[ROZWIĄZANE] Twój komputer napotkał problem i musi zostać ponownie uruchomiony w systemie Windows 10

Napraw „Twój komputer napotkał problem i wymaga ponownego uruchomienia”

Czy twój komputer / laptop z systemem Windows pokazuje błąd niebieskiego ekranu, który to mówi „Twój komputer napotkał problem i wymaga ponownego uruchomienia”?

Jeśli TAK to musisz jak najszybciej pozbyć się tego błędu, jeśli go zignorujesz Błąd BSOD może to wpłynąć na cały komputer i uniemożliwić dostęp do systemu.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek rozwiązania w celu przezwyciężenia tego problemu zaleca się poznanie kilku ukrytych faktów „Twój komputer napotkał problem i musi zostać ponownie uruchomiony, aby zatrzymać się na 100”

Ten błąd pojawia się na ogół, gdy użytkownik próbuje uruchomić ciężką grę na swoim komputerze / laptopie LUB próbuje zainstalować oprogramowanie i nie tylko. Ten błąd BSOD zwykle wyzwala się z powodu kilku problemów, niektóre z typowych przyczyn problem z konfliktem sterowników systemu, uszkodzony sprzęt, zainfekowane pliki systemowe, uszkodzone klucze rejestru lub problem przegrzania.

Jak wiemy, kiedy „Wystąpił problem z komputerem i należy go ponownie uruchomić. Gromadzimy tylko informacje o błędach, a następnie uruchomimy ponownie dla Ciebie… (100% ukończenia) ” pojawia się komunikat o błędzie komputer przestaje odpowiadać, a po osiągnięciu wartości procentowej 100% system automatycznie uruchamia się ponownie lub blokuje.

W tym artykule znajdziesz kilka możliwych rozwiązań, aby pozbyć się „Twój komputer napotkał problem i musi zostać zrestartowanyBłąd. Po prostu postępuj zgodnie z nimi, a ten przewodnik rozwiązywania problemów poinstruuje cię, aby naprawić błąd „PC wpadł w problem i wymaga ponownego uruchomienia” /problem w systemie Windows 10, System operacyjny Windows 8 lub Windows 8.1.

Co robisz, jeśli komputer utknie przy ponownym uruchomieniu?

Poprawka 1: Dostosuj ustawienie zrzutu pamięci

 • Otwórz okno dialogowe uruchamiania, naciskając Windows + R klawiatura.
 • W oknie dialogowym uruchamiania należy wpisać „kontrola sysdm.cpl”I naciśnij„Wchodzić’ klawisz.
 • Teraz w zaawansowane kliknij zakładkę „Uruchomienie i odzyskiwanie” Ustawienia.
 • Odznacz  Uruchom ponownie automatycznie pole wyboru, a następnie kliknij strzałkę listy rozwijanej i ustaw „Zapis informacji o debugowaniu” na Pełny zrzut pamięci.
 • W ostatniej prasie dobrze aby zapisać zmiany i ponownie uruchomić komputer / laptop.

Następnie uruchom komputer / laptop i upewnij się, że błąd został naprawiony, czy nie.

Poprawka 2: Uruchom komputer / laptop w trybie awaryjnym i spróbuj zaktualizować sterowniki Essential System

Już to stwierdzono „Wystąpił problem z komputerem i należy go ponownie uruchomić błąd może zostać wyzwolony z powodu przestarzałego lub niedziałającego sterownika systemu. Dlatego w tej poprawce spróbujemy zaktualizować sterowniki systemowe.

Najpierw uruchom Windows 10 w tryb awaryjny.

Jeśli po uruchomieniu systemu Windows w trybie awaryjnym nie pojawia się błąd „Twój komputer napotkał problem i wymaga ponownego uruchomienia”, oznacza to, że przyczyną jest oprogramowanie lub sterownik urządzenia sprzętowego.

Przede wszystkim całkowicie usuń zainstalowane oprogramowanie antywirusowe.

Wykonaj czysty rozruch i wyszukaj usługę lub aplikacje powodujące problem.

Teraz musisz odinstalować, a następnie ponownie zainstalować niektóre ważne sterowniki systemowe. Spróbuj odinstalować poniższe sterowniki, uruchom ponownie komputer po odinstalowaniu każdego z nich.

 • Sterownik karty graficznej
 • Sterownik karty sieci bezprzewodowej
 • Sterownik adaptera Ethernet

Wykonaj poniższe kroki, aby odinstaluj system sterownik z twojego systemu:

 •  Otwórz okno dialogowe uruchamiania, naciskając Windows + R klawiatura. 
 • W polu Uruchom wpisz devmgmt.msc i uderzył Wchodzić klawisz aby otworzyć Menadżer urządzeń.

 

 • Na Menadżer urządzeń, Kliknij na Karty graficzne do rozszerz swoje opcje. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy zainstalowany adapter wideo i wybierz Odinstaluj.

 

 • Po zakończeniu procesu odinstalowywania Uruchom ponownie twój komputer / laptop.

Teraz musisz zainstalować najnowszy sterownik, odwiedzić oficjalną stronę internetową producenta sprzętu i pobrać dostępny sterownik dla swojego systemu lub możesz spróbować Driver Booster automatycznie aktualizować sterowniki.

Ponownie uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy „Komputer napotkał problem i wymaga ponownego uruchomienia” błąd.

Uwaga: Wykonaj te same czynności, aby odinstalować inne sterowniki systemowe. Lub możesz użyć Revo Uninstaller do odinstalowania programów.

Pobierz Revo Uninstaller, aby całkowicie odinstalować programy

Poprawka 3: Uruchom Kontroler plików systemowych (SFC)

Przede wszystkim musisz otworzyć wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Aby to zrobić, naciśnij Klawisz Win + X skrót i wybierz Wiersz polecenia (administrator).

Po otwarciu wiersza polecenia musisz uruchomić polecenie SFC. Aby to zrobić, wpisz sfc / scannow w oknie wiersza polecenia i naciśnij WCHODZIĆ klawisz, aby uruchomić to polecenie.

Polecenie SFC przeskanuje wszystkie pliki systemowe i naprawi uszkodzone pliki systemowe.

Po zakończeniu polecenia SFC uruchom ponownie system i sprawdź komunikat o błędzie.

Poprawka 4: Sprawdź systemowy dysk twardy

Ponownie otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora (jak pokazano w pierwszym kroku poprawki 3)

Teraz w wierszu polecenia wprowadź polecenie czkdsk i naciśnij WCHODZIĆ klawisz

czkdsk

To polecenie zweryfikuje dysk twardy pod kątem wszelkiego rodzaju błędów, więc jego wykonanie zajmie dużo czasu.

Poprawka 5: Uruchom test pamięci

Otwórz okno dialogowe uruchamiania, naciskając Windows + R klawiatura.

W polu Uruchom wpisz MdSched.exe i uderzył Wchodzić klawisz.

Idź do Wybierz opcję „Zrestartuj teraz Sprawdź problem

Ten proces będzie próbował naprawić błędy związane z pamięcią systemu, jeśli zrobisz to doskonale.

W końcu uruchom ponownie komputer i upewnij się, że działa normalnie LUB możesz uzyskać dostęp do wszystkich przechowywanych rzeczy bez Błąd BSOD.

Automatyczne rozwiązanie problemu z błędem „Komputer napotkał problem”

Jeśli nie możesz wykonać opisanych powyżej metod ręcznych, to najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego komunikatu o błędzie. Spróbuj uruchomić Narzędzie do naprawy komputera. Jest to narzędzie, które skanuje, wykrywa i naprawia wszystkie rodzaje wewnętrznych problemów, takich jak błędy DLL, błędy systemowe, błędy rejestru i inne.

To narzędzie pomoże ci poradzić sobie z niską wydajnością komputera i sprawi, że Twój komputer będzie wolny od błędów i szybki.

Pobierz narzędzie do naprawy komputera Reimage, aby naprawić różne błędy i problemy

Wniosek

To wszystko o „Twój komputer napotkał problem i musi zostać ponownie uruchomiony, zatrzymany na 100 ” błąd i wraz z jego rozwiązaniami. Wypróbuj wszystkie metody jedna po drugiej.

Mamy nadzieję, że wszystkie omówione powyżej rozwiązania pomogą Tobie i Twojemu PC / Laptopowi stać się normalnym bez żadnego komunikatu o błędzie.

Po przejrzeniu tego artykułu, jeśli masz jakieś pytania lub pytania z nim związane, nie wahaj się zapytać w sekcji komentarzy podanej poniżej.

Link do głównej publikacji