3 najlepsze oprogramowanie do automatycznego pikowania, które szybko opanuje pikowanie

Zautomatyzowane oprogramowanie do pikowania to intuicyjne narzędzia, które pozwalają projektować wzory pikowania za pomocą wbudowanych wzorów lub skanując obrazy w poszukiwaniu inspiracji. Ale głównym celem automatycznego oprogramowania do pikowania jest automatyczna obsługa procesu pikowania.

Korzyści ze stosowania automatycznego pikowania są liczne. Pozwala skoncentrować się bardziej na procesie projektowania niż na pikowaniu, które jest czasochłonne i spowalnia.

Skomputeryzowane systemy pikowania nie są tanie. Jeśli jednak zdecydujesz się na użycie jednego, ważne jest, aby znaleźć odpowiednie oprogramowanie do pikowania dla swojej maszyny do pikowania.

Dziś w tym artykule przyjrzymy się najlepiej zautomatyzowanemu oprogramowaniu do pikowania, które pozwala pracować nad innymi projektami, gdy komputer obsługuje szycie.

Zautomatyzowane oprogramowanie do pikowania dla nieskończonej kreatywności

1

Oprogramowanie Brother THE Dream Motion

Oprogramowanie Dream Motion

 • Cena £ — Nie dotyczy — dostępny w sklepach detalicznych

Brat producent maszyn do szycia i pikowania oferuje również oprogramowanie Dream Motion. Jest to oprogramowanie do automatyzacji pikowania, które jest kompatybilne z maszynami Brother, w tym DreamWeaver, DreamCreator i Dream Quilter.

Intuicyjny układ i prosty interfejs użytkownika sprawiają, że jest idealny zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących. Możesz tworzyć, projektować, edytować układ i pikować projekt z absolutną precyzją.

Oprogramowanie wymaga użycia systemu operacyjnego Windows lub kompatybilnego tabletu do automatycznego pikowania. Tablet nie jest dołączony do pakietu oprogramowania.

 • Za pomocą oprogramowania Dream Motion możesz precyzyjnie odwzorowywać i obracać wzory oraz umieszczać je na kołdrze. Zautomatyzowany proces pikowania obsługuje i zszywa wzory pikowania dokładnie na materiale.

  Łatwe jest także przełączanie między pikowaniem komputerowym a pikowaniem z wolnej ręki. Wbudowana biblioteka wzorów składa się z ponad 200 projektów. Jeśli wybierzesz wersję Pro, możesz również tworzyć własne wzory.

  Istnieje 8 różnych metod wyrównywania wzorów w stosunku do kołdry. PantoStacker pozwala z łatwością tworzyć i edytować pantografy.

  Wersja Pro oprogramowania zawiera dodatkowy zestaw funkcji, takich jak pełne pikowanie układów PantoStacker Pro, PatternCad do tworzenia i edycji wzorów, QuiltCad do zaawansowanych projektów układów wzorów, Trace Image do odtwarzania oryginalnych zdjęć i optymalizator wzorów do naprawy i czyszczenia wzorów .

  THE Dream Motion Software to oprogramowanie klasy profesjonalnej. To powiedziawszy, nawet jeśli dopiero zaczynasz z automatyzacją kołdry, uzyskanie bogatego w funkcje oprogramowania może pomóc Ci na dłuższą metę.

  Pobierz oprogramowanie Dream Motion 

  2)

  Oprogramowanie Grace QuiltMotion (Creative Touch 4)

  Grace QuiltMotion

  • Cena £ — Dostępne bezpłatne demo

  Grace QuiltMotion to system pikowania, który w kilku prostych krokach upraszcza proces szycia wzorów. Jest to drogie oprogramowanie, ale koszt obejmuje plater motorowy, który porusza maszynę do szycia w celu pikowania wzorów, dysk flash do przechowywania wzorów oraz uchwyt na tablet, jeśli używasz tabletu z systemem operacyjnym Windows do sterowania pikowaniem.

  Pikowanie za pomocą oprogramowania Grace QuiltMotion jest tak proste, jak wybieranie, umieszczanie i szycie. Ma zaawansowane funkcje wymagane do dokładnego tworzenia projektu, edycji, układu i pikowania.

  Istnieją dwie wersje oprogramowania. Nieco niższa wersja początkowa jest wyposażona w niezbędną funkcję, a wersja standardowa, która kosztuje ponad 2000 USD, zawiera zaawansowane funkcje dla profesjonalistów.

  Najnowsza wersja ma ulepszony interfejs użytkownika, dzięki czemu jest łatwiejszy w użyciu, bez uszczerbku dla funkcji.

  Aby stworzyć projekt, możesz wybrać z ponad 200 wzorów z biblioteki i z łatwością ustawić blok, narożnik lub linię ciągłą. Edytowane wzory możesz umieścić dokładnie na kołdrze zgodnie z własnymi preferencjami.

  Gdy wzory będą gotowe, Grace QuiltMotion użyje płyty silnika i pakietu sprzętu i zacznie zszywać projekt kołdry z dokładnością.

  Wersja standardowa zawiera kilka dodatkowych funkcji, takich jak Panto Stacker do tworzenia i edycji pantografu, PatternCard do projektowania złożonych projektów, Trace Image do tworzenia wzorów ze zdjęć oraz Record, aby zapisać dowolne pikowane wzory w swobodnym ruchu i ponownie użyć go do następnego projektu.

  QuiltMotion jest kompatybilny z kilkoma pikowarkami, w tym Brother 1500S, Janome 1600P, Juki 2000Qi i więcej.

  Pobierz Grace QuiltMotion

  • 3)

   System blokady Baby QuiltMotion

   Oprogramowanie systemu blokady Baby QuiltMotion

   • Cena £ — nie dotyczy

   Baby Lock słynie z maszyn do szycia i pikowania. Firma oferuje również zautomatyzowany system pikowania Quilt Motion Software, który współpracuje z urządzeniami Baby Lock Jewell i Crow Jewell.

   System automatyzuje proces zszywania bloków pikowania do dokładnego wymiaru, dostosowując się do rozmiaru i kształtu bloku w celu dokładnego umieszczenia.

   Ma wbudowane ponad 300 wzorów, w tym wzory tradycyjne, nietradycyjne, geometryczne, dziecięce i graniczne.

   Zawiera również podstawowe opcje edycji, które obejmują opcje odbicia lustrzanego, łączenia, kopiowania, rozciągania, odwracania i skalowania. Wzory można zapisać do późniejszego wykorzystania.

   Aby korzystać z systemu, musisz zainstalować oprogramowanie na komputerze i podłączyć je do maszyny do pikowania. Jest zasilany przez oprogramowanie QuiltCAD, które jest jednym z najlepszych programów do tworzenia wzorów ściegów dostępnych na rynku.

   Interfejs użytkownika jest łatwy w użyciu. Dla łatwiejszego zrozumienia pakiet jest dostarczany z dyskiem DVD z oprogramowaniem zawierającym filmy instruktażowe.

   Inne funkcje oprogramowania obejmują możliwość tworzenia bloków pikowania, pantografu, obramowań, śladów, digitalizacji wzorów papierowych oraz zapisywania i gotowych wzorów kołder.

   Pakiet oprogramowania QuiltMotion zawiera oprogramowanie, wyświetlacz LCD na uchwycie obrotowym, kabel USB i płytkę wózka.

   To skomputeryzowane oprogramowanie do pikowania jest idealnym wyborem dla tych, którzy mają systemy pikowania Baby Lock.

   Pobierz oprogramowanie systemowe Baby Lock QuiltMotion 

   Wniosek

   Korzystanie ze skomputeryzowanego systemu pikowania nie oznacza, że ​​piknik nie jest kreatywny ani nie umie profesjonalnie pikować. Przecież pikowniki gardziły pikowarkami, kiedy zostały wprowadzone na nowo, a tradycjonalista uważał, że pikowanie ręczne za pomocą rąk jest jedynym uzasadnionym sposobem na to.

   Oprogramowanie do projektowania kołder różni się od oprogramowania do automatycznego pikowania. Pierwsza z nich umożliwia projektowanie wzorów i bloków, a druga pozwala zarówno na projektowanie, jak i automatyczne pikowanie.

   Dodanie do Twojej firmy zautomatyzowanego pikowania zapewnia nowy poziom elastyczności. Możesz ustawić opcję ściegu, preferencje i dostosować każdy proces pikowania do niemal doskonałości.

   Jednak przed zakupem oprogramowania do automatycznego pikowania upewnij się, że jest ono zgodne z urządzeniem do pikowania.

Link do głównej publikacji