5 najlepszych kamer 360 ° do kupienia

Kamery 360-stopni są już od dłuższego czasu, a ich urok zamknął umysły każdego fotografa. To nie tylko nowe kamery, ale nowa kategoria kamer. Ich zdolność do rejestrowania momentów w 360 stopniach daje użytkownikowi poczucie zanurzenia się w akcji. Kamery akcji 360 stopni są zaprojektowane do filmowania akcji podczas ich zanurzenia. Dlatego są kompaktowe, lekkie, przenośne, można je montować, a niektóre są nawet wodoodporne.

Kupując kamerę akcji 360 stopni, niezwykle ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozdzielczość kamer. Jasne, normalny aparat będzie generował świetne zdjęcia w rozdzielczości 1920 x 1080, ponieważ wystarczy uchwycić około 900 przestrzeni wokół obiektu. Gdybyśmy zastosowali tę samą rozdzielczość w kamerze 3600, obraz wyglądałby na zamazany, ponieważ zostałby rozciągnięty na dużym obszarze. Najlepiej byłoby, gdyby najlepsze 360-stopniowe kamery akcji strzelały w rozdzielczości co najmniej 4K. Czytaj dalej, aby odkryć najlepsze kamery akcji 360 stopni na rynku.

Powiązane: 4 najlepsze oprogramowanie do oglądania filmów 360 stopni w systemie Windows 10

Najlepsze najlepsze kamery akcji 360 stopni do kupienia

GoPro Omni

Najlepsze kamery akcji 360 stopni do kupieniaOd lat GoPro Omni ustanawia standardy dotyczące wyglądu kamer akcji 360 stopni. Aparat nie jest dla przeciętnych konsumentów i jest przeznaczony dla profesjonalnych fotografów i filmowców. Uwielbiam to lub nienawidzę, nie ma konkurencji, jeśli chodzi o wszechstronność i funkcje. Jest to oczekiwane, ponieważ pochodzi od firmy, która tworzy legendarne kamery GoPro. Ale co dokładnie czyni go tak potężnym?

Omni to zestaw wyposażony w 6 kamer akcji GoPro Heroes 4, wszystkie pracujące w tandemie, aby uchwycić film 360 stopni. A ponieważ każda kamera Hero4 może nagrywać do rozdzielczości 4K, wszystkie kamery razem dają obraz o rozdzielczości 8K. GoPro zawiera również oprogramowanie Kolor, dzięki czemu wszystkie szwy są skutecznie obsługiwane. Możesz użyć zestawu słuchawkowego, aby wyświetlić wysoką rozdzielczość lub zmniejszyć go i obejrzeć na YouTube.

Oprócz potężnych kamer GoPro zapewnia również użytkownikom atrakcyjny pakiet, który dobrze komponuje się z kamerą. Pełny pakiet Omni obejmuje sześć kart MicroSD 32 GB, sześć kabli mini-USB, inteligentny pilot GoPro, sześć baterii i licencję na oprogramowanie Kolor. GoPro Omni to kamera dla entuzjastów VR. Jednak w cenie 5000 USD aparat nie jest tani i musisz bardzo mocno uszczypnąć kieszeń, aby go zdobyć.

Kup GoPro Omni — 4 999.99 USD

Przeczytaj także: Odtwarzacz GOM dla systemu Windows 10 odtwarza filmy 360 stopni

Nokia OZO

best_360_degree_action_cameras_nokia_ozo

Rzeczywistość wirtualna nie odchodzi, ale bez zawartości jest niczym. I tu właśnie pojawia się Nokia OZO. Chociaż jest to jedna z najdroższych kamer akcji 360 stopni, Nokia OZO spełnia swoje obietnice. Aparat jest wyposażony w osiem obiektywów, z których każdy ma pole widzenia 195 stopni. Każdy obiektyw ma czujnik 2K i strzela z prędkością 30 klatek na sekundę, co jest wartością stosunkowo wyższą niż 24 klatki, które zwykle widzisz z filmem.

Nokia chwali się, że OZO jest pierwszym urządzeniem VR, które przechwytuje filmy sferyczne 360 ​​stopni z dźwiękiem przestrzennym 360 x 360. W ten sposób odzwierciedla to, co widzimy i słyszy. Konsumenci postrzegali również OZO jako srebrną kulę dla wszystkich produkcji VR. Ponadto kamera OZO oferuje transmisję strumieniową na żywo, monitorowanie na żywo, nagrywanie wideo i audio 3D oraz automatyczne szycie. Niektóre z wielkich firm, takich jak Sony i Disney, podpisały już umowy z Nokią na wykorzystanie OZO do celów produkcyjnych.

Kup Nokia OZO — 45 000 $

Powiązane: Kombinezon oprogramowania Nokia OZO VR jest już dostępny dla systemu Windows

360Fly 4K

best_360_degrees_cameras_360fly_4k360Fly 4K mieści wszystko, czego potrzebujesz w kamerze akcji. Wyposażony jest w potężny czujnik obrazu 16 MP, dzięki czemu można robić krystalicznie czyste obrazy w rozdzielczości 2880 x 2880 pikseli. Oferuje również obfite 64 GB pamięci wewnętrznej, więc nigdy nie zabraknie Ci miejsca. Kula jest nowoczesna, a szczelna obudowa jest wodoodporna do głębokości 30 stóp. Aparat jest niezwykle łatwy w użyciu. Na obudowie jest tylko jeden przycisk, który pozwala rozpocząć nagrywanie wideo jednym kliknięciem.

Materiał filmowy przekształca się w wirtualną rzeczywistość za naciśnięciem jednego przycisku. Aparat ma aplikacje mobilne i stacjonarne, dzięki czemu możesz łatwo edytować i udostępniać filmy 360 stopni w mediach społecznościowych. Trwałość aparatu nie budzi wątpliwości, ponieważ jest odporny na kurz, wstrząsy i wodoodporność. Możesz użyć kamery 360Fly 4K do nagrywania dowolnej akcji lub aktywności sportowej, w tym surfowania.

Kup od Amazon — 449,99 USD

Kodak PIXPRO SP360 4K

best_360_degree_action_cameras_kodak_sp360_4kPIXPRO SP360 4K może nagrywać filmy w ultrawysokiej rozdzielczości przy 30 fps za pomocą ogromnego obiektywu FOV 235 stopni. Kodak zauważa, że ​​aparat jest wodoodporny do 2 m głębokości, gdy jest używany z pokrywą, dzięki czemu można go używać do nagrywania filmów w wilgotnych warunkach lub na płytkich wodach. Urządzenie może również przetrwać ekstremalne temperatury. Możesz połączyć dwie kamery PIXPRO SP360 4K w celu przechwytywania pełnej sferycznej zawartości 3600 x 3600.

Kodak ma intuicyjne oprogramowanie do łączenia PIXPRO, którego można używać do bezproblemowego łączenia filmów z dwóch SP360 4K i tworzenia wciągającego materiału 3600 x 3600. Istnieje również bezpłatne oprogramowanie do edycji 4K PIXPRO SP360 na PC, dzięki czemu możesz dodać pożądany smak do swoich filmów 4K. A jeśli wersja 4K jest dla Ciebie zbyt droga, istnieje inna tańsza wersja PIXPRO S360, która nagrywa filmy tylko w rozdzielczości 1080p.

Kup od Amazon — 499 USD

Insta360 4k

360_degree_action_cameras_insta360_4k

Insta360 to kolejny aparat klasy premium, który pozwala nagrywać filmy 4K 360 stopni za pomocą podwójnych obiektywów typu rybie oko 230 stopni. Dwie kamery 4K nagrywają filmy w wysokiej rozdzielczości (4096 x 2048), które nie wymagają zszywania postprodukcyjnego. Wszystkie szwy zawartości odbywają się w kamerze, dzięki czemu można uzyskać wyniki w czasie rzeczywistym.

Wszechstronność Insta360 sprawia, że ​​nadaje się do szerokiej gamy działań. Możesz latać dronem, zamontować go na statywie lub po prostu trzymać go ręcznie. Nagrywa materiał na kartę pamięci microSDHC i obsługuje karty o pojemności do 32 GB. Dodatkowe funkcje obejmują aplikację mobilną na Androida i iOS, łączność Wi-Fi oraz wirtualne planowanie w przypadku korzystania z urządzenia mobilnego.

Kup Insta360 — 549 USD 

Wniosek

Chociaż do stworzenia obrazu 360 stopni potrzebne są tylko 2 obiektywy, powszechna jest opinia, że ​​im więcej tym lepiej. Na przykład Nokia OZO wykorzystuje 8 obiektywów, co częściowo wyjaśnia, dlaczego zapewnia najlepszą zawartość dla VR. Należy również wziąć pod uwagę inne czynniki, które wyróżniają kamerę 360 stopni, takie jak możliwości zszywania. Niektóre aparaty są w stanie łączyć obrazy automatycznie i w czasie rzeczywistym, podczas gdy inne mogą wymagać użycia specjalnego oprogramowania, a nawet ręcznego. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci podjąć bardziej świadomą decyzję o zakupie.

Link do głównej publikacji