5 najlepszych programów do zarządzania czcionkami dla systemu Windows 10

Oprogramowanie do zarządzania czcionkami pozwala efektywniej organizować duże zbiory czcionek.

Najlepsze programy do zarządzania czcionkami obejmują opcje i narzędzia do aktywacji i dezaktywacji czcionek, organizowania ich w biblioteki i grupy, podglądu i drukowania przykładowych glifów, wyszukiwania kolekcji czcionek i wiele innych.

Jako taki, menedżer czcionek jest dość niezbędnym zestawem dla każdego, kto musi korzystać z szerokiej gamy czcionek do grafiki, dokumentów i projektowania stron internetowych.

Są to jedne z najlepszych programów do zarządzania czcionkami dla systemu Windows 10 i innych platform.

Narzędzia do zarządzania czcionkami dla komputerów z systemem Windows 10

1. FontBase

FontBase to stosunkowo nowe oprogramowanie dla 64-bitowych platform Windows 10/8/7, Linux i Mac. Ten menedżer czcionek umożliwia edytowanie i dostosowywanie czcionek oraz ich organizowanie.

Oprogramowanie jest bezpłatne, które można dodać do systemu Windows, naciskając przycisk Pobierz za darmo przycisk na tej stronie internetowej.

Edycja tekstu na żywo FontBase jest tym, co naprawdę wyróżnia to oprogramowanie spośród innych alternatyw. Umożliwia użytkownikom dostosowywanie stylów czcionek i zapewnia podgląd dokonanych korekt w czasie rzeczywistym.

Użytkownicy FontBase mogą aktywować swoje czcionki bez ich instalowania, porównywać czcionki, przypinając je i budować ulubione kolekcje czcionek.

Ponadto umożliwia także szybkie wybieranie i korzystanie z czcionek z kolekcji czcionek Google.

Ponieważ jest to wciąż stosunkowo nowe oprogramowanie, możesz spodziewać się wielu aktualizacji, które jeszcze bardziej ulepszą FontBase.

Zarządzaj czcionkami w systemie Windows 10 jak prawdziwy ekspert za pomocą naszego kompletnego przewodnika!

2. NexusFont

Nexusfont

NexusFont to wysoko oceniany darmowy menedżer czcionek, który ma atrakcyjny i intuicyjny interfejs użytkownika oraz wydajny system zarządzania czcionkami.

Oprogramowanie jest kompatybilne z większością platform Windows i ma również wersję przenośną, którą można dodać do napędu USB.

Kliknij Pobieranie przycisk NexusFont na tej stronie, aby zapisać instalator oprogramowania w systemie Windows.

Wielopanelowy interfejs użytkownika NexusFont wyświetla listę czcionek wraz z biblioteką czcionek i szczegółami czcionki.

Możesz wybrać opcje formatowania czcionek, pogrubienia, kursywy, podkreślenia i stylu z paska narzędzi u góry okna NextFont.

Użytkownicy NexusFont mogą szybko instalować i odinstalowywać czcionki z menu kontekstowego oprogramowania, znajdować duplikaty czcionek, a nawet eksportować czcionki jako obrazy.

Możesz także organizować wybrane czcionki w Ustaw grupy i szybko filtrować i sortować czcionki, dodając do nich tagi.

Więc to oprogramowanie ma prawie wszystkie narzędzia i opcje, których większość prawdopodobnie potrzebuje od menedżera czcionek.

3. Walizka Fusion 8

Suitcase Fusion to jeden ze standardowych w branży menedżerów czcionek dla 64-bitowych platform Windows 10, 8 i 7, który obsługuje różne formaty czcionek.

Jest to standardowe oprogramowanie branżowe ze względu na kompatybilność z aplikacjami projektowymi Adobe i QuarkXPress. Walizka Fusion kosztuje 119,95 USD, co może nie wydawać się najlepszą wartością.

Jednak to oprogramowanie zawiera wiele innowacyjnych funkcji, z którymi niewiele innych alternatywnych menedżerów czcionek może się równać; a także zawiera osobny pakiet Font Doctor, który naprawia uszkodzone czcionki.

Walizka Fusion zapewnia wiele przydatnych narzędzi i opcji zarządzania czcionkami.

Oprogramowanie umożliwia organizowanie czcionek w różnych bibliotekach, tworzenie Ustaw listy czcionek w bibliotekach, włączanie i wyłączanie czcionek, zapisywanie wyszukiwań, wybór wielu filtrów wyszukiwania i szybkie filtrowanie czcionek za pomocą narzędzia QuickFind.

Suitecase Fusion łączy się z kolekcją czcionek Google, dzięki czemu można szybko uzyskać dostęp do tych czcionek.

Bardziej nowatorskim aspektem Fusion jest integracja aplikacji Adobe Creative Cloud, która umożliwia przeglądanie całej kolekcji czcionek z poziomu Adobe Photoshop za pomocą panelu czcionek Extensis.

TypeSync to kolejny nowatorski dodatek do walizki Fusion, który umożliwia synchronizację w chmurze czcionek między dwoma komputerami.

Oprogramowanie zapewnia również automatyczne zarządzanie czcionkami za pomocą Type Core, która automatycznie aktywuje i dezaktywuje czcionki podczas otwierania aplikacji.

Jest to więc menedżer czcionek z wieloma unikalnymi narzędziami i funkcjami.

Czy czcionka jest za mała w systemie Windows 10? Nie rujnuj wzroku i nie naprawiaj problemu w krótkim czasie dzięki naszemu przewodnikowi!

4. Typograf

Typograf to lekki i prosty menedżer czcionek, który zapewnia kompleksowy przegląd zainstalowanych czcionek TrueType, OpenType, Type 1, systemowych, bitmapowych i czcionek drukarki.

Oprogramowanie jest kompatybilne z platformami Windows od XP do 10.

Jest dostępny w cenie 35 USD, z rabatem ilościowym, i możesz wypróbować niezarejestrowaną wersję Typografu na miesiąc.

Typograf to menedżer czcionek z przejrzystym i prostym interfejsem użytkownika oraz szeregiem przydatnych narzędzi i opcji czcionek.

Możesz użyć oprogramowania do utworzenia archiwum bazy danych czcionek, instalowania i odinstalowywania czcionek, organizowania ich za pomocą zestawów, drukowania do 80 czcionek na jednej stronie A4, podglądu różnych typów czcionek i porównywania tabel czcionek.

Narzędzie zapewnia kompleksowe właściwości czcionek, które obejmują dane pliku, styl, projektanta, wersję, zestaw znaków Unicode, klasyfikację kroju pisma i inne szczegóły.

To oprogramowanie zawiera również przydatne narzędzie, które wyszukuje zduplikowane czcionki, aby można było usunąć duplikaty.

Stwórz własną czcionkę za pomocą tych narzędzi generatora czcionek!

5. Zaawansowana przeglądarka czcionek

Advanced Font Viewer to kolejny menedżer czcionek systemu Windows, który miał pochlebne recenzje. Deweloper zaprojektował oprogramowanie, aby umożliwić szybki podgląd i wybranie najlepszych wariantów czcionek z kolekcji. Advanced Font Viewer jest obecnie w sprzedaży w cenie 46,80 USD.

Istnieje jednak także niezarejestrowana wersja z bardziej ograniczonymi opcjami sortowania, które można pobrać z tej strony witryny.

Zaawansowana przeglądarka czcionek ma interfejs użytkownika z zakładkami, a jej podstawowe narzędzia są uporządkowane w kartach.

To oprogramowanie wyświetla wszystkie zainstalowane czcionki zgodnie z parametrami zdefiniowanymi przez użytkownika i umożliwia drukowanie zarówno zainstalowanych, jak i odinstalowanych próbek czcionek z próbkami typów.

Użytkownicy AFV mogą korzystać z karty Organizator, aby szybko automatycznie organizować swoje zbiory czcionek. Program zawiera zakładki Informacje i dane, które zawierają wiele szczegółów i wartości metrycznych dla czcionek.

Możesz skanować i usuwać duplikaty czcionek za pomocą karty DupDetector. Ponadto AFV zawiera również bardziej unikalne narzędzie zakładki Doktor, które naprawia nieprawidłowe wpisy rejestru czcionek, co nie jest czymś, co zawiera każdy menedżer czcionek.

Jest to pięć menedżerów czcionek creme de la crème dla systemu Windows 10, za pomocą których możesz porządkować i przeglądać kolekcje czcionek.

Spośród wybranych Suite Fusion 8 ma najlepszą obsługę aplikacji do projektowania i jest prawdopodobnie najbardziej innowacyjnym oprogramowaniem.

Jednak FontBase i NexusFont są darmowymi alternatywami, które nadal zawierają wszystkie niezbędne narzędzia do zarządzania czcionkami.

Niemniej jednak narzędzia te pomogą Ci stać się bardziej kreatywnymi i nadadzą autentyczny sens artystyczny Twoim projektom.

Z jakiego oprogramowania do zarządzania czcionkami korzystasz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji