiękową.

    W Age of Empires Definitive istnieje kilka udoskonaleń rozgrywki, takich jak nowy ruch ataku, kolejkowanie jednostek i punkty zbiórki. Gra zawiera także narzędzie do edytowania kampanii, za pomocą którego można tworzyć własne mapy scenariuszy. Dlatego fani Age of Empires pokochają zremasterowane AoE Definitive.

    • 5

     Civilization V.

     Tytuły Civilization to najlepsze turowe gry strategiczne dla systemu Windows i nie mają wysokich wymagań systemowych. Jeśli jednak naprawdę nie możesz uruchomić najnowszej wersji Civ 6 na swoim laptopie z systemem Windows 10, wypróbuj Civilization V.

     Możesz grać w tę grę na laptopie z systemem Windows 10/8/7 / Vista z dwoma GB pamięci RAM, procesorem Intel Core 2 1,8 GHz i 256 MB GPU nVidia 7900 GS. Gra jest również kompatybilna z platformami Mac OS X i Linux Ubuntu. Civ 5 jest obecnie dostępny na Steam za 29,99 USD.

     W Civilization V, podobnie jak w pozostałej części serii, gracze budują swoje cywilizacje na przestrzeni wieków, aby osiągnąć ostateczny warunek zwycięstwa. Civilization 5 wprowadziło nowe miasta i siatkę heksów, a także przebudowało systemy walki i kultury, dzięki czemu gra jest bardziej strategiczna niż jej poprzednicy.

     W Civ 5, gdzie ustawiasz jednostki swojej armii, jest prawie tak samo ważne jak ich technika wojskowa. Dzięki niezwykle szczegółowej mapie gry jakość graficzna Civ 5 jest również jedną z najlepszych w tej serii.

     • 6

      StarCraft: Remastered

       StarCraft Remastered

      StarCraft, 2D science-fiction, która zrewolucjonizowała gatunek RTS, świętuje swoją 20 rocznicę w marcu i kwietniu 2018 r. Blizzard uruchomił StarCraft: Remastered na Windows 10 w 2017 r. Z okazji tej rocznicy. StarCraft: Remastered tchnął nowe życie w kultowego klasyka z nowymi efektownymi efektami wizualnymi.

      Gra wymaga tylko dwóch GB pamięci RAM, procesora Intel Pentium D i 256 MB karty graficznej Nvidia 6800 do działania na laptopach z systemem Windows 10/8/7. Nowa gra StarCraft: Remastered kosztuje 15 USD w witrynie Blizzarda, a oryginalna gra jest swobodnie dystrybuowana na tej stronie.

      StarCraft: Remastered to właściwie ta sama gra, co oryginalny tytuł, w którym gracze walczą z frakcjami Protossów, Terran i Zergów w sektorze Koprulu. Zawiera jednak także rozszerzenie Brood War, które rozszerza jego zawartość. Zremasterowany StarCraft zachowuje dokładnie te same atrakcyjne kampanie i rozgrywkę, ale nowa gra ma znacznie bardziej szczegółowe i płynniejsze efekty wizualne.

      Teraz możesz grać w StarCraft w 4K na szerokoekranowych urządzeniach VDU (Visual Display Units). Blizzard dodał także stylizowane briefingi i ulepszoną narrację do gry, a także odnowił ścieżkę dźwiękową. Jako taki, dzięki StarCraft: Remastered możesz odkryć klasyczną grę z nową warstwą farby.

      Kto więc potrzebuje laptopa Acer Predator, Alienware 17 lub ROG Strix do grania w Windows 10? StarCraft: Remastered, Half-Life 2, Civilization V, Age of Empires: Definitive Edition, Team Fortress 2 i IL-2 Sturmovik: 1946 to tylko niektóre ze świetnych gier, w które można grać na laptopach z systemem Windows 10 o niższej specyfikacji. Możesz także grać w wiele klasycznych gier retro w systemie Windows za pomocą oprogramowania emulatora konsoli.

Link do głównej publikacji