4 bezpłatne oprogramowanie do pisania Bangla dla systemu Windows 10, które są bardzo wszechstronne

Zwykła klawiatura komputera jest w języku angielskim, jednak na całym świecie mówi się tysiącami języków. Nie wszyscy wolą pisać po angielsku lub mogą zdecydować się na pisanie w innym języku z powodów zawodowych.

To jest właśnie powód, dla którego system Windows oferuje 202 układy klawiatury umożliwiające pisanie w ponad 7000 językach.

W ostatnim czasie ludzie również muszą pisać w różnych językach ze względu na rozwój branży transkrypcji. Bengalski jest jednym z tych języków, które są szeroko stosowane w branży transkrypcji.

Z ponad 230 milionami osób posługujących się językiem bengalskim w regionie bengalskim, należących do Azji Południowej, język ten jest bardzo poszukiwany. Wszystko, co muszą zrobić, to pobrać i dodać preferowany język do swojego systemu.

Jednak w przypadku dodatkowych funkcji, takich jak specjalne symbole i mapowania klawiszy, potrzebujesz do tego osobnego oprogramowania. Dla tych, którzy chcą pisać w języku Bangla, należy pobrać oprogramowanie do pisania w języku Bangla.

Wymieniliśmy jedne z najlepszych darmowych programów do pisania Bangla dla Windows, które mogą pomóc w transkrypcji w języku bengalskim bez wysiłku.

Pisz w Bangla płynnie dzięki tym darmowym narzędziom do pisania

1

LipiKaar

LipiKaar bangla oprogramowanie do pisania dla systemu Windows

LipiKaar to jedno z wiodących programów komputerowych do pisania Bangla, które jest w zasadzie systemem do pisania. To responsywne i łatwe w użyciu oprogramowanie pomaga użytkownikom pisać po bengalsku przy użyciu zwykłej klawiatury angielskiej.

Jest to prosta aplikacja, która umożliwia użytkownikom tworzenie prezentacji, wiadomości e-mail, dokumentów tekstowych lub arkuszy kalkulacyjnych w języku bengalskim.

Najlepsze jest to, że chociaż użytkownicy nie znają angielskiego, mogą z niego łatwo korzystać, ponieważ pozwala im myśleć w języku bengalskim.

Szukasz najlepszego oprogramowania do nauki pisania na klawiaturze? Oto najlepsze opcje

Działa na prostej koncepcji, która pomaga użytkownikom skrupulatnie wpisywać słowa. W rzeczywistości pomaga użytkownikom łatwo wpisywać nawet najbardziej skomplikowane słowa.

Różni się znacznie od transkrypcji, ponieważ pozwala użytkownikom na pełną komendę podczas pisania. Program ten, opracowany do użytku profesjonalnego, nie wymaga naklejek na klawiaturę.

Cena: dostępna wersja bezpłatna, wersja pro zaczyna się od Rs. 299

Pobierz LipiKaar

2)

Klawiatura Avro

Oprogramowanie do pisania Bangla na klawiaturze Avro dla systemu Windows

Klawiatura Avro to najlepszy pakiet oprogramowania Bangla, który jest całkowicie oparty na Unicode. To zaradne i konfigurowalne oprogramowanie implementuje wszystkie popularne techniki pisania Bangla z Indii i Bangladeszu w jednym interfejsie.

Zintegrowany bengalski moduł sprawdzania pisowni ułatwia użytkownikom tworzenie bezbłędnej kopii.

Obsługuje także pisanie fonetyczne z angielskiego na Bangla dla użytkowników domowych. Podczas gdy początkujący mogą korzystać z funkcji pisania Bangla za pomocą myszy, eksperci mogą używać tradycyjnej mapy klawiatury do pisania Bangla.

Najlepsze jest to, że program posiada własny schemat transkrypcji, który jest inspirowany całym oprogramowaniem do transkrypcji z języka angielskiego na bengalski.

Jest szczególnie przydatny do nauki i jest znany z przyjaznej dla użytkownika szybkości pisania.

Z drugiej strony pływające okno podglądu pozwala natychmiast zobaczyć, jak ich angielski tekst jest konwertowany na Bangla.

Co więcej? Zawiera nawet słownik języka angielskiego na Bangla, który zawiera około 150000 słów Bangla i funkcję automatycznej korekty dla dodatkowego wsparcia.

Co najlepsze, auto-poprawny słownik może być edytowany przez użytkowników, w których mogą oni dodawać nowe słowa, modyfikować je lub poprawiać wszelkie zidentyfikowane błędy automatycznie.

Cena: bezpłatna

Pobierz Avro Keyboard

3)

BanglaWord

BanglaWord oprogramowanie do pisania Bangla dla systemu Windows

BanglaWord to sprytne oprogramowanie do edycji tekstu lub pisania, specjalnie zaprojektowane dla tych, którzy chcą pisać dokumenty w języku bengalskim. Program pozwala wprowadzić tekst Bangla, używając tylko samogłosek i spółgłoski.

Natomiast znaki łączone są automatycznie wstawiane przez program, o ile to możliwe, lub zgodnie z wymaganiami użytkownika.

Alfabety bengalskie są diagramowane fonetycznie na zwykłej klawiaturze w formacie QWERTY i różnią się od czcionki Bangla.

Zmniejsza to każdą krzywą uczenia się wymaganą na początku i eliminuje potrzebę projektowania szablonu materiału.

Co więcej, oprogramowanie BanglaWord umożliwia teraz nawet wysyłanie wiadomości e-mail bezpośrednio z programu z dołączonymi dokumentami BanglaWord wraz z tekstem w formacie RTF.

Ponadto obsługuje ponad 200 czcionek bengalskich, oferuje pełny pakiet edytorów tekstu, implementuje technologię pisania SmartBangla i wiele innych.

Większość użytkowników nie wie, że mogą pobierać pakiety językowe dla systemu Windows za pośrednictwem Microsoft Store

Cena: wersja bezpłatna dostępna na życzenie, wersja pro dostępna za 52,90 USD

Pobierz BanglaWord

4

Łatwa nauka Bangla

Łatwe nauczenie się oprogramowania do pisania Bangla Bangla dla systemu Windows

Jak sama nazwa wskazuje, Easy Learn Bangla ma na celu pomóc użytkownikom w nauce czytania, mówienia i pisania w języku bengalskim.

Łatwo jest nauczyć się oprogramowania, które jest idealne dla turystów, dzieci w szkole i planistów wakacji, ponieważ pomaga im szybko nauczyć się bengalskiego. Jest także przydatny dla osób podróżujących w interesach i dzieci mówiących po bengalsku, które mieszkają w innym kraju.

Od wprowadzenia do języka lub nauki czytania, pisania i tworzenia alfabetów, po tworzenie pełnych zdań w języku bengalskim, pomaga użytkownikom dość skutecznie nauczyć się Bangla.

Program oferuje również wskazówki dotyczące podstawowych rozmów, takich jak czas, dni, miesiące, powitanie, pożegnanie itp., A także zaawansowanych rozmów, takich jak lekarze, dentyści, rezerwacje hoteli, zakupy i inne.

Jako bonus, użytkownicy mogą również skorzystać z gadającego słownika.

Cena: dostępny jest 1-dniowy bezpłatny okres próbny, wersja pro kosztuje 15 USD

Pobierz Easy Learn Bangla

Ostatnie słowa

Są to niektóre z dobrze znanych, często używanych i niezawodnych programów do pisania Bangla dla systemu Windows, z których mogą korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy.

Dokonaj wyboru i zacznij biegle pisać dzięki tym łatwym w użyciu programom.

Link do głównej publikacji