2 najlepsze oprogramowanie podatkowe, które nie wymaga kodu EFIN

Ponieważ zatrudnienie specjalisty podatkowego zajmującego się podatkami może być bardzo drogie za każdym razem, gdy jest to konieczne, składanie podatków we własnym zakresie jest o wiele łatwiejsze i tańsze.

Problem z tą metodą polega na tym, że może to być przytłaczające i zbyt skomplikowane, aby robić to każdego roku, a większość z nas nie ma czasu na naukę każdej formy i tego, jak skutecznie ją stosować.

Z tych powodów zaleca się korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania podatkowego. Korzystanie z tego rodzaju oprogramowania pozwala szybko wykończyć podatki, zmniejszyć zużycie papieru, robiąc to online i drukując jak najmniej.

Ponadto otrzymujesz kompleksowy i szybki proces krok po kroku, który pomoże Ci zrozumieć proces.

Aby przetwarzać podatki online, większość opcji oprogramowania, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu, wymaga posiadania kodu EFIN.

Niestety, uzyskanie kodu EFIN zatwierdzonego przez IRS zajmuje kilka miesięcy i może być konieczne zrobienie czegoś, zanim nadejdzie ten moment.

W tym artykule zajmiemy się najlepszymi dostępnymi na rynku opcjami oprogramowania, które pozwalają ubiegać się o różne rodzaje podatków bez konieczności posiadania kodu EFIN. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Nie masz czasu czekać na kod EFIN? Skorzystaj z jednego z tych narzędzi podatkowych

1

TurboTax

TurboTax Business - oprogramowanie podatkowe bez EFIN

TurboTax to świetne, przyjazne dla użytkownika oprogramowanie podatkowe, które pozwala usprawnić proces ubiegania się o zwrot podatku i działa bez kodu EFIN.

Możesz uzyskać dostęp do TurboTax poprzez pobranie oprogramowania lub dostęp do internetowego portalu podatkowego.

Zaletą pobierania oprogramowania jest to, że możesz uzyskać dostęp do wszystkich przechowywanych dokumentów, nawet jeśli nie są one połączone z Internetem, a wszystkie twoje pliki są przechowywane lokalnie.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca na dysku twardym lub po prostu nie chcesz niczego pobierać, możesz skorzystać z internetowego TurboTax. Zaletą korzystania z tej metody jest łatwy dostęp do plików z dowolnego miejsca na świecie.

Jedną z najlepszych funkcji dostępnych w TurboTax jest jego zdolność do pomocy na każdym etapie procesu składania dokumentów online.

Po przejściu przez kroki wymagane do złożenia wniosku o podatek, będziesz prowadzony przez mały baner z boku ekranu. Dzięki temu zawsze wiesz, co musisz wpisać, a także oszczędzasz czas.

Łatwo archiwizuj podatki biznesowe za pomocą tych narzędzi. Sprawdź je i przekonaj się sam.

Ze względu na strukturę linii czatu TurboTax wygląda prawie jak wywiad podczas uzupełniania wszystkich wymaganych danych.

Mimo że bezpłatna wersja tego oprogramowania oferuje dostęp do pliku 1040 formularzy, pozwala ubiegać się o ulgę podatkową na dziecko, uzyskać ulgę podatkową i jest przeznaczona dla tych z Was, którzy nie muszą ubiegać się o żadne odliczenia lub ulgi w innych niż standardowe odliczenia.

Jeśli potrzebujesz oprogramowania do przetwarzania bardziej skomplikowanych dokumentów, musisz wypróbować jedną z wersji premium.

Oto krótkie podsumowanie edycji premium TurboTax:

  • TurboTax Live Basic — zawiera wszystkie funkcje znalezione w darmowej wersji i dodaje możliwość skontaktowania się z doradcą podatkowym w celu uzyskania pomocy za pośrednictwem wideo
  • Deluxe — może ubiegać się o inne ulgi podatkowe i ulgi podatkowe, w tym funkcję ItsDeductible (oblicza wartość darowanych przedmiotów), może składać dokumenty z załącznika C.
  • Premier — zawiera wszystkie funkcje występujące w wersji Deluxe oraz dodaje możliwość raportowania zarówno inwestycji, jak i dochodów z wynajmu
  • Samozatrudniony — zawiera wszystkie funkcje występujące w wersji Premier i dodaje pomoc do odliczeń, śledzenie wydatków, a także funkcje niezależnych kontrahentów

Pobierz teraz TurboTax z oficjalnej strony (za darmo)

2)

AccuTax

AccuTax Business - oprogramowanie podatkowe bez EFIN

AccuTax to kolejne niezwykle przydatne oprogramowanie podatkowe, które pozwala przygotować podatki bez względu na to, czy chcesz to zrobić dla osoby fizycznej czy firmy.

To oprogramowanie umożliwia elektroniczną segregację dokumentów, zwrot pieniędzy za produkty rozliczeniowe itp.

Mimo że to oprogramowanie nie wymaga posiadania konta EFIN w celu dokonywania deklaracji podatkowych i wielu innych operacji, warto wspomnieć, że zespół AccuTax może również pomóc uzyskać EFIN w krótszym czasie.

AccuTax został wydany w różnych wersjach, każda dostosowana do różnych potrzeb użytkowników. Oto krótkie podsumowanie opcji cen tego oprogramowania:

  • AccuTax Pay-As-You-Go — zaprojektowany specjalnie dla osób, które muszą składać podatki tylko w sezonie podatkowym (w tym formularze i harmonogramy federalne i stanowe)
  • AccuTax Bronze — zaprojektowany specjalnie dla małych i średnich praktyk podatkowych
  • AccuTax Silver — stworzony w celu zaspokojenia potrzeb praktyki podatkowej z szerokim gronem klientów podatkowych
  • AccuTax Gold — dla praktyk podatkowych, które wymagają zarówno prostych, jak i złożonych deklaracji podatkowych
  • AccuTax Platinum — zaprojektowany dla praktyki podatkowej, która musi wykorzystywać zarówno indywidualne, jak i korporacyjne deklaracje podatkowe
  • AccuTax WEB1040 PRO — zawiera wszystkie funkcje znalezione w poprzednich wersjach

Jeśli czujesz się nieco przytłoczony i potrzebujesz odpowiedzi na swoje pytania, możesz odwiedzić oficjalną stronę FAQ.

Wypróbuj AccuTax 

Wniosek

Ponieważ nie wszyscy wiemy, jak składać podatki, jakie kroki musimy podjąć w sprawie deklaracji podatkowych, a także wszystkie inne skomplikowane sposoby radzenia sobie z podatkami, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania bardzo pomaga.

Opcje oprogramowania, które przedstawiliśmy w tym artykule, zawierają wszystkie narzędzia potrzebne do łatwego uporządkowania podatków każdego roku i umożliwiają składanie dokumentów bez kodu EFIN, bez względu na to, ile operacji musisz wykonać.

Daj nam znać, jak te opcje oprogramowania działały dla Ciebie, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji