Te programy blokujące prywatność ukrywają pliki systemu Windows 7 przed wścibskimi oczami

Większość z nas tak naprawdę nie martwi się o dane, które zapisujemy na naszych komputerach stacjonarnych lub laptopach i nawet nie rozważałaby ich ochrony. Brak ochrony naszych danych może powodować poważne problemy — utratę plików na zawsze, skradzione cenne informacje itp.

Istnieje również możliwość przypadkowego usunięcia plików przez znajomych lub rodzinę podczas korzystania z komputera. Lub istnieje nawet możliwość ataku ze strony hakerów w celu kradzieży i manipulacji danymi osobowymi.

Windows 7 nie daje opcji blokowania poszczególnych folderów hasłem bez instalowania oprogramowania innych firm. Mimo że istnieje możliwość ukrycia folderów w systemie Windows 7, nie ma on większego sensu, ponieważ folder można łatwo ukryć i uzyskać do niego dostęp.

W tym artykule omówimy pięć najlepszych programów do przechowywania folderów dostępnych dla systemu Windows 7.

5 narzędzi do ochrony plików i folderów w systemie Windows 7

1

FolderLock

FolderLock - Prywatność dla Win 7

Blokada folderu został zaprojektowany, aby zapewnić możliwość ochrony plików i folderów poprzez ich szyfrowanie, korzystanie z funkcji tworzenia kopii zapasowych online itp. Korzystanie z tego oprogramowania pozwala nawet zniszczyć pliki, a także wyczyścić historię.

Ta aplikacja oferuje dwukierunkowe szyfrowanie, umożliwiające tworzenie kopii zapasowych zaszyfrowanych plików w chmurze. Ta funkcja umożliwia utworzenie kopii zapasowej chronionej hasłem, dzięki czemu informacje są zawsze chronione. Dzięki tej funkcji możesz przywrócić dane, nawet jeśli komputer zostanie skradziony lub pliki zostaną usunięte.

Jedną z najlepszych cech folderu FolderLock jest możliwość tworzenia cyfrowych portfeli. Możesz przechowywać informacje, takie jak dane bankowe, karty kredytowe, transakcje, PIN bankomatu itp.

Czasami musimy pozbyć się pliku na dobre, a funkcja Shred znaleziona w FolderLock może to zrobić. Użycie tej opcji powoduje trwałe usunięcie plików z dysku twardego i nie można ich odzyskać nawet przy użyciu specjalistycznego oprogramowania do odzyskiwania.

 • Pobierz teraz FolderLock (bezpłatny)

— POWIĄZANE: Oto jak zablokować pliki .exe hasłem

2)

AxCrypt

AxCrypt - Privacy Lock win 7

AxCrypt urodził się w 2001 roku, gdy twórcy chcieli udostępnić poufne dane online i nie mogli znaleźć dobrej opcji oprogramowania. Stworzyli to narzędzie, aby było proste i łatwe w użyciu, ale także wydajne.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Silne szyfrowanie — 128-bitowe / 256-bitowe szyfrowanie AES
 • Obsługa chmury
 • Zabezpieczone pliki mogą być otwierane przez innych użytkowników AxCrypt
 • AxCrypt Mobile — możesz otwierać zaszyfrowane pliki w telefonie.

Aby skonfigurować AxCrypt na komputerze z systemem Windows 7, musisz go pobrać i zainstalować, a następnie utworzyć konto. Aby zakończyć proces, musisz wybrać hasło po wprowadzeniu kodu aktywacyjnego.

AxCrypt jest bardzo łatwy w użyciu. Musisz wybrać jeden lub więcej plików, które chcesz zaszyfrować, i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Jeśli chcesz otworzyć pliki do przeglądania, możesz je dwukrotnie kliknąć.

AxCrypt ma wbudowaną funkcję udostępniania kluczy, która umożliwia udostępnianie zabezpieczonych plików innym osobom. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące proste kroki:

 1. Wybierz plik, który chcesz udostępnić.
 2. Dodaj lub wybierz kontakt.
 3. Kliknij „OK”, aby uzyskać dostęp do pliku.
 4. Wyślij aktualny plik do odbiorcy

AxCrypt ma również menedżera haseł, który daje Ci możliwość przechowywania wszystkich haseł i kodów online, bez ryzyka utraty ich na zawsze.

Pobierz AxCrypt

 • 3)

  Łatwa blokada plików

  Easy File Locker - wygrana blokady prywatności 7

  Łatwa blokada plików to lekkie oprogramowanie do blokowania plików, które może z łatwością chronić twoje pliki i foldery. To oprogramowanie pozwala mieć spokój, wiedząc, że nikt nie może w żaden sposób otwierać, czytać ani modyfikować zablokowanych folderów.

  Easy File Locker może również ukrywać pliki i foldery. Ukryte pliki / foldery będą całkowicie niewidoczne dla wszystkich użytkowników i dowolnego programu.

  To oprogramowanie jest wyposażone w chroniony hasłem interfejs GUI i deinstalator, dzięki czemu po ustawieniu hasła nikt nie będzie mógł uzyskać do niego dostępu ani odinstalować oprogramowania.

  Pobierz Easy File Locker

  — POWIĄZANE: 5 najlepszych rozwiązań antywirusowych dla systemu Windows 7 do użycia w 2018 roku

  4

  Blokada pliku PEA

  Blokada pliku PEA - Blokada prywatności win7

  Ten program jest kolejnym lekkim narzędziem do ochrony hasłem i szyfrowania plików i folderów.

  Blokada pliku PEA jest napisany w Javie, co oznacza, że ​​potrzebujesz Java Runtime Environment — które jest już zainstalowane na twoim komputerze w większości przypadków.

  Plik PEA szyfruje pliki i foldery za pomocą silnego szyfrowania. Ten program pozwala chronić anonimowość i prywatne dane, wykorzystując wydajne pochodne klucza pamięci.

  Ta opcja oprogramowania została zaprojektowana do obsługi kilku plików lub folderów — nie nadaje się do dużych ilości danych.

  Pobierz File Lock PEA

  5

  Moja skrytka

  my-lockbox - Blokada prywatności dla win7

  Moja skrytka to kolejne świetne oprogramowanie zabezpieczające, które umożliwia ochronę hasłem dowolnego folderu na komputerze.

  Chronione foldery są automatycznie ukryte przed dowolnym użytkownikiem i aplikacją twojego systemu, w tym Administratorem i samym Systemem.

  Ten program jest niezwykle łatwy w użyciu. Po ustawieniu lokalizacji skrytki na komputerze i dodaniu hasła, skrytka będzie ukryta i niedostępna do momentu wpisania prawidłowego hasła.

  Kluczowe funkcje obejmują:

  • Przejrzysty i wygodny interfejs użytkownika w 10 językach
  • Skróty klawiszowe
  • Ochrona danych bez ograniczeń
  • Ochrona hasłem dla zablokowanych danych
  • Darmowa edycja może chronić jeden folder z nieograniczoną liczbą podfolderów, a wersja profesjonalna chroni nieograniczoną liczbę folderów
  • Bezpieczne odzyskiwanie hasła online
  • Nie pozwala na blokowanie folderów systemowych (C: \ Windows)
  • Możesz łatwo tworzyć kopie zapasowe
  • Działa nawet w trybie awaryjnym Windows
  • Świetnie wyglądający interfejs użytkownika
  • Jest darmowy

  Pobierz My Lockbox

  Wniosek

  W tym artykule wymieniliśmy 5 opcji oprogramowania, które pozwalają zablokować pliki i foldery z dala od ciekawskich oczu. Narzędzia przedstawione tutaj obejmują zarówno złożone, jak i proste programy, które szyfrują dane na komputerze z systemem Windows 7.

  Te opcje mogą nawet tworzyć kopie zapasowe danych online, zapewniając nieograniczony dostęp do plików.

  Z jakiego oprogramowania skorzystałeś z tej listy i dlaczego? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji