4 najlepsze oprogramowanie do odtwarzania nut z drukowanych i odręcznych stron

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz od razu odtworzyć każdą piosenkę, którą zobaczyłeś w książce lub na stronie internetowej? W tym miejscu programy do skanowania arkuszy pomagają skanować drukowane lub cyfrowe nuty z komputerów i smartfonów.

Niezależnie od tego, czy chcesz skomponować skomplikowaną partyturę, czy zacząć od podstawowej, programy do notacji muzycznej mogą pomóc Ci stworzyć oryginalną kompozycję przy użyciu różnych typów plików i oferują funkcje odtwarzania i edycji muzyki.

Oprogramowanie do skanowania nut przenosi tradycyjne skanowanie nut na zupełnie nowy poziom przy użyciu techniki optycznego rozpoznawania muzyki.

Aby ci to ułatwić, sprawdziliśmy najlepsze oprogramowanie do skanowania nut i opracowaliśmy listę zawierającą tylko najlepsze oprogramowanie w zależności od ceny i oferowanych funkcji.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszemu oprogramowaniu, które skanuje i rozumie standardowe notacje muzyczne i może odtwarzać wszelkiego rodzaju nuty i partytury.

3 najlepsze narzędzia do odtwarzania nut dla początkujących i profesjonalistów

1

Pojęcie 6

Pojęcie 6

  • Cena £ — 149 USD

Notion 6 to bogaty w funkcje program do notacji muzycznej dostępny zarówno na platformę Windows, jak i Mac. Jest wyposażony we wszystkie ważne narzędzia do edycji, w tym obsługę klawiatury MIDI, wirtualnego pianina i podstrunnicy gitarowej.

Program jest łatwy w instalacji, ale wymaga rejestracji. Natychmiast rozpozna twój podłączony sprzęt, taki jak klawiatura MIDI.

Możesz napisać notację ręcznie i przekonwertować ją na notację cyfrową, a także zeskanować zapisaną wcześniej notację i automatycznie rozpocząć odtwarzanie.

Wtyczki One Native Effect Limiter, Compress i Pro EQ umożliwiają precyzyjne przetwarzanie dźwięku. Możesz wykonywać partytury używając Notion jako instrumentu na żywo i zapisywać występy.

Są to najlepsze rozwiązania programowe do nagrywania gitar, które naprawdę dostarczają.

Ponadto możesz wysyłać dane audio i MIDI bezpośrednio do i ze Studio One w dowolnym miejscu w sieci, używać okna wideo do komponowania zdjęć oraz importowania / eksportowania plików z Finale i Sibelius pozywających MusicXML.

Z drugiej strony, Notion 6 nie jest najłatwiejszy w użyciu dla początkujących. A fakt, że kosztuje 149 USD, nie pomaga również w kieszeni.

Jednak dla każdego, kto szuka profesjonalnego oprogramowania z mnóstwem funkcji, Notion 6 może dobrze pasować do rachunku.

Pobierz Notion 6

2)

Forte 10 Home

Forte Home 10

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / Premium 99 USD

Od hobbysty muzycznego po dyrektora chóru i zaawansowanych studentów muzyki — Forte Home oferuje coś dla każdego. Program oferuje natychmiastowy dostęp do zaawansowanych funkcji notacji muzycznej dzięki łatwemu w obsłudze intuicyjnemu interfejsowi użytkownika.

Pobieranie i instalowanie programu jest łatwe. Możesz rozpocząć od pobrania bezpłatnej wersji próbnej dostępnej na oficjalnej stronie internetowej, aby wypróbować oprogramowanie bez żadnego ryzyka.

Szukasz najlepszego oprogramowania do nagrywania dźwięku dla systemu Windows 10? Oto nasze najlepsze typy.

Najnowsza wersja narzędzia zawiera wirtualny fortepian i notację perkusyjną, co czyni go prawie kompletnym programem do komponowania muzyki dla użytkowników podstawowych i zaawansowanych.

Do odtwarzania partytur Forte Home 10 oferuje ScanScore. Ta funkcja umożliwia skanowanie w formie drukowanej lub cyfrowej nuty w mgnieniu oka. Oprócz skanowania nut, oferuje również wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia, edytowania i wykonywania muzyki za pomocą silnika zapisu nutowego.

Inne godne uwagi funkcje oferowane przez Forte Home obejmują możliwość importowania dźwięku do odtwarzania w połączeniu z twoją kompozycją, eksportowania danych w formacie MP3 lub WAVE, dostosowywania wyrównania tekstu w celu dodania tekstu do partytury i nie tylko.

Pobierz Forte 10 Home 

3)

SharpEye Music Reader

SharpEye 2

  • Cena £ — Bezpłatny okres próbny / 169 USD

SharpEye to oprogramowanie do skanowania muzyki, które skanuje muzykę z arkusza i zapewnia wysokiej jakości partytury i części instrumentalne. Może także tworzyć aranżacje muzyczne, automatycznie skanując i konwertując drukowane nuty na zapis nutowy lub pliki MIDI.

SharpEye wykorzystuje technikę OMR (optyczne rozpoznawanie muzyki) do skanowania i konwertowania drukowanych nut na notacje muzyczne lub pliki MIDI. Może także wprowadzać zmiany w wynikach OCR, aby poprawić wszelkie błędy lub dodać dodatkowe symbole.

Możesz używać SharpEye Music Reader z MagicScore Maestro 7 do edycji notacji muzycznej w locie. Oprócz MagicScore jest także kompatybilny z innym oprogramowaniem do notacji muzycznych Forte i MuseScore.

Dowiedz się więcej o czytniku muzyki SharpEye

4

Avid Sibelius

Sibelius

  • Cena £ — Bezpłatnie / 19,92 USD miesięcznie (roczna subskrypcja)

Avid Sibelius to program do notacji muzycznej dostępny w trzech wersjach. Sibelius First to darmowa wersja oprogramowania, natomiast Sibelius i Sibelius Ultimate są dostarczane z miesięczną i wieczystą licencją z większą liczbą funkcji.

Do skanowania nuty oprogramowanie wykorzystuje bezpłatny program do skanowania o nazwie PhotoScore Lite, który jest zintegrowany z programem Sibelius. Może skanować prostą muzykę z małych zespołów. Do kompleksowego skanowania oferuje PhotoScore Ultimate, który może odczytywać tekst, taki jak dynamika, symbole akordów lub teksty piosenek, artykulacje, slogi, spinki do włosów itp.

Sibelius umożliwia wprowadzanie nut z komputera, wirtualnego pianina, gryfów gitarowych, a także klawiatury MIDI. Sibelius automatycznie dodaje poprawne pauzy i wygląd notatek, aby przyspieszyć proces komponowania. Możesz zacząć od dowolnego z 40 szablonów specyficznych dla gatunku, aby pobudzić wyobraźnię.

Sibelius Ultimate jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy potrzebują więcej głosów na pięciolinię, obsługę wszystkich symboli, konfigurowalne numery stron i instrumenty, obsługę plików graficznych, obsługę formatu eksportu wielu nagrań audio i wiele więcej.

Pobierz Sibelius 

Wniosek

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z czystego oprogramowania muzycznego. Począwszy od jego zdolności do transponowania muzyki poprzez łatwą zmianę klawiszy poprzez skanowanie arkuszy.

Możesz także konwertować nuty na pliki MIDI, skanować i odtwarzać tylko określone części pojęcia, konwertować muzykę odręczną na format cyfrowy lub drukowalny oraz odtwarzać nuty na wirtualnym instrumencie.

Całe oprogramowanie wymienione w tym artykule ułatwia konwertowanie odręcznych lub drukowanych nut na prace domowe jednym kliknięciem.

Chociaż dokładność tych programów może nie być przez cały czas 100% dokładna, zawsze możesz edytować brakujące nuty po zeskanowaniu nuty.

ZWIĄZANE Z HISTORIE, KTÓRE MOŻESZ PODOBAĆ:

  • 5 najlepszych programów do użycia z mikrofonami Blue Snowball
  • 5 najlepszych programów muzycznych dla raperów zgodnych z Windows 10
  • 15 najlepszych oprogramowania do wirtualnych instrumentów muzycznych
Link do głównej publikacji