10 najlepszych programów do szyfrowania plików do użycia w systemie Windows 10

Jeśli szukasz oprogramowania do szyfrowania plików, to dobrze trafiłeś. W tym przewodniku znajdziesz przydatne informacje o produktach szyfrujących pliki, a nie pełne narzędzie do obsługi dysków, takie jak Bitlocker firmy Microsoft.

Szyfrowanie całego dysku jest skuteczną funkcją ochrony danych, ale nie jest pomocne, gdy chcesz udostępnić zaszyfrowane dokumenty.

Gdy szyfrujesz poufne pliki, stają się one niedostępne dla różnych użytkowników komputera, a nawet hakerów. Zobaczmy, jakie narzędzia do szyfrowania plików można zainstalować na komputerze.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do szyfrowania plików, których można używać w systemie Windows 10

1

Dysk prywatności

Prywatność Szyfrowanie plików na dysku

Dysk prywatności to kolejne rozwiązanie, które pomaga blokować, ukrywać i szyfrować dane. To oprogramowanie może tworzyć wirtualne zaszyfrowane dyski, na których można przechowywać swoje pliki.

Wszystkie dane na tych dyskach wirtualnych są szyfrowane automatycznie przed ich zapisaniem.

Chcesz wiedzieć, jak otwierać zaszyfrowane pliki w systemie Windows 10? Sprawdź ten przewodnik, aby uzyskać więcej informacji.

Nie musisz szyfrować ani deszyfrować każdego pliku osobno. A kiedy skończysz z plikami, po prostu odinstaluj dysk wirtualny, a wszystkie pliki zostaną natychmiast zabezpieczone.

Za pomocą Privacy Drive możesz bezpiecznie przesyłać zaszyfrowane pliki do załączników e-mail, urządzeń USB, zewnętrznego dysku twardego, różnych urządzeń przenośnych i serwerów w chmurze (takich jak Microsoft OneDrive, Dropbox lub Google Drive).

 • Uzyskaj dysk prywatności

2)

Szyfrowanie plików idoo

Szyfrowanie plików idoo

Szyfrowanie plików idoo program nadaje się do różnego rodzaju plików. Jest dość łatwy w użyciu i znajduje się instrukcja pomocy online.

To oprogramowanie pomaga zabezpieczyć poufne dane. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy plik, folder lub dysk twardy i wybrać jedną z opcji: ukryj, odmawiaj zapisu, blokuj, szyfruj lub niszcz.

Gdy ktoś używający fałszywego hasła próbuje wielokrotnie uzyskiwać dostęp do zaszyfrowanych plików Idoo, otrzymasz powiadomienie e-mail, a program się wyłącza.

Odzyskiwanie hasła to przydatne narzędzie. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że jest to jednocześnie trochę niepokojące, ponieważ słowo kluczowe jest wysyłane zwykłym tekstem na podany adres e-mail, co oznacza, że ​​każdy może go znaleźć na niektórych serwerach idoo.

 • Uzyskaj szyfrowanie plików idoo

3)

AxCrypt

axcrypt

AxCrypt został zaprojektowany dla użytkowników domowych i małych firm. Wykorzystuje 128-bitowe lub 256-bitowe szyfrowanie AES. I jest dostępny w 11 językach.

Ten program działa idealnie z pojedynczymi plikami, ale nie może szyfrować wielu plików.

Nadal możesz tworzyć bezpieczne foldery, które będą indywidualnie szyfrować przechowywane w nich pliki. AxCrypt dotyczy również przesłanych plików w chmurze, które są przechowywane w usługach w chmurze (takich jak Dysk Google i Dropbox).

Potrzebujesz szyfrowanej platformy współpracy dla swojego zespołu? Sprawdź Wickr i wszystkie jego funkcje.

Posiada również zarządzanie paszportami i generator haseł AxCrypt.

Istnieje darmowa wersja, ale niektóre funkcje i 256-bitowe szyfrowanie AES są dostępne w wersji płatnej. Będąc raczej prostym programem, cena AxCrypt jest bardziej dostępna niż inne oprogramowanie przedstawione w tym artykule.

 • Uzyskaj AxCrypt

4

VeraCrypt

VeraCrypt

Chociaż VeraCrypt nie ma zastosowania do poszczególnych plików, warto wspomnieć, że jest to bezpłatne narzędzie do szyfrowania.

Większość użytkowników, którzy znają TrueCrypt, powinna wiedzieć, że VeraCrypt jest zaktualizowaną i ulepszoną wersją.

Wykorzystując 3 różne algorytmy szyfrowania, takie jak AES, TwoFish i Serpent, VeraCrypt został opracowany w celu rozwiązania wielu problemów związanych z bezpieczeństwem w TrueCrypt. I jest dostępny w 37 językach.

Chociaż VeraCrypt nie może być używany do szyfrowania pojedynczych plików, jest to potężne narzędzie do partycji lub całych dysków i postanowiliśmy dołączyć go do tej listy.

 • Uzyskaj VeraCrypt

Najlepsze oprogramowanie do szyfrowania plików dla systemu Windows 10 (wersja płatna)

A teraz zobaczmy, jakie są najlepsze dostępne na rynku wersje oprogramowania do odzyskiwania plików na PC.

Narzędzia te zapewniają dodatkowe funkcje i opcje w porównaniu do bezpłatnego oprogramowania wymienionego powyżej.

Większość z nich ma bezpłatny okres próbny, więc koniecznie sprawdź je.

5

File Lock Pro

Gilisoft File Lock Pro szyfruje pliki

GiliSoft File Lock Pro to wojskowe narzędzie do szyfrowania poufnych plików. Jest dostępny w 7 językach.

To narzędzie wykorzystuje różne poziomy ochrony danych. Główne funkcje to ukrywanie danych, blokowanie odczytu i zapisu oraz szyfrowanie.

Dotyczy to plików, folderów i napędów z dysku lokalnego lub zewnętrznych napędów USB. Pliki te mogą stać się całkowicie niewidoczne dla każdego lub dowolnego programu, nawet w trybie awaryjnym systemu Windows.

Możesz ukryć sam program w trybie niewidocznym.

 • Uzyskaj Gilisoft File Lock Pro

To oprogramowanie zabezpiecza również foldery udostępniane w sieci, ale bezpłatną wersję próbną można zastosować tylko do plików. Posiada atrakcyjny interfejs.

Jeśli potrzebujesz narzędzia do szyfrowania w chmurze w systemie Windows 10, sprawdź tę listę z naszymi najlepszymi ofertami.

Możesz zaszyfrować plik, klikając go prawym przyciskiem myszy lub po prostu przeciągając go i upuszczając w oknie programu.

W rzeczywistości możesz wybrać wiele plików jednocześnie. Ale nie jest to opcja dla wielu folderów, a niektórzy użytkownicy uważają to za problem.

Po rozpoczęciu instalacji oprogramowania możesz ustawić główne hasło. Możesz także podać adres e-mail, który pomoże Ci odzyskać słowo kluczowe.

Za każdym razem, gdy próbujesz uzyskać dostęp do chronionego pliku lub go zmodyfikować, musisz wprowadzić hasło. A jeśli ktoś wprowadzi wielokrotnie fałszywe hasło, Gilisoft File Lock Pro wyśle ​​Ci powiadomienia.

 • Pobierz File Lock Pro (wersja próbna)

6

EasyLock

EasyLock szyfruje pliki

EasyLock to wieloplatformowe rozwiązanie, które integruje się z Endpoint Protector for Enforced Encryption. Wykorzystuje szyfrowanie w trybie AES 256 bitów, podobnie jak inne rozwiązanie przedstawione w tym artykule.

Zabezpiecza poufne informacje przechowywane na komputerze, w urządzeniu pamięci USB, nagrywane na dyskach CD i DVD, a nawet przesyłane do usług w chmurze (takich jak Dropbox, iCloud lub Ubuntu One).

To oprogramowanie jest łatwym w użyciu narzędziem o intuicyjnym interfejsie. Po prostu przeciągnij i upuść lub skopiuj i wklej swoje pliki. I po prostu kliknij dwukrotnie, aby otworzyć zaszyfrowane pliki.

Po zakończeniu edycji plików Easylock szyfruje je.

Poufne dane można bezpiecznie przesyłać na zaszyfrowane urządzenia przenośne USB. Następnie możesz uzyskać do niego dostęp na dowolnym komputerze, podając prawidłowe hasło. W ten sposób eliminowane jest ryzyko utraty lub kradzieży danych.

 • Uzyskaj EasyLock

7

Bezpieczne IT

bezpieczne szyfrowanie plików IT

Bezpieczne IT to kolejne dobre oprogramowanie do szyfrowania plików. Możesz kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję jego zaszyfrowania. Bezpieczne IT wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES lub 448-bitowy algorytm BLOWFISH.

Będąc starszym kodem, szyfrowanie z 448-bitowym BLOWFISH działa dobrze z małymi rozmiarami plików (mniej niż 32 GB). Mimo to użytkownicy zgłaszają problemy z bezpieczeństwem, gdy są używane do większych plików.

Bezpieczne IT ma niszczarkę plików, która pomaga usunąć wszystkie resztki informacji, ale nie ma procesu odzyskiwania hasła. Jest to nieco droższe niż inne oprogramowanie do szyfrowania plików, ale zawiera trzy licencje.

 • Uzyskaj bezpieczne IT

8

CryptoForge

szyfrowanie plików cryptoforge

CryptoForge to wysoko oceniany program szyfrujący. Jest prosty w użyciu — wystarczy kliknąć plik prawym przyciskiem myszy, wybrać „szyfruj”, a następnie wprowadzić hasło. Deszyfrowanie i niszczenie plików jest równie proste.

To oprogramowanie szyfrujące oferuje AES 256-bitowy, najbezpieczniejszy algorytm szyfrujący. Wykorzystuje również 3 inne kody (448-bitowy Blowfish, 168-bitowy Triple DES i 256-bitowy GOST), ale te działają dobrze tylko z małymi plikami (mniej niż 32 GB).

CryptoForge zawiera przydatną aplikację, która pozwala wysyłać zaszyfrowane pliki za pomocą załącznika e-mail do innych użytkowników, bez konieczności instalowania CryptoForge na ich komputerze.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje wiadomości e-mail, sprawdź najlepsze oprogramowanie do szyfrowania wiadomości e-mail w tym artykule.

Możesz także użyć tej aplikacji z napędu USB lub karty pamięci.

Chociaż nie jest tak szybki jak inne podobne programy, CryptoForge jest nadal najwyżej ocenianym oprogramowaniem do szyfrowania plików. I zawiera licznik haseł, który pomaga wybrać mocniejsze słowa kluczowe.

 • Uzyskaj CryptoForge

9

Cyfrowy sejf (CertainSafe)

certainsafe

Certainsafe został opracowany jako bezpieczna usługa w chmurze, która pomaga małym i średnim firmom zabezpieczyć ich poufne informacje.

Zbudowany jako responsywna witryna HTML, Certainsafe szyfruje twoje prywatne pliki i dzieli je na części, które są zapisywane na różnych serwerach. To znacznie zmniejsza ryzyko różnych ataków hakerskich.

Możesz przechowywać, uzyskiwać dostęp i udostępniać swoje pliki za pomocą dowolnej przeglądarki na dowolnej platformie lub urządzeniu (np. Tablecie i smartfonie), bez konieczności pobierania ani instalowania programu.

Nadal nie ma hasła odzyskiwania, a przeciętni użytkownicy uważają, że CertainSafe jest zawyżony, jeśli uważasz to za usługę przechowywania w chmurze.

Ale CertainSafe działa jak sejf na twoje pliki, używając 256-bitowego kodu AES. Co więcej, CertainSafe podkreśla bezpieczeństwo ponad wszystko inne i jest równie łatwy w użyciu jak strona internetowa.

 • Uzyskaj Certainsafe

10

File Lock Lite

blokada folderu

File Lock Lite jest jednym z najlepiej ocenianych programów szyfrujących, ponieważ jest bezpieczny i łatwy w użyciu. Ma ponad 54 miliony pobrań i wciąż rośnie.

Ten program chroni Twoje pliki, foldery i napędy, dyski USB i CD, załączniki e-mail, zdjęcia i dokumenty za pomocą prostego przeciągania i upuszczania.

Chcesz zaszyfrować dysk flash USB? Sprawdź ten przewodnik, aby dowiedzieć się, jak możesz to szybko zrobić. 

Zaszyfrowane pliki File Lock są ukryte i zabezpieczone przed dziećmi, przyjaciółmi, innymi użytkownikami komputera, wirusami i hakerami. Pomaga także skonfigurować wirtualne zaszyfrowane portfele, w których można zapisać poufne dane bankowe.

Wszystkie te zaszyfrowane pliki nie mogą zostać utracone, ponieważ File Locker tworzy kopie zapasowe danych w bezpiecznej chmurze. Zawsze możesz po prostu odzyskać swoje pliki z konta online. Wymaga to, aby użytkownicy założyli konto.

Cena tego oprogramowania jest nieco wyższa niż w innych podobnych programach, ale oferuje wiele aplikacji, w tym tryb Stealth, monitorowanie prób hakerów, niszczenie plików, AutoLock, Auto Shutdown PC, Lock your PC, Erase PC tracks.

File Lock zawiera wirtualną klawiaturę i miernik siły hasła, który pomaga tworzyć silne hasła do zaszyfrowanych plików. Ponadto pozwala odzyskać hasło, jeśli je zapomnisz.

 • Uzyskaj File Lock Lite

Mamy nadzieję, że ten przewodnik dostarczył wszystkich informacji potrzebnych do podjęcia decyzji, które narzędzie do szyfrowania plików zainstalować na komputerze.

Jeśli masz inne pytania, nie wahaj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji