5 przydatnych programów AML, z których każdy księgowy musi korzystać w 2019 r

Wraz z ewolucją Internetu oraz usług świadczonych przez ludzi i firmy w Internecie istnieje zwiększone ryzyko narażenia na oszustów, pranie pieniędzy i inne strony trzecie, które nie mają na względzie najlepszego interesu Twojej firmy.

Ze względu na te zagrożenia bardzo ważna jest możliwość przechowywania informacji o klientach i weryfikowania ich ważności. Działania obejmujące manipulacje na rynku, handel nielegalnymi towarami, korupcję funduszy publicznych, uchylanie się od opodatkowania itp. Są objęte przepisami AML.

W przeszłości proces poszukiwania potencjalnych laureatów pieniędzy był żmudnym procesem, który obejmował ręczne przeszukiwanie ton dokumentów i folderów. Nawet po zakończeniu procesu wyszukiwania nadal będziesz mieć problemy z gromadzeniem obiektywnych i dokładnych informacji.

Na szczęście możesz teraz korzystać ze specjalistycznego oprogramowania, które pozwala z łatwością usprawnić proces badawczy potencjalnych pralni pieniędzy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej szczegółów.

5 oprogramowania przeciw praniu pieniędzy dla spokoju ducha

1

Objąć

Encompass - oprogramowanie AMLEncompass to świetne oprogramowanie AML, które pozwala w pełni zarządzać firmą, przechowując dane w dostępnym i bezpiecznym miejscu, a także może automatyzować różne aspekty monotonnych zadań w praktyce.

Proces automatyzacji odbywa się przy użyciu procesów CDD (Customer Due Diligence) i EDD (Enhanced Due Diligence).

Usprawnienie tych aspektów twojej praktyki jest niezwykle przydatne, ponieważ pozwala skupić się na bardziej wrażliwych tematach, jednocześnie poświęcając czas na analizę wyników danych. Ten rodzaj oprogramowania oferuje szczegółowe informacje, łącząc się z różnymi bazami danych klientów, które koncentrują się na danym zadaniu.

Encompass ma bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, który oferuje szybki dostęp do wszystkich funkcji automatyzacji, źródeł danych, wyszukiwań, a nawet może monitorować bieżące strumienie danych w czasie rzeczywistym.

To oprogramowanie zapewnia optymalną ochronę przed zagrożeniami wynikającymi z przepisów, w tym możliwość jednoczesnej weryfikacji informacji o klientach, odkrywania poprzednich faktycznych właścicieli, sprawdzania problemów, a nawet przeprowadzania kontroli mediów.

Możesz użyć Encompass, aby zobaczyć wszystkie przechowywane dane dotyczące konkretnych klientów w jednym prostym pliku. Pozwala to ocenić ryzyko związane z każdym klientem, zastosować oceny ryzyka, a także porównać ryzyko ze zgodnością z AML / CTF. Interfejs API Encompass można łatwo zintegrować z systemem AML i umożliwia on łatwą automatyzację dowolnego procesu.

Godne uwagi funkcje Encompass obejmują:

 • Dostęp do globalnych rejestrów korporacyjnych
 • Elektroniczna weryfikacja tożsamości
 • Zautomatyzowane wykrywanie UBO
 • Zautomatyzowana kontrola osób w porównaniu do danych dotyczących sankcji PEP
 • Może automatycznie przechowywać kontrole negatywnych wyników i używa AI, aby szybko pokazać wyniki
 • Ciągłe monitorowanie profili klientów
 • Możliwość zbudowania kompletnej ścieżki audytu dla każdego wykonywanego działania

Spróbuj Encompass

— POWIĄZANE: 7 najlepszych programów do fakturowania w systemie Windows 10 do użycia

2)

Taxcalc AML

Taxcalc - oprogramowanie AML

Taxcalc to kolejna świetna opcja oprogramowania, która została zaprojektowana, aby pomóc księgowemu w zapobieganiu napotkanym problemom AML i radzeniu sobie z nimi.

To oprogramowanie zostało uruchomione w 2009 roku i od tego czasu Taxcalc stało się partnerem globalnego lidera w zakresie informacji o tożsamości i kredytach, zwanego Equifax. Ta funkcja pozwala mieć pewność, że wszystkie informacje dotyczące klientów są prawdziwe i obiektywne.

Wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać informacje o kliencie, to po prostu wpisać nazwę i adres ewentualnego klienta. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich znanych danych dotyczących historii zakupów klienta, zaległych płatności itp., Dzięki czemu możesz podjąć bardziej świadomą decyzję.

Ze względu na potężne, a jednocześnie proste w użyciu funkcje, Taxcalc AML może być wykorzystywany w praktykach rachunkowych przez audytorów, księgowych oraz doradców podatkowych i płacowych.

Kluczowe cechy Taxcalc AML obejmują:

 • Przekaż i Poleć wyniki — po zakończeniu kontroli tożsamości system pozwala wybrać, czy kandydat został zaakceptowany, i dodać notatki dotyczące Twojej decyzji
 • Wbudowana usługa kontroli tożsamości w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy

Możesz uzyskać Taxcalc AML z podstawową licencją, która pozwala na wyszukiwanie i weryfikację rejestracji dla 15 osób. W miarę rozwoju firmy masz możliwość kupowania kolejnych pakietów „wyszukiwania osobistego”, w zależności od liczby klientów, których musisz zweryfikować.

Pobierz TaxCalc AML

— POWIĄZANE: 9 najlepszych programów księgowych do śledzenia wszystkich finansów osobistych

3)

AMLCC

AMLCC - oprogramowanie AML

AMLCC jest potężnym oprogramowaniem AML zaprojektowanym do użytku w różnych branżach, ale jest znacznie zoptymalizowane do stosowania w praktykach księgowych. To łatwe w użyciu narzędzie pomoże ci uporać się ze wszystkimi obowiązkami wynikającymi z przepisów prawa.

To oprogramowanie poprowadzi Cię przez wszystkie etapy niezbędne do skutecznego przeszkolenia personelu i oferuje możliwość tworzenia pełnego zakresu raportów, zarówno automatycznych, jak i ręcznych.

Twoje dane są zawsze bezpiecznie przechowywane w chmurze, co eliminuje ryzyko potencjalnych problemów z uszkodzeniem danych lub utratą plików i folderów danych. Możesz łatwo uzyskać dostęp do wszystkich danych AMLCC z dowolnego miejsca na świecie.

System nagrywania AMLCC ułatwia tworzenie rekordów, zarządzanie nimi i ich przechowywanie, a także oferuje inne funkcje, takie jak:

 • Ocena ryzyka
 • Potrafi zweryfikować tożsamość klienta
 • Baza danych z klientami zgłoszonymi do właściwego organu krajowego
 • Czeki rezydencyjne
 • Umiejętność analizowania czynników „ryzyka” — osób narażonych politycznie

Jedną z najlepszych cech AMLCC jest fakt, że oferuje kompleksowy moduł szkoleniowy, który składa się z dwóch części:

 • Szkolenie MLRO — Urzędnik ds. Zgłaszania prania pieniędzy
 • Szkolenie dla wszystkich pracowników mających kontakt z klientem — recepcjonistów, sprzedawców itp.

Obie części modułu szkoleniowego zawierają test pytań wielokrotnego wyboru, który pozwala ocenić siebie.

Pobierz AMLCC

— POWIĄZANE: 6 najlepszych programów do finansowania dla małych firm w użyciu

4

Iris AML

Iris - oprogramowanie AML

To oprogramowanie AML firmy Iris to bardzo potężne narzędzie dla księgowych, radców prawnych itp., Które pozwala zarządzać każdym aspektem rejestrowania zgodności firmy.

Możesz użyć tej aplikacji do sporządzenia opartej na ryzyku oceny bazy danych klientów, która może dać kompleksowy przegląd swojej praktyki. Funkcje zgodności znalezione w Iris zapewniają, że jesteś na bieżąco z najnowszymi przepisami, a także ma regularne aktualizacje.

Kluczowe funkcje znalezione w Iris AML:

 • Informacje KYC — ryzyko klienta i dokumentacja
 • Możliwość śledzenia szkolenia personelu
 • Automatycznie identyfikuje klientów niezgodnych
 • Nieograniczony elektroniczny system weryfikacji tożsamości
 • Pobierz i przeszukaj listę sankcji skarbowych
 • Może importować rekordy klientów z dowolnej istniejącej bazy danych
 • Podręcznik referencyjny zgodności technicznej AML firmy SWAT UK Limited

Pobierz Iris AML

— POKREWNE: 5 najlepszych programów bezpieczeństwa dla małych firm [Lista 2019]

5

Oracle Financial Services AML

Oracle Financial Services AML

Oracle Financial Services przeciw praniu pieniędzy to świetne oprogramowanie AML, które ma dobry zakres funkcji. Możesz użyć tego oprogramowania AML do łatwej identyfikacji, badania i bezpośredniego zgłaszania osób, które mogą być zainteresowane praniem pieniędzy.

Daje to możliwość usprawnienia procesów i skupienia energii na innych aspektach twojej praktyki.

To oprogramowanie AML firmy Oracle ma szeroki zakres wstępnie skonfigurowanych scenariuszy AML, przechowywanych w bibliotekach. Te scenariusze mogą uprościć proces przetwarzania i gromadzenia danych, a także nadążać za przepisami narzuconymi przez prawo.

Główne cechy to:

 • Może monitorować, badać i zgłaszać wszelkie niedorzeczne działania
 • Biblioteka kompleksowego wykrywania zachowań
 • Może dostosować swoją ocenę ryzyka i progi
 • Solidne zarządzanie sprawami
 • Pełna zgodność z przepisami krajowymi przepisy międzynarodowe
 • Wykryj, zbadaj zgłoś podejrzenie prania pieniędzy
 • Eliminacja alertów
 • Zaufane parowanie
 • Analiza progowa
 • Twórz przepływy pracy i zarządzaj nimi

Wypróbuj Oracle Financial Services AML

Wniosek

W tym artykule przeanalizowaliśmy jedne z najlepszych dostępnych na rynku opcji oprogramowania, które umożliwiają łatwe gromadzenie, zarządzanie i tworzenie szerokiej gamy raportów, a także ochronę Twojej firmy przed ukrytymi praktykami prania pieniędzy.

Funkcje zawarte na powyższej liście obejmują szeroki zakres narzędzi do księgowości i gromadzenia danych, które z pewnością pomogą Ci ćwiczyć jeszcze bardziej efektywnie niż wcześniej.

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, jakie oprogramowanie wybrałeś z listy i dlaczego.

Link do głównej publikacji