5 najlepszych programów do korekcji zniekształceń obiektywu w systemie Windows 10

Oprogramowanie, które koryguje zniekształcenie obiektywu w systemie Windows, pozwala łatwo rozwiązać problemy z dystorsją obiektywu, a proces jest zwykle zarówno ręczny, jak i automatyczny. Narzędzia te wykorzystują różne procedury automatyczne i ręczne w zależności od rodzajów zdjęć, które należy naprawić. Niektóre programy są dedykowane do korekcji rozkładu obiektywu, a inne są edytorami obrazu, które są wyposażone w wiele opcji regulacji zniekształceń obiektywu.

Automatyczne procesy stosowane przez te narzędzia do korygowania zniekształceń obiektywu są oparte na zawartości obrazu lub innych elementach, takich jak obiektyw, ogniskowa obiektywu, model aparatu i marka itp.

Procesy ręczne umożliwiają ręczne dostrojenie obrazu za pomocą wszelkiego rodzaju suwaków. Prawie wszystkie programy, które pozwalają naprawić zniekształcenie obrazu, oferują opcję podglądu końcowego wyniku. Zebraliśmy pięć takich narzędzi, aby ułatwić podejmowanie decyzji, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź ich funkcje i zalety. 

Najlepsze narzędzia do korekcji zniekształceń obiektywu, których możesz użyć w 2018 roku

1

Wtyczka IMADIO Fisheye-Hemi

Według oficjalnej strony internetowej oprogramowanie IMADIO Fisheye-Hemi pozwala zobaczyć całą półkulę bez zniekształceń. To przydatne narzędzie obiecuje automatyczne ponowne mapowanie zdjęć z rybim okiem w celu zminimalizowania zniekształceń i maksymalizacji zachowania szczegółów wszystkich zdjęć. Sprawdź tylko kilka najlepszych i najbardziej ekscytujących funkcji, z których będziesz mógł korzystać, jeśli zdecydujesz się użyć tego narzędzia:

 • Wtyczka Fisheye-Hemi firmy IMADIO to zestaw filtrów wtyczek do aplikacji kompatybilnych z Photoshop i Photoshop; jest także świetny do Lightrooma i innych narzędzi oraz koryguje dystorsję półkulistych obiektywów typu rybie oko.
 • To narzędzie zapewni estetyczny i naturalny obraz obrazów dzięki unikalnej technologii mapowania.
 • Będziesz mógł cieszyć się bardziej normalnym widokiem ludzi, ponieważ ich twarze i ciała nie będą już zniekształcone.
 • To narzędzie również prostuje pionowe linie.
 • Wtyczka Fisheye-Hemi firmy IMADIO oferuje ulepszoną rozdzielczość obrazów, a także wyświetla zamierzoną kompozycję i kadrowanie znacznie lepiej niż inne oprogramowanie.
 • Najważniejszą cechą tego narzędzia jest to, że nie zniekształca ludzi i zachowuje naturalny wygląd.

Możesz uzyskać znacznie więcej informacji o tym narzędziu, jeśli przejdziesz na jego oficjalną stronę internetową i rozejrzysz się. Na stronie znajduje się wiele szczegółowych informacji oraz różnych przykładów działania tego oprogramowania i jego możliwości. Wtyczka Fisheye-Hemi firmy IMADIO to jedno z najlepszych programów korygujących zniekształcenie obiektywu, które można tam znaleźć.

2)

DxO ViewPoint 2

DxO ViewPoint 2 to najnowsza wersja narzędzia deformacji objętości i korekcji perspektywy DxO Labs. Z powodzeniem można go używać jako samodzielnej aplikacji oraz jako wtyczki do Adobe Photoshop, a także do bardziej popularnych programów. Spójrz na najważniejsze funkcje zawarte w tym niesamowitym oprogramowaniu:

 • Główne funkcje obejmują automatyczną korekcję zniekształceń za pomocą modułów optycznych narzędzia.
 • Istnieje również możliwość ręcznej korekcji zniekształceń.
 • To oprogramowanie zawiera także nowe 8-punktowe narzędzie do korekcji perspektywy.
 • Na oficjalnej stronie oprogramowania znajdziesz szczegółowy przewodnik obejmujący zarówno automatyczną, jak i ręczną korekcję zniekształceń, który będzie łatwy do zrozumienia nawet dla początkujących.
 • Przewodnik uczy również użytkowników o różnych korektach, takich jak deformacja objętości i perspektywa, które pozwolą na uzyskanie wysokiej jakości wyników.
 • Po poprawieniu obrazu i ustawieniu go tak, jak chcesz, będziesz mógł go zapisać.
 • Dzięki najnowszej wersji oprogramowania otrzymasz szansę na bezproblemowe korygowanie perspektyw i naprawienie wszystkich zniekształconych elementów znajdujących się na krawędziach zdjęć.

Pobierz wersję próbną DxO ViewPoint 2 lub kup program, aby odkryć wszystkie jego funkcje oraz fakt, że z pewnością stanie się on Twoim niezbędnym towarzyszem dla obiektywu szerokokątnego.

3)

RadCor

RadColor oznacza Radial Distortion Correction i jest to dedykowane oprogramowanie ukierunkowane na korekcję zniekształceń obiektywu. Zawiera wiele opcji korekcji zniekształceń powodowanych przez różne obiektywy aparatu. To narzędzie zapewnia opcje automatycznej i ręcznej korekcji i oferuje zaskakujące wyniki. Spójrz na najciekawsze funkcje zawarte w tym narzędziu poniżej:

 • Opcja automatycznej korekcji dystorsji obiektywu zapewnia korekcję dystorsji opartą na EXIF.
 • Po załadowaniu zniekształconego obrazu musisz wybrać przycisk radiowy Profil, a RadCor wykryje dane EXIF ​​zdjęcia.
 • Będziesz w stanie skorygować zniekształcenie obiektywu również w serii dla określonej marki aparatu, obiektywu i modelu, a dla korekcji serii nie będziesz musiał nawet określać ogniskowej.
 • Aby użyć ręcznej korekcji dystorsji obiektywu, musisz wybrać przycisk Radial.
 • W trybie ręcznym dostępne są trzy suwaki, a otrzymasz możliwość przesuwania suwaków w celu korekcji zniekształceń obiektywu.
 • Wartości suwaków będą zależeć od ilości zniekształceń obecnych na obrazie.
 • Przycisk radiowy Fish Eye pozwala skorygować zniekształcenie obiektywu typu rybie oko.
 • Opcja Chromatyczna pozwala korygować kolory zdjęć dla kanałów czerwonego, zielonego i niebieskiego.
 • Możesz także wybrać opcję Siatka, co pozwoli Ci renderować siatkę na obrazie, co bardzo pomoże w korekcji zniekształceń.

Po uzyskaniu pożądanego rezultatu możesz zapisać końcowe zdjęcie. To świetne oprogramowanie, które pozwala korygować zniekształcenie obiektywu, dlatego pobierz RadCor, ponieważ jest idealny zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych użytkowników.

4

PhotoDemon

PhotoDemon to edytor zdjęć typu open source, który jest wyposażony w narzędzie do korekcji zniekształceń obiektywu. Będziesz mógł używać edytora obrazów obsługiwanego przez tę warstwę, aby zarządzać zdjęciami, edytować je i upiększać. Narzędzie, które bez wysiłku koryguje zniekształcenie obiektywu, jest dostępne wraz z innym przydatnym narzędziem, które pozwala dodać zniekształcenie obiektywu. Sprawdź niektóre inne funkcje zawarte w tym edytorze zdjęć:

 • Interfejs programu jest łatwy w użyciu nawet dla początkujących.
 • Po załadowaniu zdjęcia do interfejsu programu musisz przejść do opcji Efekty — Zniekształć — Popraw istniejące zniekształcenie obiektywu, a zobaczysz nowe okno, które pozwala dostosować parametry korekcji zniekształceń.
 • Będziesz mógł także obserwować zmiany wprowadzane na zdjęciu w czasie rzeczywistym po dostosowaniu suwaków.
 • Panel podglądu ma tę zaletę, że ułatwia korygowanie zniekształceń obiektywu.
 • Oto, co możesz poprawić i dostosować: Siła korekcji, Zoom korekcji, Promień korekty i Jakość.
 • Możesz także wybrać, co zrobić z pikselami leżącymi poza skorygowanym obszarem.
 • PhotoDemon nie wymaga instalacji, dostępu do Internetu ani żadnych innych elementów zewnętrznych.

To potężne narzędzie, które oferuje ponad 100 narzędzi, które są znacznie szybsze w porównaniu do innych narzędzi dostępnych na obecnym rynku. Ponieważ projektanci budują swój interfejs, okaże się, że interfejs jest łatwy w użyciu. Sprawdź więcej szczegółów na temat tego poręcznego narzędzia i pobierz PhotoDemon, aby wypróbować go teraz na swoich zdjęciach.

5

ŻYŁKA

Wreszcie GIMP to kolejna doskonała opcja, która pozwala naprawić zniekształcone obrazy. Jest to potężne narzędzie do edycji obrazów typu open source, które jest dostępne dla systemu Windows i innych systemów operacyjnych. Jednym z najlepszych narzędzi dostępnych w tym oprogramowaniu jest oczywiście narzędzie, które pozwala skorygować zniekształcenie obiektywu. Sprawdź kilka interesujących elementów i funkcji zawartych w tym narzędziu:

 • Korekcja zniekształceń obiektywu w GIMP jest łatwa w zarządzaniu i może być przeprowadzana w przypadku obrazów z niewielkim lub średnim zniekształceniem obiektywu.
 • Wszystkie korekcje zniekształceń soczewek w GIMP-ie będą musiały być wykonywane ręcznie przez dostosowanie kilku parametrów, ale rzeczy naprawdę nie trzeba wykonywać.
 • Korekcję zniekształceń obiektywu znajdziesz w części Filtry — Zniekształcenia — Zniekształcenie obiektywu.
 • Po załadowaniu obrazu ze zniekształceniem obiektywu możesz użyć tego narzędzia, aby go poprawić.

Będziesz mógł dokonywać zmian w czasie rzeczywistym i oglądać wyniki w panelu Podgląd. Możesz także użyć tego narzędzia, aby dodać zniekształcenie obiektywu do zdjęć. Sprawdź więcej funkcji zawartych w tym oprogramowaniu i pobierz GIMP, aby zobaczyć, jak niesamowicie działa na twoich zdjęciach.

Oto nasze pięć najlepszych narzędzi do naprawy zniekształceń obiektywu na zdjęciach. Wszystkie są w stanie wykonać świetną robotę, naprawiając twoje zdjęcia, więc bez względu na to, z którego z nich skorzystasz, będziesz bardzo zadowolony. Powodzenia!

Link do głównej publikacji