4 najlepsze filtry ekranu prywatności komputera, aby nie wpuszczać ciekawskich oczu

Filtry prywatności komputera chronią poufne dane przed wędrującymi oczami. Hasła ciągów i oprogramowanie szyfrujące pomagają zachować prywatność prywatnych danych służbowych. Ale takie narzędzia nie mogą powstrzymać kogoś od zerknięcia na ekran przez ramię lub zrobienia zdjęcia tego, nad czym pracujesz. To się nazywa hackowanie wizualne, i jest to poważne zagrożenie bezpieczeństwa, którego firmy nie powinny już ignorować.

Na szczęście problem można łatwo rozwiązać za pomocą filtrów prywatności, które przylegają do wyświetlacza komputera. Filtry te znacznie ograniczają kąt widzenia w taki sposób, że tylko osoba siedząca przed ekranem może zobaczyć, co się na nim znajduje. Każdy, kto spróbuje zerknąć z boku lub z góry, zobaczy tylko pusty ekran.

Oto dlaczego powinieneś używać ekranów prywatności

Oprócz ochrony dokumentów przed podglądaniem przez wścibskie oczy, filtr prywatności może również pomóc wyeliminować nadmierne oślepienie z ekranu komputera. Czy wiesz, że blask powoduje wszystkie rodzaje stanów, od przewlekłych bólów głowy do prezbiopii, która w rzeczywistości osłabia mięśnie oczu?

Kiedy jesteś w stanie wyeliminować odblaski z ekranu komputera, możesz pracować o wiele dłużej w domu bez zmęczenia i bólu głowy. Ludzie, którzy narzekali na bóle głowy pod koniec każdego dnia, zauważyli znaczną poprawę swojego stanu, gdy tylko zainstalowali na ekranie komputera filtr przeciwodblaskowy.

Jak działają filtry prywatności?

Ekrany prywatności są dość mało zaawansowane technologicznie i składają się wyłącznie ze spolaryzowanej blachy z tworzywa sztucznego. Polaryzacja działa jak filtr optyczny, który blokuje światło pod określonymi kątami. Jest to ta sama technologia, która jest stosowana w przypadku spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych i niektórych rodzajów obiektywów aparatu.

Na co zwrócić uwagę w wysokiej jakości filtrze prywatności?

Klarowność obrazu

Filtry prywatności mają tendencję do blokowania światła z ekranów komputera, przez co wydają się ciemniejsze. Z drugiej strony przyciemnianie można skompensować, zmieniając jasność ekranu.

Podanie

Sposób stosowania filtra na ekranie różni się w zależności od modelu i powinieneś poszukać filtra, który można łatwo stosować i usuwać w kółko. Najlepsze filtry przylegają przy użyciu pasków wielokrotnego ssania wielokrotnego użytku, które nie pozostawiają lepkich pozostałości.

Matowe wykończenie

Niektóre filtry prywatności mogą nadać błyszczącym ekranom matowy wygląd, co pomoże odeprzeć odbicia rozpraszające uwagę, ale może również sprawić, że wyświetlacz będzie dość nudny. Niektóre filtry są odwracalne i pozwalają wybrać matową lub błyszczącą stronę przed ich zastosowaniem.

Zabarwienie

Filtry prywatności są dostępne w większej liczbie kolorów, a podstawowe będą wyglądać na czarne po zastosowaniu ich, gdy będą oglądane pod kątem. Możesz także uzyskać filtry, które wydzielają złoty połysk, gdy są oglądane z boku. Takie złote filtry będą nieco droższe, ponieważ nie za bardzo przyciemnią Twój ekran, ale z drugiej strony są również bardziej odblaskowe niż czarne. Oznacza to, że nie są one zbyt dobre dla osób pracujących na zewnątrz.

Aby ułatwić Ci zadanie, wybraliśmy 4 najlepsze filtry prywatności na PC, korzystając z powyższych kryteriów.

Oto najlepsze filtry prywatności dla komputera z systemem Windows

22-calowy filtr ekranu prywatności Vintez do monitorów panoramicznych

Na wypadek, gdybyś obawiał się, że wiele osób kręci się wokół twojego komputera i szpieguje go, mamy na to rozwiązanie. Jeśli wahasz się przed wprowadzeniem haseł lub czytaniem, przeglądaniem lub przeglądaniem zawartości pulpitu w środowisku biurowym z tego samego powodu, zainstaluj ten filtr prywatności w Vintez i możesz się zrelaksować.

Filtr ekranu prywatności komputera Vintez ogranicza kąt widzenia ekranu do prostej pozycji, dzięki czemu tylko Ty możesz zobaczyć zawartość ekranu monitora, podczas gdy wszyscy po obu jego stronach widzą tylko przyciemniony ekran monitora.

Pomaga także poprawić poufność twoich informacji, szczegółów surfowania i tak dalej. Innymi słowy, zmniejsza ryzyko wizualnego hakowania lub wizualnej kradzieży.

  • Kup teraz na Amazon

Wykorzystuje technologię zapobiegającą zadrapaniom i odblaskom, a także zmniejszy narażenie oczu na promieniowanie UV o 96%, a promieniowanie LF nawet o 99,9%.

JPC 23-calowy filtr prywatności W.

Przed zakupem tego filtra sprawdź rozmiar, długość i szerokość ekranu.

Filtr prywatności JPC chroni Twoją prywatność przed wścibskimi oczami. Ktokolwiek znajduje się po lewej lub prawej stronie siedzenia, pod kątem większym niż 60 stopni od ekranu, nic nie zobaczy. Ta funkcja działa tylko po prawej lub lewej stronie, a nie od tyłu.

Filtr został zaprojektowany tak, aby pasował do 23-calowego monitora panoramicznego i laptopów z ekranami o proporcjach 16: 9 o wymiarach 20,07 x 11,30 cala. Jest również odwracalny, a jego matowa strona zmniejsza odblaski i odbicia.

Filtr jest w rzeczywistości wykonany przez firmę LG Electronics przy użyciu najwyższej jakości technologii i na pewno zachowa poufność i prywatność Twojego ekranu.

Filtr znajdziesz również w opakowaniu zbiorczym za najlepszą możliwą cenę.

  • Kup teraz na Amazon

Funkcja filtra prywatności rozpoczyna się pod kątem 45 stopni w lewo i w prawo od środka ekranu. Po kącie większym niż 60 stopni funkcja prywatności działa na pełnym ekranie.

Filtr ekranu prywatności RuiPlus dla komputerów 23-calowych

Ten filtr pasuje do wszystkich ekranów 23,0-calowych. Sprawdź wymiary ekranu, zanim zdecydujesz się go zdobyć, aby upewnić się, że będzie pasował. Zapewni to efektywną „zaciemnienie” prywatności z widoków bocznych poza kątem widzenia 60 stopni. Filtr zapewnia doskonałą ochronę informacji na ekranie w miejscach publicznych, zapewniając bezpieczeństwo danych.

Powierzchnia tego filtra jest odwracalna (błyszcząca i matowa), a powierzchnia materii pomaga również zmniejszyć odbicie i olśnienie.

  • Kup teraz na Amazon

Ten filtr ekranu prywatności zawiera również kilka dodatkowych zestawów instalacyjnych, co jest naprawdę świetną rzeczą. Jeśli ekran jest wrażliwy na dotyk, zmniejszy to czułość ekranu i będziesz potrzebować większego nacisku na funkcję dotykową.

Ekran prywatności Kensington FS240 Snap2 dla komputerów 22- i 24-calowych

Ten filtr pasuje do większości 22-calowych i 24-calowych monitorów panoramicznych o proporcjach 16:10 lub 16: 9. Udaje mu się zawęzić pole widzenia monitora do +/- 30 stopni, pomagając zachować informacje na ekranie dla siebie.

Sprężynowy uchwyt mocuje się do ekranu bez kłopotów i klejów. Teksturowana powierzchnia z lekkim odcieniem minimalizuje odblaski i poprawia kontrast, a także zmniejsza szkodliwe niebieskie światło nawet o 30%.

Jego twarda powierzchnia chroni wrażliwy płaski ekran przed smugami i uszkodzeniami.

  • Kup teraz na Amazon

Za pomocą tego filtra będziesz mógł chronić poufne i wrażliwe dane przed monitorem przed ciekawskimi oczami. Można go łatwo przymocować do płaskiego wyświetlacza i można go łatwo zainstalować. Nie potrzebujesz żadnych narzędzi ani klejów.

Użytkownicy, którzy uzyskują dostęp do sieci korporacyjnych ze zdalnych lokalizacji, stanowią potencjalne zagrożenie dla poufności danych, ponieważ znajdują się w niezabezpieczonym i niekontrolowanym obszarze. Niebezpieczeństwo polega na zezwalaniu nieupoważnionym osobom na przeglądanie danych, do których uzyskujesz dostęp, dlatego naprawdę potrzebujesz filtra ekranu prywatności. Wszystkie filtry, które przedstawiliśmy, są idealne do zachowania prywatności tak, jak powinna, prywatna.

Link do głównej publikacji