11 programów do edycji zdjęć dla systemu Windows 10, które upiększą Twoje zdjęcia

Robienie zdjęć jest obecnie prawie drugą naturą, podobnie jak w przypadku rozpowszechnienia inteligentnych urządzeń, które są wyposażone we wbudowane aparaty, które mogą robić zdjęcia o wysokiej jakości.

Ale robienie zdjęć to jedno, musisz mieć miejsce, aby je trzymać, ale potrzebujesz także dobrej przeglądarki zdjęć i edytora zdjęć.

Ponieważ użytkownicy komputerów kontynuują przechodzenie na system operacyjny Windows 10, konieczne jest, aby większość, jeśli nie wszystkie, aplikacje i programy były kompatybilne z systemem operacyjnym.

Jeśli chcesz popracować nad swoimi zdjęciami i / lub zdjęciami, oto najlepsze oprogramowanie do edycji zdjęć dla Windows 10, który zabierze twoje zdjęcia z drab do super jak najszybciej!

Oto najlepsze narzędzia do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

 1. FOTOR
 2. Edytor zdjęć
 3. ŻYŁKA
 4. Photo Pos PRO
 5. PicsArt
 6. Paint.NET
 7. Polarr
 8. Fantasia Painter
 9. Matissa
 10. Photoscape
 11. Fhotoroom

1. FOTOR (zalecane)

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

Gdy wszystko, czego potrzebujesz, to szybka edycja zdjęć z wysokiej jakości wykończeniem, Fotor to najlepsze oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10.

Jego funkcje obejmują filtry premium, ulepszanie zdjęć jednym kliknięciem, przetwarzanie zdjęć wsadowych i żywe efekty kolorystyczne. Jego unikalną funkcją jest narzędzie do przetwarzania zdjęć seryjnych, które pozwala filtrować wiele zdjęć jednocześnie, bez stresu i oszczędza czas edycji.

Możesz zastosować sceny, efekty, dodać obramowania i wiele więcej do partii zdjęć za pomocą jednego kliknięcia. Możesz również tworzyć kolaże zdjęć z ponad 20 różnymi układami, aby uzyskać pożądany wygląd, dostosowywać wzory i kolory, aby uzyskać dopracowany wygląd swoich zdjęć, ale istnieje również opcja Freestyle Collage, jeśli nie lubisz zamówionych rzeczy.

Narzędzie Tilt Shift firmy Fotor pozwala łączyć ostrość z wyraźnym lub selektywnym rozmyciem, zapewniając głębię zdjęć, tak jak w przypadku lustrzanki cyfrowej. Dodawaj tekst, obramowania i łącz różne efekty na zdjęciach, a następnie importuj lub eksportuj je w różnych formatach graficznych, takich jak JPG, TIFF i PNG, lub konwertuj pliki RAW, jeśli chcesz.

Kolejną unikalną funkcją, o której musimy wspomnieć, jest 13 różnych scen ulepszania zdjęć jednym dotknięciem, które retuszują twoje zdjęcia w zależności od warunków, w których zostały zastrzelone.

— Wypróbuj teraz Fotor za darmo 

 • Przeczytaj także: Najlepsze bezpłatne aplikacje do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

2. Photo Editor

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

Jest to oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10, które oferuje wszystko, czego potrzebujesz w zakresie kompleksowego narzędzia do edycji zdjęć. Jest prosty w obsłudze, z przyjaznym interfejsem, a ponadto jest szybki, zabawny i wydajny.

Dzięki temu oprogramowaniu możesz spokojnie odpoczywać, ponieważ eliminuje to zamieszanie związane z edycją zdjęć i masz intuicyjny interfejs do pracy. Jego funkcje obejmują automatyczne ulepszanie jednym dotknięciem, efekty fotograficzne, zabawne naklejki, przycinanie i obracanie narzędzi, dostosowywanie jasności, kontrastu i nasycenia.

Możesz także dodać inne efekty, takie jak rozmycie zdjęć, wyostrzanie, rysowanie lub dodawanie tekstu, a także naprawić efekt czerwonych oczu i usunąć skazy. Jeśli masz zdjęcia, na których Twój uśmiech nie miałby blasku, możesz nawet wybielić zęby za pomocą narzędzi kosmetycznych Photo Editor.

Na koniec, po zakończeniu edycji sprawdź swoje zdjęcia w Bibliotece obrazów lub folderze na komputerze lub urządzeniu. Aby skorzystać z tego narzędzia, potrzebujesz od 7 MB do 14 MB wolnego miejsca i można go zainstalować na maksymalnie dziesięciu urządzeniach z systemem Windows 10.

Pobierz edytor zdjęć

 • Przeczytaj także: 4 najlepsze internetowe edytory zdjęć HTML5 do wykorzystania w 2017 roku

3. GIMP

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

GIMP, lub GNU Image Manipulation Program, to bezpłatne oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10, które działa również na innych platformach.

Jeśli znasz program Photoshop, możesz łatwo korzystać z zaawansowanych narzędzi do edycji GIMP, aby tworzyć wspaniałe i atrakcyjne wizualnie zdjęcia w bibliotece.

O ile jest to narkotyk, wymaga dodatkowych umiejętności lub czasu, aby go zrozumieć i używać, więc nie jest tak prosty, jak większość darmowych edytorów zdjęć. Jednak jego funkcje przyciągną cię niemal natychmiast. Pozwala nie tylko dodawać warstwy, maski, krzywe i poziomy, ale nawet klonować, tworzyć własne pędzle, stosować perspektywę i wiele więcej za pomocą inteligentnych narzędzi do zaznaczania.

Możesz uzyskać dostęp do tylu wtyczek z kolekcji GIMP, stworzonej przez społeczność użytkowników, a także zainstalować wtyczki Photoshop. Inne istotne funkcje obejmują narzędzia do retuszu i elementy graficzne, których można używać do tworzenia ikon, oraz dzieła sztuki do innych zastosowań.

Uzyskaj GIMP

4. Photo Pos Pro

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

To oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10 to kompletny pakiet, który obsługuje wszystko, czego potrzebujesz, aby poprawić swoje zdjęcia, aby uzyskać oszałamiające wyniki.

Jego funkcje obejmują zaawansowane narzędzia tekstowe i efekty fotograficzne, ramki i kolaże, a także narzędzia do edycji, takie jak usuwanie niechcianych obiektów, naprawianie słabych obrazów oraz usuwanie lub zastępowanie tła. Możesz go używać do manipulowania cyfrowymi zdjęciami, tak jak w Photoshopie, ponieważ dużo pożycza z drugiego programu.

Ma inteligentny interfejs i może być używany zarówno przez początkujących, jak i profesjonalistów. W porównaniu z GIMP, to oprogramowanie do edycji zdjęć jest łatwiejsze w użyciu, bardziej dostępne i dobrze przygotowane do użytku. Możesz go również użyć do usunięcia niechcianych wad, a także edycji partii zdjęć, dzięki czemu możesz zaoszczędzić czas i energię poświęconą na obróbkę jednego zdjęcia po drugim.

Jest dostępny za darmo, ale możesz zapisywać zdjęcia tylko w rozdzielczości 1024 × 1024, co jest ograniczone, jeśli chcesz je profesjonalnie wydrukować. Aby usunąć to ograniczenie w wersji bezpłatnej, musisz uaktualnić do wersji premium lub płatnej, która kosztuje około 25 USD.

Uzyskaj Photo Pos Pro

 • Przeczytaj także: 9 najlepszych programów do optymalizacji obrazu na PC

5. PicsArt

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

Jest to kompleksowa aplikacja do zdjęć, która jest dostarczana z oprogramowaniem do edycji zdjęć dla systemu Windows 10. Jest kolorowa i łatwa w użyciu, z narzędziem do tworzenia kolaży i podkładką do szkicowania, jeśli chcesz rysować. PicsArt ma niesamowitą galerię z szeroką gamą zdjęć, a po wejściu możesz uzyskać dostęp do sieci i nawiązać kontakt z innymi fotografami, ale także udostępniać w niej swoje zdjęcia.

Aby korzystać z PicsArt, musisz się zarejestrować za darmo, korzystając z adresu e-mail, Facebooka, Google lub Microsoft. Jego narzędzia do edycji zdjęć pozwalają wykonywać proste zadania, takie jak kadrowanie, obracanie, pochylanie, dostosowywanie jasności i kontrastu, filtrowanie efektów za pomocą ponad 25 efektów magicznych oraz dodawanie naklejek do zdjęć, w tym emotikonów i symboli.

Kreator kolaży jest wyposażony w wiele ramek do wyboru oraz szablony, które mogą zgrupować do 10 zdjęć.

Możesz także edytować szerokość, wzór i kolory ramki, rysować obrazy i pracować z maksymalnie 6 pustymi płótnami. Ta swobodnie dostępna aplikacja ma również różne teksturowane tła i style pędzla, a także próbnik kolorów, dzięki czemu możesz wybrać żądany pantone.

Uzyskaj PicsArt

 • Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie do obsługi albumów zdjęć w systemie Windows 10

6. Paint.NET

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

Jest to jedno z popularnych programów do edycji zdjęć dla systemu Windows 10 wraz z GIMP. Posiada funkcje takie jak nakładanie warstw, efekty filtrów, wtyczki, przyjazny interfejs użytkownika i jest dostępny za darmo.

Paint.NET, choć nie tak skomplikowany jak interfejs GIMP, jest prosty i łatwy w użyciu. jest ulepszonym zamiennikiem swojego poprzednika Paint na Microsoft, ale ma zaawansowane narzędzia do edycji oprócz tego, do czego możesz być przyzwyczajony z poprzedniej wersji.

Inne funkcje obejmują dostosowanie jasności, kontrastu i nasycenia, dostosowanie krzywych, efekty specjalne, takie jak rozmycie zdjęć, wyostrzanie i zniekształcenie, a także usuwanie efektu czerwonych oczu za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jego intuicyjny i innowacyjny interfejs zapewnia wydajne, ale proste oprogramowanie do edycji zdjęć i zdjęć, pasujące do programów Adobe Photoshop (choć nie jest to porównywalne), GIMP i Corel Paint Shop Pro.

Pobierz Paint.NET

7. Polarr

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

To całkiem fajne i niesamowite oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10. Musisz zobaczyć, jak działa, aby zrozumieć, dlaczego jest to jedna z naszych najlepszych opcji.

Jeśli szukasz wyrafinowania w edycji zdjęć z fantastycznymi funkcjami, które mogą naprawdę upiększać Twoje zdjęcia, jest to najlepsze oprogramowanie dla Ciebie. Jest dostępny za darmo, ale możesz uzyskać wersję premium pro za około 20 USD. W wersji pro możesz uzyskać pełne funkcje, w tym szczotkowanie, maskowanie kolorów, eksport partii i znaki wodne, a także tworzyć niestandardowe filtry.

Obiecuje dostarczyć tylko najlepsze pro-stylowe wyjście do edycji zdjęć, za zaledwie 4 MB miejsca na komputerze lub urządzeniu. Istotne funkcje obejmują retusz skóry, edycję tekstu, odcień, nasycenie, krzywe, winietę, odcienie, wyostrzanie, kolor, wiele filtrów efektów specjalnych, takich jak odbarwienie i redukcja szumów.

Podstawowe funkcje, takie jak kadrowanie, pochylenie i obracanie obrazu są również dostępne w Polarr. Unikalną funkcją tego oprogramowania jest narzędzie do wykrywania twarzy, które pozwala edytować emocje z precyzyjnymi konturami — a może to! Jest znany, łatwy do nauczenia i przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Kup Polarr

 • Przeczytaj także: 6 najlepszych programów do kolażu zdjęć dla użytkowników komputerów z systemem Windows

8. Fantasia Painter

To unikalne oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10 dostępne za darmo. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy profesjonalistą, możesz go używać do edytowania zdjęć za pomocą funkcji, takich jak pędzle, które dostosowują się do Twojego stylu malowania, prędkości, kierunku i kolorów.

Inne efekty, takie jak Sculpt i Clone, pozwalają powiększać mięśnie, zamieniać twarze i edytować kształty ciała. Podczas tworzenia zdjęć możesz tworzyć własne unikalne i kreatywne zdjęcia. Chociaż jest dostępny bezpłatnie, zawiera reklamy, ale możesz kupić pełną wersję za około 2 USD, jeśli chcesz, aby reklamy zniknęły.

Co więcej, możesz szkicować za pomocą szkiców ołówkiem, dodawać przejścia kolorów i używać ponad 100 efektów, takich jak Brudna farba, Twisted Squares, Eraser piór i wiele innych. Możesz także pokolorować do skali szarości lub dodać różne efekty nastroju na zdjęciach, dodać lub edytować tekst za pomocą jego rzadkich czcionek, a także skorzystać z ponad 500 symboli, bąbelków i realistycznych kolorów, aby dodać pop do zdjęć.

Upewnij się, że masz od 15 MB do 50 MB wolnego miejsca na dysku twardym, aby pomieścić Fantasia Painter.

Zdobądź Fantasia Painter

9. Matissa

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

Oprócz unikalnej nazwy, to oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10 pozwala ulepszać zdjęcia kreatywnym akcentem artysty, dodając ponad 40 stylów artystycznych i nowych co tydzień. Jest dostępny za darmo i możesz udostępniać swoje zdjęcia tak szybko, jak je edytujesz.

Funkcje obejmują podstawowe narzędzia, takie jak filtry, wstawianie zdjęć z galerii, kadrowanie, powiększanie i pomniejszanie, kadrowanie oraz stosowanie różnych pociągnięć pędzla lub skali szarości. Jego unikalna funkcja polega na tym, że możesz usunąć lub wyłączyć znak wodny, którego nie ma w wielu innych tego typu programach.

Po zakończeniu edycji zdjęć możesz pobrać je do swojej galerii lub udostępnić znajomym w mediach społecznościowych.

Zdobądź Matissę

 • Przeczytaj także: 6 najlepszych starych programów do przywracania zdjęć

10. PhotoScape

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

Choć na pierwszy rzut oka to oprogramowanie do edycji zdjęć może wydawać się proste, ma wiele bogatych funkcji, które mogą zrobić znacznie więcej niż na pierwszy rzut oka. Jest szybki, łatwy w użyciu i można go używać do zmiany ramek, rozmiaru, kontrastu, tekstu, jasności i filtrów, usuwania efektu czerwonych oczu, a nawet tworzenia animowanych obrazów GIF.

Oprócz tych funkcji możesz także korzystać z filtrów i efektów, edytować wiele zdjęć partiami, łączyć wiele zdjęć w jedno, drukować zdjęcia w ujęciach portretowych lub paszportowych, wybieranie kolorów i wyszukiwanie twarzy.

Uzyskaj PhotoScape

11. Fhotoroom

oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10

Fhotoroom to jedno z najlepszych, najbardziej zaawansowanych i nieniszczących programów do edycji zdjęć dla systemu Windows 10, które ma wszechstronny interfejs.

Nie tylko możesz edytować swoje zdjęcia, ale także udostępniać je w kanałach społecznościowych rodzinie i znajomym z komputera lub urządzenia. Funkcje obejmują większe podglądy, szybszą i interaktywną edycję, pełną obsługę metadanych EXIF ​​i GPS, obsługę większości głównych formatów plików graficznych, takich jak JPG, JXR, WDP, PNG, DNG, CRW i NEF.

Możesz także korzystać z narzędzi do edycji, takich jak krzywe, przycinanie, zmiana rozmiaru, obracanie, korekcja kolorów i korekcja ekspozycji z najwyższym poziomem kontroli i dokładności. Funkcje Pro obejmują filtr HDR, filtr eliminujący hałas i ziarno, korekcję obiektywu, narzędzie do maskowania, opcje cofania i ponawiania, filtry przed i po, obsługę przeciągania i upuszczania oraz wspaniałe niestandardowe ustawienia wstępne.

Użyj ponad 25 niestandardowych stylów do edycji zdjęć, aby edytować zdjęcia, i dodaj regulowane ramki dla idealnego wykończenia. Dostępne są podstawowe opcje edycji, takie jak nasycenie, kontrast i przycinanie, oprócz profesjonalnych funkcji, takich jak rozchlapywanie kolorów, pędzel filtrujący i wiele innych.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to potężna aplikacja, z której mogą korzystać zarówno nowicjusze, jak i eksperci. Narzędzie Pro jest dostępne do zakupu w aplikacji na Windows 10.

Zdobądź Fhotoroom

Czy znalazłeś oprogramowanie do edycji zdjęć dla systemu Windows 10, z którego możesz teraz zacząć korzystać? Udostępnij nam swój ulubiony wybór, a jeśli używałeś innego na tej liście, podziel się z nami swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji