5 najlepszych programów do tworzenia grafiki pikselowej 2D na PC

Ludzie zwykle uważają, że tworzenie skomplikowanych projektów 3D lub wirtualnych postaci byłoby trudniejsze niż tworzenie grafiki pikselowej 2D, ale złożoność obu tych opcji jest w rzeczywistości bardzo podobna.

Tworzenie grafiki pikselowej 2D zajmuje dużo więcej czasu, ponieważ musisz zaprojektować każdy piksel. Dobrze skonstruowany plan jest niezbędny do uzyskania dobrych wyników. Planowanie każdego elementu w projekcie zajmie sporo czasu, a automatyczne sprawdzenie procesu nie jest zalecane z powodu niskiej jakości wyników.

Aby znacznie ułatwić sobie tworzenie i tworzenie grafiki pikselowej 2D, jednym z najlepszych sposobów jest użycie grafiki wektorowej. Grafikę wektorową można znaleźć w najpotężniejszym oprogramowaniu do projektowania 2D, ale nie wszystkie z nich pozwalają na wykorzystanie utworzonych wektorów do przekształcenia jej w grafikę pikselową.

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi opcjami oprogramowania dostępnymi na rynku w 2019 roku, które pozwalają łatwo przekształcić grafikę wektorową w duszki (piksele 2D), a także mogą zautomatyzować większość powtarzających się procesów.

Za pomocą tych narzędzi twórz niesamowite grafiki pikselowe 2D

1

Corel Draw

CorelDRAW - twórca duszków

Corel Draw to niezwykle potężne oprogramowanie graficzne, które umożliwia przekształcanie wektorów 2D w duszki. To oprogramowanie jest przeznaczone do użytku zarówno przez osoby przeszkolone w zakresie projektowania, jak i przez osoby z niewielkim lub żadnym doświadczeniem w tej dziedzinie.

To oprogramowanie ma szeroki zakres funkcji, które pozwalają na korzystanie z niego w wielu domenach — śledzenie obrazów, dzieł sztuki, typografii, tworzenie ilustracji itp. Corel Draw został zaprojektowany w celu uproszczenia dostępu do swoich narzędzi, a także w celu ma być zautomatyzowany za pomocą „skryptów” w aplikacji.

Jednym z najlepszych przykładów niezwykle przydatnych narzędzi jest umiejętność korzystania z narzędzia Symetry. To narzędzie pozwala skrócić czas poświęcony na wyrównanie każdego aspektu projektu, tworząc lustrzane odbicie wybranego elementu zsynchronizowanego z drugą częścią. Ta funkcja jest niezwykle przydatna, jeśli próbujesz stworzyć symetryczne wzory dla ludzkich twarzy, zwierząt itp.

Wykonujesz „ciężką pracę” z jednej strony, a następnie jesteś w stanie natychmiast wytworzyć jego odbicie lustrzane. Ten proces oczywiście ogranicza proces tworzenia do połowy początkowego czasu, co czyni go niezwykle przydatnym w dużych projektach.

To oprogramowanie jest kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku programami CAD i projektowymi, umożliwiając łatwe importowanie i eksportowanie plików, bez martwienia się o ręczne przekształcanie formatów.

Jeśli chcesz przejrzeć pełną listę możliwości znalezionych w Corel Draw, możesz odwiedzić oficjalną stronę funkcji Corel.

Czy potrzebujesz przewodnika krok po kroku, który przeprowadzi Cię przez każdy aspekt tworzenia duszków (grafika pikselowa 2D) w Corel Draw? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, możesz odwiedzić oficjalną stronę forum, aby dowiedzieć się więcej.

  • Pobierz teraz CorelDRAW

— POWIĄZANE: 11 najlepszych narzędzi przeglądarki zdjęć do Windows 7 do pobrania w 2019 roku

2)

Adobe Illustrator CC

Adobe Illustrator - twórca ikonek

Adobe Illustrator to oprogramowanie, o którym wszyscy myślą podczas dyskusji na temat aplikacji do rysowania wektorowego. Od czasu jego wydania w 1987 r. Było to bardzo ważne.

Od tego czasu oprogramowanie ewoluowało nieustannie, stając się coraz bardziej wydajne w miarę upływu czasu. Obecnie Adobe jest jednym z liderów oprogramowania do projektowania graficznego, oferującym wszechstronny pakiet o nazwie Adobe Creative Cloud.

W porównaniu do jakiegokolwiek innego oprogramowania znajdującego się w Creative Cloud firmy Adobe, Illustrator jest doskonale zaprojektowany do obsługi wektorów, a zatem jest niezwykle przydatny, jeśli chodzi o tworzenie grafiki pikselowej 2D.

Adobe Illustrator CC ma potężny i inteligentny panel właściwości, który oferuje moc, dzięki której cały proces tworzenia jest szybszy i usprawniony. Otrzymujesz natychmiastowy dostęp do różnych ustawień i kontroli projektu — narzędzi, efektów i innych opcji, takich jak możliwość obracania i pochylania wektora, a także modyfikowania obrysu, koloru i dodanych efektów.

Mimo że program Illustrator nie ma takiej samej liczby efektów, jak na przykład w Adobe Photoshop, to oprogramowanie jest bardzo przydatne, jeśli chcesz utworzyć podstawę projektu 2D. Mimo że liczba narzędzi do edycji obrazów i filtrów jest ograniczona, Illustrator nadrabia to, oferując łatwy dostęp.

To oprogramowanie pozwala również na stosowanie czcionek kolorowych SVG, co pozwala teraz dodawać wiele kolorów i gradientów do jednego glifu. Daje to dużą swobodę w dostosowywaniu i wybieraniu najlepszych gradientów kolorów, rozmiaru, nachylenia czcionek dla twojego projektu, szybciej i bardziej wydajnie.

Jeśli chcesz zobaczyć przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia grafiki pikselowej w tym oprogramowaniu, możesz odwiedzić oficjalną stronę pomocy programu Adobe Illustrator.

Pobierz Adobe Illustrator CC

— POWIĄZANE: 5 oprogramowania do konwersji cyfrowych zdjęć na szkice w 2019 r

3)

Toon Boom Harmony

Toon Boom - twórcy duszka

Toon Boom to kolejne świetne oprogramowanie do rysowania i animacji, które pozwala tworzyć piksele 2D, ale wymaga doświadczenia w tej dziedzinie.

To oprogramowanie zostało zaprojektowane specjalnie do obsługi projektów 2D i zostało użyte do stworzenia niektórych z najpopularniejszych animowanych programów telewizyjnych — The Simpsons, Bob’s Burgers, Rick and Morty, itp. Korzystanie ze wspaniałych funkcji spritingowych zawartych w tym oprogramowaniu pozwala na twórz postacie i animuj je do swojej woli.

Możesz użyć tego oprogramowania, aby rozpocząć projektowanie obiektów lub znaków opartych na pikselach 2D, bezpośrednio je rysując. Możesz także importować obiekty / projekty postaci z innego kompatybilnego oprogramowania, a następnie zamieniać je w duszki, używając Toon Boom.

Możesz ustawić własne poziomy dla dowolnych pędzli znajdujących się w tym oprogramowaniu, co pozwala idealnie imitować efekt tradycyjnego środowiska papieru i ołówka. Kolejna bardzo przydatna funkcja znaleziona w tym oprogramowaniu pozwala rysować projekty na papierze, a następnie, korzystając z wbudowanych funkcji skanowania, przekształcić je w dzieło cyfrowe.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz przewodnika krok po kroku, który pokazuje, jak stworzyć grafikę pikselową 2D za pomocą Toon Boom, możesz sprawdzić oficjalną stronę z samouczkiem Toon Boom Harmony.

Pobierz Toon Boom Harmony

— POWIĄZANE: 6 najlepszych programów do zarządzania i edycji zdjęć dla Windows 10

4

ŻYŁKA

GIMP - twórca duszków

Program Gnu Image Manipulation Program (GIMP), to kolejne świetne narzędzie programowe, które pozwala z łatwością tworzyć piksele 2D. Zestaw narzędzi i funkcji edycyjnych zawartych w tym oprogramowaniu obejmuje cały proces tworzenia obrazu cyfrowego.

Ponieważ GIMP jest oprogramowaniem typu open source, stale ewoluuje z pomocą społeczności GIMP. Ludzie mogą wysyłać raporty o błędach i rozwiązywać wszelkie inne problemy, które może mieć program, umożliwiając temu oprogramowaniu dostosowanie się do użytkowników, a nie na odwrót. Jedną z najlepszych cech tego oprogramowania jest to, że użytkownicy mogą nawet tworzyć własne wtyczki od zera i udostępniać je stale rosnącej społeczności GIMP.

Oto niektóre z najważniejszych funkcji GIMP:

  • Edytuje obrazy za pomocą szerokiej gamy wysokiej jakości narzędzi — retusz, przywracanie itp.
  • Obsługuje różne języki programowania — C, C ++, Perl, Python, Schemat itp.
  • Zawiera 4 motywy, które możesz przełączać według własnego uznania
  • Można dostosować rozmiar ikon do 4 różnych rozmiarów
  • Przetwarzanie obrazu GEGL
  • Wielowątkowość — wykorzystuje wiele rdzeni komputera w celu zwiększenia prędkości przetwarzania
  • LittleCMS v2 — może korzystać z profili kolorów ICC v4 — dla łatwiejszego zarządzania kolorami

Dobry zestaw samouczków obejmujących szeroki zakres tematów można znaleźć na oficjalnej stronie GIMP.

Jeśli chcesz zobaczyć przewodnik krok po kroku pokazujący, jak rozpocząć tworzenie niesamowitej grafiki pikselowej 2D w GIMP, możesz odwiedzić ten oficjalny przewodnik.

Pobierz GIMP

— POKREWNE: 4 najlepsze oprogramowanie do powiększania zdjęć i rejestrowania wszystkich szczegółów

5

Inkscape

Inkscape - twórcy ikonek

Inkscape to kolejna bardzo przydatna opcja oprogramowania, która zapewnia prostą w użyciu aplikację graficzną i zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia niesamowitej grafiki wektorowej.

Mimo że Inkscape oferuje świetny zestaw funkcji, jedną z wad tego oprogramowania są opóźnione procesy. Może stać się frustrujący po długim użyciu, ale biorąc pod uwagę zawarte w nim narzędzia i fakt, że jest bezpłatny, czyni go dobrym konkurentem dla Corel Draw lub Adobe Illustrator.

To oprogramowanie oferuje wiele wstępnie ustawionych filtrów, których można użyć w celu dalszego dostosowania grafiki 2D, a także zapewnia dostęp do tekstur i nakładek.

Jak można się spodziewać po aplikacji do edycji grafiki, Inkscape ma również możliwość używania warstw, może dodawać kształty (zarówno gotowe, jak i utworzone przez ciebie), a także dodawać tekst i wypełnienia do projektu.

Możesz sprawdzić ten post na oficjalnych forach Inkscape, aby dowiedzieć się więcej na temat tworzenia grafiki pikselowej 2D.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz samouczka, który pomoże Ci zacząć korzystać z Inkscape, możesz znaleźć świetny zestaw przewodników na oficjalnej stronie samouczków Inkscape.

Pobierz Inkscape

Wniosek

Na tej liście 5 najlepszych odkryliśmy jedne z najlepszych dostępnych na rynku opcji oprogramowania, które pozwalają tworzyć niesamowite grafiki pikselowe 2D w zaciszu własnego komputera.

Funkcje, które obejmują wszystkie te opcje oprogramowania, na pewno pomogą Ci rozpocząć „podróż”. Zawarliśmy nawet linki do samouczków z ich oficjalnej strony, które z pewnością pomogą Ci rozpocząć tworzenie grafiki 2D.

Chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie jest Twoje zdanie i jakie oprogramowanie wybrałeś z tej listy do własnego użytku. Daj nam znać w sekcji komentarzy na dole tej strony.

Link do głównej publikacji