5 najlepszych programów dla absolwentów do lepszego zarządzania bazami absolwentów

Absolwenci to termin używany do reprezentowania osób, które są absolwentami college’ów lub uniwersytetów. Ponieważ liczba osób, które ukończyły studia, jest ogromna i rośnie wykładniczo, utrzymanie aktualnych list absolwentów jest trudnym zadaniem.

Z tego powodu zaleca się stosowanie specjalistycznego oprogramowania dla absolwentów, które zostało zaprojektowane do zarządzania i sortowania baz danych dla absolwentów. Posiadanie tych informacji w jednym wszechstronnym oprogramowaniu pomaga skrócić czas przeszukiwania profili, dzięki czemu cały proces organizacji spotkania jest znacznie łatwiejszy.

W tym artykule zajmiemy się niektórymi z najlepszych opcji oprogramowania, które pozwalają z łatwością uprościć bazę danych absolwentów.

Top 5 narzędzi do zarządzania absolwentami na PC

1

Vaave

Vaave - oprogramowanie dla absolwentów

Vaave to świetna opcja SaaS (oprogramowanie jako usługa), która została zaprojektowana specjalnie do zarządzania absolwentami. Z tego oprogramowania mogą korzystać zarówno instytucje edukacyjne, jak i środowisko korporacyjne.

Vaave pomaga w łatwym budowaniu sieci absolwentów, organizowaniu udanych zjazdów, zbieraniu funduszy itp. Możesz łatwo pozostać w kontakcie z byłymi pracownikami, dostosować rozwój programu, a nawet możesz go wykorzystać do ponownego zatrudnienia pracowników i jako platformy polecania .

Funkcje zarządzania absolwentami obejmują:

 • Moduł wydarzeń — planuj, publikuj i organizuj spotkania między absolwentami
 • Moduł Fundusze — możesz zarządzać zbiórką pieniędzy za pomocą prostych płatności online
 • Tablica ofert pracy — umożliwia absolwentom efektywną interakcję i dzielenie się szansami
 • Zarządzanie listami mailowymi — intuicyjne listy mailingowe użytkowników
 • Konta członków — zarządzaj wszystkimi kontami swoich członków
 • Społeczności członkowskie — pozwala użytkownikom organizować się w społecznościach
 • Portal członków — użytkownicy mogą udostępniać informacje, wideo i zdjęcia w głównym portalu, do którego wszyscy mają dostęp
 • System zarządzania bazą danych — może pomóc w wydajnym budowaniu, zarządzaniu, sortowaniu i wykorzystywaniu danych
 • Zarządzanie stroną internetową

Wypróbuj Vaave

 • 2)

  Absolwenci przedsiębiorstwa

  Enterprise Alumni - oprogramowanie dla absolwentów

  Enterprise Alumni to w pełni konfigurowalna platforma dla absolwentów, która umożliwia łatwe zarządzanie zarówno absolwentami, jak i byłymi pracownikami. To oprogramowanie jest w pełni zintegrowane z chmurą. Z tego powodu jest to łatwo dostępne rozwiązanie z dowolnego miejsca na świecie i oferuje chronione środowisko online do przechowywania danych.

  Enterprise Alumni jest w pełni zintegrowany z aplikacjami HR, takimi jak SAP, Success Factors, Oracle Taleo itp. Ta funkcja programu umożliwia płynne przesyłanie informacji z jednego oprogramowania do drugiego bez utraty danych lub skomplikowanych manewrów.

  Z tego oprogramowania korzysta wiele znakomitych organizacji naszego świata. Niektóre z tych korporacji to: HSBC, Nestle, Lufthansa, PG i Aviva.

  Inne godne uwagi cechy to:

  • Zarządzanie wydarzeniami — możesz z łatwością tworzyć wydarzenia z setkami absolwentów i zarządzać każdym aspektem
  • Zarządzanie pozyskiwaniem funduszy — pozwala zarządzać pozyskiwaniem funduszy
  • Tablica ofert pracy — oferuje członkom absolwentów możliwość znalezienia nowej pracy w dziedzinie ich zainteresowań
  • Portal członków — podobny do ściany portal członków online z głównym czatem i opcjami interaktywnymi
  • Zarządzanie członkostwem
  • Dostęp do kont członkowskich
  • Zarządzanie stroną internetową

  T.ry Enterprise Alumni

  • 3)

   Graduway

   Graduway - oprogramowanie dla absolwentów

   Graduway oferuje cały pakiet funkcji online, które dają moc zarządzania i opieki nad absolwentami. Możesz łatwo planować spotkania, śledzić postępy absolwentów i zarządzać programami, na które są narażeni. Z tego oprogramowania mogą korzystać szkoły, korporacje i organizacje non-profit.

   Za pomocą dostosowywanych formularzy rejestracyjnych możesz używać Graduway do tworzenia niestandardowych grup absolwentów na podstawie danych uwierzytelniających użytkowników, danych demograficznych, zainteresowań itp.

   Graduway może być używany z różnymi CRM (oprogramowanie do relacji z klientami), takimi jak Edge NXT, Blackbaud CRM, Salesforce itp., Ponieważ jest w pełni kompatybilny z wymaganymi formatami plików. Umożliwia to migrację informacji z preferowanej aplikacji CRM do Graduway, a także wprowadzanie danych bezpośrednio z oprogramowania CRM.

   Możesz użyć tego oprogramowania, aby dopasować swój profil do mentorów. Ta funkcja daje Ci możliwość wyboru mentorów z grup studentów na podstawie ich umiejętności, wieku itp.

   Kluczowe funkcje obejmują:

   • Twórz wydarzenia z setkami absolwentów z łatwością i zarządzaj każdym aspektem procesu
   • Potężny i jednocześnie prosty interfejs użytkownika
   • Willing Network — umożliwia interweniowanie absolwentom i studentom
   • Z łatwością zarządzaj listami mailistycznymi i twórz niestandardowe e-maile
   • Zarządzaj członkostwem
   • Użytkownicy mogą publikować oferty pracy
   • Funkcje widoczności, które pozwalają wybrać informacje prywatne lub udostępnione
   • Funkcje zarządzania witryną

   Wypróbuj Graduway

   • 4

    Hivebrite

    Hivebrite - oprogramowanie dla absolwentów

    Hivebrite to kolejna świetna opcja oprogramowania, która może pomóc w zarządzaniu bazą danych absolwentów. To oprogramowanie jest łatwe w konfiguracji i obsłudze, a także można je spersonalizować w celu dopasowania do Twojej marki, oferując możliwości społeczności absolwentów.

    Dzięki Hivebrite możesz zdefiniować sposób, w jaki użytkownicy mogą rejestrować się na Twojej platformie — poczta e-mail, sieć społecznościowa lub logowanie jednokrotne, jeśli jest to społeczność otwarta lub zaproszona.

    Ze względu na funkcje online dostęp do Hiverbite można uzyskać z dowolnego miejsca na świecie. Teraz możesz łatwo utrzymywać kontakt lub nawet angażować użytkowników dzięki specjalnie zaprojektowanym dla nich narzędziom sieciowym.

    Hivebrite może być używany na wiele sposobów, w zależności od potrzeb Twojej instytucji. Niektóre z najważniejszych funkcji obejmują:

    • CRM zarządzanie członkami absolwentów — zarządzanie wydarzeniami i pozyskiwaniem funduszy, tablica ofert pracy, lista mailingowa, konta członków itp.
    • Zarządzanie stowarzyszeniem — możesz zarządzać rozdziałami, członkostwem, stroną internetową itp.
    • Społeczność — członkostwo, media społecznościowe i zarządzanie treścią itp.
    • Zarządzanie członkostwem — członkostwo w klubie, siłowni, stowarzyszeniu i organizacji non-profit oraz marketing e-mailowy i zarządzanie
    • Serwisy społecznościowe — aktualności, blogi, bezpieczeństwo danych, zarządzanie grupami, tagowanie w mediach społecznościowych itp.
    • Płatności online — optymalizuj zaangażowanie i upraszczaj przepływy pracy dzięki łatwym płatnościom online za płatne wydarzenia i członkostwa
    • Zarządzanie wydarzeniami — zarządzaj złożonymi wydarzeniami dla swojej społeczności za pomocą różnego rodzaju biletów i uczestników zewnętrznych
    • Analityka raportowanie — uzyskaj wgląd w aktywność swoich członków i zwiększ zaangażowanie.

    Wypróbuj Hivebrite

    • 5

     Kanał Alumni

     Alumni Channel - oprogramowanie dla absolwentów

     Kanał absolwentów jest jednym z najbardziej kompletnych programów do zarządzania absolwentami przedstawionych w tym artykule. To oprogramowanie jest pakietem internetowym przeznaczonym dla szkół, absolwentów szkół i innych instytucji członkowskich.

     Ważne dane zebrane na temat absolwentów i od nich są przechowywane w chmurze i mogą uzyskać do nich dostęp tylko administratorzy kanału. Jest to świetny sposób na zabezpieczenie danych, a także eliminuje potrzebę przechowywania dokumentów, zarządzania nagraniami itp., A także umożliwia łatwe wysyłanie masowych wiadomości e-mail do grup absolwentów.

     Członkowie kanału Alumni Channel mogą wchodzić w interakcje i komunikować się za pomocą wbudowanej usługi przesyłania wiadomości i czatów. Ta funkcja może być używana do tworzenia kampanii marketingowych, planowania wydarzeń RSVP, a także udostępniania zdjęć.

     Możesz łatwo przesyłać obrazy, pliki PDF i formularze do bazy danych lub eksportować projekt do członków społeczności lub wybranej grupy. Jedną z najlepszych cech Alumni Channel jest zdolność generowania złożonych raportów na podstawie danych interakcji użytkownika, a także innych informacji, takich jak ruch w witrynie, rejestracje dziennie, częste odwiedziny itp.

     Jeśli chodzi o zarządzanie bazą danych absolwentów, Alumni Channel oferuje dobry zestaw funkcji, takich jak szybkie wyszukiwanie członków, organizator członków — klasa, katalogi itp., Dostęp do profili członków, oferty pracy itp.

     W dziale komunikacji to oprogramowanie jest bardzo przydatne ze względu na takie funkcje jak — listy wydarzeń, pokaz slajdów, listy wiadomości, masowe wiadomości e-mail itp.

     Wypróbuj kanał absolwentów

     Wniosek

     W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych dostępnych opcji oprogramowania, które mogą uprościć i usprawnić proces zarządzania absolwentami bez względu na liczbę aplikacji.

     Funkcje zawarte w oprogramowaniu z powyższej listy z pewnością zaspokoją wszystkie potrzeby związane z zarządzaniem danymi, bez względu na to, czy używasz ich w małej firmie, czy w dużej międzynarodowej korporacji.

     Poinformuj nas, które oprogramowanie wybrałeś z tej listy.

Link do głównej publikacji