19 Często zgłaszane problemy z systemem Windows i ich naprawy z łatwością!

Spis treści

Problemy z systemem Windows i poprawki

Użytkownicy systemu Windows mogą napotkać różnego rodzaju problemy / błędy i inne problemy podczas obsługi komputera lub laptopa. W tym blogu omówimy 19 typowych problemów z systemem Windows wraz z ich potencjalnymi rozwiązaniami. Naucz się ich i ostrożnie stosuj podane rozwiązania, aby pozbyć się odpowiedniego problemu.

Problem nr 1: Nie można uruchomić komputera

O problemie: Jeśli nie możesz normalnie uruchomić komputera lub laptopa, zwykle dzieje się tak, gdy pliki systemowe lub rejestr zostaną uszkodzone lub uszkodzone. Aby rozwiązać ten problem, należy zastosować poniższe rozwiązanie.

Rozwiązanie 1: Najpierw wypróbuj tryb awaryjny

Gdy Twój komputer w ogóle nie uruchomi systemu Windows, spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym, robiąc to, możesz upewnić się, że tak się dzieje. Aby uruchomić dowolny system Windows w trybie awaryjnym, uruchom ponownie system i naciśnij klawisz F8 tuż po wyświetleniu okna BIOS. Jeśli system Windows przejdzie w tryb awaryjny bez żadnego błędu lub problemu, problem prawdopodobnie wystąpi tylko po uruchomieniu systemu w trybie normalnym, tj. Sterowniki karty graficznej, niepotrzebne aplikacje, programy szpiegujące i inne.

Rozwiązanie 2: Nie można załadować trybu awaryjnego

Jeśli nie możesz załadować trybu awaryjnego, powinieneś zastosować narzędzia do naprawy systemu podczas uruchamiania. Ta opcja jest dostępna w opcjach zaawansowanych w menu trybu awaryjnego. Użyj dysku naprawy systemu lub dysku instalacyjnego systemu Windows i skorzystaj z opcji Napraw. Czasami problem z ładowaniem twarzy użytkownika lub błąd, który mówi „brakuje bootmgr”, w takim przypadku należy użyć wiersza polecenia z instalacyjnego dysku CD i zastosować polecenie bootrec / fixboot.

 

Problem nr 2: Awaria komputera lub błąd niebieskiego ekranu

O problemie: Gdy komputer lub laptop ulega awarii z niebieskim ekranem błędu śmierci po ustalonym czasie lub gdy uruchamiasz dowolną aplikację, pierwszym zadaniem jest wyłączenie automatycznego ponownego uruchamiania po niebieskim ekranie, co pozwoli ci zanotować komunikat o błędzie, a Google później.

Rozwiązanie: Błędy BSoD zazwyczaj pojawiają się z powodu sterownika systemowego lub sprzętu, najpierw przywróć ostatnio dodany sprzęt z systemu i sprawdź po nim. Jeśli problem nadal nie został rozwiązany, upewnij się, że wszystkie sterowniki systemowe są zaktualizowane i wolne od błędów. Aby wykonać to zadanie, powinieneś spróbować profesjonalne narzędzie do naprawy sterowników. Ta aplikacja zaktualizuje przestarzały sterownik, a także naprawi uszkodzone sterowniki systemowe.

 Może Ci się również spodobać: Niektóre nieznane sztuczki przyspieszające wolne działanie komputera z systemem Windows 10, 8, 8.1, 7 lub XP

Problem nr 3: Komputer działa wolno

O problemie: Istnieje kilka przyczyn, które mogą wpływać na wydajność komputera, takich jak baza danych rejestru wypełniona niepotrzebnymi kluczami, nieaktualne sterowniki systemowe, niepotrzebne pliki na dysku systemowym i inne. Zastosuj poniższe sztuczki, aby zwiększyć wydajność systemu.

Rozwiązanie 1: Sprawdź Menedżera zadań

Otwórz menedżera zadań -> Przejdź do zakładki proces -> Sprawdź, który proces zużywa najwięcej procesora lub pamięci systemowej i zabij je. Sprawdź także inne zasoby marnowane przez aplikacje, które możemy zabić.

Rozwiązanie 2: Odinstaluj Crapware

Odinstaluj niechciane lub złośliwe aplikacje z systemu, aby przyspieszyć jego działanie. Przejdź do panelu sterowania i zaznacz niepotrzebne oprogramowanie, usuwaj je jeden po drugim, aby zwolnić miejsce w systemie. Po ich usunięciu konieczne jest również usunięcie obsługiwanych plików z dysku systemowego, w tym celu można skorzystać z profesjonalnego narzędzia do usuwania niepotrzebnych plików. To oprogramowanie jest w stanie całkowicie usunąć wszystkie niepotrzebne pliki z systemu i zwolnić ładunek z systemu.

Rozwiązanie 3: Skanuj w poszukiwaniu wirusów i programów szpiegujących

Zaleca się również, aby upewnić się, że komputer nie jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem lub oprogramowaniem szpiegującym, wirusem lub zainfekowanym złośliwym oprogramowaniem systemem komputerowym jest bardzo irytujący, ponieważ jego reakcja zajmuje więcej czasu. Aby to zrobić, możesz użyć narzędzia Windows Defender i całkowicie przeskanować komputer.

Problem 4: Internet działa wolno lub nie ładuje się

O problemie: Powolne połączenie internetowe występuje głównie z powodu ataku złośliwego oprogramowania, gdy złośliwe oprogramowanie infekuje system komputerowy, wpływa to również na przeglądarkę internetową, dodając do niego niepożądane dodatki lub rozszerzenia. Aby przeglądarka potrzebowała więcej czasu na załadowanie pojedynczej strony.

Rozwiązanie 1: Uruchom polecenie ping

Najpierw upewnij się, że komputer lub laptop jest idealnie podłączony do Internetu, aby to sprawdzić, otwórz wiersz polecenia i wpisz polecenie ping, takie jak ping yahoo.com, aby sprawdzić, czy otrzymujesz odpowiedź. Jeśli otrzymasz odpowiedź, połączenie internetowe jest OK.

Rozwiązanie 2: Wyłącz i ponownie włącz połączenie internetowe

Jeśli wskaźnik odpowiedzi przeglądarki internetowej jest bardzo wolny, spróbuj wyłączyć i ponownie włączyć połączenie bezprzewodowe, dzięki temu możesz z łatwością rozwiązać wiele problemów. Do tego zadania możesz także użyć narzędzia do rozwiązywania problemów z siecią Windows. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę sieci bezprzewodowej i postępuj zgodnie z instrukcjami. Dzięki rozwiązywaniu problemów możesz ponownie wyłączyć i ponownie włączyć adapter, a także wyczyścić pamięć podręczną DNS.

Przeczytaj także: Nie można połączyć się z Internetem z powodu błędu „Brak wpisów rejestru w gniazdach Windows wymaganych do połączenia sieciowego” w systemie Windows 10

 

Problem nr 5: Odtwarzacz multimedialny mówi „brak wymaganych kodeków”

O problemie: Może pojawić się komunikat o błędzie podczas próby odtworzenia dowolnego pliku wideo w odtwarzaczu multimedialnym, zwykle dzieje się tak, gdy niektóre kodeki ulegną uszkodzeniu lub nie zostaną zainstalowane. Ten problem jest bardzo irytujący i nie można odtwarzać żadnych filmów, dopóki problemy nie zostaną naprawione.

Rozwiązanie: W odtwarzaczach wideo używanych jest wiele kodeków i niestety komunikat o błędzie może nie wyświetlać tego, jaki kodek należy naprawić. Dlatego zaleca się ponowną instalację odtwarzacza multimediów. Weź świeżą kopię narzędzia Media Player i zainstaluj ją.

Zalecana Artykuł: Napraw błędy w programie Windows Media Player

 

Problem 6: Nie można odinstalować programu za pomocą domyślnego deinstalatora lub opcji Dodaj / Usuń systemu Windows

O problemie: Wszystkie aplikacje są odinstalowywane za pomocą domyślnego kreatora dezinstalatora, ale czasami z powodu błędu lub uszkodzenia dezinstalatora dezinstalator może nie działać poprawnie, więc nie można całkowicie odinstalować oprogramowania.

Rozwiązanie: Istnieją głównie dwa rozwiązania tego problemu, pierwszy to Ręczny, a drugi automatyczny. W metodzie ręcznej musisz znaleźć folder szanowanego programu, który chcesz odinstalować, a następnie usunąć go ręcznie.

Ale musisz również wyczyścić wszystkie wpisy rejestru związane z programem, ręczne edytowanie bazy danych rejestru jest naprawdę niebezpieczne i może uszkodzić cały system komputerowy. Aby automatycznie odinstalować zainstalowane oprogramowanie, powinieneś wypróbować dowolny dezinstalator oprogramowania innej firmy.

Ten rodzaj narzędzia pozwoli Ci usunąć wszelkie aplikacje instalacyjne wraz z powiązanymi plikami, rejestrem i nie tylko.

 Przeczytaj także: Sztuczka, aby odinstalować lub usunąć wstępnie zainstalowane aplikacje systemu Windows 10

Problem nr 7: Komunikat ostrzegawczy systemu Windows „brakuje miejsca na dysku”

O problemie: Ten typ komunikatu ostrzegawczego pojawia się zwykle, gdy dysk twardy jest całkowicie zapakowany lub działa z bardzo małą ilością wolnego miejsca.

Rozwiązanie: Musisz zwolnić trochę miejsca, aby to zrobić, użyj wbudowanego narzędzia do czyszczenia dysków. Dla XP: Uruchom narzędzie cleanmgr dostępne w menu Uruchom. W systemach Vista i Windows7: Wyszukaj Oczyszczanie dysku, pojawi się narzędzie, które może wyczyścić dysk twardy z niepożądanych plików, takich jak pliki tymczasowe i inne. Możesz także skorzystać z trzeciego narzędzia do czyszczenia systemu dla tego typu zadań.

 Przeczytaj także: Jak naprawić aplikację Domyślny błąd został zresetowany w systemie Windows 10

Problem nr 8: W systemie Windows brakuje niektórych aplikacji, takich jak Windows Movie Maker lub Mail

O problemie: Ten problem występuje głównie w przypadku użytkowników, którzy uaktualnili swój system z Windows Vista do Windows 7. Microsoft modyfikuje aplikacje, które są wstępnie zainstalowane z Windows 7, więc użytkownicy migrujący z Visty mogą nie widzieć ulubionych darmowych aplikacji.

Rozwiązanie: Możesz uzyskać dostęp do pakietu bezpłatnych aplikacji firmy Microsoft, pobierz ze strony Windows Live Essentials. Ten garnitur jest wyposażony w pasek Bing Bar, Family Safety, Mail, Messenger, Messenger Companion, Microsoft Silverlight, Movie Maker, Galeria zdjęć, Windows Live Meshand Writer.

 

Problem nr 9: Nie można zobaczyć rozszerzeń plików

O problemie: Zasadniczo rozszerzenia plików są domyślnie wyłączone na większości nowych komputerów, co utrudni ustalenie, jakiego rodzaju pliku przeglądasz w Eksploratorze Windows.

Rozwiązanie: Możesz łatwo rozwiązać ten problem, kliknij Opcje folderów obecne w Panelu sterowania systemu Windows, a następnie kliknij kartę Widok. Następnie pole wyboru oznaczone „Ukryj rozszerzenia znanych typów plików”. Odznacz to pole i to wszystko.

 Polecany artykuł: Napraw typowe komunikaty o błędach w sieciach komputerowych!

Problem nr 10: Nie można podłączyć komputera do sieci bezprzewodowej

O problemie: System Windows powinien domyślnie przeszukiwać dowolne sieci bezprzewodowe, jeśli sieć bezprzewodowa jest włączona, ale czasami nie może się z nimi prawidłowo połączyć lub może odmówić automatycznego połączenia.

Rozwiązanie: Możesz rozwiązać ten problem, stosując poniższy przewodnik:

Otwórz Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania. Kliknij Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi. Po wyszukaniu sieci bezprzewodowej, której chcesz użyć na liście, kliknij ją prawym przyciskiem myszy ->, a następnie wybierz Właściwości. Wybierz „Połącz automatycznie, gdy ta sieć jest w zasięgu” na karcie Połączenie wprowadź hasło sieci, jeśli istnieje, na karcie Zabezpieczenia. Kliknij przycisk OK, aby potwierdzić ustawienia.

 

Problem nr 11: Kamera internetowa jest podłączona, ale mikrofon nie działa

O problemie: Pulpit systemu Windows nie powinien mieć problemu z wykryciem kamery internetowej i instalacją jej sterowników. Czasami jednak możesz zauważyć, że gdy kamera internetowa działa dobrze, mikrofon nie działa lub nikt cię nie słyszy.

Rozwiązanie: Na ogół występuje problem z dźwiękiem w mikrofonie, ponieważ na komputerze jest już ustawione wejście mikrofonu i jest ono domyślnie używane przez system Windows zamiast mikrofonu w kamerze internetowej.

Aby rozwiązać ten problem, przejdź do Panelu sterowania -> otwórz menu Dźwięk -> kliknij kartę Nagrywanie. Możesz zobaczyć listę zainstalowanych urządzeń, znaleźć to związane z kamerą internetową i wybrać ją, a następnie wybrać opcję Ustaw domyślne na dole menu.

 Przeczytaj także: Jak naprawić błąd „Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później” Błąd YouTube w systemie Windows 10

Problem nr 12: Nie można otworzyć strony internetowej lub stron internetowych

O problemie: W różnych przeglądarkach internetowych może być wyświetlany inny komunikat o błędzie dotyczący tego problemu, ale rozwiązanie jest takie samo dla wszystkich przeglądarek. Twoja przeglądarka pokaże, że nie może nawiązać połączenia z serwerem witryny, którą próbujesz odwiedzić.

Rozwiązanie: Jeśli nie ma problemu z innymi witrynami, najprawdopodobniej jest to problem związany z samą witryną. Aby upewnić się, że witryna, którą chcesz odwiedzić, nie działa, możesz użyć danej sztuczki.

Rodzaj „Down For Every Or Just Me?” w pasku adresu i zaraz po nim wprowadź adres URL, który chcesz odwiedzić. Jeśli zwróci komunikat, że to tylko Ty, problem może być związany z oprogramowaniem zabezpieczającym Twojego komputera. Upewnij się, że witryna, którą chcesz odwiedzić, nie została w jakiś sposób dodana do listy zablokowanych witryn Twojego oprogramowania zabezpieczającego.

 

Problem nr 13: Nie można uruchomić systemu Windows z powodu błędu „Nie znaleziono systemu operacyjnego”

O problemie: Ten błąd może pojawić się tuż przed ekranem rozruchowym systemu Windows, komunikat o błędzie jest zapisany zwykłym białym tekstem na czarnym tle. Dokładny komunikat jest typowy „Nie znaleziono systemu operacyjnego” lub «Nie znaleziono systemu operacyjnego.»

Rozwiązanie: Ten problem występuje, gdy dysk zawierający system operacyjny nie zostanie wykryty podczas rozruchu. Czasami dzieje się tak, gdy podłączony jest dysk USB, ponieważ niektóre systemy próbują uruchomić się z zewnętrznego nośnika przed głównym dyskiem wewnętrznym (z powodu ustawień BIOS). Tak więc uruchom po odłączeniu zewnętrznych napędów i wysuń wszelkie nośniki, takie jak dyski CD lub DVD. Jeśli problem nadal nie został rozwiązany, otwórz BIOS systemu i potwierdź, że wykryto dysk systemowy (zwykle C :). Jeśli nie, dysk twardy może wymagać wymiany

Problem nr 14: Starsze aplikacje nie działają

O problemie: Aplikacje znacznie starsze niż wersja używanego systemu Windows ulega awarii lub nie działa.

Rozwiązanie: Kliknij prawym przyciskiem myszy program, którego nie możesz użyć, i otwórz jego Właściwości, a następnie przejdź do karty Kompatybilność. Zaznacz pole „Uruchom ten program w trybie zgodności dla:”, a następnie wybierz system operacyjny wymagany przez program. W razie potrzeby zaznacz również pola ustawień dostępne poniżej. Jeśli nadal nie możesz uruchomić programu na systemie Windows 7 Professional lub Windows 7 Ultimate, spróbuj uruchomić oprogramowanie w trybie XP.

Problem 15: Otrzymywanie błędu „Nie aktywowano i / lub ofiarą podrobionego oprogramowania”

O problemie: Ten komunikat o błędzie może pojawić się teoretycznie w dowolnym momencie, ale zazwyczaj pojawia się zaraz po zainstalowaniu systemu operacyjnego Windows. Ten komunikat o błędzie pokazuje, że system Windows nie sprawdził poprawności na serwerach ochrony przed kopiowaniem firmy Microsoft.

Rozwiązanie: Aby rozwiązać ten problem, otwórz Aktywację systemu Windows za pomocą Wyszukiwarki Windows i spróbuj ponownie wprowadzić klucz produktu. Jeśli klucz jest prawidłowy, Microsoft musi automatycznie zweryfikować klucz. Jeśli klucz jest nieprawidłowy, zaznacz, że chcesz aktywować przez telefon. Otrzymasz porady, jak skontaktować się z przedstawicielem Microsoft, który może aktywować system Windows. Ten proces jest prostym procesem. Zawsze pamiętaj, że podstawowa detaliczna kopia systemu Windows daje licencję na instalację systemu operacyjnego na jednym komputerze na raz. Jeśli zadzwonisz do firmy Microsoft w celu aktywacji innego komputera z tym samym kluczem produktu, to oryginalny komputer zostanie anulowany.

 Polecany artykuł: Top 10 utworów zainfekowanego komputera z systemem Windows 10 Jak je naprawić?

Problem 16: Windows mówi, że mój komputer nie jest bezpieczny

O problemie: Microsoft dodał wbudowaną funkcję bezpieczeństwa, która oznacza, że ​​komputer nie jest objęty oprogramowaniem antywirusowym. Ta funkcja może powodować wyskakujące okienko w zasobniku systemowym.

Rozwiązanie: Panel sterowania -> Otwórz Centrum akcji Windows. To pokaże, co powoduje pojawienie się alertu bezpieczeństwa. Zasadniczo ten problem występuje z powodu braku oprogramowania antywirusowego na komputerze / laptopie. Tak więc, aby rozwiązać ten problem, pobierz Microsoft Security Essentials. Jest to bezpłatna aplikacja Microsoft do usuwania złośliwego oprogramowania, która może całkowicie chronić komputer lub laptop.

 Przeczytaj także: Kroki prowadzące do naprawienia „Wyślij do programu OneNote 2016/2015/2014 z programu Internet Explorer nie działa”

Problem nr 17: Internet Explorer nie działa

O problemie: Microsoft Internet Explorer to domyślna przeglądarka z systemem Windows, ta przeglądarka powinna się uruchomić szybko. Ale jeśli Internet Explorer nie może załadować, istnieje ryzyko, że zostanie uszkodzony.

Rozwiązanie 1: Wpisz iexpore –extoff w wyszukiwarce Windows, otworzy to Internet Explorera bez włączonych dodatków. Jeśli IE jest ładowany bez żadnego błędu, oznacza to, że przyczyną problemu jest dodatek. Przejdź do Panelu sterowania-> kliknij Opcje internetowe-> zakładka Programy. Znajdź przycisk Zarządzaj dodatkami i wyłącz lub usuń wszelkie dodatki, które mogą powodować problem.

Rozwiązanie 2: Jeśli nadal masz problem z otwarciem programu Internet Explorer, zresetuj program Internet Explorer, aby go naprawić. Otwórz Opcje internetowe -> karta Zaawansowane -> kliknij przycisk Resetuj, aby zresetować Internet Explorera. Jeśli to również się nie powiedzie, spróbuj ponownie zainstalować program Internet Explorer.

 

Problem # 18: Nie mam dźwięku

O problemie: Głośniki lub słuchawki komputera są podłączone, ale dźwięk nie jest odtwarzany.

Rozwiązanie: Najpierw upewnij się, że używane głośniki lub słuchawki są w dobrym stanie. Jeśli wszystko jest w porządku, podłącz go poprawnie, brak dźwięku jest zwykle spowodowany problemem ze sterownikiem. Upewnij się, że system zawiera sterownik dźwięku, otwórz Panel sterowania, a następnie menu Dźwięk. Tutaj znajdziesz listę zainstalowanych urządzeń. Głośniki muszą pojawiać się jako urządzenie domyślne, jeśli nie klikną głośników, a następnie kliknij przycisk Ustaw domyślne na dole menu. Czasami z powodu przestarzałych lub uszkodzonych sterowników może również generować ten problem, więc upewnij się, że sterowniki audio są zaktualizowane i wolne od błędów.

Problem # 19: Komputer automatycznie uruchamia się ponownie, aby zainstalować aktualizacje

O problemie: Firma Microsoft regularnie wydaje wiele aktualizacji w celu rozwiązania różnych problemów, systemy Windows są regularnie aktualizowane przez Microsoft, ale aktualizacji nie można wykonać bez ponownego uruchomienia. To zależy od ustawień systemu, ponieważ ponowne uruchomienie systemu może wpłynąć na ważną pracę.

Rozwiązanie: Idź do Panel sterowania -> Otwórz Aktualizacja systemu Windows -> kliknij Zmień ustawienia. Jeśli komputer jest ustawiony na domyślną instalację aktualizacji automatycznie, zmień to „Pobierz aktualizacje, ale pozwól mi wybrać, czy je zainstalować.”Wybierając tę ​​opcję, możesz zatrzymać automatyczne aktualizacje. Może to jednak uniemożliwić komputerowi pobranie jakichkolwiek aktualizacji i narazić komputer na zagrożenia bezpieczeństwa. Możesz zmienić czas instalacji nowych aktualizacji, aby aktualizacje pojawiały się, gdy nie pracujesz na komputerze.

 

Wniosek

Wszystkie powyższe przyczyny są bardzo częste i ogólnie dotyczą całego systemu Windows. Mamy również nadzieję, że po zastosowaniu podanych rozwiązań pomoże Ci pokonać pokrewne rozwiązania.

Po naprawieniu błędów komputera powinieneś przeskanować komputer profesjonalistą Narzędzie do naprawy błędów komputera. To jedyne narzędzie, które pomoże Ci pozbyć się wszystkich błędów systemowych bez robienia czegokolwiek ręcznie.

Wypróbuj to narzędzie raz, a staniesz się jego fanem.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.

Krok 2 — Kliknij „Skanowanie”, Aby zdiagnozować komputer.

Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji