5 najlepszych programów do tetheringu zdjęć, aby zaoszczędzić cenny czas i wysiłek

W erze fotografii cyfrowej aparaty cyfrowe i systemy komputerowe idą w parze z produkcją wysokiej jakości zdjęć. Główne pytanie brzmi: w jaki sposób aparat cyfrowy synchronizuje się z komputerem? Pojawia się termin „tethering”.

I o tym będziemy traktować w tym artykule. Zasadniczo będziemy patrzeć na najlepsze oprogramowanie do tetheringu zdjęć, które można wykorzystać do synchronizacji aparatów cyfrowych z systemami komputerowymi.

Obecnie większość pięknych scen i zdjęć, które widzisz, to wyrafinowane prace specjalistycznego oprogramowania komputerowego, które zostały zaprojektowane w celu poprawy jakości obrazu.

Mówiąc najprościej, fotograf robi zdjęcie, eksportuje je do swojego komputera, edytuje i poprawia. Kanał / proces importowania zdjęć z aparatu do komputera nazywamy „tetheringiem zdjęć”.

Zasadniczo tethering zdjęć odnosi się do procesu podłączania aparatu cyfrowego (lub smartfona) do systemu komputerowego za pomocą kabla USB lub konfiguracji bezprzewodowej, którego głównym celem jest przesyłanie zdjęć z aparatu do komputera w celu ostatecznego retuszu, edycji lub manipulacji.

Istnieje zestaw narzędzi, które zostały specjalnie zaprojektowane w celu ułatwienia tej procedury. Narzędzia te są łącznie nazywane „oprogramowaniem do tetheringu zdjęć”. W tym artykule przyjrzymy się pięciu najlepszym programom do robienia zdjęć.

Uwaga: Nie wszystkie aparaty cyfrowe obsługują fotografowanie na uwięzi. Dlatego naszą kompilację będziemy opierać tylko na obsługiwanych aparatach.

Najlepsze narzędzia do udostępniania zdjęć do organizowania zdjęć z aparatu na komputerze

1

Capture One Pro

Capture One Pro najlepsze oprogramowanie do tetheringu zdjęćCapture One Pro to popularne oprogramowanie do obróbki zdjęć w formacie RAW, które udostępnia potężny zestaw funkcji tetheringu. Oprogramowanie obsługuje wyłącznie systemy operacyjne Windows i Mac.

Ponadto obsługuje szerokie tethering wielu marek aparatów, w tym Canon, Sony, Fuji, Panasonic, Mamiya, Nikon, Olympus i Phase One (twórca Capture One). To sprawia, że ​​jest to kompleksowe narzędzie, które jest idealne dla różnych klas fotografów.

Capture One Pro wyróżnia się jako jedno z najlepszych programów do tetheringu zdjęć dla systemu Windows, z unikalną funkcją tetheringu, która pozwala na dostęp do ustawień aparatu i bezpośrednią modyfikację.

Dzięki temu możesz usprawnić cały fotograficzny proces pracy na jednej platformie, poprawiając w ten sposób wydajność operacyjną i ogólną produktywność.

Zasadniczo oprogramowanie do udostępniania / zarządzania zdjęciami umożliwia przesyłanie zarejestrowanych zdjęć z aparatu cyfrowego na komputer z systemem Windows. A następnie upewnij się, że wszystkie funkcje edycji, kolorowania i inne funkcje zarządzania zdjęciami są wykonywane bezpośrednio na platformie Capture One Pro.

Potrzebujesz zaawansowanych funkcji zarządzania zdjęciami? Te narzędzia z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby.

Capture One Pro, oprócz tego, że jest standardowym oprogramowaniem do tetheringu zdjęć, jest wszechstronnym narzędziem do manipulacji / zarządzania / edycji zdjęć.

Najnowsza wersja Capture One Pro — Pro 12 — jest dostępna za 299 USD. Możesz jednak korzystać z oprogramowania za darmo przez ograniczony okres jednego miesiąca.

  • Pobierz teraz Capture One Pro z oficjalnej strony internetowej

2)

Helicon Remote

Helicon Remote najlepsze oprogramowanie do tetheringu zdjęćHelicon Remote to wszechstronne oprogramowanie do modemu do robienia zdjęć, które zostało zaprojektowane z myślą o wszystkich głównych systemach komputerowych i platformach mobilnych.

Oprogramowanie jest szeroko kompatybilne z komputerami Macbook i Windows PC, a także z platformami mobilnymi Android i iOS. Jednak hostuje wyłączną obsługę tetheringu tylko w aparatach cyfrowych Nikon i Canon.

Ponadto Helicon Remote obsługuje łatwy w obsłudze interfejs użytkownika, który daje możliwość robienia zdjęć na uwięzi z niewyobrażalną wygodą.

Ponadto oprogramowanie zawiera potężny zestaw wbudowanych narzędzi do manipulacji, które umożliwiają wykonywanie zdjęć na uwięzi, przeglądanie i edytowanie tych zdjęć bezpośrednio na zsynchronizowanym komputerze.

Helicon Remote jest dostępny w trzech głównych opcjach. Te opcje to:

  • Helicon Remote Multi-platform: 75,00 USD
  • Helicon Remote Mobile: 48,00 USD
  • lub Helicon Remote Mobile (dla użytkowników Focus Pro): 40,00 USD

Istnieje również bezpłatna wersja próbna, na okres jednego miesiąca, przed zakupem pełnego pakietu.

  • Pobierz teraz Helicon Remote

3)

ciemny stół

najlepsze oprogramowanie do tetheringu zdjęć w Darktabledarktable to kolejne najwyżej oceniane oprogramowanie do tetheringu zdjęć, które działa również jako konwerter RAW. Jest to jedna z najczęściej używanych aplikacji do usprawniania fotograficznego przepływu pracy, z wyłączną obsługą trzech głównych komputerowych systemów operacyjnych: Linux, Mac i Windows.

Ponadto Darktable obsługuje wyłączną obsługę praktycznie wszystkich głównych marek aparatów, w tym między innymi Sony, Canon, Fujifilm i Nikon, z ogólną obsługą ponad 50 aparatów cyfrowych.

Szukasz najlepszego darmowego miejsca do przechowywania w chmurze do tworzenia kopii zapasowych zdjęć? Oto najlepsze opcje.

Zasadniczo ułatwia synchronizację DLSR z komputerem, a tym samym upraszcza przesyłanie zdjęć RAW między obydwoma mediami (z DSLR na PC).

Godne uwagi funkcje Darktable obejmują fotografowanie na uwięzi, podgląd na żywo, przetwarzanie zdjęć z akceleracją GPU (ulepszone OpenCL), zarządzanie kolorami, powiększalny interfejs użytkownika, obsługa wielu formatów (w tym RAW), zaawansowana edycja, zoptymalizowany eksport zdjęć, kadrowanie, podział tonów, kolor równowaga, wielojęzyczne wsparcie (ponad 20 języków) i wiele innych.

Oprogramowanie do fotografowania / tetheringu zdjęć w ciemnych tabelach jest programem typu open source; dlatego jest dostępny do pobrania za darmo.

Pobierz Darktable (Windows)

4

Adobe Lightroom

Najlepsze oprogramowanie do tetheringu zdjęć w Adobe LightroomZapewne wszyscy znacie Lightroom jako jedno z najlepszych dostępnych narzędzi do zarządzania zdjęciami.

Zgadnij co? Wyróżnia się również jako jedno z najlepszych dostępnych programów do udostępniania zdjęć. Oprogramowanie jest obsługiwane na komputerach z systemem Windows.

Funkcja tetheringu Lightroom jest elastycznie zaprojektowana, aby obsługiwać około 50 aparatów, w tym tych produkowanych przez Canon, Nikon, Leica i inne.

Z łatwością importuje zdjęcia wykonane tymi aparatami, a następnie ocenia (i dostosowuje) ostrość, oświetlenie i ogólną jakość.

Kluczowe funkcje oprogramowania tetheringowego Lightroom obejmują import zdjęć, natychmiastowy widok, bezpośrednie ustawienia aparatu (z systemu na uwięzi), oznaczanie zdjęć, powiększanie, obsługa ponad 50 lustrzanek cyfrowych, ocena zdjęć, regulacja oświetlenia, obsługa zdjęć w wielu formatach (w tym RAW) oraz więcej.

Są to najlepsze opcje, jeśli chodzi o przeglądanie plików Raw w systemie Windows 10.

Inne ważne funkcje Lightroom obejmują wbudowaną pamięć masową (do 10 TB), obsługę HDR, zarządzanie kolorami, bibliotekę zdjęć, udostępnianie zdjęć, inteligentny podgląd, słowa kluczowe i wiele innych.

Lightroom jest dostępny w cenie od 9,99 USD (miesięcznie). Dostępna jest również bezpłatna wersja próbna na czas określony.

  • Kup Teraz
  • Pobierz wersję próbną

5

TetherPro

Najlepsze oprogramowanie do tetheringu zdjęć TetherProTetherPro to jeden z pierwszych zestawów cyfrowych narzędzi do tetheringu, które zostaną opracowane. Został pierwotnie zaprojektowany dla aparatów cyfrowych Nikon, a następnie rozszerzył obsługę na Canon i inne najlepsze modele lustrzanek cyfrowych. Oprogramowanie obsługuje obecnie wyłączną obsługę tylko systemu Windows.

TetherPro posiada konfigurowalny interfejs użytkownika, który można łatwo dostosować do fotograficznego przepływu pracy. Co więcej, posiada potężną konfigurację tagowania, a także unikalny system zdalnego sterowania, który pozwala modyfikować ustawienia kamery bezpośrednio z podłączonego systemu.

Inne godne uwagi funkcje TetherPro to LiveView, system akceptowania / odrzucania / być może zdjęć, przeglądanie na pełnym ekranie, zdalne sterowanie, bezpieczeństwo obrazu, bezpłatne dożywotnie aktualizacje, gwarancja zwrotu pieniędzy i wiele innych.

TetherPro jest obecnie dostępny w promocyjnej cenie 24,99 USD. Pierwotna cena to 49,99 USD.

Kup Teraz

Wniosek

W tym przewodniku wymieniliśmy i opisaliśmy pięć najlepszych programów do udostępniania zdjęć na rynku, w szczególności te kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows.

Narzędzia te ułatwiają synchronizację lustrzanek cyfrowych (aparatów cyfrowych) z komputerami PC (lub Macbookami) i usprawniają cały proces fotografowania.

Dlatego jeśli jesteś fotografem, który potrzebuje oprogramowania do tetheringu zdjęć, zalecane są narzędzia opisane powyżej.

Link do głównej publikacji