5 najlepszych programów do odzyskiwania uszkodzonego dysku twardego Windows

Odzyskiwanie dysku twardego jest niezbędne dla każdego, ponieważ wszyscy mamy krytyczne i potencjalnie niezastąpione dane i pliki przechowywane w naszych systemach. Niezależnie od tego, czy dane zostały utracone w wyniku awarii dysku twardego, czy z powodu komputera, który nagle przestał działać, ważne jest, aby wiedzieć, jak bezpiecznie odzyskać dane.

Masz różne opcje odzyskiwania utraconych danych. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to podłączyć dysk twardy do innego komputera.

Drugim krokiem jest próba skopiowania danych na inny dysk. Jeśli to nie zadziała, dostępna jest również inna opcja odzyskiwania danych, która polega na pobraniu oprogramowania do odzyskiwania danych. Oto pięć najlepszych programów do odzyskiwania danych dla systemu Windows, które można obecnie znaleźć w Internecie.

Odzyskaj uszkodzony dysk twardy za pomocą tych narzędzi

 1. Recuva
 2. Narzędzie do odzyskiwania danych z dysku twardego Pandora
 3. Odzyskiwanie plików PC Inspector
 4. GetDataBack
 5. Hiren’s BootCD

1. Recuva (zalecane)

Recuva to kolejne oprogramowanie, które pozwala szybko i łatwo odzyskać usunięte pliki. Jeśli przypadkowo usunąłeś niezbędne dane lub utraciłeś pliki z powodu awarii komputera, Recuva to rozwiązanie dla twojego komputera z systemem Windows, które na pewno uratuje ten dzień.

Sprawdź jego najbardziej imponujące funkcje poniżej:

 • To oprogramowanie może odzyskać muzykę, zdjęcia, filmy, dokumenty, wiadomości e-mail i wszelkie utracone typy plików.
 • Recuva może odzyskać pliki z komputera, ale także z nośników wielokrotnego zapisu, takich jak zewnętrzne dyski twarde, karty pamięci i pamięci USB.
 • W przeciwieństwie do większości narzędzi do odzyskiwania plików, Recuva może odzyskać pliki zarówno z uszkodzonych, jak i nowo sformatowanych sterowników.
 • Elastyczność programu zapewni większe szanse na odzyskanie danych.
 • W przypadku trudności ze znalezieniem plików, Recuva oferuje zaawansowany tryb głębokiego skanowania, który jest w stanie przeszukiwać dyski w celu znalezienia śladów utraconych plików.
 • Jeśli chcesz, aby plik zniknął na dobre, funkcja bezpiecznego nadpisywania programu wykorzystuje techniki usuwania zgodne ze standardami branżowymi i wojskowymi, aby mieć pewność, że Twoje dane pozostaną usunięte.

Masz więcej opcji podczas pobierania Recuva: możesz uzyskać bezpłatną wersję, która oferuje zaawansowane funkcje odzyskiwania plików, lub możesz również uzyskać wersję Recuva Professional za 19,95 USD, która oferuje również obsługę wirtualnego dysku twardego, automatyczne aktualizacje i wsparcie premium.

Piriform daje również szansę na zakup pakietu CCleaner Professional Plus 4 w 1 za 39,95 USD.

 • Pobierz teraz Recuva z oficjalnej strony

2. Narzędzie do odzyskiwania danych z dysku twardego Pandora

Narzędzie do odzyskiwania danych z dysku twardego Pandora

Narzędzie do odzyskiwania danych z dysku twardego Pandora pozwala znaleźć i odzyskać usunięte pliki z woluminów NTFS i FAT. Oprogramowanie przeskanuje dysk twardy, a następnie utworzy indeks istniejących i usuniętych plików i folderów. Po zakończeniu procesu skanowania będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, które pliki chcesz odzyskać i do jakiego miejsca docelowego chcesz je odzyskać.

Sprawdź główne funkcje narzędzia do odzyskiwania danych z dysku twardego Pandora:

 • Program może odzyskać zarchiwizowane, zaszyfrowane, ukryte i skompresowane pliki.
 • Będziesz mógł także odzyskiwać alternatywne strumienie danych.
 • Narzędzie odzyskuje dokumenty, obrazy, filmy i wszelkie inne typy plików, które mogły zostać utracone.
 • Narzędzie do odzyskiwania danych z dysku twardego Pandora jest zgodne z systemem Windows.
 • Oprogramowanie zawiera także właściwości pliku przeglądu i właściwości dysku.
 • Możesz odzyskać utracone pliki na lokalnym dysku twardym, dysku sieciowym lub dysku flash.

Jest to jedno z najskuteczniejszych na rynku oprogramowania do odzyskiwania uszkodzonych dysków twardych, a nawet jeśli nie jest bezpłatne, nadal kosztuje mniej niż wysłanie komputera do specjalisty ds. Technicznych.

Możesz pobrać narzędzie do odzyskiwania danych z dysku twardego Pandora z oficjalnej strony internetowej.

 • Przeczytaj także: Jak odzyskać usuniętą bazę danych w systemie Windows

3. Odzyskiwanie plików PC Inspector

Odzyskiwanie plików PC Inspector to kolejna doskonała opcja odzyskiwania utraconych danych. Po uruchomieniu programu najpierw musisz wybrać język, a następnie zostanie wyświetlony monit z ekranem powitalnym, który daje trzy opcje.

Sprawdź je poniżej:

 • Pierwszą opcją jest odzyskanie usuniętych plików, co pozwoli przywrócić pliki, które zostały trwale usunięte z dysku; opcja będzie działać tylko wtedy, gdy usunięte pliki nie zostały jeszcze nadpisane.
 • Druga opcja to Znajdź utracone dane, co pozwala odzyskać pliki utracone w wyniku awarii systemu; skanowanie zajmie około kilku godzin, zgodnie z rozmiarem dysku.
 • Ostatnia opcja to Znajdź zgubiony dysk i powinieneś użyć tego identyfikatora, aby litera twojego dysku nie pojawiła się w Moim komputerze lub Eksploratorze Windows; spróbuje połączyć się z dyskiem, a następnie pozwoli ci przeglądać dane.

Odzyskiwanie plików PC Inspector File można uzyskać z oficjalnej strony internetowej.

4. GetDataBack

GetDataBack jest jednym z najprostszych rozwiązań do odzyskiwania utraconych danych.

Spójrz na podstawowe funkcje zawarte w tym oprogramowaniu:

 • Jest w stanie odzyskać wszystkie dane kierowcy.
 • Możesz także przywracać nazwy plików i strukturę katalogów.
 • Interfejs oprogramowania jest przyjazny dla użytkownika, a początkujący będą mogli korzystać z programu bez żadnych problemów.
 • Oprogramowanie jest dostarczane z bezpłatnymi dożywotnimi aktualizacjami przy zakupie.
 • Nie musisz wcześniej wiedzieć, z jakiego systemu plików sformatowano dysk.
 • Silnik programu wykorzystuje cztery zaawansowane poziomy, które będą automatycznie eskalowane, aż do osiągnięcia najlepszych rezultatów.
 • To oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows.

GetDataBack to program tylko do odczytu, co oznacza, że ​​nie będzie próbował naprawić ani zapisać na dysku, który chcesz odzyskać.

Możesz sprawdzić pełną i szczegółową listę funkcji i pobrać program z oficjalnej strony GetDataBack.

 • Przeczytaj także: Chroń swoje pliki przed oprogramowaniem ransomware za pomocą programu Paragon Backup Recovery 16 Free

5. Hiren’s BootCD

Hiren’s BootCD to narzędzie, które pozwala na uruchomienie w uproszczonej wersji systemu Windows, zwanej MiniXp z rozruchowego dysku CD lub rozruchowego dysku flash. Będzie uruchamiał narzędzia diagnostyczne w problematycznym systemie.

Należy zauważyć, że Recuva jest jednym z tych narzędzi, które są wspierane w BootCD Hiren. To okaże się pomocne, zwłaszcza jeśli nie masz adaptera USB na IDE / SATA lub nie chcesz wyciągać dysku z komputera.

Spójrz na niektóre bardziej istotne funkcje zawarte w Bootire Hiren:

 • Musisz podłączyć do urządzenia inny dysk, taki jak dysk flash USB lub zewnętrzny dysk twardy, aby mieć miejsce na kopię odzyskanych danych.
 • Wersja 15.2 zawiera szeroką listę ulepszeń i nowych opcji, które możesz sprawdzić na oficjalnej stronie Bootire firmy Hiren.
 • Oprogramowanie jest kompatybilne z Windows.
 • Bootire Hiren jest w stanie naprawić uszkodzone sektory na twoim dysku twardym, generując unikalną sekwencję wysokich i niskich sygnałów wokół uszkodzonego fizycznie obszaru.

Pobierz Hiren BootCD z oficjalnej strony i spójrz na pełną listę funkcji zawartych w programie.

Oto nasze pięć najlepszych typów oprogramowania do odzyskiwania uszkodzonego dysku twardego dla systemu Windows. Przyjrzyj się dokładnie ich funkcjom i zdecyduj, które narzędzie jest najlepsze dla potrzeb Twojego systemu.

Wszystkie są zgodne z systemem Windows i mogą z powodzeniem zapisywać zarówno utracone dane, jak i dzień.

Link do głównej publikacji