4 kompilatory dla Windows 10 do zmiany języka programowania na inny

Aby przekształcić kod komputerowy z jednego języka programowania na inny, musisz użyć specjalistycznego oprogramowania komputerowego.

Programy te przekształcają kod napisany w języku programowania wysokiego poziomu na język niższego poziomu (kod maszynowy, kod obiektowy itp.) I umożliwiają tworzenie plików wykonywalnych.

Aby uzyskać dostęp do funkcji oferowanych przez kompilatory, potrzebujesz oprogramowania, które pozwoli ci zainstalować kompilatory i uruchomić je.

Ten rodzaj oprogramowania nazywa się IDE (zintegrowane środowisko programistyczne) i oprócz pomocy w przekształceniu źródłowego języka programowania w język docelowy, ten rodzaj oprogramowania oferuje również szeroki zakres przydatnych narzędzi do programowania.

Najlepsze 4 kompilatory do użycia w systemie Windows 10

1

Code :: Blocks

CodeBlocks - kompilatory dla Win 10

Code :: Blocks to świetne zintegrowane środowisko programistyczne, z którego można swobodnie korzystać w różnych językach programowania — C, C ++, Fortran itp.

Dzięki szerokiej gamie funkcji i niezwykle łatwemu do zrozumienia interfejsowi użytkownika CodeBlocks jest jednym z najlepszych programów kompilacyjnych dostępnych na rynku w 2019 roku.

Ponieważ to oprogramowanie jest zbudowane wokół frameworka wtyczek, szeroki zakres funkcji, które zawiera CodeBlocks, można jeszcze bardziej rozszerzyć za pomocą wtyczek. Możesz znaleźć wtyczki, które idealnie pasują do Twoich potrzeb, a nawet możesz stworzyć własne, jeśli czujesz się dobrze.

Dzięki swojej infrastrukturze opartej na wtyczkach CodeBlocks pozwala rozszerzać i poprawiać możliwości oprogramowania bez konieczności zmiany linii kodu źródłowego tego oprogramowania.

Ponieważ każdy może przyczynić się do bazy danych wtyczek, z czasem znacznie wzrosła liczba dostępnych wtyczek. Możesz zobaczyć pełną listę wtyczek odwiedzając tę ​​stronę.

Po pobraniu i zainstalowaniu Code: Blocks automatycznie przeskanuje system w celu znalezienia obsługiwanych kompilatorów. Jeśli masz już kompilatory zainstalowane na komputerze, Code: Blocks skonfiguruje je do użycia. To oprogramowanie może również konfigurować kompilatory, których nie znaleziono na komputerze.

Oto kilka przykładów kompilatorów obsługiwanych przez Code :: Blocks:

 • GCC (MingW / GNU GCC)
 • MSVC ++
 • Szczęk
 • Cyfrowy Mars
 • Borland C ++ 5.5
 • Otwórz Watcom

Możesz znaleźć dobrą listę szczegółów na temat obsługiwanych kompilatorów i sposobu ich instalacji, odwiedzając tę ​​stronę.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w Code :: Blocks:

 • Może uzyskać dostęp do dodatkowych rdzeni komputera w przypadku kompilacji równoległych
 • Potrafi tworzyć projekty z wieloma celami
 • Obsługuje importowanie obszarów roboczych i projektów MSVC
 • Importuje projekty DEv-C ++
 • Świetne interfejsy dla GNu GDB, MS CDB
 • Obsługa punktów przerwania dla kodu i danych
 • Świetne składanie kodu dla C, C ++, Fortran, XML itp.

Odwiedź oficjalne FAQ lub zajrzyj na oficjalne fora, aby uzyskać więcej informacji.

Pobierz CodeBlocks

2)

Microsoft Visual Studio

Microsoft Visual Studio - kompilatory dla Windows 10

Visual Studio firmy Microsoft to kolejny świetny program, który pozwala na wykorzystanie kompilatorów do transformacji źródłowego języka programowania na język docelowy.

To oprogramowanie zostało zbudowane w taki sposób, że pozwala użytkownikom doświadczyć pełnej mocy tego oprogramowania za pomocą świetnie wyglądającego interfejsu użytkownika. Można go używać do tworzenia konsolowych i graficznych aplikacji użytkownika, formularzy Windows, aplikacji WPF, stron internetowych i usług internetowych itp.

Szukasz najlepszego oprogramowania do programowania liniowego? Oto najlepsze opcje.

Ponieważ to oprogramowanie zostało zbudowane przez programistów, dla programistów niezwykle łatwe jest uzyskanie niezwykle dokładnych wyników i poprawienie wydajności programowania.

Jedną z najlepszych funkcji programu Visual Studio jest możliwość łatwego powiększania dowolnych szczegółów — struktury połączeń, powiązanych funkcji itp.

Niektóre inne godne uwagi funkcje Microsoft Visual Studio:

 • Świetne funkcje debugowania — pozwala szybko naprawić błędy w różnych językach programowania
 • Może używać narzędzi profilujących do diagnozowania wydajności — bezpośrednio z okna debugowania
 • Rozbuduj narzędzia testowe, które pozwalają tworzyć wysokiej jakości wyniki — planuj, wykonuj i monitoruj każdy etap testu oraz twórz profesjonalne raporty o stanie testów
 • Współpracuje z GitHub, Azure DevOps
 • Funkcje można rozszerzyć, wybierając jedną lub więcej wtyczek ze sklepu
 • Świetne szablony, które można dostosowywać bez żadnych ograniczeń

Oto kilka przykładów dekompilatorów, które można znaleźć w Microsoft Visual Studio Store:

 • Refraktor .NET
 • 9Rays .Net Decompiler
 • Dekompilator ILSpy .NET
 • Telerik

Pobierz Microsoft Visual Studio

3)

Netbeans firmy Apache

NetBeans - kompilatory dla Win 10

Netbeans to kolejna dobra opcja oprogramowania, która może pomóc Ci przekształcić język programowania w inny, dając ci możliwość tworzenia szerokiej gamy aplikacji w Javie, JavaScript, HTML5, PHP, C / C ++ itp.

Pomimo tego, że to oprogramowanie nie ma możliwości dwóch poprzednio przedstawionych opcji oprogramowania, nadal jest to bardzo przydatne oprogramowanie, z którego można korzystać całkowicie za darmo.

Netbeans pozwala na szybką edycję dowolnego kodu źródłowego w celu dopasowania do potrzeb twojego projektu i może być skonfigurowany, aby automatycznie podświetlał kod źródłowy zarówno składniowo, jak i semantycznie.

Tutaj możesz znaleźć bardzo przydatne informacje dotyczące konfiguracji NetBeans do używania C / C ++ / Fortan.

Możesz znaleźć wiele innych przydatnych narzędzi, odwiedzając oficjalny sklep z wtyczkami Netbeans.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak korzystać z NetBeans.

Pobierz NetBeans

4

Kompilator Tiny C / C ++

Tiny C Compiler - kompilator dla Win 10

Jak sama nazwa wskazuje, jest to bardzo mały kompilator dla języka programowania C / C ++, który może wykonywać kod w dowolnym miejscu. Ten kompilator generuje kod komputerowy x86, który może łatwo kompilować, składać i łączyć elementy.

Oto niektóre z jego najlepszych funkcji:

 • Bez edycji można używać dowolnej biblioteki dynamicznej C.
 • Pełna zgodność z ISOC99 z możliwością samodzielnej kompilacji
 • Opcjonalna pamięć i kontroler związany
 • Łatwo kompiluj i uruchamiaj źródło C bez konieczności używania linkowania lub asemblera

Pobierz kompilator Tiny C / C ++

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych dostępnych na rynku opcji oprogramowania, które pozwalają tworzyć, edytować i zarządzać każdym aspektem procesu kompilacji podstawowego języka programowania w inny.

Jeśli chcesz mieć w pełni funkcjonalną opcję oprogramowania, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby, a także oferuje kompleksowy i dobrze wyglądający interfejs użytkownika, możesz zacząć od Code :: Blocks lub Microsoft Visual Studio.

Jeśli potrzebujesz szybkiego kompilatora, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca na dysku twardym, ale nadal wykonuje zadanie, możesz wypróbować Netbeans lub kompilator Tiny C / C ++.

Chcielibyśmy wiedzieć, z jakim oprogramowaniem zdecydowałeś się pracować i jak to dla Ciebie działało. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji