5 najlepszych aplikacji inteligentnego domu na Windows 10

Szukam najlepsze aplikacje inteligentnego domu na komputer z systemem Windows 10? Mamy cię objęte. Przeczytaj ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jakie są najlepsze inteligentne programy domowe do użycia w 2018 roku.

Z powodu postępu technologicznego na przestrzeni lat pojawiło się kilka inteligentnych domów i oprogramowania do inteligentnego domu. Jednak te inteligentne urządzenia w domu nie tylko się kontrolują. Potrzebne jest oprogramowanie do automatyzacji wszystkich tych procesów.

Ten post zawiera jedne z najlepszych inteligentnych programów domowych, których można użyć do automatyzacji urządzeń domowych. Oprogramowanie opisane w tym artykule różni się od siebie niektórymi funkcjami — chociaż wszystkie zapewniają ogólne usługi, które zapewniają wygodną automatyzację urządzeń.

Jakie są najlepsze inteligentne programy domowe dla systemu Windows 10?

1

OpenHAB

OpenHAB cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników inteligentnych domów, ponieważ ma aktywną społeczność użytkowników. Oprogramowanie korzysta ze stabilnego otwartego kodu JavaScript, który umożliwia obsługę wielu urządzeń i zapewnia łatwą integrację różnych urządzeń w oprogramowaniu. To narzędzie wykorzystuje potężny silnik oprogramowania, który zapewnia użytkownikom elastyczność, ponieważ istnieje kilka wtyczek, które można zainstalować, aby zapewnić preferencje użytkownika.

Urządzeniami można łatwo sterować za pomocą określonych aplikacji, a użytkownicy mogą dostosowywać oprogramowanie za pomocą wbudowanych narzędzi do projektowania. Dlatego OpenHAB to doskonała aplikacja do użytku domowego ze względu na swoją elastyczność i kompatybilność z setkami urządzeń.

Pobierz OpenHAB

 • 2)

  Castle OS

  Castle OS to popularne oprogramowanie inteligentnego domu, które integruje się z ponad setką różnych inteligentnych urządzeń. Użytkownicy mogą korzystać z różnych funkcji, aby wygodnie automatyzować swoje domy. Castle OS obsługuje kilka popularnych aplikacji domowych, takich jak UPB, WeMo, LightwaveRF, Sonos, Ecobee i Nest,

  Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do unikalnego systemu sterowania głosem, podłączając Microsoft Kinect, co pozwala na łatwą kontrolę kilku urządzeń poprzez wypowiadanie poleceń.

  Tymczasem Castle OS pomaga śledzić zużycie energii w domu, co pozwala poznać urządzenia zużywające dużo energii w domu.

  Funkcja planowania jest również skuteczna, ponieważ można łatwo tworzyć zdarzenia zaplanowane w czasie i otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach za pośrednictwem wiadomości e-mail lub SMS. Ponadto Castle OS to doskonałe oprogramowanie domowe do zastosowania w systemie Windows O.S i jest kompatybilne z Windows 10.

  Pobierz Castle OS

  • CZYTAJ TAKŻECortana umożliwia teraz sterowanie urządzeniami inteligentnego domu

  3)

  Creston

  aplikacje inteligentnego domu Windows 10Jeśli chodzi o aplikacje domowe z najnowocześniejszą technologią i funkcjami, Creston jest tam Oprogramowanie może mieć wyższą cenę niż inne domowe aplikacje, ale zapewnia dobrą jakość za tę cenę.

  Creston specjalnie opracowuje urządzenia, które można kupić oprócz oprogramowania. Interfejs użytkownika pozwala na dostosowanie przez użytkowników i może być idealny do utworzenia centrum konferencyjnego.

  Sterowanie głosowe jest również zautomatyzowane, aby umożliwić łatwość i wygodę w sterowaniu urządzeniami inteligentnego domu. Ogólnie Creston jest dobrym rozwiązaniem dla użytkowników inteligentnych domów, ponieważ otrzymują oni rozbudowane funkcje oprogramowania.

  Pobierz Creston

  • 4

   Iobroker

   aplikacje inteligentnego domu Windows 10Iobroker to rozwijające się oprogramowanie dla inteligentnych aplikacji domowych, które ma dobrze prosperującą społeczność i oferuje wysokiej jakości usługi. Oprogramowanie może służyć do sterowania urządzeniami we wszystkich obszarach domu, od garażu, kuchni po poszczególne pomieszczenia w domu.

   Jest kompatybilny z wieloma urządzeniami, co czyni go idealnym oprogramowaniem dla aplikacji domowych. iobroker używa otwartego Javascript i obsługuje urządzenia z systemami Windows, Linux, OSX i Raspberry.

   Interfejs użytkownika jest czysty i łatwy w obsłudze dla początkujących, a wszystkie menu są precyzyjnie ustawione pod kątem skalowalności. Możesz łatwo ustawić sterowanie głosowe i używać wierszy poleceń do sterowania różnymi urządzeniami w domu lub biurze.

   Wreszcie, iobroker to wydajne oprogramowanie do aplikacji domowych, ponieważ spełnia podstawowe potrzeby właściciela inteligentnego domu i obsługuje wiele systemów operacyjnych.

   Pobierz Iobroker

   • 5

    EventGhost

    aplikacje inteligentnego domu Windows 10EventGhost to proste oprogramowanie do automatyzacji, które pozwala użytkownikom na dostęp do różnych urządzeń wejściowych w celu uruchomienia kontroli podłączonych urządzeń. Nie zapewnia rozbudowanych funkcji, takich jak inne oprogramowanie na liście, ale jest lekki i może wykonywać większość zadań wymaganych przez użytkownika inteligentnego domu na małą skalę.

    Ponadto EventGhost umożliwia korzystanie z urządzeń wejściowych, takich jak bezprzewodowy pilot do sterowania urządzeniami domowymi. Interfejs, jak można się spodziewać, jest prosty, z różnymi ikonami zadań w menu, które pełnią określone funkcje.

    Aby korzystać z większej liczby funkcji, musisz pobrać kilka wtyczek, które mogą być wadą aplikacji. Ruchy w podczerwieni działają znakomicie i można je łatwo skonfigurować, postępując zgodnie z samouczkami na stronie internetowej oprogramowania. Zawsze możesz wypróbować EventGhost, ponieważ można go bezpłatnie pobrać i sprawdzić funkcje.

    Pobierz EventGhost

    Wniosek

    To najlepsze oprogramowanie inteligentnego domu dla właścicieli inteligentnych domów. Zostały przetestowane i stwierdzono, że posiadają potrzebne funkcje. Ponadto wszystkie są zgodne z systemem Windows 10.

    Tymczasem EventGhost jest lekki w użyciu, ale z ograniczonymi funkcjami, podczas gdy Creston jest najdroższą z wymienionych powyżej aplikacji. Zalecanym przez nas oprogramowaniem inteligentnego domu do użytku w domu jest OpenHAB, ponieważ zapewnia wszystkie niezbędne funkcje i kompatybilność potrzebne do inteligentnego domu.

Link do głównej publikacji