12 najlepszych darmowych programów 2019 dla Windows

Zbliża się 2019 rok i wielu użytkowników komputerów PC będzie bez wątpienia szukało nowego oprogramowania. Oprogramowanie to jedna z niewielu branż, w której wiele rzeczy jest darmowych, więc równie dobrze możemy wykorzystać freeware.

Istnieje kilka świetnych darmowych pakietów dla prawie każdej kategorii oprogramowania. To 12 najlepszych darmowych programów na 2019 rok, które można uruchomić na Windows 10 i innych platformach.

Darmowy system Windows do zainstalowania w 2019 roku na komputerze

1. CCleaner — najlepszy program do czyszczenia rejestru

CCleaner jest jednym z najlepiej ocenianych programów do konserwacji systemu Windows, które może pochwalić Piriform, które pobrało ponad dwa miliardy. Chociaż CCleaner freeware może brakować narzędzi do defragmentacji, zaplanowanego czyszczenia i odzyskiwania plików w wersjach pro i plus, wciąż zawiera wiele przydatnych opcji optymalizacji systemu. Możesz dodać CCleaner do Windowsa, klikając Darmowe pobieranie poniżej lub przez zakup wersji Professional.

 • Pobierz bezpłatną wersję CCleaner
 • Pobierz CCleaner Professional Edition

Oczyszczacz rejestru to jedna rzecz, której brakuje Windows, a CCleaner wypełnia tę lukę dzięki elastycznemu narzędziu rejestru. Narzędzie do czyszczenia rejestru umożliwia użytkownikom dostosowywanie skanów poprzez wybranie różnych kategorii rejestru i może rozwiązać wiele problemów z oprogramowaniem. Narzędzie do czyszczenia plików zawiera obszerne kategorie plików, które użytkownicy mogą wybierać dla systemu, Eksploratora Windows, Internet Explorera, Edge i aplikacji innych firm.

Ponadto CCleaner zawiera menedżera uruchamiania (który zawiera również pozycje menu kontekstowego), wyszukiwarkę duplikatów plików, menedżera wtyczek przeglądarki i analizator dysku.

2. Speccy — najlepsze narzędzie do informacji o systemie

Gatunek to kolejny program Piriform, który jest również dostarczany z CCleaner Plus. Jest to jedno z najbardziej szczegółowych narzędzi do informacji o systemie, które zawiera szczegóły, których możesz nie znaleźć na liście w aplikacji Informacje o systemie Windows.

Speccy to dość niezbędny darmowy pakiet dla każdego, kto planuje aktualizację sprzętu w 2018 roku, i możesz go dodać do systemu Windows z oficjalnej strony Pririform.

 • Pobierz teraz Speccy Free Edition
 • Kup teraz Speccy Professional edycja (dożywotnia licencja)

Speccy zapewnia jeden z najbardziej kompleksowych przeglądów systemu. Oprogramowanie zapewnia szczegółowe raporty dotyczące pamięci RAM, procesora, systemu operacyjnego, płyty głównej, karty graficznej, pamięci masowej, napędów, audio i innych. Użytkownicy Speccy mogą eksportować szczegóły systemu do dokumentów TXT lub XML w celu wydrukowania. Oprogramowanie umożliwia także kopiowanie szczegółów systemu do schowka.

3. World of Tanks — największa społeczność graczy czołgowych

Świat czołgów nie jest nową grą dla systemu Windows, ale wciąż jest jednym z najlepszych blasterów MMO (Massively Multiplayer Online). Kiedy gra była u szczytu, ustanowiła światowy rekord liczby graczy online na jednym serwerze MOG. Jeśli więc jeszcze nie grałeś w World of Tanks, musisz to sprawdzić w 2019 roku.

Ta darmowa gra działa na platformach Windows od XP do 10 i możesz zapisać jej instalator, klikając Ściągnij grę przycisk na ich oficjalnej stronie internetowej.

 • Pobierz bezpłatnie grę World of Tanks z oficjalnej strony internetowej

Każdy, kto jest zdalnie zainteresowany mobilną wojną, pokocha World of Tanks. Gra toczy ciężkie czołgi od pierwszej wojny światowej do wczesnej epoki zimnej wojny w bitwach jeden na jednego lub zespołowych.

World of Tanks ma sześć trybów gry, w tym bitwy losowe, kompania czołgów, historia, twierdza i bitwy drużynowe.

Jednak być może najlepszą rzeczą w grze jest drzewo technologiczne i ilość personalizacji czołgów, jaką zapewnia graczom. Gracze zaczynają od podstawowych czołgów, a następnie mogą je przekształcić w potężne opancerzone potwory. Dostosowywanie czołgów jest niezbędne do zwycięstwa w bitwach dla wielu graczy, a budowanie ich to połowa zabawy w World of Tanks.

 • Przeczytaj także: 8 najlepszych gier czołgowych na Windows 10

4. Bitdefender Free Edition 2018 — najlepszy na świecie program antywirusowy

Bitdefender to znane narzędzie antywirusowe dla systemu Windows. Narzędzie antywirusowe zawiera pełny zestaw narzędzi do skanowania i wykrywania w celu eliminacji złośliwego oprogramowania i innych rodzajów wirusów. Wydawca wydał już wersję 2018, więc może być dobry moment, aby dodać to narzędzie do systemu Windows 10, 8 lub 7. Naciśnij Pobierz teraz na tej stronie, aby zapisać instalatora oprogramowania. W przypadku w pełni funkcjonalnej wersji Bitdefender sugerujemy wybranie jednej z płatnych opcji, która ma dobre wsparcie techniczne.

 • Pobierz Bitdefender Antivirus w specjalnej 50% obniżonej cenie

Bitdefender obejmuje narzędzia antyphishingowe, automatyczne skanowanie USB, automatyczne skanowanie poczty e-mail i narzędzia do ochrony przed oprogramowaniem ransomware. Zawiera przydatny tryb dla graczy, który tymczasowo wstrzymuje skanowanie i powiadomienia, aby zwolnić zasoby systemowe gry. Oprogramowanie skanuje również w poszukiwaniu nieaktualnego oprogramowania i pomaga aktualizować przestarzałe programy.

Ponadto ogólne wykorzystanie zasobów systemowych Bitdefender jest minimalne nawet podczas skanowania. Nic więc dziwnego, że Bitdefender ma zaćmienie ponad 500 milionów użytkowników.

Przeczytaj także: Recenzja: Bitdefender Total Security 2018, najlepszy program antywirusowy na komputer z systemem Windows

5. MailBird — najlepsza aplikacja klienta poczty na rynku

MailBird to oprogramowanie klienckie poczty e-mail kompatybilne z platformami Windows od XP do 10. Jest to intuicyjna i prosta aplikacja do obsługi poczty e-mail, łatwa w konfiguracji i konfiguracji kont. Wersja bezpłatna jest ograniczona do trzech kont e-mail, ale nadal oferuje przyzwoity zestaw funkcji. Kliknij Uzyskaj Mailbird za darmo przycisk na tej stronie internetowej, aby dodać oprogramowanie klienckie do systemu Windows.

MailBird to oprogramowanie do obsługi poczty e-mail, za pomocą którego można między innymi otwierać wiadomości e-mail Yahoo, Gmail, Hotmail, iCloud i Outlook.com. Klient poczty e-mail ma zunifikowaną skrzynkę odbiorczą, dzięki czemu możesz otwierać wiadomości e-mail z wielu kont w jednej skrzynce odbiorczej. Oprogramowanie ma wiele opcji formatowania wiadomości e-mail, a także zawiera dostosowywane motywy i układy skrzynki odbiorczej.

Kolejną wielką zaletą MailBird jest to, że zawiera zintegrowane aplikacje, takie jak Kalendarz Google, Dropbox, Todolist, Twitter, WhatsApp i inne. Więc Mailbird jest świetną darmową alternatywą dla programu Outlook 2016, a ten post zawiera dalsze szczegóły dotyczące oprogramowania.

 • Pobierz teraz Mailbird za darmo
 • Pobierz i kup Mailbird Pro za 50% zniżki (nasza oferta specjalna)

Przeczytaj także: Najlepsi klienci i aplikacje e-mail dla systemu Windows 10

6. Menedżer haseł — przyjazny menedżer użytkowników

Menedżer haseł do lodów to darmowy menedżer haseł, który zyskał entuzjastyczne recenzje. Jest to idealne oprogramowanie do zapisywania danych logowania do witryny na rok 2018. Możesz dodać Menedżera haseł do platform Windows od XP do 10, klikając Darmowe pobieranie na tej stronie internetowej.

Użytkownicy Menedżera haseł mogą zapisywać dane logowania do witryny, dane karty kredytowej i rachunku bankowego za pomocą oprogramowania, które ma własne hasło główne. To oprogramowanie jest jednak czymś więcej niż tylko menedżerem haseł, ponieważ zawiera filtr formularzy, za pomocą którego można wypełniać powtarzalne formularze witryn.

Możesz także zapisywać notatki, dołączać pliki i konfigurować automatyczne kopie zapasowe za pomocą Menedżera haseł. Ponadto oprogramowanie ma rozszerzenie Chrome i Firefox, za pomocą którego można zapisywać hasła do witryn.

7. Screen Recorder — najbardziej kompatybilny rejestrator ekranu

Nagrywarka ekranu to zarówno program do tworzenia zrzutów ekranu, jak i zrzutów ekranu do nagrywania wideo i robienia zdjęć statycznych w systemie Windows. Oprogramowanie ma darmową i profesjonalną wersję, która umożliwia także planowanie i konwersję nagranych filmów do alternatywnych formatów.

Screen Recorder to świetna alternatywa dla wbudowanego narzędzia Windows Snipping Tool do przechwytywania migawek, a wersję próbną można pobrać bezpłatnie.

 • Pobierz wersję próbną Icecream Screen Recorder Pro

Screen Recorder zawiera elastyczne narzędzie do przechwytywania wideo i migawek, za pomocą których użytkownicy mogą przechwytywać zarówno obraz pełnoekranowy, jak i wybrane obszary. Zawiera obszerne opcje rysowania, za pomocą których można dodawać adnotacje do filmów lub zrzutów ekranu, dodając do nich tekst, liczby kroków, kształty i strzałki.

Oprogramowanie ma wiele konfigurowalnych skrótów klawiszowych dla różnych narzędzi i opcji. Ci, którzy dokonają aktualizacji do wersji pro, mogą również wyświetlać skróty klawiaturowe w filmach, dodawać znaki wodne do nagrań i przycinać klipy.

 • Przeczytaj także: 3 najlepsze oprogramowanie zapobiegające zrzutom ekranu dla systemu Windows 10

8. Advanced SystemCare 11 Free — najlepszy optymalizator na PC

Advanced SystemCare 11 Bezpłatnie to oprogramowanie do optymalizacji systemu, które zapewni laptopowi lub komputerowi z systemem Windows czystą wiosnę w 2018 roku. W rzeczywistości jest to pięć aplikacji narzędziowych IObit opakowanych w jeden pakiet.

Istnieje znacząca różnica między darmowymi i profesjonalnymi wersjami Advanced SystemCare 11, ale pakiet freeware wciąż oferuje wielką wartość.

 • Pobierz teraz Advanced System Care 11 za darmo

Oprogramowanie zawiera Deinstalator IObit, Driver Booster, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie do defragmentacji dysku twardego. Możesz także skanować w poszukiwaniu pustych folderów, całkowicie usuwać dokumenty, usuwać programy startowe i naprawiać nieprawidłowe skróty za pomocą oprogramowania.

Jednak najlepszą rzeczą w Advanced SystemCare 11 jest jego uniwersalne czyszczenie Zoptymalizuj skanowanie, które usunie niepotrzebne pliki, wyczyści rejestr, zoptymalizuje uruchomienie systemu Windows i naprawi skróty za jednym razem, czego nie ma w CCleaner. Ta przegląd Advanced SystemCare zawiera dalsze szczegóły dotyczące optymalizatora systemu.

9. Andy — najlepszy darmowy emulator Androida

Możesz grać we wszystkie najgorętsze gry na Androida w 2018 roku i uruchamiać inne aplikacje za pomocą Emulator Andy. Andy to nie tylko emulator, który uruchamia aplikacje, emuluje pełną platformę Android w systemie Windows. Dzięki temu bezpłatnemu oprogramowaniu możesz odkryć system operacyjny Android bez telefonu.

Emulator ma dość duże wymagania systemowe i potrzebuje co najmniej 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym, ale nadal warto go dodać do systemu Windows 10, 8 i 7. Kliknij Pobieranie na tej stronie głównej, aby zapisać kreatora konfiguracji Andy’ego.

 • Pobierz teraz Andy za darmo

Andy jest najbliżej Androida w systemie Windows. Interfejs oprogramowania emuluje system operacyjny Android, dzięki czemu możesz konfigurować Andy za pomocą Ustawień, modyfikować kontakty, dodawać widżety, konfigurować przypomnienia i nie tylko. To oprogramowanie integruje się również z systemem Windows, dzięki czemu można otwierać aplikacje na Androida za pomocą skrótów systemu Windows. Ponadto użytkownicy Andy mogą wykorzystywać swoje telefony komórkowe jako zdalne kontrolery gier otwartych w emulatorze.

Sprawdź ten post, aby uzyskać więcej informacji na temat Andy i innych emulatorów Androida.

10. WPS Office Free — najlepsza alternatywa dla Microsoft Office

Pakiety biurowe należą do niezbędnego oprogramowania. Istnieje wiele darmowych pakietów biurowych, a WPS Office Free zasługuje na uwagę w 2018 roku. WPS Office zawiera edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i aplikację do prezentacji.

Ten pakiet biurowy ma również wersje premium i profesjonalne, które zawierają dodatkowe opcje podziału i scalania plików PDF. Możesz dodać WPS Office Free do platform Windows od XP do 10, klikając Pobieranie na ta strona. Aby uzyskać więcej funkcji, możesz rozważyć wersję płatną. To nie jest tak drogie, ale warte każdego grosza.

 • Kup teraz roczna licencja WPS Office
 • Kup teraz Dożywotnia licencja WPS Office

WPS Office Free ma intuicyjny interfejs z zakładkami podobny do interfejsu MS Office. W przeciwieństwie do LibreOffice, oprogramowanie otwiera wiele dokumentów na osobnych kartach zamiast wielu okien. Edytor tekstu WPS bardziej przypomina oprogramowanie do publikowania na pulpicie, ponieważ można przeciągać akapity do alternatywnych pozycji stron. Aplikacje pakietu zawierają również narzędzie do konwersji plików PDF i zapewniają duży wybór szablonów, dzięki którym można szybko skonfigurować dokumenty.

Kingsoft zapewnia również przechowywanie w chmurze dla pakietu biurowego. Użytkownicy WPS Office Free mogą zapisywać pliki w chmurze WPS, która zapewnia 1 GB przestrzeni dyskowej. Chmura WPS umożliwia także udostępnianie plików za pomocą łączy.

 • Przeczytaj także: SoftMaker’s Office 2018 to interesująca alternatywa dla Microsoft Office

11. Czytnik ebooków — najlepszy czytnik ebooków dla miłośników książek

E-książki nie są już ograniczone tylko do czytników e-booków i tabletów. W 2018 r. Możesz skorzystać z e-booków dzięki oprogramowaniu Icecream Ebook Reader dla systemu Windows, które obsługuje różne formaty e-booków. Oprogramowanie ma wersję Pro z bardziej rozbudowanymi opcjami, ale wersja bezpłatna to wciąż spory zestaw, który można pobrać z tej strony.

 • Pobierz teraz Icecream Ebook Reader Professional wersja próbna

Ebook Reader obsługuje wszystkie podstawowe formaty e-booków, takie jak MOBI, EPUB, CBR, PDF i FB2. Oprogramowanie umożliwia importowanie i eksportowanie e-książek na inne urządzenia. Użytkownicy programu Ebook Reader mogą konfigurować zakładki, dostosowywać czcionki i motywy oraz dodawać notatki do niektórych sekcji e-książek. Tłumaczenie to kolejna przydatna opcja Ebook Reader, za pomocą której możesz tłumaczyć wybrane fragmenty, jeśli to konieczne.

12.WinRAR — Najlepsze oprogramowanie do archiwizacji / kompresji plików

darmowe oprogramowanie winrar

Jeśli chcesz zaoszczędzić miejsce na komputerze lub po prostu pogrupować lub skompresować pliki, które planujesz wysłać, zalecamy skorzystanie z dobrego oprogramowania do archiwizowania plików. System Windows ma własny archiwizator plików wbudowany w Eksploratora plików i chociaż ten archiwizator nadaje się do najbardziej podstawowych zadań, nie ma wielu funkcji, które ma WinRAR.

WinRAR obsługuje wszystkie popularne formaty kompresji, a lista obejmuje formaty RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2, Z i 7-Zip. Jeśli chodzi o szybkość, WinRAR oferuje wyższą prędkość kompresji niż jego konkurenci.

Aplikacja może rozpoznać rodzaj plików, które kompresujesz, i może zaoferować najlepszą metodę kompresji na podstawie plików, z którymi pracujesz. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość dzielenia archiwów, dzięki czemu możesz łatwo wysyłać swoje archiwum w częściach. Jest to niezwykle przydatne, jeśli na przykład masz limit rozmiaru pliku dla załączników wiadomości e-mail.

Inną świetną funkcją, która oddziela WinRAR od innych archiwizatorów plików, jest możliwość szyfrowania plików przy użyciu 256-bitowego szyfrowania. W rezultacie możesz bezpiecznie archiwizować swoje pliki i upewnić się, że tylko osoby z prawidłowym hasłem mogą uzyskać do nich dostęp.

Ogólnie rzecz biorąc, WinRAR oferuje wiele wspaniałych funkcji, obsługuje szeroki zakres formatów, oferuje doskonałą kompresję, a także szyfrowanie plików. Aplikacja jest dostępna w bezpłatnej wersji próbnej, ale możesz nadal z niej korzystać, nawet po upływie okresu próbnego.

Przegląd:

 • Obsługa wszystkich popularnych formatów kompresji
 • Inteligentna kompresja
 • Możliwość dzielenia archiwów
 • 256-bitowe szyfrowanie

    — Pobierz teraz WinRAR

 To tylko niektóre z najlepszych darmowych programów, które możesz dodać do systemu Windows w 2019 roku. Chociaż niektóre z nich mogą nie mieć kilku opcji i funkcji w swoich zastrzeżonych wersjach, nadal oferują niesamowitą wartość.

Link do głównej publikacji