5 najlepszych aplikacji do przechowywania dzienników, aby zapisać swoje myśli

Czasopismo jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi rozwoju osobistego, które można nosić ze sobą. Nie tylko zapewnia sposób na codzienne rejestrowanie naszego życia, ale także pomaga nam wspominać cenne doświadczenia, pracować przez konflikty wewnętrzne i poprawiać naszą samoświadomość. Aplikacje do prowadzenia dzienników przydają się, gdy chcesz nagrywać dobre chwile, ale nie chcesz nosić ze sobą notebooka. Życie jest tajemnicą i każdego dnia przynosi własne, niepowtarzalne doświadczenia. Nie ma lepszego sposobu na rejestrowanie tych chwil niż zapisanie ich w cyfrowym czasopiśmie.

Kronikowanie nie jest nowym pomysłem. Praktyka istnieje od czasów naszych ojców-założycieli, ale tylko wtedy ograniczała się do długopisu i papieru. Dzięki rozwojowi technologii konsumenckich możemy teraz prowadzić cyfrowy dziennik. Obecnie istnieją różne aplikacje, które pozwalają nam zapisywać nasze wpisy do dziennika online, co ułatwia dostęp do tych wpisów z dowolnego miejsca bez potrzeby noszenia ze sobą notatnika. Te aplikacje do prowadzenia czasopism są również wyposażone w funkcje cyfrowe, dzięki którym możemy natychmiast oznaczać i udostępniać chwile znajomym. W tym artykule wyróżniliśmy 5 najlepszych aplikacji do prowadzenia czasopism.

Powiązane: 6 najlepszych aplikacji z pamiętnika systemu Windows 10

Najlepsze aplikacje do prowadzenia czasopism

Penzu

journal_keeping_apps_penzu

Penzu to potężne narzędzie, które pozwala łatwo przechowywać wszystkie notatki z dziennika online. Penzu oferuje wiele funkcji bezpieczeństwa, które zapewnią ochronę twoich prywatnych myśli przed wścibskimi oczami. Usługa oferuje również aplikacje mobilne na Androida, iOS i Blackberry, dzięki czemu możesz tworzyć dzienniki w podróży i uzyskiwać dostęp do konta z dowolnego miejsca. Każda pozycja w dzienniku przypomina, że ​​piszesz w zeszycie, a proces jest zaprojektowany tak, aby wydawał się bardziej naturalny i mniej techniczny. Możesz dostosować tło za pomocą różnych dostępnych motywów, a także zmienić wygląd stron.

Penzu pozwala użytkownikom wstawiać zdjęcia, wyszukiwać wpisy folderów, dodawać tagi i komentować wpisy. Daje także opcję wprowadzenia słowa kluczowego dla każdego wpisu w polu znacznika. Dzięki temu możesz łatwo znaleźć wpis według słowa kluczowego, gdy następnym razem będziesz chciał uzyskać do niego dostęp. Bezpieczeństwo jest mocną stroną tej aplikacji. Penzu używa 256-bitowego szyfrowania AES, który jest taki sam, jak wojskowy system bezpieczeństwa używany przez rząd USA. Podstawowa usługa jest bezpłatna, chociaż możesz subskrybować płatną wersję (19 USD rocznie), aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji. Penzu pozostaje jedną z najbardziej niezawodnych aplikacji do prowadzenia dzienników.

Microsoft OneNote

journal_keeping_apps_onenote

Microsoft OneNote to wyrafinowane narzędzie do sporządzania notatek, które może obsługiwać wiele zadań, dzięki czemu jest narzędziem do księgowania, które jest o wiele bardziej niezawodne niż jego papierowy odpowiednik. Jeśli lubisz rejestrować chwile, robić zdjęcia i dodawać muzykę do wpisów w dzienniku, system integracji plików OneNote sprawia, że ​​prowadzenie takich dzienników jest łatwe i przyjemne. Rozpoznawanie pisma ręcznego w programie OneNote i klient mobilny dla systemu Windows ułatwia zapisywanie pozycji dziennika nawet w podróży.

W przeciwieństwie do innych czasopism cyfrowych, dziennik OneNote może zawierać wiele. Wpisany tekst, tekst odręczny, rysunki, nagrania wideo, nagrania audio, a nawet gryzmoły można łatwo dodawać do dziennika. Ponadto możesz uzyskać dostęp do dziennika OneNote na komputerze, tablecie lub telefonie, nawet gdy jesteś offline.

Powiązane: Program OneNote dla systemu Windows 10 pobiera skanowanie dokumentów i tablicy

Podróż

journal_keeping_apps_journey

Journey to piękna aplikacja na PC i urządzenia mobilne, która przenosi dziennikarstwo na zupełnie nowy poziom. Jako aplikacja wieloplatformowa możesz jej używać w systemach Windows, Mac, Linux, a nawet na Chromebooku. Projekt jest idealny i zawiera łatwy w użyciu interfejs użytkownika, dostosowywane czcionki i dobrze rozmieszczony interfejs. Podróż daje inspirujące myśli każdego dnia, które pomogą Ci rozpocząć dzień od pozytywnej nuty. Pozwala dodać jedno zdjęcie do każdego wpisu, co jest dobre, ale także ogranicza. Możesz przeglądać wpisy według znaczników, co jest porządnym sposobem uporządkowania ich w porządku chronologicznym.

Kalendarz jest uporządkowany i zapewnia podgląd wszystkich dni, w których dziennik był aktualizowany. Istnieje nawet wbudowany atlas, który pokazuje Twoją lokalizację i wpisy dokonane w tym miejscu. Aplikacja na Androida ma system przypomnień, który można ustawić tak, aby przypominał o aktualizacji dziennika w wybranym czasie. Jedną fajną cechą Journal jest jego zdolność do pracy offline. Możesz wprowadzać dane w trybie offline, a Journey synchronizuje dane z serwerami po powrocie do trybu online.

Evernote

aplikacje do prowadzenia dzienników - Evernote

Evernote to bardzo popularna aplikacja do przechwytywania i organizowania wszelkiego rodzaju informacji, co czyni ją narzędziem z wyboru do prowadzenia dzienników. Evernote jest dostępny na wielu platformach i można go używać na komputerach z systemem Windows, iOS i Android. A ponieważ jest to różnorodna aplikacja, możesz jej używać do wykonywania wielu zadań. Jeśli używasz Evernote jako dziennika osobistego, możesz odkryć różne opcje, aby ułatwić wyszukiwanie wpisów w dzienniku. Na przykład możesz wykorzystać rozpoznawanie tekstu i tworzyć tagi, aby ułatwić znajdowanie pozycji dziennika. Oprócz tekstów możesz także dodawać klipy audio i zdjęcia, aby notatki były mniej monotonne.

Powiązane: Aplikacja Evernote na komputer z systemem Windows 10 została ulepszona o lepszą nawigację, wyszukiwanie i kategorie notatek

SomNote

journal_keeping_apps_somnote

SomNote to jedna z najpiękniejszych aplikacji do tworzenia dzienników. Dostępny na komputery PC z systemem Windows, komputery Mac i urządzenia mobilne, Somnote oferuje wszystkie podstawowe informacje, których możesz potrzebować w dzienniku cyfrowym. Możesz łatwo dodawać zdjęcia, tagi, organizować swoje dzienniki za pomocą folderów, a nawet blokować aplikację hasłem. Interfejs jest pięknie zaprojektowany i można go dostosować do własnych preferencji. Dzienniki i załączone pliki są automatycznie synchronizowane, dzięki czemu można łatwo uzyskać do nich dostęp na wszystkich urządzeniach, w tym na komputerach PC i Mac. Umożliwia nawet dostęp do automatycznie usuniętych notatek z kosza po aktywowaniu trybu tworzenia kopii zapasowej. Wyszukiwanie czasopism jest łatwe, ponieważ możesz albo użyć wyszukiwania słów kluczowych, albo jednej z kilku dostępnych opcji sortowania.

Prowadzenie osobistego dziennika to świetny sposób na poprawę umiejętności pisania, rozlewanie myśli, zmartwień, pragnień i uczuć na papierze. Sam akt pisania może pomóc w wizualizacji rozwiązań niektórych z najbardziej palących problemów. Świat ewoluował tak bardzo, że możemy teraz łatwo rejestrować w podróży, a nawet dzielić się z nami najcenniejszymi momentami w mediach społecznościowych.

Czy korzystałeś z którejkolwiek z tych aplikacji do prowadzenia dziennika? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

Powiązane artykuły, które musisz sprawdzić

  • Najlepsze aplikacje pogodowe dla systemu Windows 10
  • Najlepsi klienci i aplikacje e-mail dla systemu Windows 10
  • Najlepsze aplikacje czytników RSS dla systemu Windows 10
Link do głównej publikacji