5 najlepszych programów, które interpretują kod bajtowy Java, które możesz uzyskać już dziś

Czy jesteś programistą lub programistą? Czy potrzebujesz niezawodnego interpretera kodu bajtowego Java? Ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie.

W tym artykule zajmiemy się najtrwalszym oprogramowaniem, które interpretuje kod bajtowy Java.

Java jest oczywiście jednym z najważniejszych aspektów programowania, ponieważ duża liczba programów / aplikacji jest napisana w kodzie Java. Zestaw instrukcji tworzących Javę to tak zwany kod bajtowy, który jest zbiorem kodów maszynowych (zwykle w postaci plików .class) przekazywanych maszynie wirtualnej JVM — Java. Maszyny wirtualne Java są potocznie nazywane interpreterami kodu bajtowego Java.

Jako funkcja programowania trudno jest uzyskać niezawodne oprogramowanie, które interpretuje kod bajtowy Java. Przeprowadziliśmy jednak pewne badania i opracowaliśmy dla Ciebie obszerną listę najlepszych interpreterów kodu bajtowego Java na rynku, szczególnie tych kompatybilnych z systemem operacyjnym Windows.

Czytaj dalej, ponieważ przedstawiamy kompleksowy zarys 5 najlepszych programów, które interpretują kod bajtowy Java.

Najlepsze oprogramowanie, które interpretuje kod bajtowy Java

1

HotSpot

Oprogramowanie HotSpot, które interpretuje kod bajtowy JavaHotSpot firmy Oracle jest wiodącym wyborem większości programistów na całym świecie. I znajduje się na szczycie naszej listy oprogramowania, które interpretuje kod bajtowy Java.

Program, który pierwotnie jest znany jako Java HotSpot Performance Engine, jest napisany w języku C ++ i asemblerze. Obsługuje także wiele platform dla systemów operacyjnych Windows, Mac, Linux i Solaris.

HotSpot zawiera potężny zestaw funkcji, w szczególności funkcje „adaptacyjnej optymalizacji” i „kompilacji just-in-time”.

Ponadto HotSpot obsługuje tylko architektury zestawów instrukcji (ISA), takie jak x86-84, IA-32, ARMv7 VFP, SPARC (wyłącznie dla komputerów Solari) i ARMv8. Ten system wsparcia ISA jest ogólnie najlepszy na rynku.

Inne godne uwagi funkcje HotSpot to interpreter kodu bajtowego Java, podwójna maszyna wirtualna (kompilator klienta i serwera), kompilator warstwowy, moduł ładujący klasy Java, moduły śmieciowe, biblioteki wykonawcze, flagi JVM, zgodność między platformami i wiele innych.

Interpreter kodu bajtowego HotSpot Java i maszyna wirtualna jest licencjonowana na licencji GNU General Public License (GPL). Jako taki jest dostępny za darmo.

Pobierz kod źródłowy

2)

OpenJ9

Oprogramowanie OpenJ9, które interpretuje kod bajtowy JavaOpenJ9, od Eclipse Foundation IBM, jest powszechnie uważany za najbliższego konkurenta HotSpot. Podobnie jak HotSpot, jest to również wszechstronny interpreter kodu bajtowego Java i wirtualna maszyna Java.

Oprogramowanie jest kompatybilne ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi komputerów, w szczególności Windows, AIX, macOS, Linux i wieloma innymi. Istnieje dedykowana obsługa — wbudowany plik binarny OpenJDK — dla trzech wiodących systemów operacyjnych komputera, tj. Windows, Linux i macOS.

Szukasz najlepszego narzędzia do nauki kodowania? Sprawdź te narzędzia i zacznij dobrze.

Ten interpreter oprogramowania oferuje zoptymalizowaną konfigurację, która jest odpowiednio wyposażona do nie tylko interpretacji kodu bajtowego java, ale także zwiększa ogólną wydajność programu Java.

Co więcej, oprogramowanie oferuje konfigurowalną platformę, która pozwala samodzielnie zbudować OpenJDK, pod warunkiem posiadania wymaganej wiedzy.

Inne godne uwagi funkcje interpretera maszyny wirtualnej OpenJ9 / kodu bajtowego Java to m.in. ślad pamięci, szybkie uruchamianie i środowisko wykonawcze, rozbudowana konfiguracja, Eclipse OMR (program osadzony), Just-in-time (JIT) Kompilatory z wyprzedzeniem (AOT), zrzuty Java, zrzuty systemowe, zasoby online i wiele innych.

OpenJ9 to aplikacja typu open source, która jest finansowana z darowizn z całego świata. Mówiąc dobrze, OpenJ9 jest dostępny do pobrania za darmo.

Pobierz OpenJ9

3)

JRockit

Oprogramowanie JRockit, które interpretuje kod bajtowy javaJRockit jest jedną z najczęściej używanych maszyn wirtualnych Java i wyróżnia się jako jedno z najlepszych programów interpretujących kod bajtowy Java. Oprogramowanie, które pierwotnie zostało opracowane przez Appeal Virtual Machine, jest obecnie własnością firmy Oracle i jest przez nią zarządzane.

Jest obsługiwany w systemie Windows i innych ważnych systemach operacyjnych. Ponadto oprogramowanie jest obsługiwane tylko w systemach z następującymi wersjami ISA: SPARC (dla Solaris), x86-64 i x86.

JRockit jest napisany w kodach C i Java i służy jako wszechstronne rozwiązanie JVM — Java Virtual Machine — przeznaczone do wysokiej wydajności, monitorowania, interpretacji i diagnostyki programów Java.

Ponadto JRockit jest zoptymalizowany, aby zagwarantować szybkie uruchamianie aplikacji Java. Inne ważne funkcje Oracle JRockit obejmują interpretację kodu bajtowego Java, wyrzucanie elementów bezużytecznych, miękką konfigurację, analizę programu, szybki czas odpowiedzi (w mikrosekundach) i wiele innych.

JRockit stał się wolnym oprogramowaniem w 2011 roku, krótko po przejęciu go przez Oracle. Możesz go teraz pobrać za darmo.

Pobierz JRockit

4

Squawk Virtual Machine

Oprogramowanie Squawk Virtual Machine, które interpretuje kod bajtowy JavaMaszyna wirtualna Squawk to wybitna maszyna JVM, która jest przeznaczona do tworzenia prostych aplikacji Java. Jest to JVM w wersji mikro, specjalnie zaprojektowany dla uproszczenia, z niewielkimi zakłóceniami zewnętrznymi.

Dlatego najlepiej nadaje się do małych urządzeń i systemów mikro-osadzonych. Interpretator kodu bajtowego Java jest kompatybilny krzyżowo ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi, w szczególności Windows, Linux i macOS.

Squawk, podobnie jak większość interpreterów / maszyn wirtualnych Java, jest napisany w językach programowania niskiej jakości, takich jak C ++ i asembler. Jednak podstawowe aspekty oprogramowania są napisane w Javie, co czyni go „interpreterem meta-okólnym”.

Inne kluczowe funkcje Squawk to niski poziom pamięci, interpretacja kodu bajtowego, uproszczony interfejs, łatwe debugowanie, obsługa wielu platform, prosta integracja i wiele innych.

Squawk jest objęty licencją GNU General Public License (GPL) i jest dostępny za darmo.

Pobierz maszynę wirtualną Squawk

5

Apache Harmony

Oprogramowanie Apache Harmony, które interpretuje kod bajtowy JavaApache Harmony, z Apache Software, to kolejne popularne oprogramowanie, które interpretuje kod bajtowy Java. Mimo że rozwój oprogramowania został zatrzymany w 2011 roku, nadal jest on jednym z najlepszych interpreterów kodu bajtowego Java i maszyn wirtualnych.

Apache Harmony jest obsługiwany w systemach Windows, Linux i macOS. Istnieje również mobilna obsługa systemu Android, który teraz działa w zasadzie na bibliotekach OpenJDK, a nie jako pełna maszyna wirtualna.

Harmony jest napisane w C ++ i Javie. A przed oficjalnym przejściem na emeryturę w 2011 r. Brakowało kompletności oprogramowania o około 2%.

W rezultacie niekompletna biblioteka spowodowała zakończenie niektórych programów Java, takich jak Vuze, Geronimo (z Apache) i ArgoUML.

Niemniej jednak, pomimo nagłego zakończenia i prawie kompletności, wiele aplikacji jest nadal obsługiwanych w Harmony. Te aplikacje to JUnit, Tomcat, Apache Velocity, Apache Ant i wiele innych.

Inne funkcje Apache Harmony obejmują interpreter kodu bajtowego Java, bibliotekę klas, kompilator JIT, rdzeń maszyny wirtualnej, warstwę Porting, menedżer wątków, moduł zbierający śmieci i wiele innych.

Apache Harmony został wycofany (jego rozwój został zatrzymany) w listopadzie 2011 roku. Jest jednak nadal dostępny do pobrania, choć bez pomocy technicznej i podobnych.

Pobierz teraz

Podsumowując, interpretery kodu bajtowego Java są niezbędnymi komponentami w rozwoju programów Java. Aby pomóc w dokonaniu wyboru, sprawdziliśmy pięć najlepszych interpreterów kodu bajtowego Java na rynku.

Te interpretery kodu bajtowego Java zostały wybrane i uszeregowane na podstawie ich względnej popularności i trwałości w porównaniu do innych.

Link do głównej publikacji