4 najlepsze oprogramowanie do oglądania filmów 360 stopni w systemie Windows 10

Nie ma wątpliwości, że rok 2016 to rok VR. Zaawansowane urządzenia VR są teraz dostępne dla wszystkich i nigdy nie było łatwiej nagrywać wideo VR 360 stopni.

W Internecie jest dosłownie mnóstwo filmów 360 stopni. Większość przeglądarek obsługuje je, więc możemy cieszyć się oglądaniem treści VR online, bez posiadania urządzenia VR. Ale co, jeśli chcemy pobrać film 360 stopni? Zwykłe odtwarzacze wideo, takie jak Windows Media Player lub aplikacja Windows 10 Video, nadal go nie obsługują, chociaż prawdopodobnie będą w przyszłości.

Na szczęście istnieją odtwarzacze, które oprócz zwykłych formatów wideo obsługują również filmy VR. W rezultacie opracowaliśmy listę najlepszych 360-stopniowych odtwarzaczy wideo dla systemu Windows, jakie możesz teraz znaleźć. Sprawdź naszą listę poniżej, aby znaleźć najlepsze rozwiązania zapewniające najlepszą możliwą jakość VR w Windows 10.

Najlepsi gracze do oglądania filmów 360 stopni w systemie Windows 10

Odtwarzacz GOM (zalecane)

odtwarzacz gom 360 okien

GOM jest zdecydowanie najbardziej znaną nazwą na naszej liście i ogólnie jednym z najbardziej znanych odtwarzaczy wideo. Ten odtwarzacz wideo służy głównie do odtwarzania „zwykłych” filmów, ale obsługuje także filmy 360 stopni.

GOM Player pozwala odtwarzać filmy 360 stopni pobrane na komputer, ale najlepsze jest to, że możesz odtwarzać filmy 360 stopni bezpośrednio z YouTube, nie zawracając sobie głowy ich pobieraniem. Aby odtworzyć wideo 360 stopni w GOM Player, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu ekranu, przejdź do Odtwarzanie wideo 360 stopni, a następnie kliknij Odtwórz wideo 360 stopni, aby załadować listę filmów 360 stopni dostępnych w YouTube.

  • Pobierz teraz GOM Player Trial

Gdy tylko wybierzesz film, który chcesz odtworzyć, odtwarzanie rozpocznie się automatycznie. Możesz oglądać wideo z różnych perspektyw, takich jak góra, dół, lewo lub prawo. Wystarczy przesunąć kursor myszy między ekranami lub użyć dedykowanego skrótu klawiaturowego.

Wideo 360

wideo 360 okien

Jeśli bardziej interesują Cię aplikacje UWP na Windows 10, niż zwykłe programy, Video 360 to odtwarzacz wideo VR. Ta niezwykle prosta aplikacja pozwala oglądać filmy 360 stopni na dowolnym urządzeniu z systemem Windows 10, ponieważ jest kompatybilna zarówno z Windows 10, jak i Windows 10 Mobile.

Umożliwia łatwe przenoszenie aparatu palcami po urządzeniach mobilnych lub kursorem myszy na komputerze. Aplikacja korzysta z YouTube jako źródła filmów 360 stopni. Ponieważ został opracowany Webrox, twórca jednego z najpopularniejszych klientów YouTube dla Windows 10, Tubecast, te dwie aplikacje doskonale ze sobą współpracują. Jak tylko otworzysz Wideo 360, użyje Tubecast do wyszukiwania filmów 360 stopni na YouTube i będziesz mógł je odtwarzać.

Wideo 360 jest dostępne w sklepie Windows Store w cenie 2,99 USD, ale możesz wypróbować jego wersję próbną za darmo.

  • Pobierz teraz Wideo 360 ze sklepu Microsoft Store

5KPlayer

Okna 5kplayer

5KPlayer jest także jednym z najlepszych odtwarzaczy VR na komputery z systemem Windows. Obsługuje wiele różnych formatów, w tym filmy 4K, 5K, HD, SD, a nawet 8K. No i oczywiście filmy VR 3D / 360 ° i filmy VR.

Kolejną świetną funkcją 5KPlayer jest to, że pozwala pobierać filmy z ponad 300 usług udostępniania wideo, w tym Facebook, Yahoo, DailyMotion, Vimeo, Vevo, Metacafe, Myspace, Vine, UStream, MTV, Instagram, Bliptv, LiveLeak. Jeśli więc właśnie obejrzałeś świetne wideo VR na YouTube, możesz zatrzymać je na swoim komputerze dzięki 5KPlayer.

5KPlayer jest dostępny za darmo i możesz go pobrać z oficjalnej strony narzędzia.

Zwykły VR

zwykłe okna vr

Zwykły VR to kolejna aplikacja UWP do odtwarzania treści 360 stopni, ale w przeciwieństwie do Video 360, jest bezpłatna i dostępna tylko na Windows 10 Mobile.

Nie potrzebujesz urządzenia VR podłączonego do telefonu, aby móc oglądać filmy VR za pomocą tej aplikacji. Zwykły VR pokazuje filmy VR w zwykłym widoku, co pozwala przesuwać ekran, przesuwając telefon.

Największym minusem tej aplikacji jest to, że można w niej oglądać tylko filmy VR online. Aby to zrobić, musisz zaimportować adres URL filmu ze źródła i przesłać go strumieniowo przez aplikację. Nie możesz oglądać filmów przechowywanych lokalnie na urządzeniu, ale mamy nadzieję, że programista to ostatecznie zmieni.

Zwykła VR jest dostępna za darmo i można ją pobrać na urządzenie z systemem Windows 10 Mobile ze Sklepu Windows.

To tyle w przypadku naszych najlepszych wyborów do oglądania filmów 360 stopni na urządzeniach z systemem Windows 10. Wiemy, że oferta nie jest bardzo hojna, ale po prostu dlatego, że sama technologia VR jest stosunkowo młoda. Jak powiedzieliśmy, spodziewamy się, że wkrótce więcej odtwarzaczy wideo zacznie obsługiwać technologię VR. Do tego czasu musimy pracować z tym, co mamy.

Czy zgadzasz się z naszymi wyborami? Jeśli masz inne rekomendacje, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji