5 najlepszych edytorów grafiki rastrowej do tworzenia imponujących edycji zdjęć

Czy jesteś artystą cyfrowym lub grafikiem? Czy potrzebujesz niezawodnego edytora grafiki rastrowej, aby ułatwić sobie pracę? Nie szukaj dalej — ten artykuł przedstawia jedne z najlepszych edytorów grafiki rastrowej na rynku.

Edytor grafiki rastrowej to aplikacja, która ułatwia tworzenie i edycję zdjęć lub ilustracji graficznych oraz zapisywanie ich w jednym ze standardowych formatów obrazów rastrowych, takich jak JPEG, GIF, PNG i inne.

Jest to narzędzie kreatywne, powszechnie stosowane przez projektantów graficznych i twórców w ich codziennych staraniach, do tworzenia, edytowania i retuszowania obrazów według własnego uznania.

Na rynku istnieje mnóstwo programów do edycji grafiki rastrowej, z których większość jest w najlepszym razie niższa lub średnia. Dlatego jeśli chcesz mieć niezawodny edytor grafiki rastrowej, uważnie przeczytaj ten artykuł.

W tym artykule wymienimy pięć najbardziej niezawodnych programów do edycji grafiki rastrowej na rynku.

Jaki jest najlepszy edytor grafiki rastrowej na komputery PC?

1

Corel Painter

Corel Painter najlepszy edytor grafiki rastrowejCorel Painter, z firmy Corel Corporation, jest jedną z najczęściej używanych aplikacji do edycji grafiki rastrowej. Painter to najlepsze narzędzie „photoshop” milionów projektantów graficznych i twórców z całego świata.

Ten program jest kompatybilny zarówno z komputerami z systemem Windows, jak i Mac, z obsługą wszystkich nowoczesnych wersji systemu Windows, od Windows 7 do Windows 10. W programie Corel Painter znajduje się zestaw potężnych narzędzi umożliwiających tworzenie imponujących zdjęć.

Oprogramowanie jest jak cyfrowa wersja tradycyjnego zestawu narzędzi do malowania, ponieważ obsługuje takie elementy, jak pisaki, pisaki, wąż do obrazów, aerograf, pastelowe pałeczki, akwarela, floaters, gruba farba, biblioteka multimediów i tak dalej.

Zasadniczo ma na celu uproszczenie pracy twórczego artysty, ponieważ wszystkie obrazy fizyczne można łatwo tworzyć i edytować za pomocą systemu komputerowego i tabletu graficznego (lub myszy) za pośrednictwem programu Corel Painter.

Inne godne uwagi funkcje programu Corel Painter to obszerna instrukcja obsługi, intuicyjny interfejs użytkownika, przepływ pracy w kolorze, obsługa tabletów Wacom, obsługa plików wieloformatowych (PNG, JPEG itd.), Wskazówki dotyczące składu, niezawodne wsparcie klienta i wiele innych.

Program Corel Painter jest oferowany w dwóch modelach: Business i Education. Ceny obu modeli są dostępne w ofercie (wycena niestandardowa). Istnieje również bezpłatna wersja próbna dla obu wersji.

  • Pobierz teraz Corel Painter

2)

Corel PaintShop Pro

Corel PaintShop Pro najlepszy edytor grafiki rastrowejCorel PaintShop Pro, czule oznaczony PSP, to najwyżej oceniany edytor grafiki rastrowej, specjalnie zaprojektowany na komputery z systemem Windows.

Jednak PaintShop Pro to nie tylko edytor grafiki rastrowej, to także edytor grafiki wektorowej. Jako taki jest wszechstronny, co czyni go jedną z wiodących opcji dla milionów artystów cyfrowych na całym świecie.

Oryginalna wersja PaintShop Pro nie została zaprojektowana przez firmę Corel; Zamiast tego został przejęty od średniej klasy firmy technologicznej w 2004 roku.

Od tego czasu oprogramowanie przeszło szereg prac rozwojowych, a dziś jest wygodnie jednym z najlepszych narzędzi do projektowania graficznego i edycji zdjęć na rynku.

Szukasz alternatywnych narzędzi do edycji obrazu? Oto najlepsze opcje dla systemu Windows 10.

PaintShop Pro obsługuje najnowsze technologie AI (Artificial Intelligence), edycję 360o i wiele więcej. Inne kluczowe funkcje to One-step fix photo, Pędzel, obsługa 4K, automatyczne zapisywanie, szybkie kadrowanie zdjęć, narzędzia Vintage, ustawienia Pic-to-Painting, przywracanie zdjęć, warstwy, maski, filtry obrazów, udostępnianie multimediów (poprzez integrację z mediami społecznościowymi ), Obsługa klienta, bezpłatny okres próbny i więcej.

Corel PaintShop Pro jest dostępny w dwóch wariantach: PaintShop Pro 2019 i PaintShop Pro 2019 Ultimate. Pierwsza z nich jest dostępna za 63,99 USD, a druga za 79,99 USD.

  • Pobierz bezpłatną wersję próbną z oficjalnej strony internetowej

3)

ŻYŁKA

gimp najlepszy edytor grafiki rastrowejGIMP — GNU Image Manipulation Program — to jeden z najstarszych edytorów grafiki rastrowej na rynku, który istnieje już od ponad 20 lat. Jest obsługiwany we wszystkich głównych systemach operacyjnych komputerów, w szczególności Linux, MacOS i Microsoft Windows.

GIMP został specjalnie zbudowany w celu uproszczenia edycji zdjęć / zdjęć. Można go użyć do retuszowania dowolnego typu (formatu) zdjęcia, a także do zmiany zdjęć z jednego formatu na inny.

Dzięki temu jest idealny do szybkiej edycji, ponieważ obsługiwane są praktycznie wszystkie formaty obrazów.

Niektóre z głównych funkcji / narzędzi GIMP to: Selektor akwareli, selektor kolorów HSV, Pędzel, Aerograf, Wypełnianie wiadra, Narzędzie mieszania, Narzędzie klonowania, Narzędzie rozmazywania, Unik narzędzie do nagrywania, wsparcie wielowarstwowe, ponad 150 filtrów obrazu, automatyzacja Języki skryptowe (Script-Fu, Python-Fu i więcej), pakiet animacji (wtyczka), Resynthesizer (wtyczka), narzędzie maski wyostrzającej, obsługa wielu formatów, rozszerzenia zarządzania kolorami (Inkscape Scribus) i więcej.

GIMP to aplikacja typu open source, opracowana na podstawie Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GPL). Jako taki jest dostępny dla wszystkich absolutnie bez żadnych kosztów.

Pobierz GIMP

Chcesz stworzyć niesamowitą grafikę? Wypróbuj jedno z tych narzędzi!

4

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop najlepszy edytor grafiki rastrowejAdobe Photoshop jest prawdopodobnie najpopularniejszym edytorem grafiki rastrowej z ogromną globalną bazą klientów. Jest to produkt firmy Adobe Corporation i jest obsługiwany zarówno w systemach Windows, jak i Mac.

Adobe Photoshop jest dla wielu osób uznanym standardem w świecie „photoshoppingu” i edycji obrazów rastrowych.

Oprogramowanie jest przystosowane do edycji warstw obrazu rastrowego i wzorów kolorów w różnych warstwach i formatach. Obsługuje wysoce konfigurowalną i rozszerzalną platformę, która jest możliwa dzięki wtyczkom takim jak Camera-Raw, wtyczkom filtrującym, wtyczkom z korekcją kolorów, efektom 3D, efektom specjalnym i tak dalej.

Adobe Photoshop obsługuje niezliczoną liczbę potężnych funkcji, z których niektóre obejmują: Pędzel, Markiz, Magiczna różdżka, Lasso, Wytłaczanie 3D, Edycja wideo, Gumka, Narzędzia do krojenia, Narzędzia do przycinania, Ramka Narzędzia kształtów, tryb symetrii, koło kolorów, stempel klonowania, zarządzanie kolorami, wielojęzyczna obsługa (do 26 języków), kompleksowa obsługa samouczki i integracje między urządzeniami mobilnymi.

Adobe Photoshop jest oferowany z miesięczną stawką licencyjną 20,99 USD.

Pobierz Adobe Photoshop

5

Artweaver

Artweaver najlepszy edytor grafiki rastrowejArtweaver podsumowuje naszą listę najlepszych edytorów grafiki rastrowej. Pod względem funkcjonalności jest podobny do Adobe Photoshop i Corel Painter.

Oferuje także wyłączne wsparcie tylko dla systemów komputerowych Microsoft Windows, chociaż można go również używać na komputerze z systemem Linux.

Artweaver, podobnie jak Corel Painter, jest w stanie symulować tradycyjne prace malarskie, z zestawem narzędzi do zarządzania kolorami i edycji zdjęć, takich jak aerografy, pędzle, efekty farb olejnych, filtry fotograficzne (mozaika, wytłaczanie) rozmycie) i tak dalej.

Ponadto Artweaver obsługuje praktycznie wszystkie formaty plików graficznych, aczkolwiek z ograniczoną obsługą warstw.

Inne znaczące funkcje tego oprogramowania to lasso, magiczna różdżka, obsługa wielojęzyczna, obsługa tabletu piórkowego / gumki, niestandardowe palety, motywy kolorów, konfigurowalne ustawienia wstępne, obsługa wielu rdzeni procesora, wtyczki, odbicie lustrzane, przyjazny interfejs użytkownika, dedykowana linia pomocy i więcej.

Artweaver to program freemium; z bezpłatną wersją do użytku osobistego i zoptymalizowaną edycją „komercyjną” dla właścicieli firm i profesjonalistów. Wersja premium jest znana jako Artweaver Plus i jest dostępna za 25 USD.

Kup Artweaver Plus

Pobierz Artweaver za darmo

Wniosek

W tym artykule opisano pięć najlepszych edytorów grafiki rastrowej na rynku. Programy te zostały wybrane i uszeregowane na podstawie czynników takich jak łatwość użycia, funkcje, zgodność z systemem Windows, baza klientów i przystępność cenowa.

Jeśli więc jesteś artystą cyfrowym, grafikiem lub po prostu miłośnikiem sztuki, możesz zatrudnić jednego z wyżej wymienionych edytorów grafiki rastrowej, aby uprościć przepływ pracy i zwiększyć wydajność.

Link do głównej publikacji