5 najlepszych darmowych programów do tworzenia oszałamiających projektów żakardowych

Tkaniny żakardowe to wyjątkowo piękne i eleganckie wzory, które mogą natychmiast zmienić klimat pomieszczenia. Z tego powodu przez wieki ludzie zawsze doceniali skomplikowane wzory tkane w tym stylu haftu.

Ten rodzaj elementu dekoracyjnego jest dostępny w szerokiej gamie stylów, wzorów i kolorów, a żakard różni się również pod względem grubości nici, użytych materiałów itp.

Ten rodzaj tkania stał się bardzo popularny na przestrzeni wieków i zawsze był postrzegany jako reprezentatywny dla królewskiego wyrafinowania, a ponieważ jest to wyjątkowo trwały materiał, popularność jest tego warta.

Aby uniknąć konieczności samodzielnego tkania, a następnie spędzenia setek, jeśli nie tysięcy godzin na tworzeniu ręcznie tkanych wzorów, będziesz musiał użyć specjalistycznego oprogramowania komputerowego, które pomoże Ci stworzyć idealny projekt żakardowy od podstaw.

Tego rodzaju aplikacje są znane jako Computer Aided Manufacturing (CAM) i pozwalają na łatwą edycję grafiki i dokonywanie dokładnych zmian w elementach takich jak gęstość osnowy i wątku.

Opcje oprogramowania CAM umożliwiają także wykonywanie dokładnych rysunków lub malowanie, a następnie edytowanie ich za pomocą tego typu oprogramowania.

Aby pomóc Ci tworzyć bez żadnych ograniczeń, oprogramowanie CAM zawiera również szeroką gamę rozmiarów pędzli o różnych grubościach.

Poznajmy najlepsze opcje bezpłatnego oprogramowania, które pomogą Ci stworzyć piękne wzory żakardowe na ulubionej kanapie lub poduszkach.

5 najlepszych narzędzi, które pomagają projektować wzory żakardowe

1

Zaprojektuj żakard firmy Textronics

Textronics Design Jacquard

To oprogramowanie jest bardzo potężną opcją, która pozwala łatwo tworzyć, edytować i produkować niezwykle złożone projekty żakardowe. Możesz używać tego rodzaju wzorów do wszystkiego, co chcesz, ale najczęściej stosuje się je na kanapach, łóżkach, poduszkach itp.

To oprogramowanie CAM umożliwia edycję projektu w trybie siatki. Możesz ustawić niestandardowe rozmiary pędzla o różnej grubości X / Y, a także zapewnia świetny zestaw innych przydatnych funkcji — narzędzie odręczne, narzędzie geometryczne, beizer, auto-kontur, bandani itp.

Wszystkie te funkcje mają opcję Cofnij i Ponów wiele razy.

To oprogramowanie pomaga z łatwością stworzyć profesjonalnie wyglądający splot, dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika.

Możesz rozpocząć tworzenie od podstaw lub użyć niektórych ustawień predefiniowanych — satyny, diagonali, warstw pojedynczych i wielowarstwowych, ale także generatora diagonali, który może tworzyć satynowe sploty.

Korzystając z Design Jacquard, możesz łatwo przypisywać sploty do określonych części dzieła, w oparciu o różne kolory tam obecne. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przekształcić cały zakres splotów, na przykład w kolorze „czerwonym”.

Jedną z najlepszych funkcji tego oprogramowania jest jego zdolność do symulacji szerokiej gamy tkanin.

Ta funkcja zapewnia wystarczająco dużo czasu na ocenę gotowych produktów przed ich zaprezentowaniem, wypróbowanie nowych wzorów splotów, nowych materiałów, nowych wzorów szycia itp.

Niektóre inne ważne funkcje obejmują:

 • Wyszukiwarka pływaków — szczegółowe dane dotyczące różnych długości pływaków z możliwością edycji każdego jej aspektu
 • Skanowanie — bardzo potężna zdolność skanowania z szerokim zakresem kontrolowanych parametrów (jasność, kontrast, balans odcieni itp.)
 • Auto kontur — może generować automatyczne kontury wybranego obszaru w kompozycji
 • Narzędzia do edycji — ołówki, pędzle, narzędzie do klonowania, wypełnianie wzorów, magiczna różdżka itp.
 • Obsługuje drukowanie z dokładnie wybranymi kolorami

Jeśli czujesz się nieco przytłoczony liczbą funkcji Design Jacquard firmy Textronics, możesz odwiedzić oficjalną stronę FAQ.

Wypróbuj Design Jacquard firmy Textronics

2)

Żakard NedGraphics

NedGraphics - oprogramowanie jaquard

NedGraphics to kolejna świetna opcja oprogramowania, która pozwala tworzyć profesjonalnie wyglądające wzory żakardowe na dowolnym wybranym materiale.

Jest to całkowicie hostowane w chmurze oprogramowanie, umożliwiające dostęp do niego z dowolnego miejsca na świecie.

To oprogramowanie oferuje dostęp do szerokiej gamy narzędzi, które mogą zwiększyć produktywność, a jednocześnie zawiera elementy, które pomogą Ci stworzyć koncepcję projektu i wybrać określone tkaniny.

Zaprojektuj niesamowite i niepowtarzalne koszulki z tym specjalistycznym oprogramowaniem.

NedGraphics może z łatwością powielić dowolny wzór splotu z dowolnego materiału i umożliwia podgląd końcowego etapu przed zaakceptowaniem jakichkolwiek zmian.

Szybkie pobieranie próbek do produkcji nigdy nie było łatwiejsze, możesz wygenerować realistyczny rendering rzeczywistego materiału.

NedGraphics oferuje szeroką gamę przydatnych modułów, takich jak oprogramowanie do projektowania podłóg i tworzenia mebli domowych, tkania, żakardu, a także oprogramowanie dziewiarskie.

Korzystanie z tego oprogramowania pozwala stworzyć dokładnie taki wzór, jaki chcesz na konkretnym materiale, możesz pokolorować go według własnego uznania, wygenerować dokładne oszacowanie kosztów, obliczyć sposoby zwiększenia wydajności, a także symulować wytrzymałość materiałów.

Po zakończeniu wszystkich tych etapów możesz skorzystać z wbudowanych funkcji udostępniania, aby wysłać wzór do zespołu produkcyjnego.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w oprogramowaniu NedGraphics Jacquard:

 • Pomagają śledzić i zarządzać wszystkimi aspektami zapasów materiałów i potrzeb
 • Może wysyłać zamówienia dotyczące określonych materiałów
 • Pomaga zarządzać każdym aspektem procesu produkcyjnego
 • Zarządzanie zapasami
 • Pomaga zarządzać bazami wysyłek, zwrotów i dostawców
 • Potrafi wystawiać profesjonalne rachunki i faktury

Wypróbuj żakard Nedgraphics

3)

DesignScope Jacquard

The DesignScope Company - twórca wzorów żakardowych

DesignScope to kolejne potężne oprogramowanie, które zaspokaja wszystkie Twoje potrzeby związane z tworzeniem profesjonalnie wyglądających wzorów żakardowych na dowolnym wybranym materiale, z dowolnym wątkiem, którego chcesz użyć.

To oprogramowanie składa się z modułów, z których każdy ma inne możliwości i funkcje. Możesz używać DesignScope do tkania, dziania, a także technologii serwerowej.

Jeśli chodzi o tkanie, możesz wybrać jedną z kilku dobrze znanych opcji, takich jak — żakard, dobby, symulacja 3D, a także splot 3D.

W dziale dziewiarskim DesignScope oferuje dostęp do innych opcji, takich jak — żakard Raschel, koronki multibarowe, dzianina osnowowa, a także funkcja symulacji, dzięki czemu można zobaczyć materiały na ekranie.

Na potrzeby tego artykułu skupimy się teraz na zdolności DesignScope do tworzenia wzorów tkania żakardowego.

To oprogramowanie zawiera szeroką gamę przydatnych funkcji, które z pewnością pomogą Ci stworzyć pożądane wzory.

Zobaczmy teraz niektóre z nich.

1. Edytor zakresu — ta sekcja Żakardowa pozwala edytować istniejący projekt na różne sposoby. Możesz znaleźć świetny zestaw przydatnych funkcji:

 • Może zmienić system kolorów w celu dopasowania do twoich preferencji — RGB, LAB, HLS itp.
 • Oś odbicia EAT — pozwala ustawić, gdzie wzory będą odbijane na osi X i Y.
 • Świetna funkcja powtarzania z natychmiastowo widocznymi wynikami
 • Funkcja maskowania — pozwala łatwo dostrzec powtarzające się obszary we wzorcu i zmodyfikować je

2) EAT Layer Editor — ten edytor pozwala używać różnych warstw, tak samo jak w Photoshopie lub innych podobnych opcjach oprogramowania.

Tym, co wyróżnia DesignScope, jest jego zdolność do przekształcania każdej warstwy w warstwę pikselową, wektorową lub true color z własnymi opcjami dostosowywania, takimi jak — osnowy, wątku itp.

Oto niektóre funkcje dostępne w edytorze warstw EAT:

 • Świetna warstwa wektorowa z doskonałymi funkcjami
 • Szeroki zakres różnych opcji rysowania, które można zastosować do 50 warstw
 • Może przekształcić każdy obiekt wektorowy w warstwę
 • Cieniowanie kolorów może być używane jako obiekt wektorowy — pozwala łatwo modyfikować dowolne kolorowe obiekty w projekcie

3) Przetwarzanie żakardowe — w tej sekcji tego oprogramowania zestawiono wszystkie dane uzyskane w procesie edycji zakresu z informacjami potrzebnymi do rozpoczęcia pracy maszyny tkackiej typu żakard.

Oto kilka opcji dostępnych w tym module:

 • BoxMotion — pozwala zdefiniować selektory dla procesu tkania
 • Może kontrolować pływaki
 • Potrafi zdefiniować różne sploty krawędzi dla każdego rodzaju materiału
 • Może konwertować pliki żakardowe na formaty kompatybilne z twoim komputerem — Staubli JC4, JC5, JC6 itp.
 • Świetny system archiwizacji, który pozwala szybko i bezpiecznie przechowywać i uzyskiwać dostęp do danych

Wypróbuj DesignScope Jacquard

Polecamy również sprawdzenie tych narzędzi do projektowania dziewiarskich dla fanów DIY.

4

ArahPaint 4

ArahPaint4 - oprogramowanie do projektowania żakardów

ArahPaint 4 nie można tak naprawdę porównać z innymi opcjami oprogramowania, które przedstawiliśmy w tym artykule, jeśli chodzi o liczbę zawartych w nim funkcji, ale to oprogramowanie wciąż ma ogromne możliwości.

Narzędzie jest niezwykle lekkie i całkowicie bezpłatne.

Funkcje ArahPaint4:

 • Umożliwia łatwe rysowanie powtarzających się obrazów na tkaninie (żakard)
 • Obsługuje różne stosunki X i Y — pozwala z łatwością modyfikować wzór w 2 wymiarach
 • Nieograniczona liczba cofnięć
 • Działa bardzo szybko z dużymi obrazami
 • Umożliwia rysowanie bez martwienia się o łączenie wzorów
 • Wbudowana przeglądarka obrazów

Pobierz ArahPaint4 z SourceForge

5

PatternShop

PatternShop - twórca wzorów żakardowych

PatternShop to kolejne lekkie, ale wciąż bardzo przydatne narzędzie, które chcesz mieć, jeśli chcesz tworzyć wzory w stylu żakardowym na dowolnych wybranych materiałach.

To oprogramowanie ma na celu łatwe powtarzanie motywów w twoich projektach, bez potrzeby poświęcania czasu na sprawdzanie poprawności motywów.

Ponieważ został zaprojektowany przez projektantów, do użytku projektantów, PatternShop jest bardzo intuicyjny i wydajny.

Możesz łatwo zaimportować swoje obrazy do oprogramowania, a PatternShop automatycznie sprawi, że powtórzą się w wybranej formie wzoru, wszystko w czasie rzeczywistym.

Możesz także edytować dowolną część wzoru i wyświetlać wyniki w czasie rzeczywistym. Pozwala to na znacznie lepsze wrażenia przy szybszych wynikach.

Możesz także eksportować swoje projekty w obrazach w wysokiej rozdzielczości, dostosowywać proporcje każdego elementu, pracować ze znacznikami, aby uzyskać dokładniejsze wyniki, a nawet umożliwia przyciąganie punktów.

Możesz znaleźć dobry zakres obrazów i wzorów, które można pobrać, odwiedzając tę ​​stronę. Jeśli nie masz pewności, jak zacząć korzystać z tego oprogramowania, zawsze możesz odwiedzić oficjalną stronę z samouczkami.

Pobierz PatternShop

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych dostępnych na rynku bezpłatnych programów, które umożliwiają dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do tworzenia pięknych wzorów żakardowych.

Korzystając z tych opcji oprogramowania, możesz tworzyć własne, profesjonalnie wyglądające wzory, importować obraz i przekształcać go we wzór lub korzystać z wbudowanych szablonów.

Chcielibyśmy wiedzieć, jaką opcję oprogramowania wybrałeś z tej listy i jak to zadziałało. Prosimy o poinformowanie nas o swojej opinii i doświadczeniu w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji