5 najlepszych programów do usuwania plików dla systemu Windows 10

Pliki usuwane za pomocą Eksploratora plików są zwykle usuwane do Kosza. Dlatego nie są tak naprawdę usuwane, dopóki go nie opróżnisz. Nawet wtedy możesz nadal być w stanie przywrócić niektóre usunięte pliki za pomocą oprogramowania do odzyskiwania plików. Lepiej więc dodać narzędzia innych firm do systemu Windows 10. Są to pięć najlepszych pakietów oprogramowania dla systemu Windows 10 i innych platform, dzięki którym można dokładniej wymazywać pliki.

Jakie są najlepsze aplikacje do trwałego usuwania danych i plików na komputerze z systemem Windows 10 lub laptopie?

1. CCleaner (zalecane)

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

ccleaner

CCleaner to wielokrotnie nagradzane narzędzie, z którego dumą może pochwalić się strona Piriform, która ma 1,5 miliarda pobrań. Ma intuicyjny interfejs użytkownika, rozbudowane opcje usuwania plików i zużywa minimalne zasoby systemowe. Na tej stronie możesz dodać bezpłatną wersję do systemu Windows, a CCleaner ma również Wersja profesjonalna (sprzedaż detaliczna za 24,95 USD), które obejmują znacznie więcej opcji.

  • Kup teraz CCleaner Professional Edition

Sama wersja bezpłatna jest doskonałym narzędziem. Jego Odkurzacz narzędzie skanuje w poszukiwaniu niepotrzebnych plików systemu Windows i oprogramowania innych firm, aby zwolnić znaczne miejsce na dysku. Możesz skanować i czyścić rejestr za pomocą CCleaner. Obejmuje Odinstaluj i Uruchomienie narzędzia do usuwania oprogramowania i wpisów startowych za pomocą. Wersje Professional i Plus zapewniają również zaplanowane opcje czyszczenia i defragmentacji dysku.

ccleaner-for-windows-8-clean-your-computer-free-register-cleaner-temp-drive-cleaner (7)

2. File Secure Eraser (sugerowane)

zrzut ekranu bezpiecznej gumki do plików
File Secure Eraser to świetne narzędzie, które pozwala bezpiecznie i szybko usuwać poufne pliki z dysku twardego. To narzędzie ma specjalny algorytm, który po usunięciu pliku zastąpi kilka danych czasowych. Ta czynność uniemożliwi odzyskanie usuniętych plików. Jest to niezwykle potężna funkcja, szczególnie jeśli usunąłeś niektóre złośliwe pliki.

Narzędzie jest dostarczane z dostępną wersją próbną, którą można pobrać w linku poniżej. Miękki jest lekki z przyjemnym interfejsem, który jest intuicyjny i prosty. Za pomocą tego narzędzia nie musisz być hakerem, aby usunąć określone pliki z komputera. Zalecamy wypróbowanie go i użycie go, gdy będziesz musiał pozbyć się niektórych danych.

  • Pobierz teraz File Secure Eraser 

3. Gumka

Gumka to oprogramowanie zaprojektowane w celu dokładniejszego usuwania plików. Dzięki 13 algorytmom kasowania jest to jedno z najskuteczniejszych narzędzi do usuwania plików w systemie Windows 10. Jest to bezpłatne oprogramowanie, które można dodać do dysku twardego z tej strony internetowej.

W Eraser możesz specjalnie wybrać pliki do usunięcia zamiast zwykłego skanowania ogólnego. Oprogramowanie integruje się z powłoką systemu Windows, dzięki czemu można wybrać opcję Wymaż z menu kontekstowych plików. Aby bezpieczniej usunąć pliki i foldery, domyślna metoda kasowania Gutmann zastępuje pliki wiele razy. Ponadto narzędzie umożliwia również konfigurowanie harmonogramów usuwania.

4. Niszczarka plików

ccleaner4

File Shredder to kolejne świetne darmowe narzędzie do dokładniejszego usuwania plików. Oprogramowanie zawiera pięć algorytmów do usuwania plików. Chociaż jest nieco bardziej ograniczony niż Gumka, nadal jest bardzo skutecznym narzędziem do usuwania plików. Kliknij Pobierz niszczarkę plików — 2,3 MB na stronie internetowej programu, aby zapisać kreatora konfiguracji w systemie Windows.

File Shredder ma prosty interfejs użytkownika, który umożliwia użytkownikom usuwanie plików za pomocą kilku kliknięć. Obejmuje on Zniszcz wolne miejsce na dysku opcja wymazania wolnego miejsca na dysku między woluminami dysku. Ponadto oprogramowanie dodaje opcje usuwania do menu kontekstowych plików, jeśli wybierzesz Włącz integrację z powłoką.

5. Bezpieczna gumka

ccleaner2

Jest to wielozadaniowa gumka do plików, która w pełni wykorzystuje zaawansowane algorytmy usuwania. Secure Eraser to wszechstronne narzędzie o przyzwoitej konstrukcji interfejsu użytkownika. Oprogramowanie ma bezpłatną i profesjonalną wersję detaliczną w cenie 20 euro. wciśnij Pobieranie przycisk na stronie głównej Secure Eraser, aby zapisać kreatora konfiguracji.

Oprócz dokładnego usunięcia wybranych plików i folderów oprogramowanie może usuwać partycje i dyski. Zawiera narzędzie do czyszczenia rejestru i system do usuwania niepotrzebnych plików. Secure Eraser może również generować raporty usuwania HTML, co nie jest czymś, co zapewnia każde narzędzie do usuwania plików.

6. Niszczarka plików Moo0

Niszczarka plików Moo0 oferuje cztery algorytmy do usuwania plików. Moo0 ma stosunkowo podstawowy interfejs użytkownika w porównaniu z niektórymi innymi programami tutaj, ale za pomocą tego narzędzia można wyczyścić pliki za pomocą kilku kliknięć. Jest darmowy, można zainstalować z tej strony Softpedia.

ccleaner3

Jedną wielką zaletą interfejsu użytkownika Moo0 jest to, że możesz przeciągać pliki do Drop Boxa, aby je usunąć, co jest przydatne. Następnie możesz wybrać poziom niszczenia z wygodnego menu rozwijanego. Możesz wybrać Odparować, W popiół, Bardzo ostrożnie i Zniszcz raz, co jest najmniej skutecznym usunięciem. Odparować opiera się na algorytmie Gutmanna i jest najdokładniejszą metodą usuwania.

Teraz możesz naprawdę usunąć swoje pliki za pomocą tych wspaniałych narzędzi dla systemu Windows. Mają najbardziej wydajne techniki usuwania dokumentów i folderów. Usuwasz także wiele plików systemu Windows i niepotrzebnych plików za pomocą tych pakietów oprogramowania, aby zwolnić miejsce na dysku.

Link do głównej publikacji